• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
@marketnieuw no trochu akční sobotní večer :wink: Hemagel tu někde možná ještě mám, ten můžeme také zkusit, ale spíš až mu vytáhnou stehy, teď mu to nechci moc máčet.Díky :slight_smile:
11. říj 2011 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketnieuw mysis ze sa da zvladat dve miminka hned po seba aj ked tu nemam rodinu ani znamych co by obcas pomohli a sme zatial bez auta? Ono dako sa to zvladnut da len sa obavam ze sa uz mimo nasho mesta asi dostanem v tom pripade vynimocne....a asi by som sa musela rozlucit aj s pracou z domu co teraz stiham robit v pohode.... Ale zas na druhej strane ked pozeram aky je maly kludny, ak by bolo aj dalsie dieta tak v pohode to by sa dali zvladat aj dvojcata... ja neviem. Mam skusenosti kde som bola v rodinach sa starat o 4-5 deti predskolskeho veku a nektore neboli ani zdrave, a zvlada som to aj ked to bola makacka ale zase nebola som s nimi vzdy cez noc, len niekedy.
11. říj 2011 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina my jsme,ale na to stejně. dnes jdem do poradny,tak se na to zeptám a písnu ti.
11. říj 2011 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy děkuju :slight_smile:
11. říj 2011 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina naše malá taky nic moc, na břiše to vyloženě nesnáší, to mi po chvilce vždycky zapichne hlavu do země a začne řvát, ani náznak druhého vzpřímení, sice už si sem tam ohmatá hračku a ruky před sebe natáhne, ale jinak chce byt furt na zádech
párkrát už se jí sice podařilo otočit se na břicho, ale to byl zas řev, bo nevěděla jak zpátky ... prostě lenoška :confounded:
11. říj 2011 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hobitkova já vím, že každé mimi je úplně jiné, ale co si tak vybavuju, tak Kubík s Terkou už se v půlroce plazili, tak doufám, že tahle třetí potvůrka je jen lenivá a není to nějaký problém :confounded:
11. říj 2011 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
ah ja som na to miminko riadne namotana....asi ho chcem pod stromcek na Vianoce :grinning:
11. říj 2011 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila :grinning:

@petrullina napadá mě že takovýhle věci se řešej v různejch cvičeníčkách, holky, co to vedou, sice většinou nemají žádný na to extra vzdělání, ale po celou praxi sledujou desítky dětí a baví se s fyzioterapeutkama a mají dost zkušeností. Třeba v tom našem by nebyl problém prostě na jednu hoďku přijít a pobavit se o tom. Jinak si ale myslim, že eště není čas na nervozitu (teda že do toho mám co mluvit :sweat_smile: ) setkávám se s 11měs holčičkou co jediný co dělá je že se otočí na bříško a na něm prostě je, vedle ní můj Kuba uhání pryč - ale maminka to neřeší, ona si zase hodně povídá - což Kuba vůbec...
11. říj 2011 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina este by som to neriesila...ono ma kazde dieta svoj cas a rytmus... este nie je tak stara ze by si sa musela bat... Nas Danko je recovo zas rovnako ako kamoskin rocny syn ale plazit sa tiez este neplazi aj ked sa o to pokusa.
11. říj 2011 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina este by som to neriesila...ono ma kazde dieta svoj cas a rytmus... este nei je tak stara ze by si sa musela bat... Nas Danko je recovo zas rovnako ako kamoskin rocny syn ale plazit sa tiez este neplazi aj ked sa o to pokusa.
11. říj 2011 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
mě to zatím taky nijak nestresuje, do cvičení chodíme každý čt, jsou tam mimča od 4 měs. do 8 (je to stejná cvičitelka co měla Domču do 3 let, výborná) a furt hlídá, co by mělo které mimi dělat a kdy, některé jsou holt línější než jiné, máme overballek, tak každý den s malou pocvičíme trošku na něm, Domiš ten byl ve všem poslední, lozit začal až v 11 měc., do té doby se jenom plazil a chodil začal až v 17ti měs. a uteklo mu něco? ne, jenom teda ta doba než začal chodit byla šílená, doufám, že tohle malá trošku zkrátí :grinning:
11. říj 2011 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hezký den holky :slight_smile:,prosím vás mám na vás takovou otázečku : Zaplatily byste vašemu dítku třeba oslavu narozenin,nebo jakoukoli jinou od nějaké firmičky?Myslím,že by vám ji udělali podle vašich představ a dle vašeho daného rozpočtu,ale udělala by ji ta firma?
11. říj 2011 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina já bych to nechala být...malej se třeba na 5měs prohlídce otáčel na bříško a doktorka mi řekla, že je dopředu, že to ještě nemusí umět...takže tak...
a posledních pár dní se přemisťuje, buď jakoby na zádech staví most a odráží se nohama a tak se posunuje nebo když je na břichu, tak se točí dokola...ale mě třeba naopak mrzí, že je takový hejble...já bych prostě chtěla pořád takový malý miminko, když je poslední...
11. říj 2011 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijir tak já vím, že se to hodně dělá, ale já pro to moc nejsem...já tedy ani nejsem pro takové oslavy v mekáči atd...takže ti asi moc neporadím...
11. říj 2011 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 :No já to nechci pro naše děti ,spíš máme se ségrou takovej podnikatelskej záměr,takže přemýšlíme do jakých sfér to víc rozjet a zasměřit,víš :slight_smile: ?Ale děkuju za názor :wink:...
11. říj 2011 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijir třeba já bych hrozně v Plzni uvítala nějaký mateřský centrum....prostě velký prostor pro děti, a mít možnost si tam dát s maminkami kafčo a klidně si ho tam vzít k tim dětem na zem....
jako kaváren s dětským koutkem, to ještě tady je, ale prostě pro takovýhle mimina, řeknu do roka, tak nic není...
11. říj 2011 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina naše dr. je naopak moc hrrr a když ve třech měsících nezvedal hlavu, tak nás hned hnala na neurologii. Ještě kvůli tomu šermířskému postavení... A dneska všechno dohnal, takže já bych malou netrápila nějakými extra cviky. Jen ji dávej častěji na bříško a zkus jí ukazovat nové, zajímavé věci.
Jinak já za sebe doporučuju contractubex.
@xlili na mrkev se tváří hrozně, dělá u toho škleby, ale kupodivu jí. Sní tak 10 lžiček. Prokládám to čajem, který je pro něj taky novinka a taky dobrý. Kakoše už máme hustší a taky o dost smradlavější :grinning:
@lusyy Zimní fusak jsme pořídili už před porodem, zároveň s kočárem. Takže máme přímo ke kočáru Tako warrior. Nebyl moc drahý, ani nevím, jakou má výplň. Nějak jsem to moc neřešila, mám na zimu nakoupené oteplovací kombinézy, pak ho dám do fusáku, na něj hrubou deku a ten kryt od kočáru, takže mu snad bude teplo.
11. říj 2011 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijir ja by som do toho v dnesnej dobe nesla. Ludia setria kde sa da. Ale je to len moj nazor. Ja by som u nas uvitala nejaku krytu hernu. Ako pise kometka velky priestor, kde by boli rozne blbidla pre deti, pripadne nejake pamlsky pre deti v zmysle predsnidavek, kasiciek, krupky, ovocie... a ako bonus kafco pre mamcu. Mna osobne organizovany program v MC neberie a v takomto pocasi fakt nieje moznost dieta vyvencit. Na detskych ihriskach je zima, a v lete aj tak vetsinou sluzia ako toalety pre psy. Su tu kaviarne s detskym kutikom, ale ten kutik je vedlajsi a tak aj vyzera.
11. říj 2011 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov tak vy mate s mrkvi uspech? ja jsem nestastna... dneska opet hysterickej zachvat, vubec to nechce jist... mrkev ani omylem, a tu dyni a pastinak uz taky prestava, to sni tak 4 lzicky ...
premyslim, ze dame pauzu, abych ji nezpusobila nejakej odpor k jidlu
jakej cajik davas ? a na lzicce?
11. říj 2011 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak ještě počkám do půlroční poradny a uvidíme :slight_smile:
@kometka5 mluvíš mi úplně z duše, jak mi nevzali Kubíka do školky, tak je pořád doma se mnou a také bych brala nějakou jako hernu, kde si můžeš položit i mimi a dát si nějakouu dobrůtku...na to, že jsme v Plzni, tak nic moc co??? :frowning2:
@kijir mě se to celkem líbí a možná bych o tom i uvažovala, protože je nás vždycky moc a většinou lítám jako blbec :grinning:
11. říj 2011 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila lehčí jako váhově???toho bych se nebála....je fakt v pohodě. lehce se skládá, krásně se mi vejde do auta a dobře se s ní jezdí. už s ní jezdíme skoro 14 dní a zatím jsme moc spokojená.....
11. říj 2011 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina Verča má ešte čas. Neponáhľaj sa na ňu. Ja som to nepísala kvoli tomu, aby som niekoho zdeptala, ale kvoli tomu, aby som sa pochválila akého mám doma chlapáka.
Sadá si zatial len v postielke, ale predsa. Len mi je trošku smutno z toho ako rýchle rastie. Mám trošku depku, lebo som konečne robila fotoalbum a na tých fotkách to bolo také miminko a už je to nenávratne preč.
11. říj 2011 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina já bych to vůbec neřešila...každé dítě je jiné..to co náš malý dělá teď, tak kámoščina holčička dělala až v 7 měsících...prostě se mu zatím nechce no :slight_smile: neboj najednou to bude skok a ani nebudeš vědět jak :slight_smile:nám se zase malý třeba strašně dlouho nesmál...už jsme si tak yříkala, ž eje něco špatně a pak najednou tzo přišlo prostě až se mu zachtělo:slight_smile:
11. říj 2011 v 15:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ustarana ty jo, máte docel vyskoko postýlku, já bych jí už snížila, bála bych se, že přepadne..
11. říj 2011 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketnieuw a to jí to vaříš? nebo dáváš skleničky?
11. říj 2011 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 po prvy krat to bol len naznak. Po druhy krat som ho vyfotila, a hned sme obe postielky znizili. Akurat mam problem ja. Mam len 160 cm a okraj je na mna dost vysoko. Ked ho davam do postielky, tak stojim na spickach, tak je otazka casu kedy zahucim za nim :grinning:.
11. říj 2011 v 15:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
@petrullina Tak jsme právě dorazily z poradny. Prý,že se Juditka přetáčí jen na jednu stranu(a to občas)je zcela normální,měla by začít dělat na bříšku letadýlko-to dělá asi týden. Jde mě hodně do sedu-jenže záda jsou kulatá-tudíž nepřipravená,no a jak ji to mám vysvětlit,že? :grinning: Na bříšku vydrží chvilku,tak to je taky prý normální,musí ji prostě nějaká hračka zaujmout,aby vydržela-takžře pet lahev,dudlík a kapesníčky. žádné plastové náhražky typu medvídek,chrastítka nebere.

@kijir mě by se to jako mamče líbilo-hlavně pro malinkaté mimča,všechno je skoro až od roku :slight_smile:
11. říj 2011 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila náš Vašík je též hodně klidný a hodný. Jenže jaká je pravděpodobnost, že druhé bude taky takové. Spíš počítám s opakem, každé dítě je jiné. Už e těším, až skončím skojením a dám si pivko, takže já osobně nespěchám :sunglasses:
@marketnieuw ještě jednou gratulace :slight_smile: Otěhotněl jsi i přes kojení a bez menstruace? U nás by to byl zázrak, protože my když začnem, tak malý zrovna vstává :grinning: Dělám mu mrkev na páře, pak to rozmixuju, přiliju trochu odvaru z ovesných vloček (na kakoše) a ředím to trochou svého mléka. To později nahradím vodou, tak snad mu to pak pojede. Čaj jsem koupila úplně ten první od 3.měsíců - bylinkový (fenikl, kmín...). Přičítám vždycky dva měsíce, protože ty údaje jsou pro nekojené děti. Je pěkně hnusný, ale já čaje obecně nemusím. Chci ho později zvykat na vodu. U nás ani džusy moc nejedou, jsme vyloženě na neperlivou vodu :slight_smile:
11. říj 2011 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to já vodu zkoušela jednou a celou mi jí po půl hodině vyblinkal, holt je těžká...ale mám fenyklový čaj, odmítal asi 14dní, tak když kojím, tak jsem ho nenutila a dneska už to pije. sice vypije asi 20ml denně, ale i to je úspěch...

já jsem zdárným případem, že každý dítě je jiný...o malý jsem vůbec nevěděla a o malým vím až moc... :grinning:
a tedy obdivuju vás, kdo uvažuje už o druhým...já jsem vždycky chtěla jakoby navázat mateřskou novou mateřskou, ale když byla malinká, tak jsem si neuměla představit ještě být těhu...a to jsem obě dvě těhu měla bez problémů, jen jsem pořád chtěla spát...
11. říj 2011 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
a chci se zeptat, jak myslíte že vám děti sedí? jako že jí posadíte, a oni sedí?
11. říj 2011 v 17:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek