• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
@ciernavila me t aNuna pripadne úplně super...hlavně se s ní moc dobře jezdí...hrozně lehce a taky je dobře skladný...akorát do kzufru ného "velkého" auta :slight_smile:
15. zář 2011 v 18:52  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@aprint jeee to mne by nevadilo jit spat s ni .... jenze ja nez usnu, tak ona je vzhuru :grinning:

tajne jsem doufala, ze dobry spani se dedi, ale vypada to, ze ne :grinning: :grinning: (manzel i ja jsme byli jako deti uplne prvotridni spaci)
15. zář 2011 v 18:54  • Odpověz  • To se mi líbí
tak máme první ZUB... :grinning:
a je zajímavý, že to je ten, který nebyl tak nateklý a druhý čekám během pár dní...

mě to přijde hrozně brzo...malá měla první v půl roce...a mě teď přijde jako velký kluk...

jinak jsme dneska byli na prvním cvičení...no, nic moc nadšená nejsem...jsme tam nejmladší, další nejmladší je tam půlroční chlapeček a pak jsou tam děti tak 7-8měsíců. a je to znát. prostě malej nezvládá to, co oni. a to jsem se vyloženě ptala, jeslti tam budeme přibližně stejně starý...takže příští týden zkusím jinde...
15. zář 2011 v 19:50  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
a mám dotázek, nemáte nějakou babskou radu na bolení v krku? když kvůli kojení skoro nic nemůžu jen paralen?
15. zář 2011 v 19:51  • Odpověz  • To se mi líbí
@kometka5 : v těhotenství mi v lekarne doporučily septisan na krk tak myslim ze se muze i pri kojeni
15. zář 2011 ve 20:17  • Odpověz  • To se mi líbí
@ustarana : delam to stejne jako debule umeju a sparim horkou vodou, dnes jsem si koupila myci prostredek na lahve od nuku
15. zář 2011 ve 20:28  • Odpověz  • To se mi líbí
@kometka5 ja mela v tehotenstvi Bioparox.....je to pekne hnusný, ale účinný
15. zář 2011 ve 21:01  • Odpověz  • To se mi líbí
@marketnieuw neznamena ze nase druhe dieta bude take iste...maly je po mne a ja som strasne kludna, aj mama vravi ze ked som bola mala ani nevedela ze ma ma. Kde ma polozila tam som sa sama prehrala hodiny.... Ani nevedeli ked som mala aj pubertu. Tak snad aj Danko to zdedil. Ak bude dalsie dieta po manzelovi to uz bude ina sranda :grinning:
15. zář 2011 ve 21:08  • Odpověz  • To se mi líbí
@aprint co si prisala o Nune? Mne v "zminky o mne" ukazuje prispevok...ale ked to rozkliknem a dostanem sa sem do diskusie tak ho nikde nevidim. Len zaciatok vety som videla ze ti pripada super...ale nedozvedela som sa preco :frowning2: Ja som citala na koniku diskusie, kazdy ju chvalil. Ale ked som bola v obchode zo zvedavosti kukala som aj golface a skusala, prisla mi trocha vahou tazsia. Lebo ja teraz mam taky trocha tazsi kocik - hlboky a sportak lebo chodim casto do terenu ako les a pod. a do snehu a na hrbolate cesty je to uplna parada jazdit. Ale keby som kupovala golfky tak asi take lahucke. Nuna sa da super poskladat, aj sa s nou dobre manevruje len oproti inym golfkam mi pride taka masivna...ale mozno sa mylim, lebo som ju neskusala s dietatom v nej.
15. zář 2011 ve 21:15  • Odpověz  • To se mi líbí
@aprint juj uz vidim, uz sa mi to zobrazilo
15. zář 2011 ve 21:16  • Odpověz  • To se mi líbí
@pusolamy ja som ho prave minula, nezda sa ti ze tam je tak divne urobeny ten uzaver? Neda sa odstreknut troska, vzdy ked stlacim vystrekne mi strasne vela pripravku.
15. zář 2011 ve 21:19  • Odpověz  • To se mi líbí
@petaov Už jsem tu někdy psala že dělám tu "ambasadorku pro mateřská centra", zní to srandovně, spočívá to v tom, že nastudovávám materiály, absolvuju školení a tak, a to vše o výživě mimin a malých dětí. Nechci se vnucovat s radami, ale když to pomůže, ráda napíšu co vím. Když byla ta starší mrně, nesměl se lepek dávat před 1. rokem, teď, o dva roky později, se zjistilo, že se má zavádět dřív. :unamused: Nesmí se moc brzo ani moc pozdě, obojí by totiž zvýšilo intoleranci na lepek. Přidávat se má začít v 7. měsíci a to tak, aby do 8., max 9. měsíce byl již nedílnou součástí stravy. Nejdříve se jede klasika - 3-4 dny jednodruhová zelenina, pak mixy zeleniny, pak masozeleninové příkrmy pak ovocné přesnídávky, pak jogurty a kaše. Tvaroh až po roce věku (lipánek apod.) Ten lepek nemusí do stravy jen formou kaší, ale třeba formou zahuštění polévky nebo zeleninového příkrmu, zpočátku se dává malé množství (třeba lžička) a postupně se přidává. Ale pokud dítěti nic nechybí, rozhodně bych nedávala nic před ukončeným 6. měsícem, to jest, v den, kdy je mimču 6 měsíců. :wink:
15. zář 2011 ve 21:25  • Odpověz  • To se mi líbí
juchu, zase sme malovali bodycka. teraz som zapojila aj manzela - on robil to s tou gitarou /hudobnici sa nezapreme/
15. zář 2011 ve 22:18  • Odpověz  • To se mi líbí (4)
@ciernavila : ted jsem ho vyzkousela kdyz jsem myla lahve a vystriklo jen trochu ale pravda ze by stacilo min na jednu lahev
15. zář 2011 ve 22:40  • Odpověz  • To se mi líbí
@pusolamy no mne vzdy vystreklo tak ze by stacilo aj na 5. A tolko doma ani nemam :slight_smile:
15. zář 2011 ve 22:49  • Odpověz  • To se mi líbí
@aprint jee Nuna, ten mám v plánu pořídit.. dobře se mi s ním jezdilo :slight_smile:
15. zář 2011 ve 23:18  • Odpověz  • To se mi líbí
@kometka5 v lékarně mi řekl, že jedině Septisan a ten naštěstí hned zabral :wink:
15. zář 2011 ve 23:24  • Odpověz  • To se mi líbí
krásné ránko,
tak noc příšerná...
byli jsme vzhůru od půl druhý do čtyř...a mezitím se budili co 1,5hod.
:frowning2:
16. zář 2011 v 07:59  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, tak vám docela i závidím tu zuby, alespoň víte, co to je a že to někdy přejde. My máme od 2 měsíců neustále bolesti břicha a vůbec se to nelepší, spíš naopak. Už jsem z toho nešťastná, dělám všechno možné, zkouším, co se dá, už jsem utratila majlant za různá probiotika a kapky apod. :frowning2: Měli jsme i podezření na kýlu, ale nemáme ji, za což jsem ráda, ale co to teda je? Tříměsíční kolika? To by mě zajímalo, jak dlouho trvá, když už máme 5 měsíců. Tady na koníkovi jsem četla, že někdy to je, než začne dítě lézt, tak to potěš.
Malý mi spí jen v kočárku, kerý jede a nebo v sedátku, které vrní. Nejradši má asi jízdu autem, jakmile se stojí déle na křižovatce, tak se hned vzbudí. Přes den usne po kojení tak na půl hoďky, tak to ho do postýlky ani nepřesouvám. Bdělého ho ani nepokládám, protože neustále tlačí a propíná se. Takže jsem ráda za trochu klidu, kdykoliv usne a je mi jedno jak. Spánek si reguluje sám. Někdy usne i pod hrazdičkou.
@kometka5 mi pomáhal Septisan i Bioparox a pak heřmánkový sirup od dr. Müllera
@zukoc díky za rady. Taky jsem myslela, že bude jeden měsíc zelenina, další ovoce a pak kaše, ale když je to teď podle nových studií pozdě, tak asi s tou kaší začnu ještě v tom měsíci, kdy bude zelenina, aby ,měl ten lepek dříve. Každopádně do půl roku mu nic dávat nechci, ať si doktorka říká, co chce.
16. zář 2011 v 08:33  • Odpověz  • To se mi líbí
@petaov Kara se taky v aute budi, kdyz stojime na semaforech :grinning:
koukam, ze to mame se spanim podobny

holky, co delate s miminkama, kdyz je venku hnusne, ze se neda jit s kocarem? mne prijde, ze se Karuska hrozne nudi... hracky nebo rikanky ji bavi jen chvilku.. zpivani moc rada nema (ale, chapu - ja teda hudebni sluch moc nemam :grinning:) a posledni dobou si sama moc nevyhraje
co delat cely den?
16. zář 2011 v 08:40  • Odpověz  • To se mi líbí
@marketnieuw nejlepší je jít k někomu na návštěvu. Já to tak dělám, když prší, celý den krásně uteče a malý je nadšený z nových vjemů. Doma mám taky pocit, že se po nějaké době nudí.
16. zář 2011 v 08:47  • Odpověz  • To se mi líbí
@petaov to jo, ale ja tady bohuzel nemam koho navstevovat :frowning2:
16. zář 2011 v 08:50  • Odpověz  • To se mi líbí
@marketnieuw No ja ti moc neporadim, lebo my robime to co Karusku moc dlho nebavi:
- spievame /ja som spievala roky v kapele takze dufam ze aj Daniel bude mat sluch :slight_smile:/
- čítame knihy /to vydrží aj vyše hodiny, rôzne reporelá a látkovú knižku/
- recitujeme básničky a riekanky s pohybom tela, ukazovaním na prstoch
-trénujeme prevracanie sa do ľavej strany
- cvičíme: hojdám ho na nohách, lietadielka a pod.
- "pomáha mi pri domácich prácach" /keď žehlím, varím atd. tak má pri mne hraciu deku, na nej hračky a stále sa obracia a čosi užužláva v puse.../
- hrám mu na flaute alebo gitare
- maľujem bodýčka, malého mám pri sebe
- hrám divadielko s prstovými bábkami alebo hračkami ktoré sú po ruke
von nejdem ak je veľký lejak, ak prší trocha nevadí, dám pláštenku a vyrazíme, príp. spí na balkóne v kočíku

Už sa teším keď podrastie a bude so mnou pri tých činnostiach aj zrozumitelne komunikovať :slight_smile:
16. zář 2011 v 08:59  • Odpověz  • To se mi líbí
V nasom meste skoro nikoho nepozname...tak jedinym socialnym svetlym bodov v tyzdni je navsteva "Materskej naruce" v MC kde sa stretavaju maminy s detmi podobneho veku raz do tyzdna /jeden den su nelezuce, druhy den lezuce, treti den chodiace deti.../. Len je skoda ze je to len raz tyzdenne lebo malo byt aj dnes a hodina odpadla, cvicitelka musela ist so synom k lekarovi. Tak obcas zbehnem do Prahy do prace potesit kolegov napecenym kolacom.
A tesim sa, zacinam tento mesiac pracovat z domu aspon nevypadnem z toho co som robila, kym sa vratim z materskej. V praci su v tomto extremne ustretoví.
Nie ste niekto z Prahy? Pár krat som bola s malym na Stromovke, milujem ten nadherny park, je tam tak krasne....keby niekto chcel ist na prechadzku.
16. zář 2011 v 09:05  • Odpověz  • To se mi líbí
@marketnieuw mě přijde, že u Kuby je velkej rozdíl v tom, jestli to co s ním dělám baví mě nebo ne... fakt... když tak jaksi unaveně mechanicky něco mrmlám tak ho to neba, ale když i já mám dost elánu si s ním vyhrát, tak vydržíme i ty dvě hodiny než jde zase spát... on je teď nadšenej z toho plazení, nebo spíš ploužení, takže se doblba plazí za PETflaškou a tak... ale když nemá náladu tak nic. to ho pak klidně šupnu do hacky a i když eště není na spaní, tak ho tam houpu půl hodiny než si usne a u toho si čtu nebo dělám na kompu. Tam je v klidu i s blbou náladou :slight_smile:
@ciernavila zda se že Daniel je fakt mimořádnej :slight_smile: Kuba je taky zaplaťBůh velkej spavec, ale to denní usínání mu v hlavě jaksi nespíná. Mákneme na tom...
16. zář 2011 v 09:16  • Odpověz  • To se mi líbí
hahaaaaa, prave takto zaspal :grinning: napravila som ho a ani sa nezobudil, najlepsie sa spi na sirku postele so zajacom medzi nohami
16. zář 2011 v 09:23  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@ofelieee u nas zacinaju pokusy o lezenie teraz, dvihanie zadku, kolena pod seba a odraza sa...len tie ruky su dako pozadu tak sa rozculuje ze je na jednom mieste. Vrti sa ostosest, odhodlanie vyrazit vpred...ved ono to coskoro pride...
16. zář 2011 v 09:28  • Odpověz  • To se mi líbí
@aprint taky jsme jeli vlakem :wink:
16. zář 2011 v 09:30  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@ciernavila vzdycky mu fandím, když se snaží, ale z místa nehejbe... taky to nemá eště uplně jasný, lezení bude snazší. Zatím to dělá tak, že plácne oběma rukama před sebe a přtáhne se na nich, nohama mrská jak kapr na suchu ale k ničemu moc mu to není... byli jsme tuhle na návštěvě u kámošky se skoro roční holkou, co leze ukázkově, a kUba půl hodiny s otevřenou papulou čučel jak se to dělá... tak třeba se mu to v hlavě rozleží :slight_smile: přijde mi, že má možná trochu slabý ruce, eště musí máknout, na ně se zatím moc nedostane jako vzpřímeně...
16. zář 2011 v 09:34  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Som poslala tu foto manzelovi do prace a on mi vravi ze to ma po nom, vraj on tak spaval az po strednu skolu... tak to som mala kupit vacsiu postielku :grinning:
16. zář 2011 v 09:41  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek