• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
@kometka5 @pusolamy @petaov děkuji moc za rady..pocuranou máme každou plínku, kterou přebaluji. Je fakt, že ted má malý trochu zase rýmu a sem tam kašle, tak to asi taky bude tím. Snad to bude dobré :slight_smile: Jinak ej celkem v pohodě :slight_smile:
30. srp 2011 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov my tomáme taky tak...paní na pracáku říkala, že si můžeš žádat až 2 měsíce dopředu. Na sociálvce mi potvrdili odkdy do kdy jsme pobírala mateřskou a jaký byl denní vyměřovací základ (takový fialový papír) a pak jsme ještě vyplnila žlutý a ještě jeden s tím pak na pracák. A ptala jsme se na to, že když je člověk nezaměstnaný, tak má automaticky 4 letou( jelikož jsme od června bez prace) a bylo mi řečeno, že ta automatická 4 letá se týká pouze tech maminek, které neměli nárok an mateřskou a šly rovnou po porodu an rodičák......dá se to ale celkem lehce obejít. Stačí, když manžel půjde třeba jen na týden na mateřskou, pak na měj můžete žádat rodičák on ho bude chvilku pobírat a pak se zase ta mateřská přepíše zpět na matku a u tam už se délka nemění a zůstává ta 3letá(nebo 2 letá)
30. srp 2011 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pusolamy Tak to máte schopnější úředníky... u nás si musíš nejdříve vyzvednout formulář na pracáku, s tím zajít na sociálku potvrdit, kolik ti bylo vyplaceno dávek v mateřství a s tím pak zpět na pracák zažádat o rodičovský příspěvek... Už se na to moc těším! :angry:
30. srp 2011 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak já to snad mám vyřízeno...podávala jsem hned po porodu papír o vyrovnání mateřský, protože jsem jí měla nižší než je rodičák a tam jsem hned vyplnila, že chci rodičák na 3roky, tak doufám, že to už mám z krku...
30. srp 2011 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to já jsem měla štěstí na úředníky, vyřídila jsem to - a nemuselo to být před skončením mateřský, byla jsem tam vlastně až 3 dny po skončení a vyměřili mi to až od 1. září (což moc nechápu, je tam pár dní ďoura), ale hlavně že to je, bojovala jsem s tím že zaměstnavatele mám v Brně a trvbydliště v Pardubicích, takže to byl maraton mezi úřadama. Ale snad to je - ta dvouletá, tak jen houšť :slight_smile:

@pusolamy @petaov taky si Kubu v tu dobu dám na prso a snažím se ho uspat, ale většinou se už nepovede. Je to fakt šílený, nedá se svítit, doufám že je to přechodný a musí se zapojit tatínek, protože na to fakt nemám :frowning2:
30. srp 2011 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xlili já jsem to měla též tak, ale bylo to celkem rychlé.
@ofelieee taky mám zaměstnavatele jnde, než bydlím, ale nikdo se mě na to ani neptal. Vyřídila jsem to všechno u nás.
30. srp 2011 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee tak ale pak jde spát, ne? třeba v osm...tak jdi to dospat s ním...s jedním dítětem to ještě jde.
malej vstává tedy v šest a to je už konečná a když jde v osm spát, tak malá vstává, takže mám smolíka...
ale hrozně se těším, jak maláu půjde do školky....to budeme celý dopoledne spát...

jinak malej se nějak naučil usínat u prsa, nikde jinde než u mě a prsa neusne...to je parádní věc... :unamused:
30. srp 2011 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka jo okolo tý osmý zase usíná, ale jen na půl hoďky. Pak během dne je schopnej i 3h spánku, ale to jsme často někde venku... jinak chodím s ním spát kdykoliv můžu. Máš pravdu - je zatím jen jeden, tak si toho vážím... :sunglasses:
30. srp 2011 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mě toto lítání čeká zítra,bože jak já nemám ráda úřady :grinning:
30. srp 2011 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
prosim kto ste uz odstriekavali miminku mlieko ked ste isli prec kolko ste odstriekali na jednu davku? Lebo poobede musim prec a ostava s malym manzel. Ja som odstriekala vecer 80 ml, potom po dva krat este nieco pod 40 ml... Teraz tam mam dokopy 150ml, ale nakolko neviem kolko moj syn vypije z prsa lebo ho nevazim neviem ci to bude stacit? Kolko vam vypiju odstriekaneho na jednu davku? Dik
31. srp 2011 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila tak mě vypiije cca 120ml., ale normálně by měl vypít tak 180ml.
31. srp 2011 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila mému malému 150 nestačí. Večer vypije i přes 200. Ale když jsi pryč odpo, tak bych nechala těch 180-200ml. Radši víc než míň. Ale jestli pak za chvíli dojedeš, tak to snad vydrží i s menší dávkou.
31. srp 2011 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila mě malá vypije jen 50-60 ml, ale pokud nespí, tak chce jíst už za 1,5 h ...nechávám jí vždy tam těch 150 ml, kdyby náhodou měla větší hlad :wink: Kloučci ovšem pijou určitě víc než holčičky...
31. srp 2011 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
no viac ako 160 sa mi nepodarilo, odchadzam o pol hodku, teraz som kojila, pridem najneskor o pol siestej... musi vydrzat
31. srp 2011 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak mě malá vypije 120 sunaru a dokojím ji takže naše Kája si slušně popapá:slight_smile: ale staky spíme celou noc:slight_smile:. Včera mi došlo z práce že mi proplatí celých 25dní dovču tak aspoň nějaká kačka navíc:slight_smile: huráááá:slight_smile:
31. srp 2011 ve 12:56  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
no je to menej ako 160 uvidim ako s tym vystaci... to mlieko tecie tak pomaly, mam aj blbu odsavacku staru rucnu avent este aj vrzga ked to stlacam, 15 minut dolujem 10 ml, strasne tempo...
31. srp 2011 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, tak já jsem si dnes od kamarádky půjčila váhu a naběhnu na tu naši dietářku :slight_smile: ani po týdnu se mi ji nepodařilo na láhev s Nutrilonem ukecat :stuck_out_tongue_closed_eyes: lae po tom kojení z obou a komeopatikách se mi to zdá lepší, tak dnes zjistím pravdu, pro jistotu jsem koupila nemléčnou kaši a než ji teď učit na sílu na flašku, to zkusím ditáhnout ty dva měsíce s kaší, pokud teda to bude nevyhnutelné
a aby toho nebylo málo, tak v pá jde chudina proplachovat oční kanálek, protože to očičko nás pořád zlobí :angry:
a Domík zítra poprvé do školky, nevím, jestli z roho mám radost nebo je mi smutno, už to není to moje malé miminko, ale pořádný raubíř, utelko to ani nevím jak :fearful:
31. srp 2011 v 19:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila tak jak to malej přežil? :wink:
31. srp 2011 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 Tak dopadlo to super, maleho som nakojila o tristvrte na jednu, o pol druhej som sla na vlak do Prahy. Nakolko manzel strazil maleho a tak ho rozjasil ze mu nechcel spat tak akurat ked mu zohrieval mlieko o tristvrte na styri maly zacal podriemavat, tak v tej unave vypil tak cca 140 ml. A hned s nim siel na kontrolu kycli /vsetko super bez problemov, vraj na ziadnu kontrolu nemusime, jedine az budeme mat druhe dieta/. Ja som sa stihla u zenskej lekarky otocit v Prahe velmi rychlo, ze som bola do pol piatej u lekara s kyclami tak som ich tam prekvapila. Ale chudak tym ze je zvyknuty spavat poobede aj tri hodiny a dnes poobede dal po dva krat len 30 minut tak unaveny odkvacol uz.... len nech sa vyspinka...
31. srp 2011 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 Joj a skusil najprv MEdela Calma lahvicku ale som mui povedala ze ked maly nebude cucat nech mu da Avent. LEbo raz mi z Medely uz cajik vypil. Ale tym ze bol unaveny a ospaly nevedel tahat, tak mu to prelial do Aventu a potom to vypil.
31. srp 2011 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila tak super, že jste to tak zmákli...

my jdeme v pátek do porodny, já budu muset odevzdat elekt.odsávačku a taaaak se mi nechce... :frowning2: používám jí každý večer, mám mrazák plný mlíka :grinning: ...
malej začal být hrozně usměvavej, skoro nebrečí...zítra začíná školka, tak malá se neskutečně těší...tak tu budeme mít dopoledne jen pro sebe s malým...
a už několikrát se mu povedlo převrátit ze zad na bříško, hrozně se snaží...jen mě přijde, že když ho držím na krknutí, že má pořád takovu vratkou hlavičku...

do toho dneska se mi nějak asi osypal po něčem a netuším po čem...jediný mi napadá po jahodový marmeládě...měl totál červený tvářičky, úplně mu hořeli a hrozně suchý a nevím co to je...doufám, že to přes noc přejde. namazala jsem to infadolanem a budu doufat...

jinak jsem se chtěla zeptat, jak to musí být na kyčlích, vím, že jsme to už jednou tady řešili...ale my máme 1a, nezachyceno a bylo nám řečeno, že je vše v pořádku, dávat jen pamprsky, ale za 3měsíce ještě kontrola. a vím, že s malou už jsme tam potřetí nešli...
31. srp 2011 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 my máme taky kyčle v pořádku a máme tam napsáno 1a, dnes po měsíci a půl máme přijít na kontrolu, ptz tam malá ještě neměla nějaká jadérka nebo co :wink:
1. zář 2011 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda ja sa priznam ze mne tie terminy 1a a pod. nic nehovoria :frowning2: nam nikdy nic take nenapisali. Mam ten papier v ruke a tam je iba: dx lb, jádro+, sin. lb, jádro+. Kyčelní klouby volne pohyblivé. Norma.
@kometka5 Mne sa maly trocha ohadzal posledny tyzden na licku ale len na pravom. Jahody som nejedla ale moze to byt aj zo stiplavej klobasky? Mala som taku mnam fajnovu vo francuzskych zemiakoch. Ale ako som dala na tvar Oilatum do druheho dna nebolo nic. Inakk s tou hlavickou mne pride ze tiez to este neni 100% drzanie ale ked som ho mala v manduce a hlava mu trcala uplne tak bol v pohode, len tiez este ho obcas preventivne rukou istim pre istotu.
A tie "mlecne krusty" co sa tvoria na hlavicke po case vekom vymiznu alebo sa mam obavat ze je to predzvest atop. ekzemu? Lebo mi ich mame troska, pre kupanim naolejujem a po hodke pri kupani umyjem, trocha to zide, aj ked sa potom ceseme. Ale nikdy to nezide uplne, vzdy tam ostane. Su to take zltkave chrasticky v strede hlavky. Pod krkom ma stale troska ruzovu kozu z toho ako sa potil, na to davam Bepanthen ale pride mi ze je to firt take iste. co ma prekvapilo ze ma prave kolienko suche. Proste ma tam take vysusene miesto, akoby taka lisaj, natieram mu to olejcekom ale divim sa ze to ma len na jednom kolene. Nie je to skoro vobec vidiet, len ked sa pozriem zblizka, ale na dotyk to ma take drsnejsie ako zvysok pokozky. Netusim co to moze byt.
1. zář 2011 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 Ahojky, tak my byli na kyčlích včera a máme napsáno 1a zachyceno a už nemusíme na žádnou kontrolu, tak když máš napsáno nezachyceno, tak proto asi ta další kontrola a to už bude určitě dobré :slight_smile:
1. zář 2011 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila Malý od kamošky měl ty žluté stroupky na hlavičce dlouho - snad až do roka... , ale teď už po nich není ani vidu..a prý se to nemá moc často umývat, aby se ta hlavička nevysušovala, časem to zmizí. Naše malá to měla první dva měsíce. Vždycky jsem jí na to po koupání dala trošku olejíčku... :wink:
1. zář 2011 ve 22:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak už se také otáčíme na bříško, tak si říkám, že období klidu definitivně skončilo :grinning:
Jinak je Verunka zlatíčko, musím to teda zaklepat, ale spinká pořád celou noc, jestli je to tím Sunarem plus nebo jestli se jí chce, nevím, každopádně je to moc fajn.
Včera Terezka nastoupila do druhé třídy, tak už nám to zase začne, doufám, že to přežijeme ve zdraví :slight_smile:
2. zář 2011 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila ahoj, časem to všechno zmizí. Šupinky na hlavičce taky ještě máme sem tam. Koupeme pořád v tom Balneum Hermal. Pak natírám hlavičku a celé tělo Excipialem. Ten nám pomáhá i na ta suchá místa, jak píšeš. Též to máme občas po těle. Beru to tak, že to k té citlivé miminkovské pokožce patří a jednou to zmizí, až bude větší, takže to nějak víc neřeším, jen mažeme. Pod krkem je červený pořád, protože má asi 3 brady :grinning: , takže mu to tam moc nedýchá, ale po koupání je to vždy ok. V těch vedrech, co byly nedávno, to měl hrozné. Na tvářičkách se nám taky občas po něčem osype. Nevím, z čeho, už tak si dávám dost pozor na různé alergeny a nadýmavé věci, to už bych fakt nemohla nic jíst :unamused: Takže prostě to máznu excipialem, nebo modrou indulonou a do druhého dne to zmizí. Jahody už si taky občas dopřeju :slight_smile: Po porodu jsem se dost hlídala, to byl totiž osypaný neustále, takže žádné džusy, z ovoce jen oloupané jablka atd. Ale teď už zkouším, co malý snese a zatím dobrý. V rodině alergiky ani nemáme. Jednié co nás stále trápí je bolavé bříško. Nic nadýmavého nejím, snad to skončí se zavedením příkrmů, jak mi všichni říkají...
2. zář 2011 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov Kuba taky začal prdět teď... jak to nedělal nikdy, tak najednou málem v půlroce s tím snad budou problémy... :slight_smile:

@ciernavila Kuba má taky tu krupku, taky to moc neřeším, občas češu kartáčkem, občas se neudržím a nípu se mu v tom, neb mě to baví :sweat_smile: všichni říkaj že problém to je když se to hodně rozlézá nebo pak po roce...
2. zář 2011 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila Juditka měla taky šupinky,hodně jsem vyčesávala a mastila,ještě má malinko,ale časem to vyčešem :slight_smile: jinak to měla poměrně dost.
2. zář 2011 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, hlásím se po dlouhé době :wink: jak je hezky, tak jsme furt venku, pak najíst, obě vykoupat, pohádka a spát a pak teprve zčínám lehce odprašovat domácnost - to je šílený jakej já mámvšude bordel :angry: No a na koníka skoro ani nevzpomenu :unamused: Taky mám hromadu těch šupinek ve vláskách, vyčesávám to, ale jinak nic, zkoušla jsem mastit, ale to pak měla hnusně mastné vlásky a vypadalo to blbě, ani to neloupu, to jsem dělala u té starší a vyloupala jsem jí to i s vlasama (viz foto), tak měla plešatou hlavu a kolem jen ten věnečk vlasů, jak mívaj plešatý chlápci..no nic moc (teda u ní, u chlapů mi to až tak neva) :grinning: Nechám to osudu, mělo by to zmizet samo. Jinak malá je pořád zlatá, ani tomu nemůžu věřit, zato ta velká, to je děs..zlobí jako pes :rolling_eyes:
2. zář 2011 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek