• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
Baby, kto ste skusali davat rozmrazene materske mlieko, chceli vam to miminka? Ja som mala odlozenu jednu davku, a kedze som nevedela kedy dojdem tak v zalohe UM Nutrilon. Maleho som poobede o 4 nakojila a sla do Prahy. Musela som ist vlakom spat 20.40 lebo manzel vravel ze maly nechcel moje mlieko, vraj ho aj z toho napinalo, skusal aj flasku, aj lyzicku ...nepreslo nic. Tak skusil Nutrilon aj z toho ho napinalo. Cele poobedie mu nespal /co mne spava aj 2 hodiny/ a vecer ked uz bol total unaveny tak v spalni po tme do neho dostal aspon 60ml toho Nutrilonu. O pol deviatej mi zaspal. Je mozne ze tym ze je kojeny a nema ani dudlik ma problem s flaskou, on akonahle citi ten tvarovany dudlik na jazyku tak ho napina na zvracanie. A co sa tyka mlieka uz to nebudem zmrazovat, ja mam pocit ze ona ta konzistencia je uplne ina, aj chut troska. Tak neviem ci mu nahodou nevadila aj ta chut.
Vam sa nezda ze to mlieko co bolo zamrazene je konzistenciou a chutou horsie?
19. říj 2011 ve 22:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee Mysli při tom na malého. Mám tu samou a nejde mi to s ní, jen mi to hrozně natahuje prso. Odsávám rukou a odsaju tak 50ml za 10min., pak už mě to mačkání nebaví :slight_smile:
@ciernavila já dávám zmražené, ale bojujeme i s čerstvým. Poslední dobou odmítal flašku. Mám tu Calmu, tam je ten tvar dudlíku, jak prso. Dřív z ní pil, ale teď nechce. Tak jsem zkoušela i obyčejnou savičku za pár korun a z té pil. Nemáš více druhů saviček? U nás to zabralo.
19. říj 2011 ve 22:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov ja mam len Calmu a silikonovy Avent a nechce, to by nepomohlo asi, on aj dudliky skusal gumenne aj silikonove a nic, on akonahle citi cosi ine ako prso napina ho na vracanie. Ja mam take male bradavky akurat jemu do pusy jemu to asi pripada strasne velike v ustach, nie je zvyknuty na to. no budem jedine skusat lyzicku postupne.
19. říj 2011 ve 22:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov teda s mojou by som odsavala 40 ml asi pol hodinu :frowning2:
19. říj 2011 ve 22:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila mně malá taky nechtěla flašku ani vidět, dudlík dudlá o 106, ale flašku si nevezme ani boha :unamused: , teď už jí ju nenutím, už má příkrmy, ale v době kdy mi řvala u kojení (doteď nevím, jestli to bylo hlady), tak flašku si nevzala ani za nic
jinak co se zeleninky týče, tak tu k obědu už papá krásně, nevím teda, kolik jí sní, protože to nevážím, ale ona si pak sama řekne, že už nechce, ale kaši večer moc nechce, to mi sní vždycky jenom pár lžiček, ale jsu šťastná aspoň za tu zeleninku :slight_smile: :wink:
20. říj 2011 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila nebo jestlimu taky nevadilo, ze nejsi doma......
20. říj 2011 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
ale raz ked som bola u doktorky a mal asi tak dva mesiace ci kolko tak vraj vypil aj z flase... tiez moje mlieko ale vraj to bol opat boj. No takze naucit ho jedine cim skor na lyzicku lebo inak sa nemozem na dlhsiu dobu vzdialit co nic nezje ked nie som doma.
20. říj 2011 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
skoda ze nemozem doma nechat tretie prso :grinning: s tym sme problemy nemali
20. říj 2011 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
holky jak dlouho po prvni mrkvicce jste daly prckum presnidavku ovocnou?
20. říj 2011 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pusolamy já jsem to u Domči dávala po měsíci a stejně to plánuju i teď u Kristy, už 2 týdny je na zelenince, takže za 2 týdny začnu s ovocem, já jsem nedávala přesnídávky, ale vařila jsem ovoce - teď pro urychlení asi budu dávat půl na půl nebo víc přesnídávky, uvidím, jak budu stíhat
20. říj 2011 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pusolamy já jsem taky začala po měsíci...nicméně mě to prostě nechce. dneska jsem zkoušela švestky, tak tam bych řekla, že byl trošku úspěch, ale jinak nic...

do toho nás trápí rýma a kašel a ještě nás asi rostou zuby...ach jo,..je to fakt na budku, pořád jenom nadává, vzteká se a brečí,,, :unamused:
20. říj 2011 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
já jsem dala Kubovi přesnídávku po týdnu :confused: a nic se nestalo, jemu strašně chutná, s mrkvičkou apod.se páře, ale jak dám přesnídávku, tak je jak kapr :sweat_smile:
20. říj 2011 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila ja uz malou ucim na flasku asi 2.5 mesice... kazdy den... vyzkousela jsem 7 ruznych lahvicek a savicek, az ted nedavno vzala na milost Tommee Tippee, ale stejne je to slabota... vypit 120ml ji trva 30-45 minut - porad to jen zuzla jako dudlika a semtam ucucne - nevim, jestli si to vakuum neumi sama vytvorit, nebo ji to proste bavi zuzlat...
zezacatku se strasne rozcilovala jen pri samotnem pocitu, ze ma savicku v puse, ale postupem casu se to lepsilo (ale bylo to opravdu pomalu)
20. říj 2011 ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
20. říj 2011 v 15:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pusolamy :Tak po 14 dnech.Když už v poho jedli zelču,tak šup s přesnídávkou :slight_smile:
20. říj 2011 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila držím pěsti :slight_smile: párkkrát jsme ho též dělala, ale u nás nenašel odezvu...z listového těsta je holt z listového těsta..ten zmizí jak mávnutím kouzelného proutku :slight_smile:
20. říj 2011 v 17:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky tak mi dneska volala dr a u Járy máme potvrzenou tu boreliozu :( .Musím k ní zítra pro atb prej na dost dlouho,protože tu hladinu má prý dost vysokou,a pro podrobnější info :( Nemůže být chvíli klid :(....
20. říj 2011 v 19:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, dnes sme boli na 6 mesacnej kontrole. "Maly" vazi 8,200 a meria 70 cm. Akurat to na nom nikde nieje vidiet. Tiez bol ockovany, dostal hexu a synflorix a hrozne to oplakal, a ja skoro tiez. Myslela som, ze je to posledne ockovanie, ale synflorixy su 3 :frowning2:. Ach jo. Doktorka sa divila, ze este nedavam ovocie. Ale mne stale pride, ze tej zelenine moc na frak neda. Co mu fakt chutna je brambor-brokolice a mrkva od babylove z DM. Dnes zbastil velku sklenici mrkve.
@ciernavila kedze mam plny mrazak mlieka, tak kazde 2 mesiace to obmenujem. Na chuti nic nieje poznat, akurat niekedy sa stane, ze su tam akoby hrudky tuku. Pavlik mi to normalne pije, takze si myslim, ze Danielko ma problem so savickou.
@ofelieee snad pre Kubika odsajes dost
@kijir jezis, chudacik Jarousek.
20. říj 2011 v 19:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijir : teda tak to mate radosti no snad atb zaberou rychle a bude mu zase fajn
20. říj 2011 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ustarana
@pusolamy :Děkuju holky :slight_smile: Vůbec netuším co všechno to obnáší pak do budoucna :( Zítra to musím vše v klidu vyzjistit ....
20. říj 2011 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijir nenechte se poděsit katastrofickejma scénářema, který se okolo toho motaj... drtivá většina lidí to přestojí s atb a už o tom nikdy neví... tím spíš malý děcka, jsou odolnějíš než my :slight_smile: držím pěsti!
@ustarana dík. včera to bylo 40ml, přestávám se bát... leda aby to chtěl, když čtu co píše @ciernavila . A u nás to nebude sranda - budu 200km daleko... ale i teď když má vlčí hlad, tak to zachraňuju křupkama, ty mu dost jedou, sice nevím, jestli pochopil, že je to k jídlu, ale utiší se... nějak to půjde. koukám, že Pavlík má skoro stejný míry jako můj Kuba v 6 měsících... taky budeš kulturistka? :sweat_smile:
Kuba měl teď dva dny dýni hokaidó a ta je teda bomba, šmakovala jak divá... jen je z ní pěknej bordel, máme oranžový i záclony :slight_smile: ale je tak dobrá, že jsem mu to užírala i já
@pusolamy já už jsem jednou k obědu dala mrkev s jabkem (vařený) a teď mu dávám občas na žužlání čtvrtku hrušky či jabka, miluje to, je to sladký holt...ale kašičku jako vážně k jídlu jsem ještě nedělala. zatím se vzpamatovávám z tý změny, co je to najednou za starost navíc mít každej den nachystaný jídlo :slight_smile: tak se do dalších nehrnu
20. říj 2011 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijir jak píše @ofelieee fakt bych si s tím nedělala hlavu... :wink:

tak malej dneska snedl trošku víc než obvykle hrušky. nicméně tedy zkoušela jsem mu udělat dopoledne švestky, protože mám pocit, že se po tý mrkvi s bramborem nemůže vykadit, má to jak králičí bobky, a to mohl sníst i lžičku...jen doufám, že se po tom neosype...

jinak co se týče mléka v mrazáku...mě přijde, že některý mlíko je taky jiný...několik jsem jich vylila, protože mi přišlo, že je takový mýdlový...nevím, jestli to bylo tím, že jsem odstříkávala v době, kdy mi malej nechtěl z prsa pít...
ale musím říct, že od tý doby, co beru antiko, tak malej pije někdy s nervama, ale pije...
20. říj 2011 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila tak dneska jsem zase byla pryč a první dávku vypil přes tu levnou savičku, co si posledně oblíbil a druhou dávku už zas nechtěl. Obě mlíka byla z mrazáku, tak mi připadá, že si vymýšlí. U vás to bude asi taky tak. Ze lžičky to jde, ale to se zase vzteká, že to jede pomalu. Pak asi jedině stříkačku... Jak jsem dorazila, tak se mi vrhnul na prso. Jestli je takový závislák, tak budu kojit asi do patnácti :grinning:
Co se týče zeleniny. Tak u nás měla největší úspěch brokolice. Brambor mu nejel. Zítra zkusím dýni. Loupete to nožem, nebo škrabkou na brambory? Zdá se mi to hrozně tvrdé, nikdy jsem dýni neměla, tak nevím... Zkoušely jste některá ten patizon?
@ofelieee Mrkev s jablkem je dobrý nápad, taky zkusím :slight_smile:
@kijir Moje mamka to měla před pár lety. Nepamatuju se, že by měla nějaká atb. Byla hodně unavená a bolely jí klouby. Taky si myslím, jako ofelieee, že jsou děti odolnější. Určitě to zvládnete dobře.
20. říj 2011 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov tak takovýhle průběh boreliozy jsem měla i já...

no vidíš, já dneska taky koupila hokaido, tak jsem zvědavá, jak mu bude šmakovat. hlavně taky nevím, jak to mám udělat...taky jsem od dýně neposkvrněna... :grinning:
20. říj 2011 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 tak to budeš sakra poskvrněná :slight_smile:
my ji máme rádi, jedli jsme ji i před Kubou... loupu to nožem, jakože na prkýnku ukrajuju, dost toho odpadne, ale na škrabku to není. pro nás to neloupu, ona ta šlupka jakoukoliv tepelnou úpravou změkne do nepoznana. já to spíš dusila než vařila - je to rychle měkký, ani jsem to nepasírovala, jen vidličkou a je z toho kaše...
20. říj 2011 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
no dakujem...asi to naozaj bude tou savickou. Co sa tyka zeleniny nam nejde nic... zajtra siesty den, skusim ten brambor samotny bez mrkvy. Som zvedava pri ktorej zelenine sa stane zazrak a bude otvarat usta.
20. říj 2011 ve 23:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
jupiii, podarila sa krasne...od teraz budem robit strudle castejsie
20. říj 2011 ve 23:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@ofelieee tak svaly si to este nevsimli, ale zada uz o tej vahe vedia :grinning:
@kometka5 ja odsavam "mydlovu vodu" vzdycky rano. Pokazde je prva odmerka kolostrum a az druha je mlieko ako mlieko. Ked to necham v chladnicke, tak na prvom sa spravi len skraloupek a na druhom centimetrova vrstva tuku. Do flasky mu vzdy dam pol na pol a hotovo. Ked som mu dala len kolostrum, tak mi za 2 hodky mlatil pusou, zeby uz nieco zblajznul. Inak nikdy s tym maly problem nemal.
20. říj 2011 ve 23:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mamky chlapcov pretahujete im pindiky? Vsade sa pise, ze do 3 rokov sa im na to nema ani siahnut, ale v debate na MK pisu mamci, ze to nerobili a potom detickam predkozku nasilne pretahoval urolog, v horsom pripade museli na obriezku. Dik
21. říj 2011 v 01:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ustarana mě paní mudra říkala, že jen trochu, co to jde, nervu to, jen jemně...tak nevím jestli to pomáhá nebo ne :dizzy_face:
21. říj 2011 v 07:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek