• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
Ještě dotaz holky, která z vás mi tu psala, že používá ten Nutriton na zahušťování mléka??? Používáte to stále???
7. zář 2011 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina tak dnes byla noc hrozná vůbec nemohla zabrat usla až o půl jedné. nevím co s ní teď je:frowning2:. ale jo já jsem spokojená jak spinká sousedka má 10měsíčního chlapečka a vstává co dvě hodiny! příští týden začnu malé dávat příkrmy prý to děti mezí 17-28tt. snáší lépe a také to líp přijmou než začít až po šestém měsíci. Já si kojení užívám a mrzí mě že už začneme s příkrmama ale na druhou stranu nejsem zastáncem kojení třeba do dvou let dítěte.Připadá mi to trapné když se tak velké dítě sápe na mámu v autobuse že chce dudu:slight_smile:. teta to tak měla až do tří let malého a byla z toho nešťastná:frowning2:.
7. zář 2011 ve 13:40  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@debule tak asi včera nebyla ve formě, určitě to byla vyjímka a dnes už to bude dobré :slight_smile: , jak byly ty horka, tak malá také hůř usínala a bylo to vždycky na dlouho :unamused:
Příkrmy tě vůbec mrzet nemusí, kojit můžeš dál a také si myslím, že to děti lépe přijmou po tom 4. měsíci, aspoň co jsem teda poznala z vlastní zkušenosti :slight_smile:
7. zář 2011 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@debule s tím kojením máš recht, taky si myslím, že kojit max. do 1 roku je tak akorát, malého jsem kojila do 13 měs. a teď to na víc než rok určitě neplánuju, teda pokud do roku vydržím, jedna známá kojila asi do 2 let, možná aj víc (omlouvala to tím, že malý prostě chce a dělá scény, tak nemůže přestat) a když jsme měli babinec a ona vytáhla prso a to chodící a mluvící děcko se na ni přisálo, no sorry, to je fakt už moc
a taky se chystám začít s příkrmama už asi od 5 měsíců, malá sice teď přibírá, ale žádné pořádné cifry to nejsou a stejně jsem teď zas četla nějaké studie, že zavádět příkrmy dřív a dokonce lepek do 1 roku je pro děti lepší, ono se to pořád mění, jsu zvědavá co bude, až naše děti budou mít děti
a o tom, jak furt omílají, že kojené děti mají lepší imunitu oproti nekojeným, si taky myslím svoje, malý mi mezi rokem a dvouma měl asi 5x atb. a pak už nic, kámoška to furt řešila, jak je furt nemocný (její totiž nebyl) a dup mezi jeho 3. a 4. rokem to samé, furt nemocný, myslím si, že každé dítě má období, kdy projde x nemocema a imunita se mu posílí a platí to jak pro kojené, tak pro nekojené
7. zář 2011 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Dnes sme boli v materskom centre...tak mi bolo luto jednej maminy, ta sa uz strasne dlho nevyspala. Vraj malej rastie 6 zubov naraz, nespi poriadne cez den a v noci je kazdu chvilu hore, nezaspi sama iba pri prse a to sa o dve hodky zase zobudi, vraj aj 10 x a viac vstava k nej za noc... To je des, ja si to neviem predstavit, ze mala spi s nimi v posteli ale ze aj tak to nepomaha.... Mala ma 8 alebo 10 mesiacov teraz neviem presne... Mozno je to typ dietatka co potrebuje uz vlastny priestor a spat vo svojej izbicke. Takto sa trapi mama, dieta, nik z nich sa nevyspi. No teda fakt som zvedava co nas extremne pokojny Daniel bude robit ked mu pojdu zuby, dufam ze toto nie, ja som dost striktna, ani by som to nedovolila aby to zaslo takto daleko.
7. zář 2011 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ty rady ohledně příkrmů se pořád mění, nejlépe je najít si v tom zlatý střed a dělat si to po svém. Myslím, že lepek se teď doporučuje už od 7 měsíců. U kojených dětí se předčasné zavádění příkrmů nedoporučuje, kvůli zátěži ledvin, trávicího ústrojí atd. Takže my začneme od půl roku. Pak bych chtěla každý měsíc odbourat jedno kojení, až by mi v roce zbylo jen na noc. Po roce uvidím. Představa, že kojím chodící dítě mi taky není příjemná, ale zatím jsem ráda, že malý u prsa usne. Nevím, jak to bude potom, když nemá svůj vlastní pokojík, snad se naučí usínat nějak sám. Bydlíme v 1+1, takže se tu bavím, hraje TV atd., tak jsem zatím ráda za prso.
7. zář 2011 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina no určitě dnes bude spinkat. když byla ta vedra to mi ani nemluv malá byla protivná až hrůza:slight_smile:.ale né vážně jsem spokojená malá je jinak hodná prostě občas má svůj den. Já chci kojit tak do vánoc pak jí pomalu začnu odstavovat. jak začneme s příkrmama tak bude mlíčko jen na dokrmení tak si myslím že pak přestat nebude problém.se těším až malá začne po mě plivat mrkvičku a tak:slight_smile:
@hobitkova máš pravdu je to hrozné když tak velké dítě se po mamě sápe a to klidně i na veřejnosti:frowning2:. když mi říká moje máma co jim doporučovali a co doporučují nám tak mi připadá že ti doktoři sami neví co je lepší.Podle mě každé dítě to má dané jak bude moc nemocné nebo tak. prostě jak říkáš každé dítko si asi musí nějakýma nemocema projít.
7. zář 2011 ve 14:52  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Obě starší děti, když začaly samy sedět, tak pro ně byl rohlík ta největší pochoutka a nějak jsem neřešila, jestli je to vhodné nebo ne a jsou oba v pohodě a extrémně žraví :grinning:
7. zář 2011 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky to je bezva jak jste tu rozjely tu diskuzi o kojeni, byla jsem par dni pryc a tak to hltam s velkejma očima :slight_smile: Baví mě číst ty různý názory. Já Kubu taky jen kojím, půlrok mu bude 22.9. a pár dní na to jedem na takovej plavací týden, takže se s příkrmama chystám začít až se vrátíme - na začátku října. Říkám si, že vaření mrkviček si užiju až dost takže si užiju eště každej den kdy je navaříno bez práce :wink: Dala jsem mu zatím jen asi 3x trochu čajíčku nebo vody - lžičkou, a moc ho to bavilo, tak myslím, že flašku používat ani nezačneme.

Kuba se taky asi 2 týdny přetáčel jen za levou rukou, pak začal za oběma a teď už je mu to fuk, podle toho, kde ho co zajímá. A ode dneška se plazí!!! Máme velkou oslavu, je to roztomilý.... už se fakt doplácá po pokoji kam potřebuje.

@ciernavila S tím tulením to máme podobně - a myslím, že posledních pár dní azčíná vztahovat ruce speciálně po mě. Ale i tak je zatím spokojenej v náručí u kohokoliv, kdo ho umí držet (některý lidi po něm jdou jak prase po kosti). A úsměvy konkrétně na mě vnímám tipuju tak měsíc. Je to fajn, ale doufám, že to zas nebude moc, vyhovuje mi, že je takovej pohodář...
7. zář 2011 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee ty jooo, fakt už se plazí, jo?? No tak to je bezva, je to šikulka :slight_smile:
7. zář 2011 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee To je Kubík šikovný! Náš malý se sune po obličeji. Snaží se na kolínka a vzpírá se na ruce, ale moc mu to nejde. U nás se o plazení zatím nedá mluvit, došoupe se po obličeji jen o pár cenťáků :slight_smile:
7. zář 2011 v 15:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee mne sa este neplazi ale mame este tyzden do 5 mesiaca tak casu dost..ale vidim uz naznaky, zapiera sa uz trocha kolenami, a ked mu dam za nohy daco pevne tak sa odtlaca a posuva dopredu. Nohy ma dost silne.
Ak je manzel alergik - pele, a aj astma, vraj by som mala zacat s prikrmom neskor nez 6 mesiacov...to mam cakat do 7. mesiaca?
7. zář 2011 v 15:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila To jsem taky četla, že děti alergiků můžou začínat až v 7 měsících. Není kam spěchat, pokud prospívá a mléko mu stačí.
7. zář 2011 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
ještě mě napadla jedna věc k tomu nočnímu buzení - když měl Kuba několik náročnějších nocí, radila jsem se se svojí PA jestli nezačít dávat kaši, protože jsem byla fakt vyřízená, a radila nespěchat (je pravda že ona je založením podobná jako já - dělat věci hodně přirozeně) a odůvodňovala častější buzení tím, že jak od řekněme 3. měsíce mnohem víc vnímají, tak si to ty hlavinky složitějc zpracovávají a holt se tím můžou i budit.

@petrullina , @petaov díky, mám z toho taky radost (ale pozor, fakt jde o deseticentimetry zatím...) myslím že tomu hodně přispělo, že jsme zase pár dní byli se staršíma děckama, motivuje ho to k něčemu, co sám neumí...
7. zář 2011 v 15:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
ohledne zavadeni prikrmu mi doktorka rekla, ze nemam u kojeneho ditete cekat az na 6. mesic
presne jak rika @hobitkova, kvuli lepku ....
doporucila mi 5. - 5.5 mesic - ze pry kdyz se zacne prilis brzy nebo pozde, tak je vetsi pravdepodobnost vzniku alergie na lepek
7. zář 2011 v 15:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak mala se mi ted uz asi tyden v noci porad hrozne budi - cca co hodinu, hodinu a pul ... a ani nema pokazdy hlad, nevim, co ji trapi
vetsinou brzy usne, ale nez zaberu ja, tak uz je zase vzhuru... je to fakt na palici... jsem nevyspala, protoze pres den mi spi tak max. 3x 30minut
premyslim, jestli to neni zase tim refluxem, protoze jsme prestaly davat ty sirupy... achjoooo :rolling_eyes:
7. zář 2011 v 15:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee já teda musím říct, že u nás je to naopak, Verča právě od toho zhruba 3. měsíce spinká celou noc :slight_smile:
@marketnieuw no mě se malá takhle budila, když jsem jí přestala dávat zahušťovadlo do mléka, takže na noc ještě zahušťuju, ale Verča neměla přímo reflux, ale možná, že u vás to s tím také souvisí, když jste přestaly dávat ty sirupy....
7. zář 2011 v 17:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee u nás se taky asi od 3. měsíce spí celou noc. Jen teď v těch vedrech měl období, kdy vstával častěji, i co dvě hoďky, tak jsem si též říkala, že by zase spurt... :confused:
7. zář 2011 v 17:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina tak to vypada, ze to jsou zuby....
hlavinka ji cela hori, dnes celej den knoura a myslim, ze na spodni dasnicce citim hrbolek ...
tak to bych si celkem i ulevila, protoze za par dni bude po... (jen kdyz to neni opet reflux)
7. zář 2011 v 19:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
já bych řekla že se nam taky mozna klube zoubek zda se m itam takova bílá tečka uvidime jestli se bude zvetsovat , a prdolka je ted taky takova protivnoucka odpoledne a k veceru a vcera v noci byla vzhuru dvakrat a v sedm uz vyspano jinak se budi jednou a vstava treba v devet ale to uz spis vyjmecne.holky nevite dokdy by mela byt naklonena ta postylka mate to jeste?
7. zář 2011 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky,
tak já bych chtěla kojit do toho 6.měsíce a pak začnu dávat příkrmy a myslím si, že brzy pak přijdu o mlíčko, když vynechám nějaké kojení...
říkám si, že bych si to chtěla užít, je to přeci jen poslední kojení, který zažiju... :wink:

@marketnieuw my jsme se ještě minulý týden budili taky co hodinu, bylo to hrozný...a teď jsem ho už třetí noc vždycky zavázala, poprvý ho nechám v pohodě spát rozbalenýho a po prvním kojení ho zavážu a budí se mi jen 2x v noci a to fakt hlady...
7. zář 2011 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pusolamy tak to zkus narovnat a uvidíš, jestli to snese...
7. zář 2011 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pusolamy já tam mám pořád knížku a nějak to neřeším...myslím, žemu to neublíží..teda snad
7. zář 2011 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak jsme dnes zkusili kašičku....neplival ji tak jako nutrilon nebo sunar, snedl jen asi 6 mimi lžičiček, ale asi mu to nebylo protivný. Tak uvidíme efekt, jestli bude lépe spát, nebo naopak hůře.....
7. zář 2011 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pusolamy postylku jsem dneska znovu naklonila ... uz jsme spaly naplocho skoro dva mesice, ale jak jsme ted prestaly s tema sirupama proti refluxu, tak se ji to zase trochu vraci, takze proto
myslim si, pokud nemate zadny problemy, tak uz nemusis.... jen treba kdyz maji rymu nebo tak, aby se jim lip dychalo
7. zář 2011 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 ja jsem ji na spani vazala ze zacatku... pak mi uz krasne spinkala 5-6-7h na prvni zatah... no a ted uz asi tyden nebo dva je to zase hruza, co 2-3 hodiny
a tech poslednich par dni naprosta katastrofa :rolling_eyes: uz jsem jak mumie
7. zář 2011 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
my jsme neměli nakloněnou postýlku vůbec, ale poslední dny uvažuju, že zvednu matraci, až vyndáme monitor. Kolem 6.h začíná tlačit a už se pak nedá položit na rovné. Chce spinkat, ale je klidný jen na mně, zpátky do postýlky se nedá položit :unamused: Takže ho mívám na sobě, tak do 8h a podřimuju s ním...
7. zář 2011 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina ahoj, ja používam Nutriton a používam ho stále. Skúšala som ho vysadit, ale malý mi začal blinkať a trvalo 2 dni než sa zas zrovnal.
7. zář 2011 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov tak to ti ale nepomuze, ze zvednes postylku.... :grinning:
to bude chtit stejne spat na tobe...
7. zář 2011 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketnieuw myslela jsem, že by to pomohlo, protože třeba dneska se mi ho podařilo dát do sedátka. Myslím, že jak ho trápí k ránu prdíky, tak potřebuje mít zvýšené zádíčka. No, ale občas ani sedátko nepomůže a musím ho mít třeba dvě hodiny na sobě. Pak jsem celá rozlámaná...
@petrullina jak dlouho už nekojíš? Doufala jsem, že pak už ty vlasy padat nebudou. To jsi mě moc nepotěšila.
8. zář 2011 v 08:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek