• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
Čau holky, můžu se zeptat těch co už rodily jestli si nechali píchnout epidurál nebo to statečně zvládli i bez něj ? Já jak vidim injekci, tak pomalu omdlívám, takže to budu muset zvládnout bez pomoci. Ale zvládlo to tolik ženských, tak to musim zvládnout taky. :slight_smile:
15. pro 2010 v 16:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xxmarypetxx Ahojky, já epidurál neměla, protože jsem se otevřela hooodně rychle a přijela jsem do porodnice na poslední chvíli. Byla jsem tam v poledne, prý se nic neděje, neotvírám se, poslíčci, a před čtvrtou už jsem přijela pomalu rodící v autě :slight_smile: a právě že bolesti úplně v poho, doma jsem se spršila ve vaně, že to na ty "poslíčky" pomáhá, takže jsem ho určitě nepotřebovala. Takže musím říct, že se porodu pěkně bojim, protože mám pocit, že už to může bejt jen horší :slight_smile: kámoška si ho nechala dát na třetí porod a byla vysmátá a hrozně spokojená, tak na tom něco bude.
15. pro 2010 v 16:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, mám prosbu - jen tak pro srandu králíkům :slight_smile: dala jsem si do alba fotku, na které je podle doktora naprosto jasné, že je to holčička. Mohly byste se na ni mrknout, jestli se mu dá věřit? :slight_smile: já tam totiž nic nevidím, resp. něco, co by mělo vypadat jako kávový zrno, uznávám, ale jinak mi z toho jde hlava kolem.Můžu si vykroutit hlavu, ale nic identifikovatelnýho tam nevidím, ani nohy nebo tak. Já jsem fakt strašná matka :slight_smile:
15. pro 2010 v 17:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xxmarypetxx :Ahojda já osobně s tím zkušenosti nemám,ale právě teď tady byla na návštěvě přítelkyně mého bratrance a zrovna shodou okolností ona si epidurál nechala píchnout a říkala že takovej porod je naprostá pohoda a že jinak už by rodit nikdy nechtěla :sweat_smile: .
@zuzana_22 :Tak já ti teda povím že se v tom taky ani trošku nevyznám :grinning: ...Jako obecně ani na svých ultrazvucích i když mi doktorka přesně řekla kde co vidí já vidím jen šedý skvrny :grinning: :grinning: .Takže ti poradit nemůžu :frowning2: :confused:
15. pro 2010 v 17:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mně taky moc bříško zatím netvrdne-tak 1x denně a to si fakt musím na něj sáhnout. Jinak nebolí.
Kijir to znamená,že když nás bolí záda,že při porodu budem mít křížový bolesti a ne do břicha?
16. pro 2010 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy : Jej,tak to,nevím,ale spíš si mylsím že to není pravidlem.Myslím že záda asi bolí každou v těhotenství.Ale spíš proto že se mění vlastně těžiště těla :slight_smile: .Já osobně jsem měla u obou předešlých křížový bolest :frowning2: ...
16. pro 2010 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
kijir:a myslíš,že křížový bolesti jsou horší než do břicha? Mně připadá,že záda snesou víc než břicho. No ono ani jedno není asi žádná slast,že? :cry:
16. pro 2010 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy : Tak to bohužel porovnat nemůžu,protože jsem měla jen ty křížový :frowning2: .ale říká se že ty do zad jsou horší :fearful: .Jen těžko říct z praxe,když člověk zažije jen jedny.Taky si myslím,že to bolí tak jako tak :slight_smile: ,ale je to bolest kterou stojí za to vydržet :grinning: ,protože ta odměna je úžasná :wink: .A když všechno proběhne jak má,tak za chvilku ani nevíš že tě něco bolelo,fakt :slight_smile: !
16. pro 2010 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
kijir: dík za uklidnění,já myslím,že se všichni bojíme bolesti,takže doufám,že to bude stát za to. :slight_smile: Porodit zdravé mimčo je největší odměna pro ženu,viď.
16. pro 2010 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy : to teda je :slight_smile: Když pak na ten uzlíček koukáš je to fakt nádherný :grinning: :grinning: .Nejlíp to řekla moje kamarádka,když jsem se jí tenkrát zeptala jaký to bylo,tak řekla"no ty bolesti ti nepopíšu,protže jsou zkrátka nepopsatelný,ale stojí to za to,to ti říkám :grinning: !!!"A někdy když to je tak rychlé jako já měla druhý porod tak se bát ani nestihneš :slight_smile:. Jéé koukám že když budete mít klučinu tak se budou jmenovat naši kluci stejně :slight_smile: .
16. pro 2010 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, mám termín 12.04.2011 můžu k vám? :slight_smile:
17. pro 2010 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janikb :Ahojda :slight_smile: Já tady taky nejsem dlouho myslím že to bude na štědrý den měsíc :grinning: .Ale je to moc příjemný pokecat s někým kdo je tak ve stejným stadiu...
17. pro 2010 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijir jo je to super si takhle popovídat:slight_smile: hlavně já jako prvorodička nevím do čeho jdu a samozřejmě obavy z porodu mám jako každá jiná.mám strach z té bolesti ale na druhou stranu se už teď nemůžu dočkat až tu naši malinkou budu držet v náručí. musí to být ten nejkrásnější zážitek v životě.
Tak od pondělka jdu marodit no už se na to fakt těším až budu doma a nemuset trávit hodiny uvázaná u počítače a telefonu:slight_smile: a jít si lehnout kdy se mi bude chtít.
18. pro 2010 v 11:06  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, mohla bych se k vám taky přidat? Mám sice termín až 3.5., ale všechny květnové diskuze jsou soukromé skupiny, nechápu. A docela bych si potřebovala s někým pokecat. Včera jsme byli na tripple testu a dost mě vyděsilo, že screening byl pozitivní na rozštěpy. Ale UTZ byl pak úplně v pořádku, Dr. všechno prohlížel dvakrát a říkal, že se nemáme bát. Slyšela jsem, že úspěšnost těchto testů je jen 60% a vychází hodně často falešně pozitivní, ale to víte, červíček pochybnosti okamžitě začne hlodat. 3.5. jdu pro jistotu ještě na jeden utz přímo k promáři, tak sand i ten potvrdí, že je vše ok. Stalo se vám někomu, že jste měli ten screening taky falešně pozitivní? Jinak už máme jedno úplně zdravé dítko, tak snad i tohle bude :slight_smile:
18. pro 2010 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, tak chtěla bych též požádat, zda se k Vám mohu přidat :D Jsem též Dubňátková.
18. pro 2010 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky určitě vítejte:slight_smile:).
18. pro 2010 ve 21:29  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, když už jste tady rozjely tu debatu o porodech - nevíte, jak to je, kdyyž byl první porod císař, jestli je nějaké pravidlo, že do x let to bude zase císař a tak? Já se porodu děsně bojím, u Domíka jsem měla plánovaný císař, což bylo pro mě naprosto ideální, pospala jsem si, malý byl na světe a ani po tom mě nic nebolelo. Jo a ten druhý utz bude 3.1. ne 3.5., jak jsem se před tím překlepla :frowning2:
18. pro 2010 ve 22:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, vyse tyzdna som tu nebola a uz tolko stranok pribudlo :slight_smile: My uz mame potvrdene ze to bude chlapček. Čo sa tyka pečenia mám zatial vanilkove rohlicky, medovniky, dnes som robila kokosove prsia s lieskovym orieskom, cokoladovo-orechove suhajdy a dvojfarebne hviezdicky. Zajtra idem linecke, rumovo-cukrove mesiaciky a cez tyzden pokracujem. Juch zatial vsetko klape ako ma :slight_smile:))
19. pro 2010 v 00:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,přeji vám krásnou poslední adventní neděli a vítám nové maminky. Myslím,že když se dá s někým o těch všech starostech ale i radostech pokecat,tak to je příjemné a zároveň uklidňující.
Hobitkova: taktéž jsem slyšela,že tripll testy jsou pouze na 60% a opravdu vycházejí falešně pozitivní,bohužel někdy i falešně negativní. Stalo se to moji známé,vše měla v pořádku, testy -všechno vyšlo skvěle a nakonec se ji narodila postižená holčička-má Dauwna. Ale to se asi nestává tak často. A dělali ti ultraz.screening ve 3.měsíci? Tam je dost vidět. :wink:
19. pro 2010 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj dělali a ten vyšel naprosto v pořádku. Toho se taky držím, jinak bych zešílela.
19. pro 2010 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hobitkova Já si taky myslím, že v tomhle případě je důležitější utz než ty krevní testy, nehledě na to, že tam záleží i přesně na týdnu těhotenství, což pokládám za úplnej nesmysl, když má každá ovulaci jinak. A myslím, že ten druhej ultrazvuk Ti to jen potvrdí, že je všechno ok :slight_smile:
20. pro 2010 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojda holky :grinning: ,tak jak pokračuje vánoční blázinec u Vás :grinning: ?My kromě zabalení asi ještě 4 dárků máme všechno :wink: .Včera jsem dodělala cukroví a ještě ten nějakej malinkej :sweat_smile: úklid.pak už jen nákup potravin a vánoce můžou být :grinning: .
Taky se už konečně i manžel dočkal kopanců od našeho matýska :wink: .mě teda spíš přijde že tam dělá gymnastiku(kotrmelce a tak..) :grinning: .
Ale co se mi ted často stává je že mě v noci vzbudí to jak strašně mě pálí žáha :confounded: .Stává se vám to taky někomu v noci?
21. pro 2010 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, můžu se k vám přidat? Jsem z Ostravy a čekáme první mimčo. Koukala jsem kolik vás má problémy se zády. Nevíte, co se může použít za krém k masáži? Děsně trpím a nevím, co by mi pomohlo.
21. pro 2010 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijir posledních pár dní mě taky dost pálí žáha a taky mě to budí nebo spíš nemůžu usnout:slight_smile: ale prý je to normální.
Jinak já pekla dnes a zítra už jen douklízím něco málo a taky budeme mít nachystáno na vánoce:slight_smile:. zítra jdeme s manželem na večírek tak jsem zvědavá:slight_smile:
zuzuli83: vítej, co se týká zad taky celkem trpím ale zatím jsem nic zázračného nenašla co by mi nějak pomohlo:frowning2:
21. pro 2010 ve 21:16  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky všem,můžu se také přidat???už mám doma dva dárečky,ale v okolí nikoho moc na popovídání a čeká nás stěhování úplně někam jinam,takže to bude s popovídáním ještě horší,takže aspoň tady po písmenkách... :slight_smile:
@hobitkova i mě vyšel tripple test pozitivní na rozštěpy,takže genetika,první utz u Apolináře,po 14 dnech druhý utz tamtéž a díkybohu se ukázalo,že holčička v bříšku je úplně zdravá...planý poplach,proto se přidávám k názoru,že tyto testy jsou v hodně procentech falešně pozitivní a maminky strašně stresují,aspoň teda já jsem mezi utz byla úplně nepoužitelná, protože jsem stále myslela na to jak to asi dopadne a docela mě zaskočil dr.na utz,který se mě ptal z kterého pravěku to přicházím,že tam ještě dělají testy na AFP :slight_smile: .....přeji,aby i druhý utz dopadl na výbornou :slight_smile:
@debule mě na žáhu vždy pomáhalo napít se studeného mléka,ale asi to bude u každého individuální a v noci mě většinou nepálila,spíš přes den....koukám,že máme na den stejný termín porodu :slight_smile:
21. pro 2010 ve 22:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijir Ahojky, mě taky pálí žáha hlavně přes den, zatím jsem na to nic nekoupila, ale zkusím to mlíko. Jinak nevím, jestli bys to snesla, ale někde jsem snad i četla víc pod hlavou, aby člověk ležel víc nakloněnej.
U nás jsou letos vánoce nějak ve znamení rodinnejch dohadů, tak jsem trochu smutná, ale Ani se moc těší, tak se to snažím moc neřešit i kvůli ní, ať si dospěláci trhnou nohou :frowning2:
22. pro 2010 v 07:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzuli83 Ahojky, na ty záda nevím, krém bych volila nějakej neutrální, moje masérka tvrdí, že by pomohlo chodit na masáž každej tejden, to jsem teda nestíhala, snad po Novém roce. A jinak jsem včera zkoušela doma různě měnit polohu - kočičí hřbety a tak, a to docela zabírá. Nejvíc na ty záda trpím dopoledne, odpol už to docela jde.
22. pro 2010 v 07:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzana_22 :Ahojda tak to máme podobné,že u nás se snažíme kvůli dětem .Jinak máme letos vánoce dost zkažené hodně špatnou událostí :frowning2: .
No mlíko já teda zkoušet nebudu nevím jak by to dopadlo,protože mlíko piju jen v kafíčku nebo jako kakao :grinning: .Holý teda nevím jak bych zvládla :slight_smile: .A pod hlavou už mám právě dva polštáře,protože se mi i tak líp dýchá :sweat_smile: .
A na ty záda mě nepomáhá skoro nic.Jen mi teda na chvilku uleví sedět na gymnastickým míči....ale všechno je úleva jen na chvíli.A mě to nejvíc bere odpoledne a večer :fearful:
22. pro 2010 v 08:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, co se týká masáží,choďte jen opravdu k odborníkovi(fyzioterapeut),jinak to neriskujte. Mám kamárádku fyzioterapeutku a ta mě masíruje pouze míčkováním-přejíždí míčkama po zádech. Říkala mně že je to buď a nebo,takže buďte opatrný,hlavně kdo vám dělá masáž,ať má s tím zkušenosti a věnuje se této problematice. Já chodím každý měsíc,ale v únoru mě říkala,že končíme a do porodu mám útrum :frowning2: Má to své výhody i rizika.
22. pro 2010 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky,která z vás už má za sebou ten zátěžový test na cukrovku,slyšela jsem od dr.co mě čeká,ale nedovedu si představit,že budu muset odejít z baráku nalačno a pak skoro celé dopoledne nejíst a navíc vypít nějakou sladkou břečku..když se nenajím tak do půl hodiny ráno,tak jdu většinou do kolen,už teď z toho mám hrůzu a to se tam budu teprve objednávat :frowning2:
22. pro 2010 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek