• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
@aprint no len aby mu to vydrzalo, dnes ma nejaky extremne pohodovy den, uz 2,5 hodiny spi, ked som dosla z vychadzky som ho supla na balkon a stale drichme ako zarezany... aj on sa sklebil zo zaciatku ale potom otvaral usta.
6. pro 2011 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila malá měla tento týden taky poprvé Hollandiu (teda krom toho když jsem jí dala oliznout lžičku při snídani) a kdybych ju nezbrzdila, tak by ju asi sprášila celou :slight_smile: pozná, co je dobré :slight_smile:
6. pro 2011 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem zpět od Dr. a máme atopický ekzém - po té pusince se jí to tam rozlezlo, ptz hodně slintá a zavedla si tam nějakou infekci :frowning2: Ale se mi ulevilo, že to není nic vážnějšího :wink:
6. pro 2011 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, musím sa pochváliť. V nedelu som našla Pavlíkovi prvý zub. A včera večer si ho už vyskúšal na manželovom nose :grinning: .
@petaov Ďakujem, si poklad. Teraz aby som vygooglila značky detských topánok a išla nejaké kúpiť. Už tak meškám mesiac a pol, ale zas máme všade koberce.
6. pro 2011 v 18:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dávali ste Mikulášku nádielku aj takýmto prckom? Ja som sa teda dušovala, že sladké dávať nebudem a šup, pri prvej príležitosti som mu kúpila detské sušienky. No pozeral na nich ako puk. Potom si celú jednu strčil do pusy, tak som mala prácu, aby som mu to z tej pusy vytiahla. To som zas mala nápad.
6. pro 2011 v 18:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ustarana :my jsme taky dávali :slight_smile: ostal ovoce jako bráchové a přesnídávky a zhřešili jsme a máme jeden kinder mléčný řez :sweat_smile: ...
6. pro 2011 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xlili Nikol je ale nádherná holka. Přeju ať se exém drží v přijatelný míře...
My dneska máme zas jednu premiéru, ze který jsem paf eště teď - spali jsme (všichni, tatínek už si nedává budík, jak je Kuba spolehlivej, haha) do devíti! A v noci jen jedno probuzení, pravda na hodinu a půl, ale pak zaspal... a zachrul se až v 9.
6. pro 2011 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ustarana u nas nadielka nehrozi, Daniel by to aj tak nedal do ust.
Ja neviem co sa s nim porobilo posledne dni, bezne vydrzi v klude aj vcdera aj dnes ked som piekla zahral sa sam, aj pri strihani nechtov dnes drzal ticho ako muk....Ale problemy zacali byt pri prebalovani a zaspavani. Zrazu sa mi zacal pri prebalovani otacat na brucho stale, a neda sa nicim odputat, niekedy ked ho daco zaujme hracka ale to malokedy, snazila som reikanky, spievat, strcit cosi do ruky, alebo ako robi manzel - hodit na neho plienky - ze kukuk kde je Danko? On ma tu hru rad ale len ak ho pri tom neprebalujem. Manzelovi to nerobi, ani doteraz mne. Ale posledne dva dni prebalovanie je vzdy s placom a ja sa strasne vzdy rozculim ze sa mi stale otaca a prebalit ho je utrpenie. Vzdy to spravim sice co najrychlejsie len ma trapi ten plac pri tom. A preco tak odrazu. Dnes robi to iste vecer v posteli. Doteraz ked som ho ulozila, ticho bol, lezal a bud zaspal alebo kukal, brlabotal cosi a zaspal neskor. Teraz? Otoci sa v posteli na brucho a reve a reve ostosest. Ja uz fakt neviem co ta zmena :frowning2: idem po neho, dam mu este cucnut mozno ho to ukludni :frowning2:
6. pro 2011 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak po druhom nakojeni zaspal, to uz tretikrat tento mesiac ze pred spanim potreboval jest dva krat po sebe. Ale vacsinou vtedy aj spal celu noc. Som zvedava ci aj dnes. Rozmyslam ci neprejst uz na tu vecernu kasu.
6. pro 2011 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila s přebalováním to máme podobně. Ale vlastěn jen když je Kuba "v nepohodě" - když to trvá dlouho (někdy se ho snažím nechat trocvhu ponahatit), když je unavenej nebo hladovej... a taky nezabírá nic moc. Takže co je nutný tak to se s ním peru, a co jde tak už mu oblíkám jakoby v sedě - mikinu, tepláky, ponožky... je to taky trochu boj. A s uložením do postele to stejný. Jen si lehne, šup a je na břichu a většinou i leze do stoje a pak řve, protože je unavenej a chce přece ležet. Ťula :slight_smile: Taky mě to někdy pěkně vztekne. Dneska třeba při odpol spaní, když už jsem ho asi počtyřicátý dávala ze stoje do leže, jsem se rozčílila a zatížila ho na čtyřikrát přeloženou mojí peřinou (máme poctivý péřový)... A spal hned. Naštěstí se neprobudil placatej :sweat_smile:
6. pro 2011 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee díky, snad to bude ok... teď ještě najít nějakou vhodnou přírodní kosmetiku, která ji bude vyhovovat :slight_smile: Nemáte někdo zkušenosti s Robátkem?
6. pro 2011 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xlili tak já robátko nepoužívám, ale používám od stejný kosmetiky krém na obličej a nemůžu si ho vynachválit...a to vám na to nedala nějakou mastičku?

u nás mikulda byl, ale dostal jenom přesnídávky, a tedy čokoládovýho mikuldu, kterýho stejně už snědla Sonička...
6. pro 2011 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila jéé, jééé, mě se přetáčí taky hrozně při přebalování, tedy když si chce hrát, já ho převracím nazpátek na záda a on se chechtá jako blázen...takže my z toho mámep rostě jen hru...
6. pro 2011 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee
@kometka5
no mozne je ze bol prave vtedy unaveny alebo hladny...to este skusim odsledovat, ja len enchapem preco to robi posledne dva...tri dni a preco to robi len mne a manzelovi nie? Tak som to zacala tak robit ze ho dako udrzim a teplaky a zvysok robim ked je na bruchu. Ale kedze davam latkovu plienku radsej si ju tam rychlo dam hned pod neho lebo aj tie sekundy kym mu dam snappi sponku, s jednorazovkou by to bolo mozno jednoduchsie. Aaaale ved musim dojst na daky figel :slight_smile:)
6. pro 2011 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 dala nám Oilatum do koupele, nějakou mast s kortikoidy (jen teď na tu pusinku, aby se jí to zahojilo rychleji) a kapky Zyrtec (aby se jí ta alergie přestala dělat), ale jinak nám dala vzorečky masti Oilatum, Lipicar, že máme vyzkoušet, co nám bude vyhovovat...Pak jsem si sehnala vzoreček robátka a ještě musím někde sehnat další vzorečky- doporučila mi A-Dermu, Epa Dermu, Lecidermu. Jinak musím říct, že jsem včera dala malé do vany to Oilatum a má krásně hlaďoučkou kůži :wink:
7. pro 2011 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xlili My mame Oilatum krem na tvar a pouzivame dlho len ten a krasnu mame z toho plet, a je to neparfemovane. Oilatum je super. Do kupela je dobra aj Linola - sice voni ako daky babickin parfem ale je to aj pre atopikov. Je to olejovy kupel a tiez to premastuje. Nam sa ale robia suche flaky na rukach aj nozkach, a aj ked mastim tiez neviem cim by sme to odtranili uplne, tiez uvazujem o tom Robatku. Este ma napada od Saloos mandlovy olej, to som mu davala ked bol novorodenec a je o prirodne, bez vone.
7. pro 2011 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila také máme suché fleky na ručičkách a nožkách, promazávám to Excipialem s mandlovým olejem po koupání a přes den Excipialem mlékem, ale nezmizí to úplně, jen se to zjemní a není to suché :unamused:
7. pro 2011 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak malá měla suchou pokožku od narození, napřed to měla na kolínkách a pak se jí to rozestoupilo na velké fleky po bříšku a na prsou...kožní nám dal nějaký dělaný krém a 3x namažu a je to v pohodě...malej to zatím nemám, ale je tam dlouhá doba použitelnosti, takže to opatruji v lednici...

@petrullina vy jdete dneska na tu rhc? včera byla kamarádka na neurologii a řekla, že je hraniční s vývojem, je jí 9,5měsíce a otáčí se na všechny strany a jen válí sudy, jinak nic...neplazí se, není na čtyřech...nicméně řekla, že se uvidí po vánocích, jeslti jí dá na rhc.
já jenom pro srovnání, i když je vlastně o 2měsíce starší...

jinak na mě sedl nějaký bacil, já budu ráda, když dojdu pro malou do školky ,do toho tady je to jak po výbuchu, na nějaký vánoční úklid není myšlenka, potřebovalo by to tady normální úklid a v lednici mám sice těsta, ale netuším, kdy je budu péct...
7. pro 2011 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila nám se právě tak před měsícem začali taky dělat taková suchá místa - mírně začervenalá, vůbec by mě nenapadlo, že je to začátek atopie :(( Jinak mandlový olej mám od Elinor - bez vůně, čistě přírodní a zjistila jsem, že ten je pro atopický ekzém absolutně nevhodný...Je fakt, že to možná spustil ten olej - používám ho asi 14 dní :unamused:
7. pro 2011 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 jdeme až zítra :slight_smile: Jinak Verča si začala sahat na prstíky u nohou když je bez pleny, párkrát se otočila na záda, ale to byla nějaká nechtěná náhoda, vždycky koukala jak puk a pak se otáčí za hračkama na zemi kolem dokola....rozhodla jsem se, že už na to kašlu, dělat si s tím nějaké chmury, ona to všechno dožene a vcelku můžu být ráda, že ji nemusím ještě nahánět po bytě :wink:
7. pro 2011 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
U nás taky chodil Mikuláš a nadělil malému ovoce a vánoční oblečky. Dostal i čokoládového Mikuláše, ale to bude mít v kojení :slight_smile: Bohužel je už od pondělka nachlazený, takže jsme to nějak zvlášť neslavili, většinu dne prospí. Zkoušela jsem dát tu cibuli k němu do postýlky, ale brečel, mnul si očička i nos. Možná, že ho to štípalo, protože měla fakt grády. Nejvíc nám pomáhá otevřené okno a mokrá plína přímo nad ním. Snad bude brzo líp.
Jinak s tím vývojem... Byli jsme u dr. a ta se ptala, jestli stojí, sedí, leze... A já na všechno říkala ne. Ale i tak jsme v normě. Zádíčka má silné. Říkala, že je šikovný, jen trochu lenivý. Měla jsem ho na klíně, když nám předepisovala léky, a Vašík čapnul dětský telefon, co tam měla, a dal si nohy na stůl :grinning:
7. pro 2011 v 15:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila Mne toto Pavlík robí už strašnú dobu (snáď od chvíle, čo sa naučil otáčať sa na bruško) a nepomáha absolútne nič, ani manžel. Zo začiatku som ho neustále otáčala na chrbát a on reval a reval a ja mala nervy v pr..li. Teraz na to kašlem, otáčam ho do doby než začne naťahovať, potom ho dám na pár minút na zem, on si poblbne a pokračujeme, kde sme skončili... .
7. pro 2011 v 15:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xlili Ten ekzém je nemilý. Držím palce, nech sa tej potvory zbavíte. Pavlík má od narodenia drsnú kožu na nožičkách (je to divné, fakt len zpredu na nožkách) skúšala som toho viac, ale zatial nič nepomohlo. Dík za typ na Robátko, to som ešte nepočula. Minulý týždeň som neodolala a dala som si pomaranč a za 3 dni malému na ramienku vyskočili 3 červené suché fleky. Dúfam, že to zlezie, tak ako sa to objavilo.
7. pro 2011 v 15:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina Exicipial kupuješ v lekárni alebo ho máš na predpis? Mne už pomaličky dochádza a k doktorke sa mi velmi nechce zas počúvať kecy, či si to mažem na chleba.
7. pro 2011 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak u nás byl mikuláš i s čertem ,od jedne babicky nadelil pliny a presnidavky a od druhe obidkove sklenicky, panenku, deku, dokonce i jednoho brumika a od nas jen kukuricne krupky a takovou housenku od chicca, jo a pytel na hračky protoze jich zacina byt vsude plno :grinning:
7. pro 2011 v 16:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
jinak dnes jsme prendali sportak misto korbicky tak uz mame velkou holku a hlavne dulezitou ze vidi ven :wink: a taky mela dneska prvni spicku rohliku :sunglasses:
7. pro 2011 v 16:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@pusolamy tak to my ve sporťáku jezdíme od 5,5měsíce, ale má ho úplně položenej...ty s ní jezdíš takhle? ona už sedí sama?
7. pro 2011 v 17:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 : jeste jsme nevyjeli, predali jsme to dneska a zrovna venku leje tohle byla jen zkouska.sama nesedi ale myslim ze kdyz nebude mit spat v kocarku tak bude stejne jezdit takhle protoze uz i v korbicce jsme ted parkrat jezdily s polstarem protoze jinak tam vyvadela :angry: vim ze se to nema ale ji uz to nebavi jen lezet a nevidet ven kdyz se ji nechce spat
7. pro 2011 v 17:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já doufám, že v hlubokém ještě vydržíme :slight_smile: Zdá se mi, že tam bude mít tepleji. Vašík v kočáře jen spí, nemá potřebu vidět ven.
7. pro 2011 v 17:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kuba jezdí taky ve sporťáku, vlastně od začátku léta, ale my máme kočár trochu jinej, byla tam na mimino taška a tu jsem prostě přestala využívat, aby viděl předem ven na bříšku. Teď tam jezdí na spaní normálně na ležačky na zádech a když chce čučet, tak to dám o jeden stupeň výš, je to myslím tak 30´ ... se sedem bych chtěla vydržet než si sedne, taky...
7. pro 2011 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek