• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
ahoj holky, malá za posledních 10 dní přibrala 290g, takže úspěch a na Nutrilon kašlu, nebudu ju chudinu trápit, abych jí to jídlo ještě víc zprotivila, mám půjčenou od kámošky váhu, tak si ju pohlídám, sice teda musím kojit z obou, někdy i dvakrát prohodit, a oproti jiným dětem vypije asi polovinu (víc jak 95 ml na jedno kojení jsem do ní zatím nedostala), ale jí to očividně stačí, když už teď přibírá, ona holt asi bude po mně malý jedlík - teda po mně do roku, kdyby byla po mně teď, tak už váží 8 kg :grinning: :grinning: :grinning:
2. zář 2011 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@hobitkova já myslím, že to děláš moc dobře. Hlavně, že je malá spokojená :wink: Nevím, proč se některé doktorky hned uchylují k UM. Mělo by to být spíš naopak.
2. zář 2011 ve 23:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hobitkova tak super, že přibýrá...já taky kojím přes den co dvě hodiny, většinou dýl nevydrží...
včera jsme byli na poradně a máme 6680g a 69,5cm. je neskutečně dlouhej...a nevím po kom... :grinning:

jinak my bojujeme opět s kojením, zase nechce sát, tak už se s tím netrápím..v noci si vezme a přes den jak kdy...a nevím proč...
3. zář 2011 v 08:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nás je taky věčný boj přes den. Noční kojení si užívám, to je úplně zlatý. Za 5 minut je napapaný a spinká :slight_smile: První dva měsíce po narození to bylo naopak. Přes den pohoda a v noci jsem kojila i dvě hodiny, než se najedl, protože u toho pořád spal.
3. zář 2011 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak mi toho mame len troska na hlavicke, takze to snad casom pominie... Strasne sa mi paci ako Danielka fascinuju knihy... ja som teda strasne zvedava dokedy mu to vydrzi. Ten by stale cital :slight_smile:)
Teda fuj v tom teple si neviem predstavit ze by som bola vonku, my sme dnes boli vonku uz od 7.00, ked sa nas tato zobudil uz sme mali za sebou vychadzku, nakupene, ranajky urobene, cerstvu stavu z repy a jablk vytlacenu... Maly este spi, tak pojdeme von zase ked vstane... Ja sa uz naozaj tesim kym tie tepla definitivne skoncia. Co sa tyka prdenia tak nas maly prdi a grga tiez ako velky chlap :grinning:
3. zář 2011 v 17:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
my ty detsky lupy mame taky ale ted uz jen malinko protoze jsem ji to nehtickem vyloupala hrozne me to bavi ale ted uz to ma jen v tom mekym miste na hlavicce a tam se bojim, nase paradnice miluje cesani vzdycky se zklidni a hrozne roztomile usmiva :slight_smile: prdime o stosest jenze u nas je to vzdycky z hounem vcera byla 7x pokadena,dnes teda jen asi 4x ale je to des,no co hlavne ze ji to jde :grinning:
3. zář 2011 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pusolamy a taky to máte vždycky všude? Já tedy nevím, jak se to dělá u holčiček, když se má dávat pozor, ať se to nerozetře po genitáliích. Náš Vašík ten si to nakadí vždycky nějak vrchem, má to skoro až na bříšku, no prostě všude :grinning:
3. zář 2011 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mamči,používáte ještě monitor dechu?
4. zář 2011 v 06:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy chtěla bych ho odložit v půl roce. Zatím ho používáme, ale už jen na noc. Houká nám dost často, chci ho pak zkusit poslat na reklamaci. Přítel se o malého bojí a chce ho používat až do roka, ale já myslím, že je to zbytečné, to už se bude Vašík v postýlce hrozně vrtět a bude to houkat pořád.
Holky, chtěla jsem se zeptat, na kterou stranu se vám mimča přetáčí? Vašík se točí za pravou rukou. Na levou stranu se pořád snaží, ale nejde mu to. Tak si říkám, jestli nebude pravák...
4. zář 2011 v 07:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina Tak to máte fajn.. Co bych za to dala, kdyby mi aspoň někdy spala celou noc.. :grinning: A ten Sunar plus dáváte jen na noc nebo je Verunka na UM?
4. zář 2011 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy My už monitor nepoužíváme, ptz se malá přetáčí na bříško a také se jí tam nejlíp spí. Máme monitor na plínku, takže to ani nejde... :wink:
4. zář 2011 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov Verča se také zatím točí jen na jednu stranu, nevím, jestli podle toho usuzovat zda bude pravák nebo levák, ale točí se za pravou a hračky bere také do pravé ruky :slight_smile:
@xlili Jsme na UM, přes den má Sunar complex 1 a na noc dávám ten Plus, je od 4. měsíce a musím zaklepat, opravdu po něm spinká výborně :slight_smile: a musím říct, že i lépe chutná než ten od narození :slight_smile:
4. zář 2011 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 Ja tro uz neresim..ted mi rikala kamoska, ze ji to mala dela taky...proste ja ho necham at si vezme koli chce a az ma opravdu hlad, tak se naji...hlavne ze pije v noci a nedal sceny. To je nejdulezitejsi...pribírá snasd taky, takze jsem to proste prestala resitz, jinak bych se z toho zvencla....
4. zář 2011 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@petaov rikala mi detská sestra, že do pul roku se to pouziva...maly se tovci je za pravou rukou..na druhou vubec....
4. zář 2011 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov : no kolikrat to ma na brise nekdy zase cely zada je to zajimavy jak to poridej :grinning:
@lusyy : monitor pouzivame na noc , mame ho pujcenej z nemocnice na pul roku tak nevim jestli to prodlouzit do roka nebo ne
@petaov : my se zatim jeste nepretacime zatim jen na bok a to se toci na oba boky
4. zář 2011 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte holky, tak my máme dnes za sebou křtiny, malá byla úžasná princezna v šatečkách z MHka za 70,- :slight_smile:
taky máme trošku ty šupinky v hlavě, tak to vždycky naolejíčkuju a vyčesu, ale Domča je taky měl a pak samy zmizely, takže to moc neřeším
4. zář 2011 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Právě my ten monitor taky používáme jen na noc,ale jak malá cestuje v postýlce,tak vždycky houká :slight_smile: Tak nevím,zda už ho nedat pryč. Tak Juditka se otáčí jen na levou stranu,ale zatím se ještě nepřekulila. Že by to znamenalo,že bude levák? Já myslím,že se to ještě asi nedá poznat,ne? :slight_smile:
5. zář 2011 v 07:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky, tak my monitor máme ale už ho taky nezapínám jelikož malá řádí po postýlce a pořád by to houkalo asi už ho taky zrušíme. Jinak malou to taky víc táhne na levou stranu ale myslím že je ještě brzy poznat jestli bude pravák nebo levák:slight_smile: ale dnes už je to jedno to není jak dřív. Můj tatínek je levák a přeučovali ho na praváka dnes má ale zase výhodu že vše umí pravou i levou:slight_smile:
5. zář 2011 v 08:01  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina já dávám malé sunar jen na noc a zatím tu 1 ale už koupím ten plus začala se mi v noci budit sice jen jednou ale dřív vydržela celou noc tak asi už jí to nestačí. za 14dní jedeme na chalupu tak už asi vyzkouším příkrm:slight_smile:. prý je to nejlepší začít zkoušet mezi 4-6měsícem že to děti lépe příjimají než až po tom 6m.
5. zář 2011 v 09:39  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@debule já jsem začala dávat ten plus právě proto, že se Verča budila v noci a pomohlo to :slight_smile: Abych se přiznala, tak já už jsem Verče začala dávat od Hami tu První lžičku, je to buď samotné jablíčko nebo hruška,brokolice a nebo mrkev s bramborem, je to malá sklenička, otevřená vydrží 48 h v lednici, takže kolem poledního času na mléko dám pár lžiček příkrmu a dokrmím mlékem. Jednak je Verča veliká a mléko je málo a jednak se mi to osvědčilo i u dětí předtím a chutná jí to, tak jsem ráda. S dr. jsem to nekonzultovala, nemá to cenu, stejně by mi řekla, že v žádném případě , když mi i na čajík řekla, že až od 4.měsíce, to by malá v těch vedrech asi nepřežila.
5. zář 2011 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, tak jsme se vrátili po 14 dnech z Jeseníků, bylo skvěle. My pořád bojujem s kojením, ale doktorka nám povolila ve 4měsících příkrmy, jsem se celkem divila. Na obídek zeleninu a na veču kaši. Jsem fakt ráda, malé to chutná a aspoň máme méně kojení.
5. zář 2011 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky,
tak já jsem totál vyřízená...
malej místo toho, aby se lepšil, tak se horší a horší...
usínal v pohodě v postýlce sám, teď ho musím uhoupat, jinak řve a řve. a noce jsou pekelný, budil se v horší noci tak 3x, teď se budí každou hodinu a z toho čtvrt hodiny kojím...
a pak celý den chodím jako mátoha...do toho malá si asi opravdu uvědomila, že Daník je tu s námi nafurt, takže zlobí neskutečně, uráží se, odsekává, neumí se oblíct, neumí se napít, nic...není s ní kloudná řeč...včera dokonce u známých na zahradě snědla nějaký bobule z keříku...ale zdá se, že je to bez újmy...ale fakt mě přijde, že dělá naschvály...
dneska jsem se zařekla, že začnu ho zase přivazovat (do deky - zavazovat) jestli to nepomůže...on jak cestuje v postýlce a bouchne se do špryclí, tak se vzbudí a jestli to nepomůže, tak bude dostávat Bebu...já už na koení snad dlabu...
všichni hrozně říkají, jak kojení je bezva, pro mě je to už víc jak měsíc největší zlo...nemám z toho potěšení, malej asi taky ne...pořád se jenom nervím a pak jsem ošklivá na malou...je tot takovej začarovanej kruh...
mě doktorka říkala, že je to jenom na mě, jeslti přestanu, že tomu malýmu je to stejně jedno...

jinak se otáčíme na obě dvě strany, ale tak, že mu tam vždycky vadí ta ruka, neumí jí ještě vyndat...ale spíš se obrací doleva. ale myslím, že to není vůbec tím, že by měl být levák...malá do dvou let kreslila levou, jedla levou a teď si na ní skoro nevzpomene...jen někdy když hází míčkem, tak je jí to jedno, jakou rukou...
5. zář 2011 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 dovedu si představit, že jako máma chceš kojit co nejdéle, ale když čtu tvoje trápení, tak jsem toho názoru, že by možná bylo lepší přejít na UM, já myslím, že i malý cítí, že se tím trápíš. Zkus to a uvidíš, jestli se to zlepší, držím ti palečky :slight_smile:
Já už mám dceru sice větší,ale co se týče chování, tak to je taky síla, navíc jsme zase najeli na školní režim a poslední dobou mám pocit, že mám doma normální puberťačku :confounded:
5. zář 2011 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina a co kubík? jak ten se tváří na mimčo? ty jsou tak nějak podobně starý...
5. zář 2011 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 Kubík je fajn, akorát trošku hrrr na Verču, Terka ta je opatrnější. Já myslím, že pro ně to není taková změna, když už předtím byli dva, ale když vzpomenu, co vyváděla Terka, když se Kuba narodil, to byl taky děs...
5. zář 2011 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina tak to je super. taky to máme nakoupené tak se na to chystáme že to zkusíme:slight_smile: na doktorky se nesmí dávat ony jsou zastánci kojení a nic jiného. já malé dávala čaj už od těch dvou měsíců taky v těch vedrech by to byla hrůza hodně se mi přehřívala! já kojím ale myslím že při dnešních možnostech by byl hřích dětem nepřilepšit když ta možnost je:slight_smile:.malá je spokojená a to je důležité:slight_smile:
5. zář 2011 v 11:36  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina Péťo a tobě řekla doktorka, že i když je na UM aby jsi jí nedávala čajík? to se právě má, ne?
5. zář 2011 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina já jsem si ze začátku myslela, že je to v pohodě, že je sice taky trošku hrrr, ale pohoda, ale teď se to tedy vystupňovalo... :frowning2:
5. zář 2011 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 jak říká Peťa asi by jsi to měla s tou UM zkusit. Já s kojením problém nemám já i malá si to naprosto užíváme:slight_smile: ale na noc jí dám sunar a pak dokojím.malá je vyspinkaná a je zlatíčko a já jsem taky vyspaná a tudíž na ní mám sílu a nervy. jak jsem nevyspaná jsem protivná a pak mě to mrzí že i na malou bych byla škaredá. a uvidíš že i to kojení se zlepší protože se nebudeš tolik stresovat proč se trápit když nemusíš:slight_smile:.
5. zář 2011 v 11:58  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 přesně tak , řekla mi, že čajík až od 4. měsíce...ještě že ji neposlouchám :grinning: :grinning: .to by se asi malá upekla v těch vedrech :unamused:
5. zář 2011 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek