TP v dubnu 2011? Přidej se.

Ahoj holky je tu některá se // ?
ciernavila
24. zář 2011
@ofelieee ste ma navdadili s tym plavanim...skoda ze tu nablizku nic take nemame...asi budem zistovat... jedine niekde v PRahe
ustarana
24. zář 2011
@ciernavila tak som na to pozerala, vyzera to zaujimavo a skusim to, ked tu bude manzelov syn. On miluje vsetko, co smrdi cukrom. Tiez velmi rada peciem, ale nemam komu. Ja s manzou to nejeme (ja si musim dost strazit vahu) a svokra so svagrovou si vezmu par kuskov na domov ku kave a zbytok vetsinou vyhodim. Americky moucnik je hrnkova buchta (nic zlozitejsie s Pavlikom nezvladnem). Poslala by som ti link, ale som len na telefone a nejde mi to. Tak aspon takto: www.toprecepty.cz, bud to zadas do vyhladavaca, alebo cvaknes na moucniky (je hned na zaciatku). O marcipanovych tortach rozmyslam uz dlho, ale pripada mi to ako "vyssi divci skolu". No mozno kometka5 by mohla poradit nieco pre zaciatocnikov.
ciernavila
25. zář 2011
@ustarana dik, pozrem na to, praveze mam rada komplikovane recepty, nastastie pri Danielkovi sa daju robit, on sa pri vsetkom v pohode zahra, staci ze mam v kuchyni rozprestretu hraciu deku. Mna skor odradza od tych toriet aj vsetky tie pomocky co k tomu treba a to su dalsie vydavky a teraz ako bude rodicak zase sa uz neda tolko "vyskakovat" 🙂
No uz som to nasla,..heh tam idu hrozienka, to bude manzel rad, ja ich moc nelubim.
petaov
25. zář 2011
@ciernavila ten recept na Kinder čokoládu vypadá dobře a ne moc složitě. Chutná to opravdu jako Kinder čokoláda??? To zbožňuju 🙂
ciernavila
25. zář 2011
@petaov no uplne tak isto nie, ale trocha sa to podoba, to tym susenym mliekom... a je to strasne rychlo urobene.
hobitkova
25. zář 2011
tak konečně jsem našla chvilku klidu, měli jsme dnes mega rodinnou oslavu - Domča slavil 3 roky (není ani možné, jak strašně rychle to uteklo) a to bylo chystání, pečení, úklid, ale musím se aspoň tady pochlubit s dortem pro malého, protože to je asi vrchol mé pečící kariéry, nic lepšího už asi nesvořím 🙂 a moc z něho nezbylo, jak chutnal 😉 😉
hobitkova
25. zář 2011
@ciernavila máš pravdu, že ty pořizovací náklady na pomůcky nejsou nejnižší, ale zas to beru tak, že to mám nadosmrti a přikupuju postupně, první dort jsem pekla bez ničeho 🙂 a hodně těch drahých zbytečností se dá lehce nahradit (něco samozřejmě ne 😞) ještě tu přidám jeden, který jsem dělala tento týden
kometka5
26. zář 2011
ahojky,
tak kamarádka taky dělá dorty, začala to dělat při mateřský...já bych asi na to neměla trpělivost...

tak já myslela, že už je kašel za náma a dneska ráno to vypadá, že tedy rozhodně se nehodlá nás vzdát... :-|
pusolamy
26. zář 2011
Ahoj holky tak mame za sebou prvni spani mimo domov, byli jsme na vikend na horach a zvladli jsme to na jednicku i kdyz mala spala v kocarku i v noci z toho jsem mela nejvetsi strach jak to veme ze neni v postylce ale parada prvni noc spala do pul pate no a pak uz se ji teda nechtelo spat usla ve ctvrt na sedm a v sedm byl budicek :-| a druhy den se vzbudila asi v pul ctvrte a po kojeni hned usla a kdybych ja asi ve ctvrt na osm nevylejzala tak by spala buhvi dokdy 😃 a pres den taky spala paradne,cim vetsi bugr venku i v chate tim lip spala (bylo to hasicske soustredeni a bylo tam asi 23 deti od 5 do 15 let) 😃
aprint
26. zář 2011
@hobitkova tý jo, ten je super.....šikula 🙂
petaov
26. zář 2011
@hobitkova kdo umí ten umí, kdo neumí ten č.... 😃
ciernavila
26. zář 2011
@pusolamy no tak to je dobre, tiez sa obavam ako bude spat mimo domu...ideme zajtra na Slovensko, budeme prec tyzden a na striedacku u mojich i manzelovych rodicov. Obe babky si kupili cestovne postielky pre maleho. Akurat mi este stale trocha kasle 😞
xlili
27. zář 2011
@pusolamy tak to je super, že jí nevadí jiné prostředí... My jsme byli před měsícem na víkendovém wellness pobytu a malá mi tam nechtěla vůbec spát a pořád kňourala :-| Přijeli jsme v neděli domů - úplně vyčerpaní 😃 a Niki spinkala 3 hodiny v kuse, jak z toho byla hotová...
debule
27. zář 2011
ahojky holky, tak máme za sebou dnes poradnu a snad už poslední očkování. teď by měla mít snad Kája chvilku pauzu. Jinak máme 7330g a 67cm no rosteme jako z vody🙂. Jsem zvědavá na dnešní noc jestli to bude jak posledně tak se moc nevyspím. Taťka má noční takže se tomu vyhne🙂.
kometka5
27. zář 2011
KRÁSNÝ večer,
tak jsme dneska taky byli u doktorky, trošku jsme zabrzdili v tom vytahování, vyrostli jsme jen o 2cm za měsíc...takže máme 71cm a 7120g.
a jelikož už je od neděle protivnej, tak jsem pořád lovila a lovila a máme už druhý zub... 😃
xlili
27. zář 2011
@debule @kometka5 To se máte.. Nás poslední čeká v pondělí. Vůbec se mi tam nechce, Niki po tom minulém očkování v noci skoro nespala :-| a pak byla celý týden protivná..
lusyy
27. zář 2011
@hobitkova Naprosto báječné,nedivím se že nic nezbylo. Klobouk dolů 🙂
kometka5
27. zář 2011
@xlili my nebyli na očkování, jen v poradně...my vlastně asi jediný nejsme ještě vůbec očkovaný...jdeme koncem listopadu na neurologii, aby se vyjádřili, jestli je vhodný očkovat, abysme opět neskončili v nemocnici...
debule
27. zář 2011
@xlili jo to malá minule taky tak jsem zvědavá jak dnes. zatím ale spinká tak třeba to bude dobré. dnes měla už jen jednu injekci.minule měla dvě a to měla tu horečku a zvracela.😞
ciernavila
28. zář 2011
Ufff..tak sme na SK, to bol brutalny den, vybavovanie porodneho, mame SK rodny list, maly zapisany v pase...kopec chaosu a bordelu na uradoch...klasika. Ale chvalabohu vybavene a maly krasne spinka v cestovnej postielke. Uz sa tesim na polrocnu kontrolu 13.10, som zvedava kolko zase narastol.
petaov
29. zář 2011
ahoj holky, jak se vám odsává s elektrickou odsávačkou? Uvažuju, jestli ji pořídit, budu teď do Vánoc každý čtvrtek pryč, celkem to bude asi 12 dnů. Odstříkávám rukou, protože ruční odsávačkou nic neodsaju. Elektrické stojí dost a nevím, jestli to vůbec stojí za to...
Jinak dnes přítel krmil dvakrát z lahve (Calma) a malý to nechtěl. Dříve bez problému (to ho krmila mamka). tak nevím, jestli je to špatnou technikou tatínka a nebo malý odmítá lahev. Někdo to tu, myslím, psal, že může odmítat lahev, když rostou zuby. Nemám zatím nic neroste, aspoň nic nevidím...
debule
29. zář 2011
@petaov ahojky, malá mi odmítala týden flašku když ji bolela dásínka. taky zoubky ještě nemáme ale už se pomalinku prořezávají a pak je pro mimča asi ta flaška nepříjemná. ale po týdnu to přestalo a zase malá z flašky pije normálně🙂
kometka5
29. zář 2011
@petaov tak já na elektrickou odsávačku nenechám dopustit...akorát musíš zvážit, jestli to za to stojí, protože je to fakt dražší investice...
já mít první dítě, tak si jí koupím určitě.... 😉

jinak my dneska super den...malej zjistil, že má zuby a pěkně mi ráno probudil tím, že při kojení pěkně stisknul, já viděla všechny svatý, tekla krev a on úsměv od ucha k uchu.... 😞 tak nevím, jak dlouho budu takhle s kojením pokračovat...
kometka5
29. zář 2011
@petaov mě naopak při růstu nechtěl prso a chtěl jenom flašku...ale my s tím kojením haprujeme už hoooodně dlouho...
ustarana
29. zář 2011
@peatov Ahoj, ja mam doma odsavaciek viac. Ako prvu som si kupila znacku Farlin, lebo bola najlacnejsia (stala 1500 kc). Bolo to v dobe, ked som odchadzala z porodnice a nevedela som ako dlho mi mlieko vydrzi. Sice pisu, ze napodobuje sanie dietata, ale nieje to pravda. Vcucne to bradavku a taha a taha (po chvili boli to ako slak). Ked sa pokazil motorek, tak som v kramku dostala manualnu Baby one. Ta je uplne na nic, odsavala som s nou sotva tretinu. Ked sa mi 2x pokazil motorek od farlinky, manzel sa nastval a kupil mi Medelu mini electrik (stala 2500 kc). A to je uplne ine kafe. Fakt napodobuje sanie dietata, vobec to neboli a v sucasnej dobe odsavam cca 1 l mlieka. Som velmi spokojna. Akurat to poriadne zvaz. Neviem ako to planujes, ale predpokladam, ze zacines davat prikrmy a kase, aby si ju vobec vyuzila.
pusolamy
30. zář 2011
@petaov :myslím že ted uz je to asi zbytecna investice v pul roce, myslim ze u nas ji pujcovaly v porodnici nevim jak je to u vas ale mozna by se ti vyplatilo si ji nekde pujcit
pusolamy
1. říj 2011
ahojky tak dnes mame za sebou prvni koupani s tatkou ve velke vane a moc se nam to nelibilo porad knourala a ohlizela se po male vanicce ktera je v koupelne oprena 😉 tak jsem zvedava co budem delat az se do vanicky nevejde :-o
aprint
2. říj 2011
Ahojky, tak právě si prožíváme to přísloví, že "když se člověk po....re, tak an něj spadne i hajzl. Ve stredu jsme dostala zanět do prsu- streda, ctvrtek jsem mela 39 horečky, navíc malý mi z toho prsu nechtěl pít, odsát to nešlo...prostě paráda, ale už se to zdábýt v pořádku, jen mě v tom prsu tak nějak píchá. A od úterý večerr nám malý 4 houkal( máme monitor Nanny) vůbec nevím čím to je, když jsme došli, tak se na nás smál nebo plakal, v noci se dokonce jen zavrtěl a spal dál. Na desce by teoreticky měl být, rukoiu jsem zkoušela v místech, kde spal jestli to snímá a kontrolk blikala. Indikátor baterií nesvítí, ale pro jistotu jsme je dnes zkusili vyměnit. tak uvidíme. dvakrát nám houkal témeř po usnutí, jednou v noci a jednou ráno. Jsme z toho trochu vedle, protože do te´d jsme neměli problém.Zítra asi radši skočím k doktorce.....
aprint
2. říj 2011
@kometka5 Chci se zeptat jak dopadla výměna baterek v monitoru? pomohlo to? přestalo to pak houkat?? a signalizobvalo ti to pored tím ze jsou slabé baterky?
kometka5
2. říj 2011
@aprint my vyměnili baterky a už to pak nikdy nehoukalo....klep, klep, klep...tak jsem to připočetla k tim baterkám...a indikace baterky nám nesvítila...to by jedině musela svítit než to začalo houkat, to jsme u toho nebyli, ale jinak to nesvítilo...
tak snad to budete mít stejný jako my... 😉

Začni psát odpověď...

Odešli