• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
@kometka5 ten Hipp má jen smíšené v těch kelímkách, na to jsem vlastně zapomněla :unamused: Verča se zatím neosypala, tak už dávám i smíšené.
18. říj 2011 v 08:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jojo,nemáme záruku že je vše na 100% bio-to asi v dnešní době ani snad nejde,ale pakliže nemám svoji zeleninu ze zahrádky u který vím,že jsem ničím nehnojila tak bych do kupované nešla. Moc dobře vím jak to dělaji_bohužel i čeští zahrádkáři(jelikož pár jich znám a sami se mě přiznali),že musejí projít kontrolou,tak úsek prostě hnojí jen minimálně a zbytek pole to tam prostě naperou-smutné :frowning2: Ve skleničkách by to mělo být opravdu kontrolované,jelikož se jedná o stravu malých dětí a tam jsou ty požadavky nejpřísnější,to samé s masem,koupit kuřecí maso vyhnané ATB v obchodech je šílený. Takže já používám svoji zeleninu + skleničky(hlavně masíčko) a pak domácího králička-takže kombinace a nehaním zeleninku i skleničky :slight_smile:
18. říj 2011 v 08:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy Já bohužel nemám ani možnost vlastní zeleniny, takže to opravdu řeším skleničkama, snad jen to králičí maso bych měla domácí, ale bez zeleniny je mi k ničemu a toho času je opravdu minimum :slight_smile:
18. říj 2011 v 08:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina já to úplně chápu,3 děti jsou 3 děti....... :grinning: já jsem taky pro skleničky.......
18. říj 2011 v 08:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak já proti skleničkám taky nic nemám, ale lezou do peněz...takže malej je ještě neměl, ale mám je doma pro případ nouze...
a co se týče kupovanýhho...jasně, že to asi není to nejlepší pro děti, ale všichni jsme na tom vyrostli, a přijde mi podivný jim teď dávat vše podle pravidel a třeba ve dvou letech stejně přejít na naší stravu...stejně se tomu nevyhnou... :unamused:
18. říj 2011 v 09:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@kometka5 jojo,to máš pravdu,ale já jsem vyrostla na všem domácím od ovoce,zeleniny až po maso.......
Juditka to štěstí prostě nemá :unamused: tak se snažím ji dávat jídlo,které ji nebude tak zatěžovat,jelikož oni trávicí systém nemají ještě tak vyzrálý jako dospělý.
18. říj 2011 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 jj, asi to vyjde dráž než vařit zeleninu doma, ale já nepočítám s tím, že bych to Verče dávala věčně, hned jak se naučí polykat kousky, tak najedeme na normální stravu, akorát nekořeněnou a ne moc solenou :slight_smile:
18. říj 2011 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
I tak mi přijde, že oproti starším dětem se s Verčou moc piplám, Kubík v půlroce normálně baštil nasekané těstoviny s omáčkou, jakýkoliv vývar, atd. úplně bez problémů a Verče dát něco s minimálním kousíčkem, tak se udáví :unamused:
18. říj 2011 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 např bez přidaného cukru je hamánek happyfruit 100% ovoce broskve a banány,jahody a merunka,merunka s broskví a banán a pak taky hamánek svačinka se švetsklami, s jablkem a hruškou a jablko a banánmyslím ze i na www.hamanek.cz budou mit vsechno napsane
18. říj 2011 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aprint koukala jsem teď na ty jejich stránky a všechny jsou skoro s cukrem...akorát jak jsi napsala to happyfruit tam není a pak u tý svačinky, ale to je zase se smetanou a to ještě prckové nemůžou....
no zkusím ještě pohledat někde jinde než v albertu. tak moc nemají výběr...
18. říj 2011 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nevím, jaké jsou přesnídávky od Hamánka, ale zelenina s masem od něj Verče právě vůbec nejela a byly tam ty nitky masa, který škrábou v krku :wink:
18. říj 2011 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Od Hero - Sunárek 100% jablko-broskev je bez přídavku sacharózy - tedy aspoň to tam píšou :grinning: a dají se koupit v DM po 4 kusech :wink:
18. říj 2011 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ono je fajn mít vlastní zeleninu a ovoce, ale když člověk nemá, tak co nadělá. Zelenina s dusičnany mi přijde jako menší zlo, než sklenička, která má sice přísná kritéria, co se týče zeleniny, ale zas jsou tam soli, modifikované škroby a bůhví, co ještě, když trvanlivost je dva roky... No, asi je to prašť jak uhoď :slight_smile: , ale leze to víc do peněz, tak já zatím vařím, když je čas. Ale zrovna dneska ten čas moc nebyl, do toho jsem kojila, takže jsem spálila hrnec. Vyvařila se mi voda... Takže to dělám znova a za chvíli jdeme k doktorce, no, dneska nějak nestíhám a to mám jedno dítě :grinning:
18. říj 2011 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak dnes poprve mrkvicka, zacaly jsme moji prvni lzickou od hami vune hrozna barva jeste horsi :slight_smile: ale adus to docela bastila az jsem se divila. no my to budem stridat kupovany vareny mame mrkev u babicky ze zahradky , brambory z mistniho JZD :grinning: tak nevim ale tam do toho asi taky neco se... ono je to jedno
18. říj 2011 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, konečne mi funguje net. My teraz máme tiež problém so spaním. Večer mi malý chodí spať okolo 1:30, ale zato ráno si schrupne až do 11. Skúšam ho ráno zobudit okolo osmej, ale vydrží mi 45 minút a spí zas. A to usínanie to je mazec - vrtí sa, krúti sa, mláti rukami a nohami a hlavne u toho hrozne reve. Skúšala som ho zabaliť do zavinovačky, ale nejako to nezaberá :frowning2:. Celkom pekne usne len u mna v posteli, ale na to ho velmi zvykat nechcem.
Čo sa týka príkrmov, používam zatial skleničky, pretože toho stále zje málo. Ale už sa to trochu zlepšuje. Dnes sme mali cuketu- zemiak a najedli sme sa bez toho, aby sme zosvinili všetko v okolí 1 kilometru. Len mi príde, že je dosť malý výber jednodruhovej zeleniny. Hipp má toho trošku viac, ale fakt to vyslovene smrdí. Chcela som sa ešte spýtať. Detičky, ktoré toho zjedia viac, dostávajú po zeleninke niečo napiť? Zo začiatku som dávala MM, ale potom ho už nechcel. Skúsila som čaj a ten mi vypil len 1. den a potom už ani náhodou. Švestková šťáva úspech nemala, po prvom loku už plakal, len čo videl flašku. Tak neviem.
@hobitkova prosím, ty si ponúkala tie recepty na príkrmy? pokial ano, prosím, pošli mi to. Mám v úmysle pomaličky začať variť. Mail je v IP.
18. říj 2011 v 15:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 keď prestaneš kojiť, tak budeš dávam UM? Tiež už o tom premýšľam, lebo ma už nebaví byť uviazana na kabelu od odsávačky, ale UM dávať nechcem, keď mlieko mám a tak veľmi som o neho bojovala.
18. říj 2011 v 15:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pusolamy tak to je super ze to bastila.

My sme prve dva dni skusali mrkvu a maleho stale napinalo na davenie, myslela som ze to je tym ze je to pasirovane a nie mixovane. Tak som kupila Hipp prvu mrkvicku. Dnes zase zjedol na spicku dvoch lyziciek, zase ho napinalo, takze v konzistencii to nie je. Ja mam pocit ze este nie je pripraveny na prikrm, ani velky zaujem o jedlo ine nejavi, v noci krasne spi, kojenie nevyzaduje castejsie ale stale rovnako, takze asi mame cas. Pojdeme na to veeeeelmi pomalicky. Inak ta Hipp mrkva je hnusna podla mna, trocha nahorkla, ta co som kupila celu v obchode, uvarila a pasirovala cez sitko bola sladsia a chutnejsia.
18. říj 2011 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak my jsme zpět z 6 měsíčí kontroly. Máme 7510g a 68 cm, obvod hlavy 44,5 cm. Za měsíc přibral jen 200g, zase vyrostl. Příkrmy mám jen mixovat říkala. Dnes mi nejel mixér a měl tam hrudky, hrozně se mi tím dusil, tak už nikdy více. Čaj, říkala, že dávat nemám, v zimě není třeba, navíc když kojím. Ty příkrmy se mu docela vrací a to je asi tím čajem, tak ho dneska ruším. Škoda, měl ho zatím týden a hrozně mu chutnal. Tak nevím, jestli něco bez čaje sní, protože to vždycky zapíjel čajem. Na to mi dr. řekla, že to jsou ty kojené děti, že ty příkrmy moc nechtějí... Jinak máme za sebou třetí očkování. Ještě uvažuju, že nechám naočkovat tu tuberu, ale to až mezi 7.-12. měsícem. Jdete na to někdo? Dostali jsme pochvalu, že krásně pase a že to všechno dohnal :slight_smile:
18. říj 2011 v 16:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov ja ji k prikrmum caj nedavam a stejne se ji to vraci, takze nevim, jestli je to cajem :fearful:
18. říj 2011 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketnieuw On se nemá dávat vůbec. Říkala, že refluxní děti nemají dostávat čaj, že to naopak vyvolává to vracení. Asi proto se před tím sonem na reflux čaj pije, aby se to tam zobrazilo.
18. říj 2011 v 16:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketnieuw ona nám též říkala, že jsme zvláštní případ, že mlíko se mu nevracelo a příkrmy jo, a po nich by se to, paradoxně, mělo lepšit. Prý je to tím čajem, tak uvidíme. Máme týden ten sirup, tak snad to bude lepší.
18. říj 2011 v 16:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy no jo máme štěstí, máme tchýni se zahrádkou a mrkvičkou, jablíčkama, dýní, cuketama... ale já i hodně zeleniny kupuju, i pro nás, a jen bio - ne v krámech, ale tak různě přes sítě jak jsem si je v Brně našla, různý nevládky dovážejí po bedýnkách, zemědělce znám, občas někam jedem i pomoct... jojo my jsme trochu švihlí :slight_smile:

Je ale fakt že mrkev ze supermarketu nejím ani já, takže bych ji nedala ani Kubovi. Na skleničkách taky nevidím nic špatnýho, jen tu cenu, a nerada bych, aby domácí nechtěl, vlastně mě vaření docela ba (i když jestli se tomu pro něj dá říkat vaření... nu ale vždycky si uvařím i pro nás)... tak si říkám, že třeba po měsíci na domácí když občas nějakou skleničku někde venku dostane, je to OK. Takže pozorně sleduju vaše rady a zkušenosti :slight_smile:
18. říj 2011 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky který jste někdy odsávaly poraďte - chtěla bych odsát a jet za asi 2 týdny na celej den pryč bez Kuby, půjčila jsem si odsávačku (ruční od Medely), ale odsaju vždycky maximálně 10 ml, za celej den max 20... nemáte nějakej tip a trik jak to udělat líp? Mlíka málo nemám, soudě podle Kubovejch 8 a půl kil... :slight_smile:
18. říj 2011 v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee skus si pri odsavani masirovat prsa. Ked mi to uz netecie, tak si prsia trochu pomackam a este nieco vyzdimam.
18. říj 2011 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee elektrickou odsavacku :slight_smile:
.. a tesni to dobre? je tam vakuum?
18. říj 2011 ve 20:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ustarana dík, zkusím
@marketnieuw myslím, že jo. bolí to trochu :slight_smile: a srandovně mi to tu bradavku vytahuje
18. říj 2011 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee tak jedine zkouset a trenovat... :slight_smile:
18. říj 2011 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee Zkus nahřát prsa (sprchou nebo teplými obklady) anebo jak píše ustarana masírovat - od podpaží směrem k bradavce táhlými pohyby... trošku to povolí a půjde to líp. Mám taky manuální, je to naprd a na jedno odsání neodsaju víc jak 50 ml - ale je fakt, že malá mi z lahvičky na jedno kojení vypije jen těch 50 ml :wink:
18. říj 2011 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
No ja idem zajtra vecer do Prahy na damsku jazdu a tiez idem odsavat. Este ze mam jednu davku aj v mrazaku. Vzdy sa mi podarilo odsat len 20 z jedneho a max 40 z druheho. Takze zajtra vecer koji tata :slight_smile: mam tiez rucnu a odsava malo lebo podla mna blbo tesni, kupil asom ju tusim na Aukre. Ale pouzila som ju asi tak dva tri krat takze elektricka by bola pre mna vyhodene peniaze.
18. říj 2011 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak včera večer naráz 30 ml! Jup! Díky za rady. Já o moc víc ani nezkoušim, aby tam zas něco měl taky k jídlu :slight_smile: i když v noci mu to stejně moc nepřeju, grr :grinning:
19. říj 2011 ve 22:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek