• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
@kometka5 jo to doufám....dost mě to překvapilo...celou dobu nic a ted behem 5 dní hned 4x...snad to bude ok
2. říj 2011 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak máme pichnute naušničky bylo to asi horsi pro maminku a pro tatinka, adelka sice rvala ale kdyz nam ji prinesly tak už jen vzlykala pak usla a kdyz se vzbudila tak uz to bylo dobre statecna hoka nase :slight_smile:
3. říj 2011 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@pusolamy jee, tak to závidím, že už to máte za sebou:slight_smile: a co je lepší nechat píchnout nebo nastřelit? Nemůžu se nějak rozhodnout :unamused:
My jsme dnes byly na preventivní prohlídce, máme 6410 g a 65 cm a pro teď poslední očkování hexy a prevenaru. Tak bude chviličku klid od očkování.. :slight_smile:
3. říj 2011 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hobitkova tybrďo tak to čučim na ty dorty... parádní!

Tak my jsme zpátky z Hartmanic. Bylo to naprosto boží. Ale naprosto. Každej den 2x v bazéně, jednou v sauně, vždycky po plavanču masáže, a po večerech dost zajímavý programy pro "velký"... do toho smečka dětí, takže Kuba nadšeně neustále sledoval, co se kde děje, jinak spinkal v hacce na stromě na čerstvym vzduchu jak miminko... NO krása. Jediný co bych změnila - aby s náma příště jel i tatínek, jednak bych si o trochu víc odpočnula, ale hlavně - je to emočně hodně intenzivní zážitek, dlouho už jsem si tolik nezabrečela, jak jsem se dojímala láskou :slight_smile: , a ve dvou, teda třech, by to bylo krásnější...
Kuba pod vodou většinou trochu se rozkřikl, ale jinak se mu to myslím moc líbilo, těším se, až budu mít malýho plaváčka, to, co tam dokázaly leckterý 1letý děti bylo fakt okouzlující... ach :slight_smile:

Jinak dneska opožděná 6ti měsíční prohlídka, 75cm a 8,22kg. To jde. Byl tam kluk, co měl v půl roce 12kg :slight_smile: Maminka má pěkný bicáky, ale Šimon je šikula, nijak ho to nezabrzdilo... Očkování zase odloženo, hurá
3. říj 2011 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@xlili já jsem taky furt váhala a nakonec jsme zvolili pichnuti tak si trochu pořvala ( trochu vic) ale nam uz ji na chodbu donesly jen vzlykajici nastesti jsme u toho nemuseli byt to by jsme si asi hazeli s tatkou korunou kdo tam s ni pujde :confounded: me u nastreleni odrazovalo to ze si musis koupit ty nastrelovaci nausnice a kdyz jsem mela zaty po sobe tak semi to zdalo zbytecny
3. říj 2011 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pusolamy jezis, som strasne rada, ze toto nemusim zazivat. Mne stacilo, ked malemu brali krv zo zily na hlave. Dnu ma ani nepustili, a ked Pavlik zacal plakat, tak ma manzel musel drzat, aby som nevletela do ordinacie a nevrazila doktorke.
3. říj 2011 ve 23:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hobitkova Tie tvoje vytvory su uzasne
@ofelieee 12 kil? To by som umrela. Pavlik ma necelych 8 a ked to niekomu poviem tak ma lutuje, ze co za cinku nosim. Keby sa to chcelo prejavit na mojej vahe : -(.
@majena Ked sem zavitas, tak sa ozvi ako ste dopadli na kardio. Drzala som palecky.
4. říj 2011 v 00:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee krasna fotka... muzu se te zeptat (a ostatnich, co chodi s detmi plavat), jak to delas s prevlikanim, sprchovanim atd. a malym?
my jsme byly v bazenu v sobotu, ale nikde tam nebyly zadny prebalovaci pulty, ani poradny lavicky na odlozeni ditete, tak to byla fakt hruza... premyslela jsem, ze si snad priste vezmu sebou lehatko? :confused:
4. říj 2011 v 08:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xlili @pusolamy Kara ma nausnice nastreleny, ale rvala taky :pensive: , takze ono je to asi fuk
4. říj 2011 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketnieuw ...tak to je bída :frowning2: U nás jsou lavičky a na nich jsou přebalovací podložky, ale chodíme plavat do bazénku se slannou vodou, který je určen vyloženě pro plávání miminek. V normalním bazénu jsme zatím nebyly...
Malou mám vždycky ve vajíčku, nejdříve převléknu sebe, pak malou a jdeme do sprchy - tam je to trošku horší :grinning: a u bazénu je pak zase lavička, kde si rozprostřu osušku, abych malou pak rovnou zabalila..
4. říj 2011 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketnieuw Je mi jasné, že malá bude brečet :frowning2:, proto to pořád odkládám a nechce se mi do toho... jde mi spíše o to, co se lépe hojí a co je lepší pro mimčo - všude jsem četla, že jsou lepší ty nastřelené. Neměla malá žádné problémy?
4. říj 2011 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xlili jestli uvažuješ o nastřelení, tak ale jedině k odborníkovi, který tomu rozumí, protože jít do nějakého obyč. salonu s mimčem mi připadá hazard se zdravím ... kámoška tak malé nechala nastřelit naušnice a baba jí to nastřelila tak, že jak malé porostlo ucho, má tu dírku tak vysoko, že normální náušnice mít nemůže, tak jí je teď nechává zarůst a pak nanovo ... já osobně bych jinam než k dr. na orl nešla, tam ví co a jak, a jsem ráda, že jsem to malé nechala v těch 5 týdnech, protože čím menší mimčo, tím rychleji na to zapomene, tak už moc nečekej
4. říj 2011 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
My máme naušničky nastřelené od dětského lékaře,který zkontroloval akupunkturní body. Vůbec to nehnisá,nemusíš to protáčet...žádná starost a hlavně je to rychlé. Takže já doporučuji nastřelit,ale lékařem ne v salonu.
4. říj 2011 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky, tak ještě že Kája má nauštničky už z porodnice. myslím že tenkrát to nejmíň vnímala a skoro vůbec neplakala. Nevím jak bych teď snesla pocit že Káji vědomě způsobuju bolest:frowning2:.ale tak ne všude v porodnicích to dělají že? i když nevím proč.malé se to krásně zahojilo a kámošky co to nechávali holkám píchnout později to většinou hnisalo:frowning2:. ale to záleží asi na dítku.
4. říj 2011 ve 13:55  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@xlili vubec ji to nehnisalo, zahojene to mela hned... takze ja doporucuju nastrelit, ale presne jak rikaji holky, nejakym odbornikem
jinak ta pani, co nam nausnicky nastrelila rikala, ze by se mely dat bud do cca 7 mesicu a nebo potom az zase od cca 4 let (kdyz uz je holcicky chteji samy) ... ze to obdobi mezi tim neni moc vhodny (asi je tezsi udrzet dite atd.)
4. říj 2011 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hobitkova @lusyy @marketnieuw No já bych taky nešla do salonu, ale jen k Dr. :wink: Holky díky za rady, já se taky víc přikláním k tomu nastřelení, takže příští týden jdem na to :grinning: Snad to zvládnem bez psychické újmy...
@debule U nás v porodnici to nedělají a Dr. říkala, že až po prvním očkování :unamused:
4. říj 2011 v 16:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xlili : mě taky nase dr. rekla ze az tri tydny po prvnim ockovani, zatim to mame kolem direk trochu cerveny ale protacime a nerve u toho tak snad to bude dobry
4. říj 2011 v 19:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xlili je zvláštní jak se to liší že? každý doktor říká něco jiného. kdyby to bylo špatné tak by to v porodnici určitě nedělali! tisíc lidí tisíc názorů a to je tak u všeho i s příkrmama a tak. každý dělá jak uzná za vhodné. Já osobně doktorku moc neposlouchám každé dítě je jiné a jejich rady jsou k ničemu řídím se podle sebe tak jak to cítím já:slight_smile:. a zatím se mi to celkem daří malá je spokojená a já taky:slight_smile:.
4. říj 2011 ve 21:18  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aprint se zánětem jsem si taky užila, tak držím pěsti, ať je brzy líp. Monitor nám taky furt houkal třeba i třikrát za noc. Baterky jsme neměnili, protože byly nové, tatínek jen obrátil tu desku. od té doby to houkalo jen jedno. Chci to po půl roce přestat používat a pak dát na reklamac. myslím, že to jsou jen falešné poplachy.
4. říj 2011 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketnieuw já jsem Kubu (a i ostatní mimina to měli stejně) pokládala na ručník na zem, bylo tam všeobecně takový bazénový čisto... už se moc mele na to abych ho dala na lavičku. A nesprchovala jsem ho, prototže je tam slaná voda a ta je bláho když zůstane na kůži - a pak navíc byla masáž olejem. Asi je to bazén od bazénu, ty Hartmanice jsou fakt luxusík :slight_smile:
4. říj 2011 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov zánět už je pryč, děkuji za opdporu :slight_smile: začalajkmse na radu laktační poradkyně užívat belladonu a vypadá to, že s emi i víc tvoří mlíčkoteda spson malej ted jí bez řvaní a dokonce se u toho i řehtá. v neděli jsem vyměnili baterky a zatím to neřvalo, tak snad to bude dobrý...
5. říj 2011 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aprint co to je belladona?
5. říj 2011 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
posledne dve hodky na SK a ide sa domov.... Tak to bol akcny tyzden, navstevy nasich rodin, predvcerom tri kamosky, vcera stretka cely den postupne s pratetou, so 6 kamoskami a i detmi, vecer som dosla total mrtva. Po vykuknutom prvom zube ktory uz pekne vytrca, sa nam deru na svetlo dalsie dva, jeden uz presvita na bielo. Z Danka boli vsetci ocareni ze co je tu ho nik nepocul plakat. Spokojne to dieta :slight_smile: Bodaj by nie ked bol vacsinou medzi samymi babami...
6. říj 2011 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Páni tak včera Kuba dostal první mrkvičku a dneska v plíně bylo přesně to co včera snědl - bez změny barvy či konzistence. Poraďte, nemělo by to bejt aspoň trošku natrávený?
@ciernavila tak to je Danik dobrej, Kuba ač je obvykle dost v pohodě tak cestování ho dokáže rozhodit i ke křiku...
6. říj 2011 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee Když jsem dala Verče mrkev poprvé, tak se to projevilo jen na barvě, konzistence byla stejná jako po mléce, teď přidáváme i maso a to už i docela páchne :grinning:. Mysím, že to je normální, kojené děti mají obecně řidší stoličku, teď se jen obarvila tou mrkvičkou :slight_smile:
6. říj 2011 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mě teda taky trápí jedna věc a to teda dost :frowning2: Verča má za sebou 5 měsíců a jediné, co dělá, je otočka na břicho a to jen na jednu stranu, na břiše jí po chvilce padá hlava, že bych ji na chvičku opřela o něco, to nepřichází v úvahu....já vůbec nevím, dr. neporadila, prý mám být ráda, že ještě nechodí :unamused:
6. říj 2011 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina ahojky, tak Kája už taky dostává mrkvičku a je stolice jen není tak řídká ale nic strašného:slight_smile: a zkoušeli jsme i zeleninu s masem a dobré:slight_smile: no ale přesnídávka s piškotem na svačinku je lepší ta je sladká:slight_smile:.po třech týdnech už mi malá začíná i sama otevírat pusinku takže už je to veselejší:slight_smile:.ale jinak stále kojím.
Dnes byla příšerná noc:frowning2: nevím co se děje ale poslední dny se Kája v noci vzbudí a už nemůže zabrat:frowning2:. dnes jsme krmili v sedm, pak v jednu v noci a pak ve čtyři a pak už nezabrala. jsem úplně mrtvá a malá plná elánu:frowning2:.nevím proč se jí ten spánek najedou tak pokazil když krásně spinkávala celou noc.
6. říj 2011 ve 12:44  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@debule Verča raději tu zeleninu s masem, ale jinak otvírá pusu na každou lžičku, kterou nabízím :grinning:
Co se týče spaní, tak sice se budí až kolem 4 ráno, ale jak píšeš, je těžké pak ještě zabrat a usíná v době, kdy musíme s Terkou do školy, také spinkala celou noc třeba do 7, ale o tom si můžu už jen nechat zdát :unamused:
6. říj 2011 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina mě se Juditka taky otáčí jen na jednu stranu,ale pak si chvíli vyhraje s hračkami,spíš si mě v lehátku sedá,takže si myslím,že je to tím,že víc vidí a tak ji to nenutí se otáčet. Takže to střídám chvíli v lehátku a delší dobu na dece,abych jim motivovala. Verunka se nepokouší do sedu?
6. říj 2011 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy Tak abych Verče nekřivdila, tak taky si dokáže hrát chvilku s hračkama na bříšku, ale pak už bojuje s udržení hlavičky a co se týče lehátka, my máme spíš takové houpátko, tak tam přišla na to, že když bude mrskat nožkama, tak se to s ní bude houpat, ale do sedu opravdu nejde :unamused:
6. říj 2011 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek