• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
@ciernavila já mixuju, i když vím, že se to nemá...
17. říj 2011 v 08:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
a fakt začínám přemýšlet o tom, že ho odstavím...já už se chci trošku vyspat a né ho mít pořád přioženýho... :unamused:
17. říj 2011 v 08:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 A proč se to nemá-kvůli vitamínům?
17. říj 2011 v 08:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy ene,protože pak neumí kousat...když mají všecjhno na kaši...
17. říj 2011 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila
@kometka5 Tak já jsem zkoušela obojí, ale když jsem to jen rozmačkala vidličkou (tak jak mi řekla dr.), tak to malá vůbec nechtěla a nesnědla ani lžičku, všechno vyplivla, ošklíbala se a ještě se z toho rozkašlala, jak jí tam někde uvízl kousíček v krku...Přitom to bylo docela dobré - brambůrek s mrkvičkou a trochu MM na zředění. U těch rozmixovaných (kupovaných) mi snědla alespoň pár lžiček. Ale i tak je to bída... Mrkev je vždycky úplně všude, dýně chutnala poprvé - snědla jí docela dost a pak se mi z toho poblinkala (takže teď už ji samozřejmě nechce ani vidět). Bude to boj... :grinning:

Jinak od soboty jsme poprvé marodi, Niki má rýmu a kašle a když vidí odsavačku, tak má hysterický záchvat a kdybych ji zapla na ten vysavač, tak jak jsem si myslela, tak se z toho asi zblázní :unamused: Nemáte někdo nějaký tip, jak se rychle a bez újmy zbavit rýmy? :grinning:
17. říj 2011 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila tak treba mu mrkev nechutna? Kara mrkev nesnasi a ani se ji nedotkne... kdyz se mi podarilo ji neco narvat do pusy, tak delala ksichty ze bude zvracet... tak zkus neco jineho
17. říj 2011 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, u nás se spí taky kažkou noc jinak. Někdy vstávám co 2 hoďky, ale dneska co 4, tak to bylo fajn. Myslím, že je každé mimčo jiné a nezáleží na tom, zda je kojené, či ne. Kámoška má kojenou holčičku a spí ji od 8 večera do 7 do rána každou noc a k tomu ještě tři hodiny přes den.
@ofelieee Co se týče přebalování, tak když má kakoš, tak ho přebaluju i proti jeho vůli, ale jinak šetřím sousedy :slight_smile: Noční přebalování nesnáší, asi nechce, ať ho úplně budím. Takže čuránky až ráno :sunglasses:
@kometka5 Mixovat se ze začátku může. Je to proto, ať se nezadáví většími kusy, když jsou zvyklí jen na mlíko. Malý se mi občas dusí i tím mixovaným. Ale zas je to asi případ od případu. Holčička od kámošky to mixované vyloženě nechce a jedla hned od začátku ty kusy.
17. říj 2011 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jak jsem tady včera malou chválila jak v sobotu hezky pojedla, tak včera zas opak, s řevem jsem do ní dostala sotva 3 lžičky od každého, to nechápu ... mi připadá, že nemůže ani cítit brokolici (škoda, tu mám ráda), ale ta cuketa s brambůrkem byla dobrá, tak uvidím, co na to řekne dnes (asi jí do toho zkusím přidat taky trochu MM, jestli ze sebe teda něco vymačkám :grinning: ), do toho mi teď chytla od malého rýmu, takže je nevrlá, no je tu veselo :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
ale taky jí to mixuju tyčákem, když tam je sebemenší kousek, tak ju to nadavuje a nechápu, co by teď měla kousat, když ještě nemá zuby, až nějaké mít bude, tak jít to postupně začnu mačkat vidličkou, ale v tomto nevidím žádný problém ani důvod proč nemixovat a pak oni se hezky naučí kousat na kukuřičných křupkách :grinning: :grinning: :grinning:
17. říj 2011 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahojky, tak my zatím dáváme zeleninu ze skleniček, až později najedeme na domácí, ale musím teda říct, že jsem jednou zkusila změnit značku a malá se dávila, protože tam byly normálně nitky kuřecího a fakt jí to nejelo, takže já bych také ještě kousky nedávala :slight_smile:
Kubík má stehy venku, jizva ošklivá, ale snad vybledne časem :slight_smile:
17. říj 2011 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ještě tady přemýšlím, že už bychom mohli také dát naušničky, ale klasické píchnutí už mi teď přijde docela brutus, že je na to velká a bude ji to o dost víc bolet :unamused: , tak že by nastřelení???Fakt nevím....
17. říj 2011 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsme prijely od dr. dnes nas vzala :grinning: tak jsme oockovany posledni hexa a prevenar prozatim, jinak pulrocni prohlidka mame 7170g a 67 cm pekne jsme tu vahu dohnaly za tri mesice co dokrmujem nutrosem 3kg nahore :slight_smile:
oficialne mame povolenou zeleninku tak az se vzpamatujem z ockovani tak zacnem už se tesim kdyz tu ctu jak vetsinou vsichni bojujete ze to nechtej :stuck_out_tongue_closed_eyes: uvidime treba budem vyjimka :sunglasses:
@petrullina my jsme nechali pichnout pred 14 dny a v pohode
17. říj 2011 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pusolamy a píchala vám to vaše dr. nebo na ORL?? Naše dr. to dělá, ale mám z toho trošku obavy, vzhledem k jejímu přístupu při poradnách :unamused:
17. říj 2011 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina : nase dr to driv delala ale ted mi rekla ze uz to delat nechce (jeji asi65) tak jsme byli na usnim
17. říj 2011 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak dnes baštila jak vzteklá - HURÁÁÁÁÁ :grinning: :grinning: :grinning: napřed jsem ju oblafla tou trochou MM, ala pak jsem jí přidávala bez a baštila, třeba do té půlroční preventivky příští týden těch 6kg aj mít bude, pomalu ale jistě se tam šplháme :pensive: :pensive:
jo a na onom slavném mmb :slight_smile: jsem koupila parní hrnec (přesně ten co jsem chtěla a ještě od pána zs Vsetína, takže bez rizika, že ho ČP někde cestou roztříská :angry:) a jsem z něho nadšená, zaprvé do těch misek naperu, co najdu a mám oběd aj pro sebe, aj pro malého a je pravda, že ta chuť je trošku někde jinde a minimum nádobí
17. říj 2011 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hobitkova parni hrniec je super, aj my ho dost pouzivame..aj brambory na pare maju ovela lepsiu chut

Ja som dnes skusila druhy den tu mrkvu a tiez pasiroavnu ale strekla som tam troska MM. Bezuspesne. Ledva zjedol dva razy po sebe na spicku lyzicky. On to nevypluva ale ho strasne striasa, zmuri oci, tvari sa znechutene, obcas ho napina. Zajtra posledny pokus ale skusim kupovanu sklenicku. Ak nezje ani to asi mu fakt mrkvanechuti a skusim daco ine.
17. říj 2011 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak já jenom napsala, co jsem si všude dočetla, že by se to nemělo mixovat, ale jak říkám, sama mixuju...

jinak já dneska dala malýmu zase jenom mrkvičku, konečně otevíral pusinku jako donedávna a snědl toho zase spousta. jen s tím ovocem váhám, protože ta vyrážka nemizí, prostě je jak poďobanej puberťák...a to to jablíčko bylo povařený...
tak nevím, jestli zkusit přesnídávky, ale chtěla bych bez cukru a to snad není... :unamused:
17. říj 2011 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina já bych šla rozhodně na ORL. my byli tenkrát u Remusu, teď je to přestěhovaný někde u Jezírka, tak zkus pohledat, jsou tam fakt super...
17. říj 2011 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak my byli dneska na rhc a je všechno špatně. malýho tam položím a on se začne chovat úplně jinak než doma. začne koukat do dáli, všechno prohlížet...
a přitom by měl fixovat blízký předmět, neustále mít zvednutý nožičky a hrát si s nimi...
do toho jí tam předvedl polohu letadýlko, což je taky špatně, protože vlastně leží na hrudníku a má se opírat o ručičky. dělá to teď pár dnů a vím, že je to špatně...malá se v tu dobu už jakoby zvihala na ručičkách a on vůbec, má je hrozně slabý...
no jsem z toho docela zdrbnutá...a to ,že se přetáčíme, i když jen na jedu strau,to je prý dopředu a nemusí to dělat, tak si s tím @petrullina nedělej starosti... :wink:
17. říj 2011 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 já jsem koupila od Hippu přesnídávky Frucht Pause, ty jsou jen s přirozeným cukrem, žádný přidávaný :slight_smile: , jsou v umělohmotných kelímkách po čtyřech v balení, různé příchutě, tak zkus, Verča je miluje :slight_smile:
ORL určitě nahledám, díky :slight_smile:
A co se týče pohybu, já myslela, že to letadélko je přirozený vývoj a to teda dělat nemá??? Verunka to dělá taky, akorát teda že chviličku letí a pak se opře zase zpátky o ruce.....a dneska jsem si všimla, že pod sebe sune kolena, jinak je to fakt lenoška a že by si hrála s nohama, tak to ani náhodou :unamused:
Neboj se, on to všechno také zvládne, je to přece mužskej :wink:
17. říj 2011 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vašík si s nohama vyhraje nejvíc. Pořád si cucá palec u nohy :grinning:
17. říj 2011 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila já jsem Kubovi asi 4 dny mačkala vidličkou a nechtěl to, až jsem se rozhodla, že s příkrmama teda ještě počkám (myslím, že má bohatě čas), ale pak jsem to zkusila propasírovat klasickym česnekovačem a to už mu jede, takže to bylo v tý konzistenci. Mixér tím troškem nechci patlat :slight_smile:
Dneska mi kamarádka vyprávěla, že jí Jurášek po jednom dání nějaký kupovaný skleničky s mrkví začal odmítat vařenou, kterou předtim baštil normálně... já se těm skleničkám bráním, není to poprvý co to slyším a jen na kupovaný přistoupit nehodlám :slight_smile:
17. říj 2011 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 přesnídávky bez cukru jsou od hami.....od 4. měsíce
17. říj 2011 v 18:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 pepča péruje na nohách, sune se dopředu...ale v leze si palec do pusy nedá ani náhodou....má podle mě krátký nohy :slight_smile:
17. říj 2011 v 18:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aprint od Hami? no vidíš, u nás v albertu měli jen Hamánka a ten je s cukrem...

@petrullina no vidíš, to mě nenapadlo,ale oni mají jenom nějaké smíšené ovoce, viď? to jsem dávala malý, když ještě nesnědla celou přesnídávku...
17. říj 2011 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 jo v Hamánkovi je cukr a ani ne 50% toho ovoce, což je blbé. Po vařeném jablku se Ti osypal? :unamused: Taky chci nejdřív zkoušet vařené, tak uvidíme...
17. říj 2011 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov jj, bylo převařené...dokonce to má i kolem pindíka, tak mi napadlo, jestli to není spíš po novým čaji, co jsem koupila od hippu ovocný...
17. říj 2011 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak som kupila hipp a hami na skusanie, oba bez cukru. Tiez som neni moc za kupovane, skusim este ten lis na cesnak. Tieto mam len v zalohe ak by nic nezaberalo.
17. říj 2011 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ranko holky, tak Hamánek má přesnídávky buď s cukrem nebo bez cukru,když to tam není uvedeno,tak je to s cukrem.
@petrullina
@kometka5 letadýlko je právě teď dobře,ale pak musí na ručičky a zdvihnout se,takže si myslím že to je v pořádku :slight_smile:
@ofelieee A kde kupuješ zeleninu,nebo máš zahrádku? Radila jsem se s výživ.poradkyní a pokud nemáš domácí zeleninu,tak rozhodně nevařit tu kupovanou,jelikož tam jsou dusičnany a pesticidy-takže sklenička vhodná alternativa,která je přísně kontrolována a prý se nemůže stát,že by tam byli pesticidy.......Tak tomu budem věřit,jelikož moc na výběr dnes není.
18. říj 2011 v 06:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja som pocula ze je dobre pri kupovanej korenovej zelenine vykrojit tie stredy kde su dusicnany, takze ak varim kupovanu mrkvu rozkrojim ju na stvrtiny pozdlzne a stred zrezem. Na bio sklenice sa neda spolahnut na 100% aj ked to je kontrolovane a certiikovane - nakolko mam osobnu skusenost pracovala som vo FR na biofarme a tchyne robila roky v potravinarstve, vsetko sa da nejakym sposobom obist
18. říj 2011 v 07:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno, k zelenině ve skleničkách....... při prvním a druhém dítěti jsem také vařila poctivé domácí, jelikož byl čas na to se s tím patlat, teď jsem kolikrát ráda, že se já sama přes den vůbec najím, takže díkybohu za skleničky, na kterých nevidím nic špatného, ale samozřejmě je nikomu nenutím....
18. říj 2011 v 08:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek