• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
@fassy : tak to ti závidím,že se tvůj manžel rve tam být :grinning: ,můj se bojí a moc se mu nechce :sweat_smile: .Prvního zbojníka mám s jiným chlapem a toho druhého máme už spolu,jenže to byl takovej fofr ten porod, že se nastihl ani převlíct,takže to pro něj bude naprostá premiéra :sweat_smile: :slight_smile:.....A já mu říkám,že tentokrát si to prostě vychutná naprosto všechno se mnou :wink: .Samozřejmě kdybych viděla že opravdu,le opravdu vyloženě nechce,tak bych ho nenutila,ale dost by mě to mrzelo :(
5. led 2011 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina
Také držím palečky ať vše dobře dopadne :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
5. led 2011 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijir On tam moc chce být, ale já nevím, jestli ho tam chci :grinning: Jsem mu řekla, že když tam chce být, tak ať tam je u toho porodu, ale s tím, že se mi nebude koukat mezi nohy :sweat_smile:
5. led 2011 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fassy :Oni ti chlapi tam ale většinou nekoukaj.Stojej ti u hlavy a dolů teda viděj jen co potom vylejzá :wink: ...Dolů by se ani nevešli,tam sedí porodník :slight_smile: .Ono v tu danou chvíli je ti v podstatě jedno kdo tam je,ale podvědomě cítíš že v tom nejsi sama :slight_smile: .Já bych ho tam teda chtěla a moc :slight_smile: .Ten otec mého Jarouška tam byl a bylo to dobrý, je s tebou celou dobu i na tý "hekárně" a může pak za tebe i komunikovat se sestrama a tak...Prostě nejsi sama :slight_smile: :sweat_smile: .
6. led 2011 v 07:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, dlouho jsem tu nebyla. Koukám , že už nakupujete. Já se chystám ve velkém začít v únoru. Pořád doufám, že se v únoru dozvíme pohlaví, zatím se prcek schovával. Stejně je to naprd, jsem na nemocenské a vycházky mám od 14-17, tak to toho moc nestihnu :angry: Asi většinu objednám přes net. Oblečení mám většinu po synovci, ségra toho měla jak na trojčata :grinning:
6. led 2011 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaruska13 děkuju :slight_smile:
jinak chlap u porodu,já jsem se bez něj obešla dvakrát,ale můj nynější přítel se na porodní sál taky víceméně cpe,akorát teda nevím,jestli nebudou mít víc práce s ním než se mnou,moc si ho nedokážu představit......při první době porodní jako oporu ano,ale při samotném porodu budu doufat,že to ustojí :slight_smile:
6. led 2011 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina :Ahojky tak jak se cítíš?Doufám že je a nadále bude vše v pořádku :sweat_smile: :slight_smile: .Neboooj to víš že to ustojí :slight_smile:...Zas na druhou stranu aspoň ten chlap vidí co si ženská musí vytrpět.Myslím že to je pro chlapa kterej tě miluje to nejhorší na tom všem.A bejvalej mi to i tenkrát potvrdil :sweat_smile: .
6. led 2011 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky mám termín podle PM 7.4 podle UTZ 16.4 takže nevím kdy to bude...každopádně já jsem si řekla o to aby se mnou přítel šel a řekl že jo.Od kamarádky vim že je to asi ta nej opora,klidnej pocit že na to nebudu sama.Chtěla jsem rodit ve vodě ale tady u nás to nedělaj takže to půjde nomrálně snad pokud bude vše v pořádku.a mám prosbu sice už něco nakoupíno mám ale nevíte někdo ke najdu výbavičku pro prcka a co do porodnice?děkuju piškot
6. led 2011 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, no já právě teď chlapa u porodu řeším, u malé byl, ale v nejlepším odpadl, protože doktoři se dohadovali, že je něco špatně a to už bylo na něj moc. Takže nakonec jsem rodila sama :slight_smile: a teď právě přemejšlím, jestli spíš chlapa, nebo porodní asistentku i na doma, protože houby poznám, kdy je čas jet, minule jsem měla stahy po 4 minutách od začátku, tak jsme pořád čučeli do knížky, co a jak :slight_smile: ale asistentky takhle na poslední chvíli budou už určitě rozebraný, tak to asi nechám tak.
6. led 2011 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@piskotule Já nakupuju na malviku a mají tam i výbavičku - www.malvik.cz. Ale u prvního mimi jsem měla podle seznamu a půlku jsem nepotřebovala a další část nakupovala podle potřeby, myslím, že žádnej seznam není 100%.
6. led 2011 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Přece jenom zkušená osůbko tvůj nějakej seznámek?aspoň orientační fakt si nevim rady
6. led 2011 v 15:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijir ahojky,dneska mám pocit,že mám břicho neustále tvrdé,k tomu se přidaly křížové bolesti,no snad to bude všechno dobrý a malá ještě v břiše dlouho zůstane :slight_smile:
6. led 2011 v 15:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@piskotule co se týče seznamu do porodnice ať pro tebe nebo mimi,tak to je u každé porodnice jiné a možná by sis měla zjistit co je potřeba právě v té tvojí,někde třeba hygienické potřeby pro mimi mají,jinam si je musíš přinést sama atd....a co se týče výbavičky,i já začnu se základem a postupně se bude dokupovat,protože přesně jako píše zuzana_22,nemá cenu nakupovat podle nějakého doporučeného seznamu,protože pak spoustu věcí ani neužiješ....
6. led 2011 v 16:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@piskotule to je prostě těžký. Oblečení všude radí koupit jen pár kousků, že mimčo roste. Ani blinkala skoro po každým kojení, měla jsem nakonec kvanta oblečení, protože bez sušičky se to nedalo. Dál lahvičky x kojení - teď mám v plánu odsávačku a pár lahviček, malá pila co dvě hodiny a to jsem fakt nemohla nikam, i když jsem přišla od kadeřnice, tak už brečela hlady. Kosmetika - každýmu mimču vyhovuje něco jinýho, rozhodně bych koupila pár kousků a nejdřív vyzkoušela - my nakonec skončili na sebamedu a bepanthen na zadeček, to byla jistota. A tak dále donekonečna :slight_smile: třeba co se týče oblečků, tak kámošky to hodně řešily tím, že koupily prostě výbavičku po nějakém mimču, to mi přijde super. A promyslet - kde a jak postýlka, jestli na ježdění po bytě košík. Jak s klokankou nebo šátkem, jestli se Ti vyplatí nebo ne. Uff, já mám rozkecáno :slight_smile:
6. led 2011 v 18:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo zdá se mi že s tou výbavou je to vážně věda. My jsme si včera přinesli půjčenou tašku dupaček, koupací vaničku a kyblík a sadu pracích plín. Je toho tolik, že nejmíň na nějakou dobu mám pocit, že toho máme strašně moc :slight_smile:
@petrullina držíme palce! Hele a jaký je to to tvrdnutí břicha? Vůbec to nevím, ale přitom bych to nerada minula...
6. led 2011 v 18:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee díky :slight_smile: ...tvrdnutí bříška určitě nepropásneš,jak to popsat,je to prostě tlak na celé ploše bříška a při doteku je bříško opravdu tvrdé jako kámen,je to nebolestivé,jen divný pocit a opravdu si to s ničím nespleteš,protože když se ti třeba vyboulí mimi,tak je bříško tvrdé jen na té vyboulenině,tohle je opravdu po celém bříšku.
6. led 2011 v 19:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina
Ahoj, jo to snad zvládne, můj manžel chce jít taky, chodí na kurzy :slight_smile: A jak je ti už lépe ?
6. led 2011 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ajajaj tak jsem cestou do práce dvakrát spadla. Tak jaksi šikovně měkce, ale i tak - sadim v práci a číhám na každej pohyb v bříšku. Ach jo, že jsem nezůstala doma. Ale snažím se moc se neděsit.
7. led 2011 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee :neboj to bude snad dobrý :slight_smile: ! Já s prvním spadla pěkně ze schodů a dost jsem je sjela a všechno bylo v pořádku :slight_smile: .Doktor mi tenkrát řekl,že miminka jsou v bříšku dobře chráněna pokud nespadneš přímo na bříško.samopzřejmě to radši hlídej a kdyby se ti něco nezdálo,tak se radši nech pro svůj klid zkontrolovat :wink: ,ale bude to dobrý uvidíš :slight_smile: .
Jo a dneska jsem holky absolvovala ten test na tu cukrovku.Dost jsem se bála,protože já sladké nerad,ale nakonec se to dalo.Vypít skleničku coca coly by asi pro mě bylo horší :grinning: :grinning: ...
7. led 2011 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijir díky za uklidnění! Věřím, jsem docela klidná naštěstí...
A k tomu testu - to bylo přesně to co mě napadlo když jsem to vypila - sklenička kokakoly by byla horší :wink:
7. led 2011 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,tak včera nic a dnes se objevil takový tmavě růžový výtok,bříško tvrdne stále,občas mě děsně píchne mezi nohama uvnitř,no dala jsem vložku a uvidím jak to bude pokračovat,kdyžtak budem muset vyrazit do nemocnice :frowning2:
@ofelieee dneska to byla pěkná klouzačka,také si myslím,že to bude všechno o.k.,prý jsou miminka proti otřesům chráněna plodovou vodou :slight_smile:
@kijir mě čeká ten test 25.1.,naštěstí místo půllitru čaje si mám přinést jen čtvrt,tak to vypiju,nic jiného mi nezbyde,protože to už budu umírat hlady,tak tím aspoň zaplním žaludek :grinning:
7. led 2011 v 15:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petrullino,držím palce ať to dobře dopadne a prcek tě nezlobí. Držte se. :wink:
8. led 2011 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoooj holky,nevíte náhodou některá zda má manžel nějakým způsobem nárok zůstat doma s dvěma dětma až budu v porodnici?Nebo jak se to řeší?
9. led 2011 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijir ahojky,slyšela jsem, že snad má nárok že může zůstat doma až týden,ale spíš by se měl zeptat v práci,jak to funguje u nich,můj chlap má vyjednaný týden,protože taky nemám jiné hlídání na děti
@lusyy díky,zatím se držíme,co jsem začala víc odpočívat,tak je to lepší,takže jen tak dál :slight_smile:
9. led 2011 v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky všem!
Koukala jsem a četla.Prosím Vás mohl byjste mi někdo poradit také jakou výbavičku si mám pořídit?Já mám spousut otázek a nevím kde začít.Síla co?Hrozně se bojím porordu že nepřjdu na to že už toje ta správná chvíle a co stím když mi praskne plodová voda doma?Mám si pořídit porodnické vložky a zabrání takovému množství plodové vody aby mi neušpinila kalhoty.No hrůza děsím se toho.
Petrulina:co miminko?držím palce
10. led 2011 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@catangoz taky jsem zatím rodička teoretik ale představuju si, že zašpiněný kalhoty budou tím posledním problémem, kterej budu řešit :slight_smile: Věřím v intuici, celý těhotenství dost funguje, tak co by při porodu neměla...
k výbavičce jsem se inspirovala na http://www.naseporodnice.cz/vybavicka-pro-miminko.php (jen mě tam zlobí že ani neuvažujou o variantě látkových plen či snaze nepoužívat dudlík, je to trochu dogmatický :slight_smile: ), ale dost jsem to prokrátila - nějak mi ten seznam přijde moc dlouhej :slight_smile: a myslím, že leccos se uvidí v průběhu. V dubnu už nebude problém vyrazit s šátkem po sháňkách snad :slight_smile:
@petrullina stále držíme palce :slight_smile: moje páteční pády jsou zdá se bez následků...
10. led 2011 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@catangoz Ahoj, pokud ti praskne voda doma, tak se prostě osprchuješ, vezmeš si vložku a jiné kalhoty :slight_smile: a vyrazíš do porodnice , ale opravdu jen sprchu, ne koupel a neboj, normální plodová voda je čirá bez zápachu, takže kalhoty pak normálně vypereš :slight_smile: Plodová voda stejně neodteče všechna naráz, odtéká postupně během porodu.No a věř tomu, že začátek porodu poznáš, bohužel to k ničemu nepřirovnám, ale ta intuice opravdu funguje a pokud bys spala, tak tě to i vzbudí. K výbavičce asi jen to,co už jsem psala někde předtím,dle předchozích zkušeností opravdu jen základ a pak budu dokupovat podle potřeby :slight_smile:
@ofelieee díky, díky, díky,zatím se stále držíme 2 v 1,ještě to musí vydržet,je moc brzo. Ty budeš používat na nošení miminka šátek? Řeknu ti po pravdě, že o téhle části výbavy jsem nikdy nepřemýšlela a ani mě nenapadlo,že bych si to někdy koupila :wink:
10. led 2011 v 19:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
No jasně že to je to poslední co budu řešit.Ale je prvda že na to co si tam v tu chvíli když budu vyjukaná a vystrašená přemýšlet nebudu proto bych v tom chtěla mít jasno.A musím se nějak do té porodnice dopravit ne?
A ty budeš používat látkové plenky?Já v tom ještě úplně janso nemám manžel mi zrazuje ale docela se mi to líbí ty látkové mylsím si že by v tom neměl být problém a šetří to jak penízky tak přírodu a ještě jsou hodně šetrné k miminku a zdají se mi takové přirozené ty látkové.To musím ještě nějak pořešit.
Ty máš na mimi šátek?Taky bych ho chtěla ale ještě jsem se snad nikde nesetkala s kladným ohlasem.
Je dobře že jsou tvé páteční pády bez následku!Držím palce
10. led 2011 v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
ještě jsme se chtěla zeptat máte janso v anlagezii?Zda epidurál nebo ne?Pročetla jsem o tom hodně diskuzí a je to tak půl napůl jak k tomu lidé přistupují.Jsme zamtená a bojím se!
10. led 2011 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina : doufám že budete s malou v pořádku a vydržíte co nejdéle! držím pěsti. ještě máme čas to máš pravdu, ale dnes mi nebylo nejlíp a pořád mi tvrdlo bříško tak snad to bude zítra zase lepší.Dávej na sebe pozor. Kamarádka musela na císař 23.12. hrozně jí vyletěl tlak a to měla termín až v polovině února. ale malý je dobrý takže vše dobře dopadlo:slight_smile:. Mě by měla čekat cukrovka ale zatím nevím kdy jdu na kontrolu až 14.1. tak snad mi doktorka řekne.
Tak se hlavně opatruj ju
10. led 2011 ve 21:43  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek