• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
Ahojky holky,
dlouho jsem tu nebyla:slight_smile:.
@marketnieuw téééda moc gratuluji a přeji Ti pohodové a bezproblémové těhotenství. Máš můj obdiv:slight_smile:. Vůbec si teď nedovedu představit být zase těhotná:grinning:
@ciernavila můžu poprosit též o říkanky?
Včera jsem byla s Emičkou v poradně a je to hubená žížala. Má 5,8 kg a 65 cm. Sestra nám už dovolila příkrmy, ale kdyby věděla, že se Emča cpe zeleninkou už přes měsíc :grinning: .
Musím ji moc pochválit, krásně mi papá (ťuk, ťuk), ochutnala už mrkev, brambor, cuketu, dýni, brokolici, špenát a vše ji moc chutnalo. Šmakuje jí i masíčko.
@marketnieuw já bych malý dala pauzu s příkrmy. Zkus třeba 3-4 dny jí nedávat a pak bych bych udělala pokus č.2 a třeba jí zachutná.
@kijir já bych do toho asi nešla. Dneska opravdu lidi obracejí každou korunu. To je můj názor.
@petrullina já mám zašitý nos a na jizvu se mi osvědčilo opravdu vepřové sádlo. Ale nevím jestli bylo solené nebo ne.
11. říj 2011 v 17:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 mne sa takto zacal dvihat sam. Ja ho do sedu nepritahujem, ani nicim nepodopieram (polstarmi ako mi radili nasi rodicia), nedavam ho sadat ani k sebe na kolena. Rodina na mna pozera ako na krkavciu matku, ale takto som sa proste rozhodla.
11. říj 2011 v 18:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
dnes jsme zkusila znovu sunar...ted posledních pár dní vstáváme v noci téměř každou hodinu..sunar neprošel..tak se už dopředu těším na dnešní noc.....není nad to si každou hodinku přivstat, poslechnout si malýho jak řve a pokusit se ho uspat šťávičkou a dudlíkem a když to neprojde, tak nakonec prso...
11. říj 2011 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aprint jsi dobrá, že zkoušíš něco jiného než prso, já ne...ale to je hlavně pohodlnost, protože nechci, aby mi vzbudil malou...
a vstáváme taky pořád...a to si ještě někdy udělá prostě v noci den, takže třeba hodinu a půl nespí a povídá si...
11. říj 2011 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ustarana já tedy nevím, jak to přesně myslíš, asi to beru jako co dělá malej. prostě nemá tak silný ruce, aby si sám sedl....
ale já jsem jako ty. taky neposazuju...myslím, že se nasedí dost...
11. říj 2011 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 já to zlusila ted vecer, ze treba bude po tom lepe spat......jinak tez hlavne prso, protze bych nerada, aby nas sousedi vystehovali :slight_smile: ale ta stavicka obcas zabere. Jelikoz bydlime v panelaku, tak si myslim, ze muze mit v noci i zizen z toho sucheho vzduchu
11. říj 2011 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 davam sklenicky, ale jednou jsem mrkev zkusila uvarit a stejne ji nechtela a to me desne nastvalo :grinning:

@petaov dekuju, presne tak, plne kojeni, zadna MS, ani naznak ovulace, proste okamzite a strelhbite...a "cele" 4 mesice to trvalo asi jen proto, ze jsme se 1.5 mesice s manzelem nevideli - byla jsem v lete v CR a on zustal v Belgii :grinning:
olej do ty mrkve nedavas? (on je vlastne nejakej tuk v MM, vid).. a ten caj teda davas lzickou?

@petulinka87 jojo, uz jsem se rozhodla, dam ji pauzu, at z toho nema nejaky trauma
s tim tehotenstvim - no, je fakt, ze jsem uuuuplne zapomnela, jak blbe mi bylo pri prvnim... a ted je to kruty, ale snad uz to brzo prejde

@aprint se spanim jsme na tom stejne... uz asi mesic a pul... vstavame kazdou hodinu, nekdy i pulhodinu... a od 4 do 5 je vetsinou vzhuru uplne ... a pres den taky nespi
uz jsem se s tim smirila, akorat ted s tou unavou v tehotenstvi mi to zrovna neprida :rolling_eyes:
11. říj 2011 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aprint tak já dávám Um na noc už asi měsíc, spinká aspoň od sedmi do 11hod., a pak to začne.. :grinning: taky byydlíme v paneláku, ale sousedi to snad musí pochopit, on v noci ani nebrečí, jen vykřikuje...
11. říj 2011 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketnieuw malá mi třeba odmítala ze začátku první tři měsíce to moje, takže jedla jen kupovaný...mě to hrozně nechutnalo...a pak jsem jí začala šidit, udělala půl na půl, až jsme přešli prostě na to moje vařený...

já jsem ráda, že malej krásně jí, přijde mi, že prostě není mléčný typ, že krásně papá obídek...mám z toho radost po tom, co jsme si prošli s kojením...
jen tedy holky, on sní 190g zeleninky a má za dvě hodiny hlad...ještě teď mi napadlo, jestli nemůžeme mít poslední spurtík....
11. říj 2011 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 my jsme měli spurt v 5,5 měsících, vstávala jsem v noci co dvě hodiny, někdy i co hodinu a šíleně hltal. Snad už to byl poslední. Teď spí líp (musím zaklepat), ale přes den kojím co 2, co 3 hodiny, takže až přejdeme na příkrmy úplně, tak nevím, jak ty pauzy mezi nimi vydrží, asi mu budu dávat víc jídel než 5 denně,nebo kolik jich má nakonec být... 190g zeleniny, to je mazec! To bude chlap jak hora :slight_smile:
@marketnieuw čaj dávám zatím po lžičkách, další měsíc možná zkusím hrneček s pítkem, uvidím, jestli nebude brzy. Dnes jsem i zkusila z láhve (vypil naráz 20ml), protože zítra jdeme na ten reflux a tam mu s sebou beru těch 100ml. Já stejně nevím, jestli je v zimě ten čaj nutný, jestli není jen do veder. Ale prý příkrmy nějak odvodňujou, tak asi by měl mít i jiné tekutiny, než MM, nevím. Olivový olej se taky chystám dát. Já četla, že kojené děti snáší ty příkrmy hůře a tak se tam má ze začátku ještě přidávat MM, aby jim to lépe chutnalo. Malý sice tu mrkev sní, ale pak se vrhá vděčně na prso, jak piraňa :grinning: Zítra zkusíme bramborovou kaši s MM. Jen nevím, jestli se má přidat brambor k té mrkvi, nebo teď můžu jet 3 dny jen brambory? Třeba pak nebude chtít mrkev, až zjistí, že je něco lepšího... Je to prostě hokus pokus.
11. říj 2011 ve 22:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketnieuw jak dlouho už jste na příkrmech? Někdy to trvá i měsíc, i víc, než si zvyknou. Třeba jí jen nejede zelenina a s ovocem to bude lepší. Já bych nepřestávala, když už ses do toho pustila, ať si nemyslí, že jí ustupuješ. Jestli sní aspoň lžičku, tak je to úspěch. Synovec ze začátku taky víc jak dvě lžičky nesnědl a trvalo to dost dlouho než si zvyknul. Já bych ji chválila i za jednu lžičku a další den zkoušela znova. Je to jen můj názor.
12. říj 2011 v 07:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ustarana já to neberu jako deptání, neboj :slight_smile: , je jasné, že každá maminka se chce pochlubit s úspěchy svého miminka :wink:
@lusyy díky, letadélko dělá Verča také, mě spíš děsí to, že když ji trochu přitáhnu za ručičky, tak tu hlavičku má jak pytel brambor,no asi to chce fakt čas.
12. říj 2011 v 08:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina asi to chce fakt čas,každý dítko je úplně jiný a nelze je škatulkovat :slight_smile: jasně,když to bude přetrvávat,tak se to musí řešit,ale já jsem třeba např.lezla až v 11 měsících a tehdá to nikdo neřešil :wink:
12. říj 2011 v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 ked je v pololahu ze je chrbtom oprety o mna tak sa dviha do sedu a chce sediet, ale ak sa mu to podari este ten sed je taky neisty ale ten chrbatik drzi rovno..len ho obcas kymaca do strany. Ale nerobim to, snazim sa aby bol co najviac na lezato alebo na bruchu. Este tie svaly na to nie su pripravene aby sedel, tak mu nechcem pokazit v buducnosti drzanie tela, takze sa vyhybam tomu aby som si ho davala na kolena aj ked on by tak bol najradsej. Tak ako davala fotku Ustarana, ked zacne tento sed zosikma postupne sa posadzovat aj upne sam nebudem mu branit, ale zatial mi nerobi ani tuto pozu co Pavlik takze este mame casu....
12. říj 2011 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nas Danielko zistil ze tymi zubami co mu narastli sa da aj skripat :grinning: Tak stale spuli usta a sucha si horny a dolny zub o seba. Ale je z toho nervozny tak som kupila ten Calgel a zda sa ze to trocha pomaha. A slintat riadne zacal az teraz ako tie zuby vyliezli.
12. říj 2011 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina nevěš hlavu, malej když ho chytnu za ručičky a chci ho přitáhnout, tak jí má taky zakloněnou....
12. říj 2011 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aprint jej to som nevedela ze nuna je aj bledomodra. http://www.e-broucek.cz/sk/kociky/nuna-pepp-golfovy-kocarek-set-zdarma
A uz maly ti sedi ze uz je v sportaku? Ci sa da tam dat uplne na lezato?
12. říj 2011 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina náš malý má taky hlavu zakloněnou, když ho doktorka tahá za ručičky. Jinak z pololehu (když je opřený o mně) se zvedá sám, jak píše ciernavila. Já myslím, že Verča je vývojově úplně v pořádku. Každé dítko je prostě jiné a má svůj čas :wink:
12. říj 2011 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Měla bych se stydět :sweat_smile: , třetí dítko a řeším takové věci :wink:
Včera večer jsem konečně už také objednala zimní fusak, podle toho, co se tu psalo a podle zkušeností od jiných jsem se rozhodla pro Emitex 3 v 1 2011/2012, černo červený :slight_smile:
12. říj 2011 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 jejda, ja som tu odpoved uplne zasmodrchala a cast stratila. Chcela som tym povedat, ze neviem, co by robil Pavel, keby som ho posadila lebo to nerobim (mam doma knizky od Kiedroňovej, kde pisu, ze sa to nema - ja som celkovo knihomol, a ked nieco nieje podla knizky, tak som z toho hotova. Uz aj doktorka mi vravela, ze vela citam. :grinning:). Ale asi pred 14 dnami u nas bola svagrova s kamaratkou a jej 7 mesacnou dcerou. Kamoska posadila holku do rohu sedacky, oblozila ju polstarema a hrozne sa kasala, ako krasne sedi. Chudak holcicka mala tak gulaty chrbat, az mala nosik u kolien. Takze je sedenie a sedenie. Tvoj prcek fakt zbasti 190 ml prikrmu? Mazec. Ja mam malu sklenicku na 3 obedy a to sa este podeli s bryndakom, rukami, dupackami aj autosedackou. Zaujimalo by ma, ci sa mu nieco dostane aj do bruska.
@petrullina viem ako sa citis. Mne takto bolo v lete, ked ste si tu vsetky pisali, ako vam deti pasu kone a ten moj v troch mesiacoch vrieskal ako pavian, len co videl, ze sa mu k nosu priblizuje podlozka.
12. říj 2011 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ustarana my teda také dáme 190g skleničku k jednomu obědu :grinning: , ale zase je fakt, že pak má přesnídávku až tak kolem 16 h, takže ty 4 hodiny v pohodě vydrží...řekla bych, že už nám mlíko moc nejede, akorát ráno, to má velký hlad, ale večer jí do něj drtím pár piškotků, samotného si jen párkrát cucne a nechce :unamused:
12. říj 2011 v 15:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak naše dietářka nezklamala ani s příkrmama, jediné co zbaštila, bylo druhý den asi 10 lžiček skleničky s mrkví a od té doby řev u všeho, holky ze cvičení se rozplývaly, jak je dobrá první dýně od Hippu, tak že to taky zkusím, no jen jsem to otevřela, mě z toho smradu natáhlo, malá to nechtěla ani vidět, tak sklenička letěla do ..., celkově mi ty HIppácké skleničky strašně smrdí, Hami jsem zvládala :grinning: (aspoň pro moje čichové buňky o chuťových nemluvě :sweat_smile: )
tak snad se to zlepší, holt nebude to takový pažravec jak D :fearful:
12. říj 2011 v 15:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina Vycuc z knizky
poloha na zadech 5 mesicu: zveda nohy a panev nad podlozku, osahava si kolinka, otoci se na bok, zvlada bocni vzprimeni
poloha na brisku: hraje si s hrackou pred telem, zatez je na stehnech a patkach dlani s lehce pokrcenymi prsty a propnutymi pazemi nebo jsou paze pokrcene a opora je o cele dlane, pouziva vzor plavani.
V tomto mesiaci sa to ma naucit a to mate pred sebou este 3 tyzdne. Inak prva zmienka o otacani je v tomto mesiaci. Takze dcerb je podla tabuliek :slight_smile:
12. říj 2011 v 15:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak dnes mame presne pol rocika, Nas maly milovnik literatury dostal 4 knizky. Strasne ho facinuje najma "Zviratka v dzungli" ktore sa daju schovavat za stromy a potom knizka do vane so striekajucou velerybou, ta je gumenna a uz ju celu stihol ochutnat :slight_smile: Zajtra polrocna kontrola, tak som zvedava.
12. říj 2011 v 16:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, mám dotaz...myslíte, že je brokolice vhodný jako první příkrm? já jsem někde našla že jo, ale někde jsem našla, že je až od 7měsíce...
poraďte co zkusit...už měl mrkev, brambor, cuketu, petržel, kuřecí maso...
květák nechci dávat, ten nesnese ani ode mě... :unamused:
12. říj 2011 v 16:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ta brokolice by mě taky zajímala... O víkendu jsem ji už chtěla zkusit.
12. říj 2011 v 17:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 Já začínala karotkou, pak jsem do ní zkusila brambor. Brokolici bych samotnou nedávala. Lucce vůbec nechutnala :stuck_out_tongue_closed_eyes: ta mrkvička je supr, já teda dusím karotku. A pak do ni přidávám - jednou květák, jednou brambor, pak zase brokolici nebo cukýnu. Tak zkus kombinaci ..... malá třebas nechtěla samotný brambory nebo brokolici. Dostala to s karotkou a jak dlabala.
12. říj 2011 v 19:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 dyni... ta je u nas nej
12. říj 2011 v 19:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@iviska jj, já myslela, že bych mu to dala třeba s bramborem...jen mrkev jsem dávala samotnou a teď pořád přidávám a přidávám... :wink:
12. říj 2011 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketnieuw no vidíš, dýně mi nenapadla...ale jak jí udělat?
12. říj 2011 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek