• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
@aprint kamarádka mi radila šalvějovej čaj, že pomáhá ubírat mlíko...
10. lis 2011 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj maminky, máte některá zkušenosti s elektronickou odsavačkou hlenů? Opět bojujeme s rýmou a mě to tou normální nejde odsát...a tatínek s náma nemůže být pořád :unamused:
10. lis 2011 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@debule také doufám, že je jen lenivější, každopádně více se dozvím, až nás uvidí ta rehabilitační dr.a také nezoufej, to, že je Kája živější, neznamená, že musí nutně být hyperaktivní :slight_smile:
10. lis 2011 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pusolamy tak kojící čaj už nepiju hodně dlouho......s tím kojením jsme to měli hodně podobně...jen už nechtěl ani po obědě. jj ty homeopatika prodavají normálně. jmenují se ricinus communis, jsou od firmy boiron, stojí asi 80 kč a bere se 3-5 pilulek jednou denně
10. lis 2011 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee jooo že bych to zkusila...přes den je to dobré, ale v noci je to hrůůza.díky
10. lis 2011 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xlili : mame cleanoz n baterky a je na prd uz jsem koupila na vysavac
10. lis 2011 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pusolamy je to slabé? my máme taky tu na vysavač, ale malá se strašně vysavače bojí a já ji pak sama neudržím :frowning2: a ústy to odsaje jenom tatínek a to musím malou ještě držet :unamused:
10. lis 2011 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já taky kojím před příkrmem. Zeleninu už jí hezky, takže to už jsem odbourala, ale u toho ovoce je to tak, že se akorát vzbudí na hlad a to je takový řev, že ani nosit nepomůže. Prostě chce prso. Ještě nechápe, že na lžičce je taky jídlo. Takže nejdřív ho nakojím a pak mu nabízím ovoce. Četla jsem, že se to má dělat hlavně v klidu, takže když mi brečí, tak to do něj nervu a radší ho nakojím.
@petrullina Zkusila jsem to jablko, když banán nechtěl. Bylo trochu kyselé, tak jsem tam dala kousek sušenky. Zatím žádná sláva, ale snad se rozjí. Nevím, co ještě dávát za ovoce teď v zimě. :confused: Snad ještě hrušku.
10. lis 2011 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov jj, hrušku a když to bude už hezky papat, tak mu zkus dát to jablíčko s trochou banánu nebo hrušku s banánem nebo jablíčko s hruškou, pokud nechceš dávat už hotové přesnídávky :slight_smile:
10. lis 2011 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xlili : je to slaby zkousela jsem to a nic vubec nic to nevycuclo
10. lis 2011 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baby mne maly spadol z postele na hlavu, ja sa este teraz cela klepem z toho... chcela som bezat k doktorovi ale som si nacitala ze treba len sledovat tri veci - ci vracia, zornicky ci reaguju normalne a ked spi stuchat do neho ci sa budi...ach ja mam taky strach, este nikdy nespadol... A teraz ked spi to sa tazsie zistuje ci je spavy ako keby to bolo cez den pretoze o tomto case vzdy spi. Plakal, troska ma hrcku nad celom ale nie vela, modrinu tam este nevidno, ukludnil sa po najedeni a zaspal. Mam strasny strach, je mi uplne do placu a teraz neviem ci mam ist niekam s nim alebo mam lens ledovat a cakat....
11. lis 2011 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila mě když spadla jednou malá z postele, doktorka mi řekla, že když brečí hned, že je to většinou v pořádku ale jestli je ticho a pak teprve začne, určitě k doktoru...
11. lis 2011 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila ja jsem s malou spadla ze schodu a uhodila se do hlavicky o schod... taky jsem ji sledovala, nic se nedelo, vsechno bylo normalni
ale naprosto ti rozumim, jak ti je ... ja jsem to obrecela a jeste asi 3 dny jsem na nic jinyho nemohla myslet a mela hrozny strach ...
snad to bude dobry... jestli mas pochybnosti, tak do nemocnice jed nebo zavolej, ale myslim, ze ho stejne budou jen sledovat tak, jak to delas ty doma...
11. lis 2011 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5
@marketnieuw ja ho stale nonstop sledujem ci normalne dycha, nevracia, vyzera byt v poriadku, plakal hned srdcervuco ale sa v naruci a po kojeni ukludnil. V noci sa zvykne budit na kojenie, tak ho budem sledovat. My mame pohotovost len do 22.00 keby vracal hned tam bezim ale to je uz len pol hodka, tak dufam ze bude ok. Zajtra rano tam radsej preventivne naklusam. Plakat sa mi chce z toho ale este som v soku...
11. lis 2011 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila to bude urcite dobry, neboj...
horsi je, ze je to pres noc - ale jak rikas, kdyz se budi na kojeni, tak to poznas, jestli je vsechno v poradku
nebo na tu pohotovost zavolej, treba ti poradi na co jeste davat pozor...
... stane se to temer kazdymu, to je neco, co driv nebo pozdeji proste prijde... nevycitej si to ... bude hur :slight_smile: .. to jsou proste deti a starosti o ne
11. lis 2011 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketnieuw volala som tam, vraj mam prist iba ked budu nejake priznaky, vracanie, zmeny chovania, bolesti hlavy... malemu sa nieco sniva, pri kazdom nadychu alebo zasepkani som cela v strehu a srdce mi busi ako dive
11. lis 2011 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
uff, tak vyzera ok ...ziadna hrca, modrina, vesely, jest mu chuti, zrenicky normalne...myslim ze je v pohode
12. lis 2011 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ciernavila tak to je fajn....hlavne se drz :slight_smile: je to hrozny, ja tuhle malyho zachytla za 5 sekund 12...už byl v letu dolu,ale jeste jsme ho chytla a trepala jsme se jeste hodinu.....hlavne ze je ale vas maly v poradku!!!!
12. lis 2011 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aprint no uz sa ani nehnem od neho, nechapem ved vzdy ho davam do postielky ked nieco beriem, co ma to napadlo ho davat na postel...bol vecer dako sme boli uz unaveni a clovek vtedy moc nerozmysla
12. lis 2011 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila vůbec si to nevyčítej, až bude větší, tak se ještě kolikrát praští. Malý je dost živý a pár krát už mi málem vyskočil z ruky. Taky se vždycky třepu. Na postel už ho od půl roku nedáváme, protože válí sudy a snaží se plazit. Taky se bojím prvního pádu. Někdy to přijít musí. Vy už to aspoň máte za sebou :slight_smile:
Dneska jsme měli skvělou noc. Spal 9 hodin v kuse. A to ještě nedávám kaši a klube se nám první zub, tak jsem ráda, že to malý tak zvládá, snad to nezakřiknu. :wink:
12. lis 2011 v 16:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila souhlasím....pádů ještě bude aspon milion...hlavne u kluků......hlavne ze je malej v pohode:slight_smile:
@petaov ty jo 9 hodin v kusr...bledá závist...já bych brala aspon 3 hodiny...sice ji jen jednoiu, ale aspon 7x za noc je vzhuru :frowning2:
12. lis 2011 v 18:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov taky zavidim 9h v kuse!!! uzivej si to :slight_smile:
ja uz prestala kojit, uz mlicko nestacilo... od ty doby se uz nebudi kazdou hodinu, ale jeste porad tak 4x za noc... no ale to uz je o dost lepsi :slight_smile:

@ciernavila to je dobre, ze je vsechno v poradku...
12. lis 2011 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila AHOJ TAK TO JE DOBRE ZE JE MRNOUSKOVI DOBRE, JAK PISI HOLKY TAKOVYCH PADU JESTE BUDE, NAM SI MALA JEDNOU DALA DO HLAVY KDYZ BYLA NA ZEMI NA MOLITANU A TEN BYL VYSOKY ASI 5 CM A ONA JAK SE KOULELA TAK SE DOKOULELA AZ NA KOBEREC TAK TAKY PEKNE RVALA ALE MYSLIM ZE SPIS Z LEKNUTI
12. lis 2011 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila Uff tak přeju ať si opravdu oddechneš. Byla jsem na kurzu první pomoci pro děti asi před 2 týdny a říkal nám, že ty faktory se mají sledovat tak 12 hodin, pak už je to OK... Takže super :slight_smile: Mě když Kuba spadl z postele tak to taky bylo kvůli mojí nepochopitelný blbosti, trochu ve stresu jsem odcházela a vzpomněla si "jen ještě na nějakou maličkost", dala ho na postel (proč ne na zem?!?!) nu a bylo. Ale taky dobrý...

My máme za sebou velkou premiéru, byla jsem včera celej den v Praze, doma Kuba s tatínkem a litr odsátýho mlíka... myslela jsem na kluky hodně... a oni úplně v pohodě! Kuba mlíko ani nepil, bez problému strávil den o jablíčkách, dýni, kaši... já přijela okolo půlnoci, celá nadšená z výletu, bylo to fakt příjemný si od Kuby odpočnout (i když jinak to bylo náročný) a s bolavejma prsama... a on se vzbudil až ve dvě, nakojil se jakoby se nechmelilo... mám z toho radost. a už plánuju další výlet :slight_smile:

@petaov tý jo, tak to je Vašík dobrej... taky trochu závidím... :wink:
12. lis 2011 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
No mne sa namiesto jedneho razu zobudi este aj nad ranom dako medzi 5-6.30 lebo teraz mu lezie 6. zub, dolna prava jednotka. Ale ked mu to potieram Calgelom tak to sa usmieva a uplne si to vychutnava. A poctivo si umyvame zubky rano aj vecer ma to taky ritual, najprv sam a potom mu to este docistime .-)
No a mam pocit ze nam zacina separacna uzkost, lebo maly bol doteraz v materskom centre vzdy ok a posledne dva razy ked som ho dala na deku a videl okolo seba tolko ludi a deti co kricali, plakali, ci inak jacali tak sa rozplakal, zacal nadvazovat kontakt s jednym chlapcekom az ked vsetci odisli a ostali tam len dve deti v miestnosti. Cele cvicenie bol na mojich kolenach nechcel sa hnut odo mna a ked som ho polozila na deku k detom strasny plac. Takeho som ho nikdy nepoznala, on dieta co ani doma neplace. No ale bude si muset zvykat, lebo piatky su jedine kedy sme medzi ludmi, cely tyzden vidi len mna a manzela.
12. lis 2011 ve 22:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila tak to máme úplně stejné :frowning2: doma je v pohodě..se mnou, s manželem, s moji mamou a segrou, ale jak jsou jiní lidi, tak je kravál jak blázen a nejhorší je, když se sejde víc lidí naríz...to řve jak tygr....a tuhle mi kdosi řekl, že je rozmazlený, protože se nechce chovat u cizích ( ani u druhé babičky, protže ji vidí hrozne málo) tak jsme z toho byla dost smutná.....jsem s ním dost sama, protože manžel jezdí brzo ráno do práce a až kolem 19 domů...ale bohužel s tím nic jinýho nenadělám.....když bohužel jiný hlídání nemám...fakt mě tyhle řeči pak hodně mrzí a připadám, si že z ato můžu já :frowning2:a je mi to hrozně líto :frowning2:
13. lis 2011 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila páni! My ani jeden zoubek zatím :-Z
To není rozmazlení... snad...? Prostě potřebujou maminku, maj na to věk... A taky můžou mít přece nálady, někdy se jim do hry a společnosti chce, jindy míň. Taky mě rozčilujou někdy nějaký řeči. Ať si je schovaj, chytráci... Mě tu včera sestřenice, co má 4 děcka, taky utrousila nějakou poznámku "nojo, vyřval si svoje"... no ale šmarjá když k nám na návštěvu přijde 7 lidí, tak prostě chce jistotu u mě, než se rozkouká, ne? A jinak než pláčem mi to ještě říct neumí.
13. lis 2011 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@ofelieee
@aprint
to nie je urcite rozmazlenost. Ja to vidim aj preto ze doteraz ho mohli mat vsetci aj kolegovia v praci na rukach na kazdeho sa smial. Je to len posledne dva tyzdne. Fakt okrem mna a manzela nevidi nikoho, babicky mame na Slovensku tie videl posledne pred mesiacom. Takze sa mu necudujem ked zrazu pride piatok a tam 7 mamiciek a 7 deti z toho tri kricia ci placu. Haha inak je tam jedno dievcatko ktore je tak aktivne, vykrikuje, mrnci, stale lezie hore dole, nikdy nie je v klude a dvaja chlapci ked ju vidia uz z dialky sa rozplacu :grinning:D Mala je postrach chlapcov. No a teraz ide to obdobie kriticke na rozlisovanie blizkych a cudzich ludi, tak to patri k vyvinu...je to uplne prirodzene.
Ja kebyze mam moznost chodit viac medzi ludi - tak idem aj kazdy den, len to by som musela do Prahy kdesi...a zase vlakom :frowning2: Uz teraz uvazujem o kupe golfaca lebo chcem strasne po Novom roku chodit plavat niekam ale to zase len vlakom kdesi hodina minimalne cesty, tak aby som sa lahsie dopravila aj sama.
13. lis 2011 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
toto je skor pre starsie deti, ale v buducnosti sa zide:
http://www.maminkam.cz/jak-zmirnit-separacni-uzkost
Ja mam problem iba s prvym bodom, nemam tu nikoho takeho blizkeho aby som maleho dala niekomu "hlidat", inak by som ho na to ucila aby si zvykal postupne.
Co sa tyka odchadzania od neho doma tak je v pohode, mozem ist aj uplne vedla do izby a on sa hra lebo mu pred tym poviem ze cakaj pridem,, to nikdy neplace ked ho necham chvilu tak ze na mna nevidi.
13. lis 2011 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila dnes jsme byli u druhe babicky...nejprv na ni brecel jak blazen, pak se rozkoukal a bylo mu uz jedno jestli tam je i deda a strejda s tetou...nechal se pochovat a byl v pohode.....proste nemame chovaci a pujcovaci dite..proste ma svou osobnost a vybere sis kým chce byt a s kym ne.....
13. lis 2011 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek