• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
@kometka5 já vím, že je ještě menší, ale zkoušela jsi s ní o tom nějak mluvit??? Já už si to teda moc nepamatuju, ale myslím, že v určité chvíli se to také vystupňovalo a pak jako když otočím vypínačem a bylo po žárlení a zlobení, myslím teda když se narodil Kubík, teď se nám to zatím nestalo.
5. zář 2011 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina zkoušela...ona moc nechce...jen řekne, že neví proč je taková...ale to je fakt kvůli kravinám...včera tady házela po celým pokoji kalhotky atričko že se neumí oblíkat a že se oblíkat nechce...záležitost na hodinu...a když se uklidní, tak přijde, podívá se na mě, začne brečet a šmajchlovat se, že mi má hrozně ráda...
já nevím, jak bych se prostě v tkaových chvílích měla chovat já...

s tou dokt. je to výborný, vždyť existuje voda nebo fynekláč, který je od ukončenýho 1.týdne...
5. zář 2011 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, asi máte pravdu, zbytečně se trápím, malou jsem už dávno nekojila a taky vyrostla v pohodě...
5. zář 2011 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 všechny moje děti vyrostly na Sunaru nebo Bebě a jsou naprosto v pohodě, důležité je, aby bylo spokojené miminko, pak bude klidná a spokojená i maminka, to kojení bych fakt tolik neřešila, ať si dr. říkají co chtějí....
5. zář 2011 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nam sa Daniel otaca tiez vzdy len na jednu stranu - doprava. Tiez sa mi zda skoro este aby sa prejavila lateralita. Dolava sa otocil len par krat, mozno tak 3x. Ale robi to vzdy tak rekordne rychlo, strasne je zlaty :slight_smile:
Ja neprikrmujem zatial, len kojime, budi sa len raz okolo 3, vzdy to tak bolo a napapa sa v spanku, tak to jedno zobudenie ani skoro nevnimam....Rano mam pocit akoby som spala celu noc. Ani v tych horucavach som nedavala caj, len raz. On sa radsej vtedy castejsie napil. Cez den papa tak po 3-4 hodinach. Dnes som sa s nim postavila na vahu, vyzera ze ma uz dakych 8,2 kg. Tie kase co davate miminkam tak z flase ci z lyzicky? Lebo v tom zdravotnom preukaze sa pise ze od kojenia sa ma prejst na lyzicku a hrncek, vraj flaska vobec. Tak neviem... Aj mna to niekedy laka dat mu vecer kasu /ved uz bude mat teraz 5 mes./ len kym vystacime s mliekom zatial tak si vzdy poviem ze este pockam... Jedine ze by sa to jedno budenie v noci stalo frekventovanejsie. Zatial to je bezo zmeny, cez den aj v noci nadherne buva.
5. zář 2011 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
posledny tyzden sa nam pri paseni podarilo dostat aj do vyssieho vzporu, takze sa neopieral len o lakte ale sa napriamil s opretim sa o roztiahnute dlane...ale to len chvilu, dlho tak este nevydrzi.
5. zář 2011 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 já jak jsem teď taky bojovala s tím kojením a byla jsem si malou nechat převážit u dr., tak hned jen jak jsem zmínila, že do ní ten Nutrilon nedostanu, tak na mě setsra spustila, že to neexistuje, že musím (my máme o dr. děsnou sestru, mudra ta to velice neřešila), ale přece to do ní nebudu nutit na sílu, když řve, tak si to dělám po svém a obě jsme spokojené, jediné, co bych nedělala je to blbé odsávání, nic jsem neodsála, jenom mě to stresovalo, tak jsem se na to vy... a teď jakž takž kojíme a když bude zle, tak najedem jak Petrullina na zeleninku přes oběd
pokud je pro tebe kojení takové zlo, tak bych s tím praštila, to nemá smysl a vůbec si to nemusíš vyčítat, naše generace taky vyrostla vesměs na UM a nikomu to neublížilo, kojení má být radost, pokud tomu tak není, konec :slight_smile:
5. zář 2011 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
holky jak dlouho by mela byt podlozena postylka?
5. zář 2011 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila to uzu je práda že :slight_smile: malý se taky tak staví a už kouká do stran a řehtá se( když má teda dobrou náladu)...hned je to zase veselejší :slight_smile:
5. zář 2011 v 18:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky uz jste nekdo zkouseli na noc kašu?My koupili Nutrilon a to mnalý rezolutně odmítá..tak uvažuu o kašičce....
5. zář 2011 v 18:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina přesně tak máš naprostou pravdu:slight_smile: já dnes poprvé zkusila sunar plus tak uvidíme jestli bude spinkat celou noc. Kaši mám koupenou ale zatím jen nedávala ale taky se na to chystám:slight_smile:.naše malá je naštěstí žravá a sní mi cokoliv:slight_smile:.Já se s doktorkou o ničem co se týká výživy nebavím. myslím si že každá mamča to má v sobě a stejně udělá to co je podle ní to nej pro mimiško:slight_smile:.já dávám sunar od 1,5měsíce na noc a kojím naprosto v pohodě. Každé mimčo je jiné a něco jiného mu vyhovuje takže doktroka si svoje rady může strčit za.....:slight_smile:.
@kometka5 netrap se tím zkus sunar nebo bebu a uvidíš.třeba vám to oboum bude vyhovovat a budete spokojení a ty se nebudeš trápit:slight_smile:. Jak říká Peťa některé děti nejsou vůbec kojené a taky žijou:slight_smile:
5. zář 2011 ve 20:46  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@debule veru , pravde je... tie co uz plne nekojite nerobila by som z toho vedu, moja sestra bola kojena do jednoho roku a s prikrmami zacali od pol roka a aj tak ma celiakiu /neznasanlivost lepku/ a nik v rodine to u nas predtym nemal... Takze niekedy ani plne kojenie nie je zarukou ze to dieta bude uplne zdrave.
5. zář 2011 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
jej ja si toto vytlacim, je to tu krasne rozpisane: http://www.kojeni.net/prikrmy.php
5. zář 2011 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ciernavila je to dobře napsané, pro maminy s prvním miminkem perfektní :slight_smile:
@debule tak co Kája, spinkala celou noc??? Co se týče kaší, říkala jsem si, že dokud jí zatím stačí mléko na noc, tak je dávat nebudu, až se mi začne budit v noci i po mléce, tak pak kaši dám :slight_smile:
Ani já s dr. nijak nekonzultuju stravu, vím, že by zakázala všechno, takže to nemá smysl, máš pravdu, že každá mamča to má v sobě a pozná, co to dítě potřebuje :slight_smile:
6. zář 2011 v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj dievčatá.
Tak ja som už malému dala 2 krát kašu na dobrú noc ale u nás bol účinok žiadny :slight_smile: Malý sa budil tak ako vždy,ešte by som povedala,že bol viacej hladný ako keď dostal iba mlieko,takže s kašou na noc končím :slight_smile:
Príkrmy už dávam 2 týždne a zatial je to Ok,chutia mu,ved aj by nie,keď je to taký jedlík :slight_smile:
6. zář 2011 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj maminky, poraďte prosím co na padající vlasy... :unamused: asi na tom brzy budu s vláskama stejně jako naše maličká :grinning:
6. zář 2011 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina ahojky no najedla se v osm usla asi v devět. probudila se mi kolem dvanácté tak jsem jí dala trošku cucnout a spala až do rána tak nevím jestli to má v sobě že potřebuje jednou v noci cucnout nebo jí to nestači? fakt netuším dřív mi spala i po té 1 celou noc tak uvidíme dnes jak to bude:slight_smile: taky jsem zatím tu kaši nedávala.
6. zář 2011 ve 14:53  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xlili ja neviem ci je to tym ale mne pomohlo ked som okrem gravimilku zacala dojedat aj vitaminy co mi ostali. Tak to vyzera tak ze napr. rano Gravimilk, vecer Femibion, alebo rano Mamavit, vecer GRavimilk a pod. Tak to striedam a mne sa zda ze sa to zlepsilo.
6. zář 2011 v 16:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila Právěže Mamavit beru pořád.. Ten Gravimilk - to je ten z DM?
6. zář 2011 v 17:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
6. zář 2011 v 17:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila jj, tak přesně tohle mají v tom DM.. a je to dobré? dá se to vypít?
6. zář 2011 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xlili no to cokoladove mi chuti asi najviac..ale kazdemu cosi ine... Mne to pride trocha ako kakao len troska vodovejsie, ja si to zarabam s vacsim mnozstvom vody ako je predpisane, aby som toho mala viac :slight_smile: To vanilkove jemne vonia po vanilke ale fakt tak malo ze to tam moc necitit, pripomina mi to Sunar pre maminky ... Mne chutia inak obe, tak to robim tak ze si to striedam, vzdy ked miniem kakaove kupim si vanilkove.
6. zář 2011 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
som dnes rozmyslala ze kolko mamiciek je nestastnych ze ich dieta nezaspi vo vlastnej posteli ale len v manzelskej... mne sa to ale paci. Keby nas Daniel tak zaspaval tak by som si to vychutnavala, ved raz bude velky a uz nebude taky "pritulny". Ja som si ho skusala dat do postele nad ranom este v prvych troch mesiacoch par krat, ked rano tak strasne tlacil a nemohol zaspat. Ale ja mam taky pocit ze ci by som ho mala v posteli u seba alebo je sam vo svojej tak jemu by to bolo akoby jedno. Dokonca tam ma aj taky baldachyn aby mal pritmie, v noci zaspava v uplnej tme, cize on ked je v postielke ani na mna nevidi. Mam pocit akoby mu to ani enchybalo, ze proste ho dam do postele a hned spi. Ked ho davam po nakojeni odgrgnut a je uz velmi unaveny, tak ani na to moje plece si nepolozi hlavu, silou mocou ju stale dviha hore. Par krat len polozil ked uz bol totalne mrtvy od unavy. Kedy dietatko zacne byt take ze sa aj same prituli? Teda aspon ja dufam ze aj to pride... Mnohe sa tulia aj v tomto veku...dufam ze nas Danielko nebude taky netulivy typ.
6. zář 2011 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
souhlasím, že kojení má být radost. Pokud není a už to nejde, tak je rozhodně lepší UM, ať je mamka i mimi v pohodě. Ale pokud kojení jde v poho, tak nevím, v čem je UM přilepšení. @debule Jak jsi psala , proč nepřilepšit. Je to dnes na hodně vysoké úrovni, ale ani sami výrobci neříkají, že je to totéž jako MM, mají ho za vzor a snaží se mu co nejvíc připodobnit, takže přilepšení v tom moc nevidím... Ale každého věc :wink:
Gravimilk je hodně dobrý, střídám čoko i vanilku :slight_smile: Ten čoko opravdu chutná jak kakao Granko a to já zbožňuju.
@xlili mám proti padání vlasů speciální šampon, ale spíš jen pro ten pocit. Spraví se to, až skončíš s kojením. Během toho se asi moc dělat nedá :unamused:
6. zář 2011 ve 22:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Co se týče těch kaší, chci je zavést až třetí měsíc příkrmů. Nejdřív tedy zeleninu, další měsíc ovoce a pak až kaši. Nemyslím, že dát na noc kaši, či sunar je záruka, že se dítě nevzbudí. Může se budit z různých důvodů - žízeň, vedro, zima, suchý vzduch, pálení žáhy, prdíky... Vašík někdy spinká celou noc, někdy se vzbudí jednou, či dvakrát, ale je to jen na 5 minut, pá krát si cucne a pak zase hned spinká. Myslím, že po kaši, či sunaru by to dělal stejně, protože se podle mě nebudí hlady.
7. zář 2011 v 07:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila
@petaov Holky díky za rady, vyzkouším ten Gravimilk :wink:
7. zář 2011 v 09:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky vy tu řešíte že se děti v noci budí na jídlo a já řešila dnes úplně opačný problém. Večer jsme byly s kamarádkou poprvé cvičit a koupal tatínek a měl krmit i odstříkaným mlékem. Malý ale nechtěl z flašky (párkrát už ale dostal a v pohodě) tak ho dal táta spát. Já jsem přišla domů, flaška plná, dítě spalo. Tak jsem čekala jestli se probudí, chrupal jak dudek. Nechtěla jsem odstříkávat kdyby se probudil a chtěl napít (pije z obou prsou). Nakonec to dopadlo tak že já skoro celou noc nespala abych ho nepropásla když se probudí. Ve 4 ráno už jsem měla v posteli kaluž mléka, tak jsem musela jít odstříkat. Takový proudy jsem nezažila ani v porodnici. Připadala jsem si jak ta farářova kráva ze Slunce, seno... jak nadojila 28 litrů. No a malý se probudil v 5 jak to obvykle dělá, napil se a spal dál. Vydržel 12 hodin bez jídla a vůbec mu to nevadilo :slight_smile: :slight_smile:
7. zář 2011 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov Máš pravdu v tom, že ani Sunar ani kaše nezaručí, že miminko bude spát celou noc, pokud je zvyklé se budit, tak se prostě vzbudí ať dostane k večeři cokoliv. :slight_smile:
K tomu přilepšení, debule nejspíš myslela přilepšit příkrmem, ne UM a s tím souhlasím :slight_smile:
Vlasy mi teda padají také a to nekojím, už takhle jich mám málo, tak asi budu muset k dr. aby mi poradila. :unamused:
@debule myslím, že si možná opravdu potřebuje cucnout jen pro ten pocit a ne proto, že by měla hlad. :slight_smile: I tak si myslím, že Kája spinká moc dobře, jednou za noc v stávat, to si myslím, že by si přálo hodně maminek....i když teda my zatím nevstáváme vůbec, ale co není, může být :grinning:
7. zář 2011 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda už neumím ani psát, v jedné větě třikrát napsáno myslím, ach jo :frowning2:
7. zář 2011 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky prodávám Nutrilon 1, 800g (odebráno asi 10 odměrek) za 250,- a sunar 0, complex 1 600g (odebrano 5 odměrek) za 150,- odběr ve Znojmě nebo ještě poštovné 35,-. malý mi to naprosto odmítl jíst, takže mi to tu zůstane, tak někomu by se to třeba hodilo.....
7. zář 2011 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek