• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
@petrullina :nic si z toho nedelej my se neotacime ani na bricho jen na bok a to ji staci dostane si kam potrebuje, a furt mame ty ruce vpuse to je des a to dudaka ma ale vynda si ho stejne si tam strci ruku nebo obe :frowning2:
6. říj 2011 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina no já jsem za poslední dny fakt hotová chybí mi spánek ale snad se to bzry zlepší.je zvláštní jak čtyři měsíce spinkala delou noc a naráz se jí nechce:slight_smile:. já jí včera a dnes uvařila mrkvičku s bramborem a to Kája baští:slight_smile: ale maso je maso a jestli bude po mě tak bude masová:slight_smile:.
Minulý pátek jsem měli vítání a byl tam chlapeček stejně narozený jak Kája a už měl dva zoubky:slight_smile:. no nás to taky trápí ale mylsím že si ještě počkáme než vylezou:slight_smile:možná i proto je ten spánek takový jaký je.
6. říj 2011 ve 13:07  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v červnu 2018 (16. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina No,já myslím,že má ještě čas,někdo je strašně aktivní a někdo ne. Akorát mě spíš děsí,že Juditka preferuje pouze levou stranu. Na pravou moc nechce.
6. říj 2011 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pusolamy ručičky v pusince máme také neustále, dudlíka si snad vyndavá schválně, jen aby tam ty ruce mohla nacpat :slight_smile:
Možná bych ten pohyb neměla tak řešit, jak říká dr., ale občas mi to nedá no :wink:

@debule u nás to na zoubky ještě nevypadá a jestli bude jako Kubík s Terkou, tak si ještě dlouho počkáme :slight_smile: Věřím, že jsi unavená, mám to samé a ještě dva větší dárečky k tomu, takže většinu věcí dělám večer a než se dostanu do postele, tak půlnoci moc nechybí.Musíme doufat, že až se holky začnou více pohybovat, tak budou unavené a budou spinkat celou noc. :wink:
6. říj 2011 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy ahojky malá se mi taky víc točí na levou stranu. ptala jsem se doktorky a ona říkala že je to normální že nejdříve dítě preferuje více jednu stranu než se naučí na obě. takže já to neřeším:slight_smile:.
6. říj 2011 ve 13:19  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v červnu 2018 (16. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy Co jsem tak různě přečetla, tak oboustranné otáčení by mělo mimčo dát až na konci 6 měsíce, takže asi máme ještě času dost :slight_smile:
6. říj 2011 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@petrullina no to je jasné že s dalšíma dvěma dětma to musí být zabíračka.já taky spoustu věcí dělám večer a navíc můj má odpolední takže přijde kolem jedenácté než pojí a dostane se do postele je půlnoc.ale dnes jdu s večerníčkem spát:slight_smile: no jak malá usne tak se budu snažit taky zalehnout nebo zítra už budu padat na ústa:slight_smile:.
6. říj 2011 ve 13:21  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v červnu 2018 (16. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí
@debule Tak přesně tohle si říkám každý den, že jakmile zalehnou děti, tak jdu také, ae zatím se mi to ještě nepodařilo :sweat_smile:
6. říj 2011 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@petrullina no uvidím jak se mi to povede:slight_smile:jak malá usne musím s hafanama ven a pak jen sprcha a spát teda doufám:slight_smile:.ale člověku to nedá a jde pouklízet kuchyň a tak a hned je hodin jak u hodináře co?:frowning2:
6. říj 2011 ve 13:31  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v červnu 2018 (16. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 to jsou nějaký homeopatika...doporučila mi to laktační poradkyně...cumlám 5 ráno a 5 večer.....a fakt malej přestal u kojení řvát a jí v pohodě...tak nevím jestli je to tím, ale pokud ano, tak díky bohu za to
6. říj 2011 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky,
tak my se přetáčíme už dlouho, a nějak jsem ani nesledovala na jakou stranu...nicméně teď neustále dělá to, že se přetočí a pak se ihned vzteká, že nechce být na břichu...takže ho neustále převracím, skoro neusne v postýlce, protože ho položím a on je v mžiku otočenej a řvve...
6. říj 2011 v 16:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
my už jsme začali taky zeleninku, chutná mu to hrozně, ale hodně mu tuhne bobek, tak zítr azkusím cuketu, ta by měla projímat...

a co se děje v noci...to je snad už jen špatný film...vstáváme pořád max. co dvě hodiny, několikrát za noc je rozhodnutej prostě vstávat, takže pak třeba dvě hodiny nespíme a žbrblá si...fakt hrůza...
takže já na domácnost tak nějak kašlu, rozhodně večer nic nedělám, já skoro nedokoukávám ani ordinaci... :unamused:
6. říj 2011 v 16:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 jj s tím otáčením to znám :slight_smile: naštěstí už ted péruje a staví se na kolínka, takže už na tom břichu toplik neřve, ted si začal i strkazt kolínka pod sebe a snaží se otočit zpět na záda. A noci, to jsme na tom podobně..a to i častěji než za dvě hodiny...začne šíleně řvát a jediné, co ho uklidní je prso..takze mám z toho hroznou radost.nDnes zkusím místo kojení čaj..třeba si jen podudlá a bude klid.
6. říj 2011 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
dnes jsme měla malý šok..Pepča se vykakal a vypadalo to, jakoby vykala černé nitě...vůbec jsme nevěděla, co to je..volala jsme doktorce a ta se hned zeptala, jestli nepapal náhodou banán :grinning: prý, když to viděli oprvé, tak se též divili, ale ted už ví o co jde :grinning: :grinning:
6. říj 2011 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, potřebuju radu...všude teď čtu, jak s příkrmami pomalu...já jsem malýmu začala dávat koncem měsíce příkrmy...3dny mrkev, 3dny mrkev a brmabor, dneska mrkev brambor kuřecí...a nevím, jestli na něj nejdu moc rychle. on baští hrozně moc, pořád otvírá pusinku, takže fakt už to dává celý polední jídlo...
a malej má úplně tuhýho bobana...tak jsem si řekla, že zítra zkusím cuketu...ta by měla lehce projímat...
6. říj 2011 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aprint tak mě cpe taky nohy jakoby pod sebe, ale má slabý ručičky a oře obličejem zem a vzteká se u toho...
to jsem ráda, že takový hrůzný noci nemám sama...
6. říj 2011 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, prosim potrebujem poradit. V sobotu sme zacali s mrkvickou, pokracovali sme mrkva-brambor a co dalej. Zeleninku alebo mrkvu a maso? A cim odstranujete skvrny? Diky
6. říj 2011 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@debule nam sa Daniel tiez otacal len na jednu stranu, ja som ho tak ukladala aby sa na tu stranu nemohol otocit ale aby mal miesto a motivacnu hracku len na opacnej strane kde to nevedel..ked sa na tu stranu otacal a slo mu to tazko som mu najprv dopomahala a potom to zvladal za par dni aj sam. Teraz uz sa otaca na obe strany cca dva -tri tyzdne.
Teraz sa strasne rad dava do sedu, stale sa tlaci smerom hore...podareny je ako sa snazi plazit, vystrkuje ten zadok dohora :slight_smile:
6. říj 2011 ve 22:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ustarana ahojky a dr. ti neřekla jak pokračovat s příkrmama dál? nevím, jestli je to furt stejné, ale s Domčou jsem pak začla míchat třeba 3 druhy zeleniny (mrkev, brokolice, brambor nebo cuketa, brokolice, lilek atd.) a maso až za měsíc od zeleniny ... špinavé oblečení namočím hned do vody zamydlené jelenem (nebo já mám teď Lanzu), protože v momentě, když mi to zaschlo, už mi to ničím nešlo dolů, ale ještě mám prášky na odstraňování skrvn z DMka a ty my přijdou lepší než slavný Vanish
7. říj 2011 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 já bych řekla, že když baští, tak není důvod mu to nedat. Já jsem s tím nespěchala hlavně pro svoji pohodlnost, i když Kuba je hladovej, a jak začínáme, tak si pomalinku zvyká na divný konzistence i chutě :slight_smile: "Moje zdroje" tvrdí, že asi 2 týdny by se měly dávat jen zeleniny, různý druhy, pak začít s "přílohama" - mrkev s bramborou, rježí... a za další dva týdny s masem. Ale jak jsem se teď bavila s holkama v těch Hartmanicích tak je to strašně individuální. Jsou děti, co v podstatě nic nechtějí do roka než mlíko, a jsou děrti co od pátýho měsíce baští cokoliv...

s tou konzistencí jsem to myslela tak, že přesně ty stejný kousky mrkve, co vešly včera do něj, tak dneska vykadí - v tý stejný vaječině co obvykle jinak. Překvapuje mě, že to vlastně vůbec netráví...
7. říj 2011 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hobitkova u dr. sme boli asi pred mesiacom a len my naznacila, ze by som uz mala zacat. Potom mi sestra strcila do ruky letaky (vatsinou reklama na hami) a teraz ma dovcu az do stredy :frowning2:. Hladala som na nete, ale nejako som nepochopila, co a ako (asi mi zatvrdlo mlieko v mozgu). Matku mam daleko a tchyne sa pytat nebudem, ta je toho nazoru, ze uz davno mal bastit krupicovu kasu s kakaom a teraz jest minimalne svieckovu s knedlikom, alebo rizky :-/. Diky za radu. A mala by som mu davat caj? Ked boli velke vedra, tak som to skusala. Vypil sotva 20 ml, ktoru vzapeti vyprskal.
7. říj 2011 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, tak se nam konecne derou ty zuby, pockaly jsme si na ne, veru, vic jak mesic!
a jsou hned 2 najednou :confused:
spani je u nas stale tragicky, obzvlast po pulnoci, to vstavame co 20-30 minut, fakt :rolling_eyes:
nasadily jsme znovu sirupy na reflux, ted do toho ty zuby .. jsem jak zombie
pres den taky nespi - jak uz jsem tu psala, tak 2x nebo 3x 30 minut a to je vsechno
takze ja tady pres den bojuju se spankem na gauci vedle ni, kdyz si hraje... :rolling_eyes:

jinak zavidim vam, kterym ditko papa prikrmy... my zkousime uz 14 dni a mrkev a spenat to ani nahodou, jakz takz jedla dyni - to snedla 1/3 maly sklenicky a ted pastinak... ale dneska uz se na nej taky netvarila...
jestli to takhle pujde dal, tak ji to pekne osladim :grinning: :grinning: :grinning:

@ustarana v Belgii nikdo neresi, v jakym poradi a co davas, tady zacinaj klidne i ovocnym prikrmem (a v nem pomerancovou stavu!!! ) :confused: ... a taky deti zijou, takze si nad tim zbytecne hlavu nelamej

jinak my mame ted trochu problemy s opruzeninama, jak ma tuzsi bobek, tak se to tam asi vic "prilepi" a dela neplechu :dizzy_face: ... pardon za ty detaily :grinning:
7. říj 2011 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
přesně tak jak píše marketniew, moc si s tím nelam hlavu, ublížit jí nijak nemůžeš a pak každá dr. ti řekne něco jiného - já jsem to prostě s Domčou měla v tomhle pořadí:
v 6 měsících zelenina no oběd (to jsem furt točila a různě kombinovala brambory, brokolici, špenát, mrkev, dýni, cuketu, pozděj lilek, fenykl - ten tomu dodal i jinou chuť, květák, hrášek, kukuřici)
v 7 měsících ovoce (buď jsem vařila nebo přesnídávka) dopo na svačinu a maso k zelenině
v 8 měsícíh jogurt odpoledne - tím si už ale nejsem stoprocentně jistá
a pak jsme myslím hned po půl roce začli ještě s kašema na večeři
a kdybyste některá chtěla, tak jsem si ve Wordu poukládala pár super receptíků, co malému obzvlášť chutnalo, ale je to až od 8 měsíců (asi 4 stránky A4)
a pak úplně super postup na zavádění příkrmů je na kojeni.net, to už tu tuším někdo zmiňoval, je tam i tabulka, od kdy se která zelenina může
7. říj 2011 v 16:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 to je fajn, že ti tak baští. Jestli se mu těžko kaká, tak na to prý pomáhá odvar z ovesných vloček, nebo pořádně povařit sušené švestky a rozmixovat. Já to budu malému dávat preventivně, protože pořád bojujeme s tím jeho břichem.
@ustarana Co se týče příkrmů, dělej si to, jak chceš. Moje doktorka mi též nic neporadila. Řekla akorát, že už jsme měla dávno začít kaší. Načetla jsem si o tom něco a budu si to dělat podle sebe. Klidně ještě přidávej další druhy zeleniny a později má mít maso 6x týdně a půlku vaječného bílku jednou týdně (později celý). Nemám žádnou zkušenost, jen jsem si to načetla, a tak nějak to budu dělat. Prostě si to dělej po svém :wink:
@petrullina Vašíkovi taky občas padá hlava při pasení, ale až když už ho hračky nebaví. Jakmile ho něco zaujme, tak vydrží dlouho. Jinak se otáčí na jednu stranu, ale zpátky na záda to umí na obě, takže když ho to neba, tak se otočí, což je většinou hned :slight_smile:
7. říj 2011 v 16:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov vaječný bílek se do jednoho roka vůbec nesmí...asi jsi myslela žloutek, ne? :confused:
7. říj 2011 v 19:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 :zipper_mouth: jo, já se spletla! Samozřejmě jsem myslela žloutek :sunglasses:
7. říj 2011 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Doktorky jsou vtipný, podle tý mojí by Kuba měl už ve čtvrtym měsíci jíst příkrmy: "..ale hlavně konzervy Hami, ne čerstvou zeleninu!" :slight_smile: takže jedem po našem. Fakt znám tři holky, co jejich děti do roka nejedly v podstatě nic jinýho než mateřský mlíko a taky houby zle, jsou z nich normální děti :slight_smile:
8. říj 2011 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky,tak vás po dlouhý době dočítám :slight_smile: Po velkým přestěhování a trablema s připojení už je všechno snad v pohodě a můžeme si začít všechno tak nějak užívat :slight_smile:.Koukám že řešíte příkrmy,tak já vám napíšu taky svoje zkušenosti.Nijak jsem teda nikdy nespěchala s nima začít.Jakmile jsme šli na kontrolu v 6 měsících a dr nám řekla že můžeme začít,tak jsem začala.první byl samozřejmě jednodruhový(mrkev),ale jakmile mi ji v pohodě snědli,tak jsem k tomu už přidala brambor a už třeba hned v tom prvním týdnu jsem dávala i několik druhů zeleniny.A další týden už i maso....Jo a s ovocným jsem čekala taky max týden(žádnej měsíc a tak...).Zkrátka myslím že hodně záleží na těch vašich mimišcích jak to baští a snáší :grinning: ....
9. říj 2011 v 08:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
no fiiha...je tu este niekto kto je len na mlieku ci som tu sama? :slight_smile: My mame polrocnu kontrolu teraz buduci tyzden tak som zvedava co nam povedia. Maly sa stale nezacal v noci budit na mlieko viac nez raz, takze zatial nam asi staci...este nepocitujeme ziedny spurt. 4 zubky ale rozbehnute, dve uz vykukaju.
Ako je to so sadanim? Lebo on si sam este sice uplne sam bez pomoci nesadne ale strasne by chcel sediet ked ho mam chrbtom opreteho o seba. A neviem ci v tej polohe uz moze byt ked sa sam taha do sedu. Kone pase tak nieco mozno vyse pol hodiny, potom zacne byt unaveny.
9. říj 2011 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila :Jé my teď s jiříkem ještě jsem jen na MM.To jsou zkušenosti od starších :grinning: .Na půlroční jdeme teď ve středu,tak uvidíme :wink: ...A koukám že máme i stejně zlatý kluky na spaní :slight_smile:.Jiřík se taky budí jednou nebo už párkrát ani to ne :grinning: (ťuk,ťuk,ťuk).Jen nám teď taky asi lezou trochu zoubky...
A na to sezení myslím mají ještě čas.Oba moji starší seděli až na 8 měsících a jeden na 10 a druhej na 11 chodili :fearful: .Myslím,že když ho tak máš u sebe na chvilku tak se nic neděje.Já ho tak držím taky :wink:
9. říj 2011 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek