• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
@lusyy mám ho nakrájený na pidi kousky a dávám jí to do pusinky, zapíjí to čajem a je spokojená :slight_smile:
@ciernavila Verča je nezmar, láduje do sebe kukuř. křupky, kojenecké sušenky a rohlík, to je největší lahůdka, když si ho může v houpátku žužlat :grinning:
@kometka5 také bych nepospíchala, kdyby Verča nebyla takový hladovec :grinning:
@pusolamy už jsem dávala i obyč. máslo i Floru...chutná obojí a nedávám velkou vrstvu, spíš jen tak na sklouznutí do krku :slight_smile:

Jinak holky, čeká nás pěkný boj, Verče předepsáno Vojtovo cvičení :frowning2: a cvičení na míči, to nebude takové zlo....
Závěr dr. je opožděné vzpřimování a nějaké CTP, to musím ještě nahledat na netu, protože nebyla moc sdílná a když jsem se ptala, tak že mi to vysvětlí rehab. sestra, takže na první cvičení jsme objednané 28.12.
Mám z toho malou dušičku, slyšela jsem, že děti při vojtovce strašně pláčou, no to bude něco teda :frowning2:
8. pro 2011 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina CTP máme my... :wink: a nebuj, oni možná pláčou, ale fakt to pomáhá...a ukazovala vám nějaké cviky? a kam budeš chodit na rehab.?
8. pro 2011 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina tak já to ani nezkoušela...mě to přijde prostě hrozně brzo, a tedy nevím, jestli by to zvládnul, nesnese nic kouskový, max. trošku masa v obídku, jinak musí být všechno rozmixovaný...
8. pro 2011 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 CTP= centrální tonusová porucha, to je asi to napětí svalů co??
Cviky neukazovala, to až na té první rehabilitaci po vánocích a budeme chodit k tomu Sv. Jiří...
S chlebíkem nemáš kam chvátat, mě nenapadlo nic jiného, když nechce Verča ovoce :wink:
8. pro 2011 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina jj,a pak se to rozděluje na zvýšené nebo snížené sval.napětí...
8. pro 2011 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
neviete odkedy mozno tvrdy syr? Ja som mu ho dala dnes lebo som struhala syr na pagaciky a troska som mu dala par krat do ust a strasne mu to chutilo, ani mu nevadilo ze su to kusky nastruhane, co ma prekvapilo.
8. pro 2011 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 tak my máme zvýšené napětí, je to tam v té zprávě také zmíněné...
8. pro 2011 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina my taky...ty jsi z toho vyjukaná, viď? já vím, jak dokážou nahlodat matku...bývám z toho hodně špatná a trvá mi několik dnů, než se srovnám...hlavně, že je zdravá... :wink:
8. pro 2011 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila podle Fořta je to jedna z prvních věcí co můžou, v jeho pojetí je to od roka, takže normálně myslim tak právě teď je na to doba :slight_smile: on je trochu praštěnej, do roka by děti nejraděj jen kojil, prostě chlap :sweat_smile: já bych u sýru byla akorát opatrná, aby nebyl moc slanej...
8. pro 2011 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila Máslo už se může? Včera zas říkali ve zprávách, jak másla propadly v testech :angry: To je jak s temi kecupy. Clovek uz nevi, co kupovat.
@kometka5 Naše dr. nám povolila jogurt až mezi 9-10 měsícem
@pusolamy mám koupený od Bübchen krém proti větru a mrazu, ale zapomínám ho mazat. Ještě jsem ho vlastně nemazala :grinning:
@ustarana myslím,že to časem zmizí samo. Máme pořád ve vláskách tu seboreu, to taky jednou přejde. Možná máte něco jiného, že to chce řešit kortikoidami. Malý to má suché na dotek, jinak to nejde vidět.
8. pro 2011 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov ja jsem dnes koupila od nivei odpoledne jsem ji namazala a zatim spokojenost
8. pro 2011 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov tak nám to už dovolila, resp. řekla, ať s jogurtem a se žloutkem počkáme, když máme tak náchylný bříško na průjmy.
no uvidíme, zítra dostane pár lžiček, co to s ním udělá...

@pusolamy já tady mám taky od nivey, ale ještě jsem nemazala, ale u malý se mi hrozně osvědčil...

holky, malej má každý odpoledne totál rudou tvářičku a pořád jen tu levou...je úplně vařící, suchá...nevím, jestli to má že je mu horko a je tu sucho od topení nebo jestli to je od mrazu...má to vždycky když přijdeme ze školky, tak třeba 2hodiny potom...
zkusím ho zítra namazat tím krémíkem...
8. pro 2011 ve 22:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee jj Fořt je drsný s tím kojením, taky mám tu knížku doma, ale ještě jsem ji celou nedočetla, večer když si jdu lehnout, tak už potřebuju něco lehčího, protože když je to něco, co musím fakt vnímat tak se pak ráno vzbudím a vůbec nevím, o čem jsem vlastně četla :frowning2: furt říkám že jsem hodně mozkových buněk vykojila :slight_smile:
malé už jsem taky dala žužlat rohlík a je spokojená jak želva :slight_smile: tak aspoň, když se brzo vzbudí s ní stihnu něco uvařit
holky, taky se vám děti tak strašně potí? malá má vždycky úplně mokrou čepku a celou hlavičku, a to už jí pod kapuci dávám jenom ultratenkou biobavlnu, doufám, že to nesignalizuje nic špatného, ale asi se na to zeptám dr., jak tam půjdem, jestli je to normální
8. pro 2011 ve 22:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Malý má též vždycky spocenou hlavu. Hold je v tom kočáře dost teplo, zvlášť, když leží. A vzadu má malou plešku :grinning: , takže tam je spocený vždycky.
9. pro 2011 v 07:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Když jsem tu tak četla, jak všechny uklízíte, tak mě to taky povzbudilo do úklidu a včera jsem se vrhla na okna :slight_smile: Takže dnes očekávám, že bude pršet, jako vždy...
9. pro 2011 v 07:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 vyjukaná ani ne, spíš mě s..e, že jsem na tu příšerně zakloněnou hlavu upozorňovala odmalička a dr. mě stále jen odbývala...... ať mi nikdo netvrdí, že CTP se jen tak vyskytne v průběhu, s tím už se to mimi musí narodit ne??
@hobitkova Verča se potila spíš ty první měsíce, teď už ani moc ne :slight_smile:
9. pro 2011 v 08:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina jj, svalové napětí už je vrozené...nikdo neví proč to tak je...buď je to těhotenstvím nebo porodem, ale já měla obě těhu i oba porody úplně jiný a měli to obě děti...
nicméně jak jsme začali s malým cvičit už v šestinedělí, tak už ho nemáme, ale vleče se to s náma pořád, protože si to ty děti nesou s sebou až do tý doby než začnou chodit...
9. pro 2011 v 08:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj dievčatá.
Čítam vašu diskuziu pravidelne,samozrejme vrámci času :slight_smile: Čo sa týka vojtovky,tak mi chodíme s malým už od 6 týždňoch a to mu bude už takmer 8 mesiacov.Nie je to nič strašné,prešli sme snád všetky možné cviky a aj cviku na balónoch,je pravda,že pri niektorých malý plakal,bolo mi ho luto ale je vidiet,že to má účinok.Čo sa týka papania,tak mi sme na UM od 3 mesiacoch,takže sme začali s príkrmami skor ako vy.Ten náš čertík je riadny šrotovník,zožerie :slight_smile: všetko čo vidí.Síce ma teraz blbé obdobie,odmieta Um,vypije mi za den max.400ml ale ináč papká takmer všetko,samozrejme sa snažím mu dávať jedlo primerané jeho veku ale niekedy dostane aj lahodku.Naštastie nemá s tým žiadne problémy :slight_smile:
9. pro 2011 v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kometka5 No těhotenství jsme tentokrát měla dost problémový a mohlo to dopadnout ještě hůř....no holt s tím nic nenaděláme, začnem se s tím prát :slight_smile:
9. pro 2011 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@stazina1 Kdyby jsme neměli neschopnou dr. tak jsme už mohli cvičit dávno. A mléka vypijeme tak 150 ml za den, tak to jste na tom ještě dobře :slight_smile:
9. pro 2011 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov vcera nam dosiel do schranky novy D-test, a najlepsie dopadlo maslo od Madety co ma potesilo lebo my ine ani nekupujeme, medzi najhorsimi boli dake bio a farmarske masla
9. pro 2011 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila taky jsem to četla :slight_smile: Tady je vidět, že ne každé bio je opravdu bio :D
9. pro 2011 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
my jsme dávali malé chlebík zatím jen jednou a jenom tu kůrku a strašně jí to jelo - byl to ale domácí chleba :wink:
9. pro 2011 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pusolamy nejlepší je prý modrá indulona :wink:
9. pro 2011 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina já jsem cvičila s malou jeden cvik z Vojtovky, když měla 2 měsíce, ptz se točila hlavičkou jen na jednu stranu a zdála se mi pokřivená... Nebylo to nic, co by ji bolelo, ale nelíbilo se jí to :frowning2: takže vřískala příšerně, ale 100% to pomohlo.
9. pro 2011 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov Tak já tady měla včera paní na úklid (hlavně okna - těch x oken se při malé nedá stihnout) a jen co je umyly, tak přišel takový vichr s děštěm, že byly z jedné strany okna úplně mokrá.. Ale zase si říkám, aspoň ten prach už tam není :D
9. pro 2011 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xlili nedá se nic dělat, musíme to i přes pláč vydržet, aby to bylo v pořádku a Vojtovka je prý opravdu účinná...
9. pro 2011 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina
tak my máme suprovú doktorku,pošle ta fakt na rozne vyšetrenia,nezdala sa jej velkost hlavičky a už nás šupla na sono hlavičky a to snme mali iba 2 mesiace,fakt je akčná :slight_smile: ale neboj tá vojtovka je dobrá vec,tie cviky nie sú až tak strašné a to viem o čom hovorím :slight_smile: chodíme tam takmer od narodenia,teraz tam chodíme iba ukázat sa :slight_smile: nastastie :slight_smile:
9. pro 2011 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina a Verunka má přesně jaký problém? Mě se Juditka plazí,sedí,ale přetáčí se pouze na levou stranu a na pravou vůbec nechce :frowning2: Tak uvidím příští týden,co nám paní doktorka řekne,ale myslím,že by už neměla preferovat pouze jednu stranu. i když ji motivuju a lákám hračkama,tak to prostě neudělá.
9. pro 2011 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy Verunka se právě ani neplazí, natož aby seděla, nepodsouvá ani kolínka,otáčí se jen na jednu stranu a pouze ze zad na bříško.... závěr vyšetření je zvýšené napětí svalů a opožděné vzpřimování, předepsána reflexní lokomoce (Vojtovka) v oblastech reflexní plazení a reflexní otáčení a cvičení na míči.......já myslím, že se vůbec nemusíš bát, že se Juditka otáčí jen na jednu stranu, pokud dělá to ostatní :slight_smile: , každopádně dr. ti určitě poví více
9. pro 2011 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek