• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
@petrullina Ahojky, já byla na testy na cukrovku zrovna včera. Od půlnoci nesmíš jíst ani pít, v ordinaci ti vezmou krev a dají vypít glukozu - což je teda pěknej hnus (jak hooooodně přeslazený nápoj :unamused: ). Pak máš 2 hodinky volno a pak znovu berou krev a to je všechno. Četla jsem, že někde dokonce chtějí i moč. Odpoledne už jsem měla i výsledky. Vše je naštěstí ok :slight_smile: Měla jsem z toho trochu strach, páč mám pořád žízeň a to je prý příznak cukrovky, ale asi je to spíš jen dehydratace :grinning:
@lusyy To je pravda, že masáže jsou nejlepší u odborníka, ale když jsem si našla na internetu, kolik taková těhotenská masáž stojí u odborníka, tak jsem to radši vzdala a dál se kutálím na balonu :grinning: U nás totiž za 1 hod. těhotenské masáže chtějí 600,-Kč !!!
@kijir Na pálení žáhy opravdu pomáhají mléčné výrobky. Pokud nepiješ mléko, tak si vem třeba jogurt nebo něco takovýho :slight_smile:
22. pro 2010 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina ahojky tak to mléko zkusím:slight_smile:děkuji za radu studené ho vypiju ale teplé bych do sebe nedostala. já jím hodně mléčných výrobků právě jogurty ty já můžu:slight_smile:. Máme stejný termín a taky sis vybrala jméno které taky vlastním.-).Asi bych ho taky možná dala ale nechtěli jsme dávat jména po nás.
Co se týká zad tak možná mi na chviličku pomáha předklon nebo ten kočičí hřbet ale je to úleva jen na cvhiličku jinak mi nic nepomáhá.ale já měla hodně problémy už před těhotenstvím takže jsem čekala že to bude horší. Ale většinou mě záda dost bolí spíš večer jak se začne malá vrtět:slight_smile:.to pak nemůžu ani za nic usnout.
Mě doktorka o cukrovce zatím nic neříkala tak nevím asi máme ještě čas:slight_smile: ale když to tak čtu tak už teď se netěším.
22. pro 2010 v 11:49  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fassy jj,zhruba něco takového mi říkal dr.že mě čeká,akorát,že musím před tím strávit půlhodiny v buse a pak se někde 2 hodiny plácat po městě zas s prázdným žaludkem...brrr,to je teda představa :frowning2: navíc to dělají jen v nemocnici,kde se na odběry schází široké okolí,takže to bude asi fakt mňamka :confounded: ...ale co,nezbývá než to nějak přežít a doufat,že nic horšího už se dít nebude :slight_smile:
22. pro 2010 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
a nechápu teda,proč si najednou vzpomněli,že budou těhulky podstupovat taková vyšetření,u předchozích těhotenství jsem nic takového absolvovat nemusela...to samé porucha srážlivosti krve,nikdy mi ani netekla krev z nosu,2 porody za sebou a nikdy nic zvláštního a najednou bác...máte vrozenou poruchu srážlivosti...zvláštní,že doteď to nikdo nezjistil :wink: ...bylo toho už tolik,že jsem si to těhulkování snad ještě ani nazačala užívat :slight_smile:
22. pro 2010 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina Jako dá se to přežít :sweat_smile: , nejhorší je to vypít, u toho jsem se málem po...... Je lepší toho vypít co nejvíc najednou, pak ti to dají ještě zapít vodou, ale pak je to v klidu, když neberu v potaz žížu a škruchání v žaludku :grinning:
22. pro 2010 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@debule právě že pomůže jedině to studené mléko,teplé bych nezvládla ani já :confounded: ...s tím jménem máme s přítelem pořád ještě trochu boj,ale myslím,že to Adélka stejně vyhraje :grinning: ...záda mě zatím nebolí (musím zaklepat),takže s tím bohužel neporadím :frowning2:
22. pro 2010 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fassy taky sis s sebou nesla půl litru hořkého čaje???to si mám totiž přinést já...taky jsem se tu někde na fóru dočetla,že se to někde dělá tak,že přijdeš na odběr nalačno,pak se vydatně nasnídáš a opakují odběr asi po těch 2 hodinách,ale nezjistila jsem,kterým způsobem jsou výsledky průkaznější....
22. pro 2010 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina no určitě to mléko zkusím:slight_smile:. Tak já si jméno moc nevybrala protože manžel byl rozhodnutý:slight_smile: a já neměla šanci:slight_smile: ale nevadí. Když mi ho máma před 26lety dávala tak se jí prý třikrát ptali jestli to jméno myslí vážně že ho už dva roky nikdo nedal:slight_smile: ale dnes už je to hodně používané jméno. Buď ráda že tě záda nebolí ale tak myslím že každou trápí něc:frowning2:
22. pro 2010 ve 12:12  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@debule tak nějak,já zrovna zápasím s tvrdnutím bříška,už mám napsané i magnézium,ale nezdá se mi,že by to nějak pomáhalo..měla bych prý víc ležet,ale zkus to,když jsou k tomu ještě 2 děti :grinning:
22. pro 2010 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina Nenesla jsem s sebou nic, prý že nesmím vůbec pít ani jíst. Ono je ale možný, jestli ti tu glokozu budou míchat právě do toho čaje, který si máš s sebou donést. To se totiž tak někde dělá. Mi to namíchali do vlažné vody :unamused: Ale jestli toho budeš pít půl litru, tak to ti teda nezávidím. Já musela vypít cca 3 dcl a stačilo :frowning2:
22. pro 2010 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fassy fuuuj :cry: ....tohleto je týrání normálně :grinning:
22. pro 2010 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina Je ale divný, že tyhle testy provádí v každé nemocnici jinak :confused:
22. pro 2010 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fassy divný to teda je,pak věř těm výsledkům,když se to všude dělá nějak jinak...a navíc mi dr.řekl,že se to nedělá na zjištění těh.cukrovky,ale jen proto,aby se zjistily nějaké dispozice třeba k pozdější cukrovce a obv.lékař si to pak pohlídal a v těhotenství se to musí dělat proto,že je tělo vystaveno zátěži a lépe se to projeví..
22. pro 2010 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina jo já taky mám problémy s tvrdnutím bříška ale doktorka mi řekla že když to není víckrát jak 15x denně tak je to v pohodě tak nevím. Přes den je to celkem v pohodě ale večer když jsem v klidu je to někdy fakt nepříjemné. ale nic mi nenapsala:frowning2:. To ti věřím že s dvouma dětma to není tak jednoduché no já chodila ještě min. týden do práce takže jsem si taky nemohla odpočinout ani lehnout nebo projít:frowning2: ale tak teď už se snažím chvilkama polehávat i když vánoční uklid a návštěvy a tak. no času moc není:slight_smile:
22. pro 2010 ve 13:00  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
já jdu na cukrovku 7.1. Už teď se děsím, jak to vypiju. Ale říkali mi že to celé trvá 3hodiny, musím tam sedět a být v klidu. Maximálně si prý můžu navlhčit rty, ale žádné pití. To bude pro mě hrůza
22. pro 2010 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já měla test na cukrovku úplně v poho, ještě ráno jsem mohla pít - vodu nebo neslazený čaj, přinesla jsem ranní moč, první odběr krve, vypít ten humus, a pak jsem se šla cournout po obchodech a mohla jsem si dát zase černý neslazený čaj. Tak mě překvapuje, proč jsou na to všude jinak přísní :frowning2:
22. pro 2010 v 15:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, tak mě taky pálila žáha a vždycky to studené mléko hned zabralo, fakt supr!!!! moje mamka to praktikuje léta a vždy to fungovalo, pak mi ještě radila zavařený okurek nebo šťávu ze zavařených okurků,ale to já radši to mlíko. A na tom testu na cukrovku jsem byla dneska, musela jsem být na lačno, vzali mi krev a do 350 ml teplého hořkého čaje (kterej jsem si musela donést) mi nasypala sestra ten hroznový cukr, fakt sada, ale když to vypijete najednou, tak to přežijete. No a po 2 hodinách zase krev a šmitec, odpoledne jsem si volala na výsledky a jsem o.k., tak paráda.Co by jsme pro ty naše mrňousky neudělaly :wink: Jde to vydržet, jsou horší věci.
22. pro 2010 v 16:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@debule mě se dr.ani neptal kolikrát mi tvrdne,ale protože toho odpočinku opravdu není tolik,tak pro jistotu,aby se mi třeba nezačal zkracovat čípek,předepsal to magnézko,ale jak píšeš ty,taky mě to přepadá spíše navečer,když se zklidním...někdy si říkám,jestli by nebylo lepší chodit do práce než být zavřená doma,jsem na nemoc.od začátku kvůli silnému zvracení a hubnutí,ale nakonec je to lepší být doma :slight_smile: ,takže až bude po vánočním šílenství,tak už si ten klídeček taky začneš určitě užívat :wink:
@xxmarypetxx no taky si to měla v něčem jiné,já si mám donést 500ml hořkého čaje,fassy to namíchali do vlažné vody...zajímalo by mě,jestli jsou ty výsledky opravdu stejné,když to dělají pokaždé jinak :wink:
22. pro 2010 v 16:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já jdu na cukrovku taky 7.1. a nikdo neříkal že bych si měla něco přinést :fearful: .To jsem zvědavá jak to teda bude...Ale taky mi říkali že budu moct jít na 2 hodiny do města.
22. pro 2010 v 16:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mně to namíchali do vlažný vody, nic moc, sestřička mi do toho nabídla i citron. Já to do sebe teda hrkla najednou hned, ale s tím citronem by to mohlo bejt i celkem dobrý, tak to kdyžtak neodmítejte nebo si ho přineste sebou :slight_smile:
22. pro 2010 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
no půl litru asi do sebe najednou nekopnu,bude to asi dost zajímavý zážitek :unamused:
22. pro 2010 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
já jsem se na citron ptala jak jsem se objednávala a sestra se na mě dívala jak na blázna, že neexistuje. Nechápu, že to mají všude jinak
22. pro 2010 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
ale co by jsme pro ty naše prcky neudělaly :slight_smile:
22. pro 2010 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzuli83 jasně,pro prďolky všechno,jen mě trochu zarazilo,když mi dr.řekl,že na to MUSÍM jít..co by asi dělal,kdybch odmítla??? :sweat_smile:
22. pro 2010 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja idem na cukrovku 12.1, ked som sa pytala sestricky ci je to fakt take hnusne mi povedali ze oni do toho davaju citron taks a to celkom da a vraj dokonca niektorym mamickam to aj chutI :slight_smile:) no tak to som naozaj zvedava. inak mali robi kontmelce, kope ostosest, dnes aj v noci o tretej, preto som uz odvtedy hore, nejak sa mi uz nedalo zaspat. Krize trocha bolia ale len rano chvilu. Ja sa na porod celkom tesim, rozmyslala som nad tym ze bude bez epiduralu ale som stale na vazkach...neviem sa rozhodnut. Na jednej strane pocujem od kamosky co ma svokra gynekologa ze ten by epidural neodporucal a tiez tie co rodili bez neho povedali ze sa to dalo v pohode, na druhej strane citam se s eipduralom je to zas jednoduchsie...no uvidim, este je dost casu na rozhodovanie. Asi som divna ale ja sa viac nez porodnych bolesti bojim skorej pripadneho zasitia alebo natrhnutia.
23. pro 2010 v 06:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
petrullina já myslím, že to není povinné někde jsem už tady o tom četla, že to pár lidí odmítlo. Mě doktor řekl že je to hnus, že on by do toho nešel. To fakt potěší. A je to prý jediný test, který ti prokáže jestli máš nebo nemáš cukrovku, tak že se mám snažit, abych to v sobě udržela, jinak kdyby mi bylo blbě a zvracela jsem tak je test ukončen. Ale já to dám, všichni to dáme!! :wink:
23. pro 2010 v 08:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
mě ještě nic o cukrovce doktorka neříkal tak jsem zvědavá a na kontrolu jdu až 14.1. ale tak asi to není nějak omezené že se musí v určitém týdnu co? no já hodně vždy sladila až si každý myslel že jsem cvok i manžel tolik sladí takže máme velkou spotřebu cukru tak jsem zvědavá jestli se mi to bude zdát tolik sladké:slight_smile:. třeba jo. Ale jak tady holky píšou pro mimiška cokoliv. a jestli jít nebo nejít na nějaký test tak kromě odběru plodové vody to bych teda odmítla! půjdu na cokoliv jen abych věděla že budeme v pořádku určitě to za to stojí.
23. pro 2010 v 10:31  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, taky mi dr. ještě nic o cukrovce neříkal, ale při prvním těhu jsem nic takového neabsolvovala, jenom mi brali krev, tak nevím. Uvidíme, jak to bude teď. Jinak završuju letošní pečení - vánočka kyne v troubě, jenom kdyby za mě ještě někdo douklízel a dobalil dárky. Jelikož Domiš se nechce hnout od vany s kaprem, tak mám strach, ať tam za ním nezhrčí :slight_smile:))
23. pro 2010 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila s epidurálem ti neporadím,oba předchozí porody jsem zvládla bez toho,akorát vím,že mi žensky v porodnici říkaly,že vůbec necítily kontrakce a pak nevěděly,kdy tlačit,pak taky,že když se to nepohlídá,tak v určité fázi porodu už ti ho ani nenapíchnou,tak uvidíš,pro co se rozhodneš,já osobně bych do něj nešla,nevidím pro to důvod a co se týče šití po porodu,dělají to pod umrtvením,bolest jsem necítila vůbec žádnou :slight_smile:
@debule mě doktor říkal,že se to dělá všem těhulkám nad 25 let od 25.tt,takže ti nejspíš řekne dr.při další poradně :slight_smile: ,ten test bych samozřejmě neodmítla,jen mě překvapuje,co všechno si začali na těhulky vymýšlet za vyšetření,když předtím nic takového nebylo :wink:
23. pro 2010 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja byla na cukrovce minuly tyden a můžu říct, že to tak hrozný nebylo. Dokonce mi to i chutnalo :grinning:
23. pro 2010 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek