• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
@kometka5 přesně tak, já říkala že do vánoc a pak jí odstavím známá kojila až skoro do tří let no fakt to byl pak už šílený pohled tak velké dítě a u prsa.malá sice pila vždy krásně, ale pomalu ji už začnu odstavovat.
@petrullina tak já zatím malé dala jen rohlík ale ten žužlala jen když jí rostl zoubek dělalo jí to dobře a piškot v přesnídávce ale taky zkusím dát na zabavení:slight_smile:
2. lis 2011 v 11:10  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@debule
@petrullina
@kometka5 mi to přijde taky šílené, kojit dítě, které už chodí a nedejbože mluví, to už je trošku ujeté, taky malou plánuju odstavit nejpozději do roka, jak píše Petrullina, s náma se taky nikdo nepáral, já jsem kojená nebyla a nepociťuju žádnou nevýhodu, ani by mě nenapadlo se nad tím pozastavit, takže ne že dítě si řekne, ale já řeknu jak dlouho
malá mi teď krásně baští, mám z ní úplně radost, včera měla poprvé maso a misku by aji vylízala kdyby mohla, a kukuřičné křupky ji jedou, takže když já jím a ona začíná být šílená vzteky, že jí nedám ochutnat, tak dostane křupku a je spokojená :slight_smile:
2. lis 2011 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hobitkova také jsem nebyla kojená a dřív ani nebylo žádné mléko na výběr, buď Feminar nebo Sunar, dneska pomalu nevíme, co vybrat :grinning: Křupky dávám také, i když první pokus byl spíš neúspěšný, ale teď už je baští :slight_smile:
2. lis 2011 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina já byla taky na sunaru a neublížilo mi to:slight_smile: bratránek mají teď 4měsíčního chlapečka a začal jim hubnout a manželka se pořád brání UM. nechápu to ,radši si připustím že kojení prostě nejde a dítěti dám najíst jinak. Prostě mi to nejde namysl takové chování radši budu trápit dítě hlady než aby bylo např. obézní. to je zase případ jiné známé. dá ročnímu chlapečkovi na noc jen čaj a myslí si že bude spinkat celou noc a on pláče a pláče. no prý mu nedá mléko aby nebyl obézní. to ať se na mě nikdo nezlobí ale je to ujeté!!!radši ať má malá kilo navíc ale bude spokojená!!!!.však až se začne pořádně hýbat tak to zhodí. přece když kojení není možné není to nic hrozného prostě jen je s tím příkrmem více práce a taky více výdajů:frowning2:((.
zkusím ty křupky taky koupit někdy nevím jak ji zabavit a vidím že to na děti zabírá:slight_smile:))
2. lis 2011 ve 12:21  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to asi aj ja skusim tie kukuricne chrupky, rozmyslam ci neskusim miesto zeleniny zacat s kasou, mne este stale nic nezje, ani zeleninu ani ovocie, len moje mlieko. Cez den stale mu to staci ani v noci sa este nebudi, furt sa nenacahuje za jedlom ked ja jem. Ale zatial som si nevsimla ze by neprospieval, on je tak strasne baculaty, lica ma ako sysel maly :slight_smile:) Vcera som mu zas dala oliznut len hrusku /ked som ju cistila na stavu/ a zas ho z toho naplo a to iste aj s jablkom.
2. lis 2011 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@debule to mě připomíná jednu mojí zmánou, která ve dvou letech svý malý jí pořád dává jen tu samou zelenninu, prostě jakoby to co dávám já, akorát to nemá rozmělněný..a prý jí nebude zakládat na tukové buňky...to jsem zvědavá, co bude jíst za rok ve školce. a hlavně si myslím, že prostě ve dvou letech jí to nemůže stačit...
2. lis 2011 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila a co banán? zkoušela jsi? a co na to doktorka? jak dlouho zkoušíš?
2. lis 2011 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Včera mě taky překvapila dr. tím, že prý broskev je agresivnější než meruňka, Verča má na nožičce malé ložiško ekzému, které se jí objevilo po zavedení přesnídávek, tak mám prý broskev zatím vynechat a dávat jen jablko, banán, meruňku :slight_smile:
2. lis 2011 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina jj, to vím...nicméně malá se mi osypala po meruňce a doteď jí nemůže...takže to si asi nevybereš...
a my máme ekzém na koleni taky po zavedení zeleniny, ale netuším po jaký...
2. lis 2011 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 Já bych teda taky řekla, že meruňka je agresivnější....ale fakt si nevybereš
2. lis 2011 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ty jot onaše dítě nás asi brzo sežere...mám snad už 10 kg. a co toho sní..a vůbec mu to nedělá problém. Ale je fakt, že od doby co jsme na zelenině a přesnídávkách, tak je takovej lepší- už tolik neřvěe a je víc veselejší. O odstavení v noci přemýšlím taky...přes dne mi to ani tak neva..stejně přes den moc nechce..jí ráno a večer a přes to má spíš na napití....nejlepší je prý když při tom odstavování s tím dítětem spí tatínek...prý to docela zabírá...no což u nás je možné tak najdřív o Vánocích, až bude mít manžel dovolenou...ale musím přiznat, že je to takjová úleva, když vím, že už není v tom jídle závislý jen ne mě
2. lis 2011 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila já teď za posledních několik dní potkala jednu třináctiměsíční (11.5kg, žádnej skřítek :slight_smile: ) a jednu osmiměsíční holky co jsou obě plně kojený, protože prostě ještě nezačly chtít jíst nic jinýho, i když oběma to mamky dávat zkoušej... po několika bojích to vzdaly, zkoušej dál, ale prostě čekaj, až si děcko řekne... já to mám nastavený podobně, že to nechávám na něm. Kuba někdy jí dobře, ale třeba dneska měl nějakej plačtivej den, i teď u usínání hodně řval - tak jak ho už v podstqtě řvát neslýchám - a nesněd krom mlíka v podstatě nic... nu tak si myslím, že má nějakej důvod a nenutila jsem ho. Třeba zejtra ten důvod uvidím v plíně :slight_smile: Mám pocit, že u nás zavedení příkrmů pomohlo jen v tom, že máme další zábavnej program na práci, ale kojím pořád stejně :sweat_smile: Ale co jsem ti hlavně chtěla napsat - zkus třeba dát mu něco, co si může jíst sám, ne od tebe ze lžičky, některý děcka to motivuje... třeba ty křupky (pod dohledem, fakt můžou zaskočit), nebo já dneska koupila kukuřičný těstoviny a to ho taky baví a tak baští...
2. lis 2011 v 19:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak u nás se příkrmy hodně zlepšily. Dneska snědl 80 g zeleniny. Od včerejška už máme tuhé kakoše :slight_smile: Ale stejně se vždycky vrhá na prso. Flašku vůbec nechce, takže u nás UM nehrozí. S hlídáním není problém, ani mu nechybím, když tu nejsem. Jen prostě nechce to odstříkané mléko z flašky. Nemá moc rád vousaté chlapy, ale babičky a tety snáší všechny v pohodě. Řve jen u prababiček a to jetím, že ho neumí chytit. Drží ho jak kládu a já mám nacvičené držení od Kiedroňové :slight_smile: Jinak malý jede stále podle starého času, změnu nezaznamenal. Chodil spát ve 22h a vstával v 7h, takže je to tak i dál, akorát že budík ukazuje o hodinu míň.
Jednu dobu jsme měli taky noci hrozné. Vstával, co hodinu. Vůbec nevím, čím to bylo. Myslela jsem,že už mu nestačí mlíko. Spurt to nebyl, protože nic nepřibral. Kaši ještě nedávám. Ze dne na den se to spravilo samo a teď prospí téměř celou noc, budí se až k ránu. Je fajn, že se vyspím, ale prsa to nějak nepobrala a zase mám náběh na zánět :frowning2: Takže teď dávám tvarohové obklady a snad to zaženu. Takže až to vyléčím,chci zkusit kaši, aby začal víc přibírat. Naše dr. to neřeší, ta nám spíš nadávala, že byl tlustý. Ve třech měsících měl 6,5kg a teď má skoro sedm měsíců a 7,5kg. Ale zase hodně vyrostl. Tak já nevím, kdyby mu mlíko nestačilo, tak by tak dobře nespal. Tak si asi zbytečně dělám starosti :confused:
2. lis 2011 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja skusam zatial tri tyzdne, ovocie som este nedavala len zeleninku. ale dala som len oliznut a aj z toho ho napinalo na vracanie. Ja sa bojim ak by som mu dala banan ze po tom sladkom do neho zeleninu uz vobec nedostanem. Kupila som na zajtra cukinu, uvidime... Ah stale sa vrtam v tych zimnych fusakoch, stale sa rozhodujem a neviem si vybrat ked je tak vela moznosti.... najradsej by som sla do Kaisera len sa bojim ci nebude moc masivny atd...
2. lis 2011 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee kukuřičné těstoviny? O tom jsem neslyšela a to kupuješ ve zdravé výživě?
3. lis 2011 v 08:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov to by mě zajmalo, co by říkala vaše dr. na naši Verču, ta má v půlroce 8.75 kg :grinning: :grinning:
3. lis 2011 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@petaov by mě zajímalo co by říkala na pepču, ten je na tom stejně jak Verča..ba teď po těch příkrmech ještě líp :slight_smile:
váhu bych vůbec neřešila..já se narodila s 1,95 kg v roce jsme měla 14 kg a pubertě náběh na podvíživu( a to jsme jedla jak oteklá)
3. lis 2011 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ahojky holky, tak dnešní noc o malinko lepší. kojila jsem jen 1x a 3x malou uplatila v postýlce čajem.kupodivu to zabíralo:slight_smile: akorád já jsem už o půl jedné nespala jelikož jsem měla nalitá prsa že to až bolelo tak jsem se modlila aby se vzbudila a dala jí napít:slight_smile: ale určitě o 100% lepší noc:slight_smile:
3. lis 2011 ve 12:15  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@debule tak to je dobře, že čajík zabral :slight_smile:
3. lis 2011 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
no dnes som miesto zeleniny skusila banan, ani to nezabera... a uz vyse dvoch hodin spi :slight_smile: Inak nas Daniel si strasne rad umyva zuby s kefkou, ked si s manzelom umyvame dame do ruky tu minikefku aj jemu a cisti si s nami
3. lis 2011 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina jo to jo. snad jí to vydrží:slight_smile:
3. lis 2011 ve 12:40  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila tak my banán vůbec nejíme...ani když to s čímkoliv smíchám...
3. lis 2011 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 ja to uz prestavam riesit, budem skusat stale a ked pojdeme na 8 mesacnu kontrolu a dovtedy nezacne tak sa poradim s doktorkou, ved uz mame temer 9 kil takze anorexia mu nehrozi :slight_smile: aspon po troskach zje, lepsie ako nic... Raz pride da doba kedy zacne otvarat usta.
3. lis 2011 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila Kamarádce malá vůbec taky nectěla nic jíst...do 7 měsíců plně kojila, pak začala ty zeleninky a tak ale vždycky to všechno vyhodila. Malá začala jíst až tak kolem roku a to vůbec ne ty rozmixovaná jídla. ale normálně to co jí oni.teď sní na co přijde...a banán začala až teď v 15 měsících. doktorka ji řekla, že to nemá moc řešit a že to rozmixované období přežijou na mlíce a pak už bude líp
3. lis 2011 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak my mame doma malou popelnici :slight_smile: s prominutim sezere vsechno co ji dam ted jsme meli dva dny dyni s mrkvi a bramborem, predtim brokolici s bramborem, presnidavky s piskotem, vcera jsem ji zkusila dat susenku sunarku ( chutnala i mne nebejt tak drahy tak ji je s nim) tak to byla prca ji pozorovat jak ji nejdriv prohlizela a pak cumlala akorat byla jak cune. zitra bych chtela uz zkusit masicko tak uvidime co na to povi prdolka.varene zeleninky mi snedla asi 140ml, malou sklenicku koupenou sni celou v pohode a jeste se dopije mlikem takze v tomhle je to zlaty dite. vnoci nastesti porad vstava jednou ale ted po ty zmene casu uz v pul sedme je vyspano uplne :unamused: ona paj jdem kolem devate chrupat znova ale co maminka ta uz spat nejde :grinning:
3. lis 2011 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
HOLKY už jste vyndaly monitor dechu? dbes nam zase pípal....tak nevím jestli to bylo tím, že pepča spal mimo..nebo co
4. lis 2011 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aprint já ho mám pořád...pořád váhám vyndat ho, co kdyby...
4. lis 2011 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
já ho už nepoužívám asi dva měsíce. malá se hodně vrtí a to by nám pípalo pořád.
4. lis 2011 v 09:35  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy jo ve zdravý výživě, v oddělení bezlepkový diety :slight_smile: ale pokus nevyšel, moc to nechtěl, fakt už třetí den nejí v podstatě vůbec, jen dneska ráno trochu jabka... jen ty křupky ty mu jedou bez omezení. Ale ty mu teď nechci zas tak dávat aby z toho neměl jediný jídlo... takže mlíko. Jo ale jsou dobrý - vůbec mi nedělalo problém to po něm dojíst :sunglasses:
4. lis 2011 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja som monitor ani nepouzivala...zbytocne by som bola v strese. Tak cukina nesla vobec, no nic..skusame dalej.
4. lis 2011 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek