• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
@xlili @ustarana @pusolamy tak já doufám, že noční povídání, vískání je už za náma...měli jsme to taky, bylo to hrozný...teď se to přesunulo na brzké ranní vstávání, někdy 4,30, většinou v 5,00h. nicméně já musím vstát a jít s ním do obýváku, kde si prostě hraje, protože by jinak vzbudil Soníka...
já se bojím, že to nikdy neskončí, protože si navykne, že se prostě jde hrát, ale nemám to jak jinak udělat...

@ofelieee my jsme zrovna o víkendu snižovali postýlku, malej zatím jenom je na čtyřech, ale i tak jsem se už bála. mám starou postýlku ještě po nás. tak tě jí můžu změřit...a pak jde ještě o jednu příčku níž...
21. lis 2011 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
my to teď změřili a je to 39 cm, což je fakt málo, takže snad těch 60, co se dá koupit, bude dost... snad stihne pobrat trochu rozum, než doroste, aby to nepřeskakoval :slight_smile: zatím je trochu kamikaze.
@xlili já bych na to neměla nechat ho vyplakat, vůbec se to neshoduje s mým přístupem k děcku, možná mám štígro na hodný dítě, ale beru to tak, že stejně jako já i on má svý nálady a někdy si usne v pohodě a jindy to nejde a tak potřebuje pomoct, když ještě neumí číst :slight_smile: takže nemám problém když potřebuje ho pochovat, uklidnit... a druhej den je to třeba zase v pohodě...
21. lis 2011 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xlili on mal asi tak mesiac - dva ked som to urobila, plakal mi pri zaspati asi tyzden. Nerobila som to ako kdesi odporucaju ze po 5 minut sa vratit a postupne predlzovat, ja som sa proste riadila instinktom a nechala som ho tak 15 min. Skorej som musela manzela brzdit aby tam nechodil, lebo on bol v tomto "makky" a maleho zacal potom uspavat na fitlopte. Tak som mu to zatrhla aby si na to moc nezvykol. Ked bol manzel nasluzobke, mne maly zacal po tyzdni zaspavat sam bez placu, lebo vedel ze ja ho nebudem hojdat do aleluja. Potom sa raz za dva tyzdne stalo obcas ze este zaplakal ale trojmesacny zhruba uz fungoval tak ze kojenie, pusinka, krizik na celicko, ,dobru nocku lubim ta a pekne snicky a zavrela som. Ak bol unaveny do 5 minut spal, ak je bdely a nechce sa mu tak si tam este cosi blaboce a do 10 minut vzdy spi. A v noci nezvykne bdiet, to urobil len raz o piatej tusim. On aj ked ho v noci kojim pri tom spi, ani oci neotvori skoro nikdy.

@ofelieee my mame trojpolohovu postel, ja to mam na strednej teraz - taka hlbka ako vy mate. Ale nas si este neklaka, len teraz predvcerom zacal cuvat po styroch dozadu.

@aprint tiez prajem skore uzdravenie, v nasom okoli su vsetci chori ja uz len trpnem kedy sa to nalepi na nas

@ustarana ja som sa tiez dnes vylakala riadne...Minuly piatok co padol na hlavu tak teraz som isla na wc a zase to tak isto zadunelo ako vtedy ked padol. Tak som sa zlakla a vyletela som, ved nemal kde padnut lebo bol na koberci na mieste kde bolo bezpecno. A figa borova, on za tych par sekund sa doplazil ku manzelovej elektrickej gitare co bola na stojane a zhodil ju. Je dost tazka este ze nepadla na neho. Uz mame objednany vesiak na nu aby tam nedosiahol, a co len na par sekund odbehnem radsej ho dam do postele odtial nevylezie este.
21. lis 2011 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov Nepiseme nahodou o tom istom dietati. Tiez uspavam v naruci. Mam pocit, ze naposledy kludne lezal ako novorodenec. Na rovnej ploche proste nedokaze lezat a zviazat ho do zavinovacky mi je proti srsti.
@ciernavila Pavlikovi sa zatial nic nestalo (tuk,tuk,tuk), ale len preto, ze som mu stale za zadkom, ale zato v domacnosti nespravit vobec nic. Esteze mam skveleho chlapa, ktory mi pomoze aj psychicky povzbudi. Vzdy mi povie, ze na domace prace mam este cely zivot, ale dieta je male len teraz. Uz teraz sa modlim, aby druhe dieta bolo taky kludas, ze ked ho v pondelok posadim do rohu, tak v piatok ho tam najdem :grinning:.
21. lis 2011 ve 23:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@ofelieee Sdílím Tvůj názor. Taky je mi to proti srsti. Řídím se heslem, že tak malé dítě si ještě neumí vymýšlet a má důvod, když pláče. O té uspávací metodě jsem četla na netu a píšou tam, že děti se i SCHVÁLNĚ poblijou, když nechtějí spát a že to máš prostě ignorovat! Tak to už mi přijde jako týrání. Vašík má reflux, takže ho prostě nemůžu nechat ležet, když pláče.
Nedávno jsem slyšela o dvouletých dvojčátkách, kdy jedno z nich vypadlo z okna, když matka odešla jen na záchod. A v tom samém týdnu říkali o klukovi, který měl už 6let, že vypadl z okna, když si matka dala s kamarádkou vedle v pokoji kávu. Hrozné :frowning2: Nevím, do kolika let se jim musí stát za zadkem. Asi furt. Já chodím na záchod tak, že dám malého na zem a ze záchodu na něj vidím. Nebo si ho dám do sedátka, ale připoutaného, protože už z něj vylézá. V postýlce mi hned pase a třískne se do ní.
22. lis 2011 v 08:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee Taky jsem ji vždycky chodila uklidňovat, ale před těmi 14 dny se mi malou nedařilo uklidnit... plakala (kňourala), i když jsme si ji vzali do obýváku... Bylo to zrovna, když měla rýmu a asi ji to trápilo a nemohla zaspat. Už to trvalo týden a já byla vyždímaná jako citron, ptz kňourala i přes den - první 4 dny jsem vydržela, pak už jsem to uspávání vzdala a nechala ji 3 dny usínat samotnou. Zajímavé ovšem bylo, že když se takhle vyřvala, tak jsme celou noc nemuseli vůbec odsávat a v noci krásně dýchala :slight_smile: a po 3 dnech bylo po rýmě...
22. lis 2011 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila no tak u nás je to naopak, já jsem tak měkká a nevydržím to... Můj by ji tam nechal, ptz ví, že to malá většinou zkouší, jestli přiběhnu nebo ne.. Ušila jsem si na sebe bič :confounded: Můj by tam šel max. 2x, když by nezabralo, tak by ji nechal vyřvat :frowning2:
22. lis 2011 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to já nechávám někdy vyřvávat, když musím něco dodělat nebo si prostě jen vymýšlí...ale my moc s usínáním nemáme problémy, je zvyklej usínat sám v postýlce...já to tak dělala od miminka, tak si asi zvyknul.
nicméně když mu něco je, tak usne jedině při houpání a musím ho houpat já, nikoho jiného nechce...

@petaov tak malá tohle přesně má, brečí tak hrozně, že se poblinká....ale nikdy bych jí v tom nenechala...mě tenkrát poradila doktorka být s ní v pokoji, ale být jako nábytek, prostě se jí nevšímat, ale dávat pozor, aby se neudusila, ale to jí byo asi tak 1,5roku.
a co se týče toho, že jde máma na záchod a nechá otevřený okno, tak nevím, ale skoro si koleduje o to, aby vypadlo...ten první případ se stal u nás v pLzni, dokonce jsem ten moment jela kolem.... :frowning2:
22. lis 2011 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky moc dekujeme za prani brzkeho uzdraveni...dnes v noci uz jsme kaslali trochu meme...klacid asi uz zabira..

jinak postylku uz mame uplne dole, Pepinek se sice jeste nestavi ani na kolena, ale mela jsem strach, ze to jednou udela, ja tam nebudu a poleti pres postylku..takhle mam apson klid A vypada to ze se mu tam libi..:slight_smile: jo a taky jsem vyndala monitor...tak snad bude vse ok
22. lis 2011 v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xlili jj to mame stejne....muj by hop taky nčeechal rvat a jeste by zavrel dvere :slight_smile: ja to delam tak, ze ho necham treb a2 min a pak tram jdu...on se vetsinou prekuli na bricho a leze si v postylce a je v klidu....takhle to udelam treba 5 x a pak uz prijdu a polozim ho a spi...i když ted kdyz davame to Um , tak usne hned
22. lis 2011 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky :slight_smile:
U nás je to s uspáváním tak, že dám malou do postýlky a buď se tam chvilku vrtí a brumlá nebo když je hodně unavená, tak se otočí na bok a spinká hned. Už se nám také párkrát stalo, že byl velký pláč, tak jsem ji vyndala, na chvilku vzala do obýváku a pak ji vrátlia do postýlky, vetšinou to zabralo :slight_smile:
Jinak teda Verča žádný pokrok v pohybu, takže pády a různé řešit nemusím.....rehabilitaci nám jako naschvál přesunuli až na 8.12., už se fakt bojím, aby jsme to pak nerovnali třeba do dvou let :frowning2: :frowning2:
22. lis 2011 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak ted jsme koukala..malej si hrala a zacal pofnukavat, tak jsme ho vzala do postylky, polozila ho, dala mu caj, on se napil, ja odesla a cekala krik..za 2 min. jsme se vratila a on SPAL....ja normalne ziram :slight_smile:
22. lis 2011 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aprint tak takhle nějak to funguje u nás :slight_smile:
22. lis 2011 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina tak to zavidim :slight_smile: to mas teda super andílka..a stim lezenim to dohoni neboj......kamosc se narodil chlapecek v 6 tydnu...kdyz byl pidi mimi, tak s nim meli hrozne rpoblemy, modral jim, museli cvicit vojtovku...a ted mu jsou dva a je jak certik.......vubec neni poznat, ze byl driv narozneny, vsechno to v pohode dohonil..tak se neboj
22. lis 2011 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Usínání je snad jediná věc, která mě netrápí, přijde mi, že je to teď celkově náročné období, ráno vstáváme kolem 5.30, přes den spí 2x30 minut, v podstatě od nějaké půl 2 až do koupání nespí, takže ta poslední hodina před koupáním je šílená :frowning2:
Hračky ji téměř nezajímají, v houpátku se propíná a řve v něm a když ji dám na deku, tak jde okamžitě na břicho a řve a řve :frowning2: Já už nevím, jetli je to fakt tím, že se nehýbe a štve ji to nebo co je za problém....poslední dobou jsem už fakt vyšťavená a když si představím poskakování kolem vánoc, tak mám vyrážku :frowning2:
22. lis 2011 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak my to máme jak kometka, od miminka jsem ji jen položila do postýlky a nechala spát a asi si na to zvykla, takže teď ji v 8 večer položím do postýlky a do 10 minut spí, tak samo dopoledne a odpo v kočárku, dám ho na zahradu, malou položím, dám na pusu tučňáka (taková ta mazlící dečka) a spí, tučňák je u nás signál, že se jde spát, bez toho ani ránu, musí si jím přikrýt obličej nebo se jím jen šudlit po pusince a usne kdekoliv :slight_smile: ... plinku jsem ji dával nechtěla, protože jsem měla strach, že tou by se mohla udusit, kdyby se do ní nechtě moc zamotala
22. lis 2011 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hobitkova taky jsem to zkoušela s tou hračkou. Nacpe si ji až do krku a pak se dáví :grinning: Plínka u nás funguje jen v kočárku, když brečí.
@kometka5 pokud nechala otevřené okno ta matka, tak to si opravdu koledovala. Já to slyšela jinak, ale nevím, jak to bylo popravdě...
22. lis 2011 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov tak já o tom moc nevím, ale nevím, nejsem si jistá, že by 2,5letý holčičky dokázali otevřít okno...ono to je ještě ve starým baráku, kde jsou dřevěný okna...ale nevím, jak to bylo...
22. lis 2011 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hobitkova tak to mi máme šudlátko slona, nejvíc jede chobot, má ho místo dudlíka...já jsem nechtěla plenku, protože jsem se chtěla vyvarovat toho, co mám s malou, ta je na pleně doteď závislák a nic jiného do postele nechce...
22. lis 2011 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina ani nevíš, jak na tebe myslím, malej takyp ořád pobrekává, do houpátka už ho dávám jen na jezení, protože jinak se tam propíná, chce se houpat...když je na zemi, tak většinou jde hned na břicho kde dělá pořád jen letadlo... :angry: a u toho brečí, protože to dělat nechce nebo nevím...
volala jsem na rhc, tak máme pořád dělat na zádech přitahování tich nožiček, aby si hrál s nožičkama, cucal palec a pak to letadlo pomine...

a neboj se, že budete chodit a řešit něco do dvou let. já s malou začala rehabilitovat v 7měsících, bylo to skoro o ničem, protože nechtěla nic dělat, nicméně na poslední kontrole jsme byli, když chodila a chodila po špičkách a když jsme to odstranili, tak nás pustili...
pak už prý není co zdokonalovat...
22. lis 2011 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 Díky, ty pocity máme asi obě stejné....já vždycky, když už se s tím smířím, že budeme mít co dohánět, tak se najde nějakej rejpal, kterej se pozastaví nad tím, že Verča se neplazí, nepřitahuje atd. a v tu ránu to na mě zase padne :frowning2:
Snažím se s Verunkou procvičovat pode tvých rad, ale pokrok zatím žádný, jen doufám, že už nám s tím temínem rhc nebude dr. hýbat a konečně se na Verču někdo podívá...
22. lis 2011 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina Niki se taky ještě neplazí... a nemyslím si, že by byla pozadu. Teda neříkám, že zůstává na jednom místě, ale otáčí se kolem své osy a tímhle zůsobem si hraje, až ji najdu vždycky na opačné straně... Většinou si takhle min. hodinku vyhraje. Ale že by se cílené doplazila na druhou stranu obýváku to ještě ne... Jinak když už ji nic nebaví nebo má hlad, tak začne dělat letadlo a volat na mě "eeeee, eeee, eeeee", dokud za ní nepřijdu, a pak se začne mrskat jak kapřík, ptz ví, že ji vezmu do náruče :grinning:
22. lis 2011 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
@petrullina @kometka5 @xlili Pepča sice cestuj epoobyvaku, ale zase mam strach na kterem kusu nabytku ho najdu, kdyz jen odskocim do kuchany....takze dokud se neplazil, ,tak jsme byla klidnejsi...tak si uzivejte klidu dokud vam to deti dovoli :grinning:
22. lis 2011 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vašík se taky neplazí. Nějaké pokusy o to měl před pár měsíci, když se sunul po hlavě, ale teď už to nedělá. Na bříšku se taky vzteká, když už si nechce sám prohlížet hračky, musím mu je ukazovat. Občas válí sudy, to je celé. Zatím jsem ráda, že mám klid :wink: Až bude stát, tak to už si vůbec nesednu.
22. lis 2011 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina malej když ho chytneš za ručičky a snažíš se ho vytáhnout do sedu, tak má zalomenou hlavu dozadu, už od narození....mě řekla doktorka, že to nic neznačí jen to, že s ním tohle nedělám, což je dobře...
a malej se taky neplazí, točí se kolem svý osy, pak je na všech čtyřech a jen se pohupuje...a to je všechno...přetáčí se tedy na všechny strany, nicméně ještě nepřišel na to, že se tam může odkutálet...a minulý týden hodně couval, teď už to nedělá vůbec...

tak já jsem poslední týden docela nervní, protože vidím, že se chová "nenormálně", pořád letadluje...no nic, teď si s ním dám práci, když je nemocný, tak stejně nemůžu nikam odejít...
22. lis 2011 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
my se taky neplazime nelezeme nesedime nic jen otocka na brisko. dneska na cviceni holcicka ktere ted nekdy ma byt 6 mesicu lezla a sedala si kazde dite je proste jine :slight_smile:
22. lis 2011 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xlili tohle Verunka také chvilku dělala, ježe najednou přestala a už se prostě neotáčí kolem své osy :unamused: Neříkám, že je pozadu, spíš by potřebovala nějak povzbudit, jenže to se dozvím až na té rhc.
@aprint to je jasné, že jakmile se to dítko začne nějak přemisťovat, tak je to už náročnější :wink:
@kometka5 přesně, když Verču táhnu do sedu, tak má hlavu zalomenou dozadu, takže se o to už ani nepokouším. Řekla bych, že jste na tom lépe, když už jde Daník na čtyři a otáčí se na všechny strany, to my stále jen na bříško doprava, víc nic.
@pusolamy Vím, že je každé dítě jiné :slight_smile: , jen mě štvou rejpalové, co do toho nejmíň vidí a nejvíc toho nakecají :angry:
22. lis 2011 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 Tak to toho umí víc než Niki, malá se mi přetačí jen na jednu stranu a občas couvá, ale na kolínka se jí vůbec nechce, natož tak válet sudy :grinning: To letadélko dělala malá hodně, když byla nachlazená, tak je to možná tím :wink:
22. lis 2011 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Když to tady pročítám a shrnu to, trak téměř každé naše dítko dělá něco jiného než to druhé...jedno si sedá, druhé leze , třetí se plazí, další válí sudy a jiné to zase nedělají...škatulky jsou dobré na prádlo a drobné věci , ale ne na ty naše rarášky, prostě každé preferuje jiný způsob pohybu a je to dobře...představte si tu nudu, kdyby všichni byli navlas stejní.......
22. lis 2011 v 17:24  • Odpověz  •  To se mi líbí (6)
No teraz mame pre zmenu rymu my :frowning2: Plny nos, no nic moc.
...Ale tak tomuto sa hovori vecerna idylka... ja brazdim po nete a moj manzel sije sveter... To sa mi tak rata, on namiesto toho aby sa spytal ci mu to neprisijem si donesie siticko a uz druhy vecer si tu potichucku zasiva :grinning:
22. lis 2011 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek