• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
Heh to je pekne, my sme stale na tych 5-6 lyzickach...
hura ale neplakal pred spanim, bolo dlhe kojenie a nechala som rozsvietene na chodbe, tak ja neviem ci to bolo tym. Som zvedava co povie v utorok doktorka na osemmesacnej, tie flaky co mal na rukach a nohach ma uz na celom tele, brusku a tusim aj na tvari to zacina, skusam na nom vzorku konopneho kremu ale to nezabera. Tak sa bojim aby to nebol ten atopicky ekzem. Alebo ze by to bolo tym ze davam veci s lepkom?
11. pro 2011 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijir taky nepije skoro nic. Teda když jsem mu naředila trochu jablečnýho moštu tak sosal jak divej, ale jinak nic moc. A mošt už není a zase rok nebude :slight_smile: baví ho sklenička, ale jestli vypije deci za den, tak je to i moc. Ale je pravda, že já ho kojím eště docela dost, vlastně 5x za den, a postupně chci ubrat na 4x. Ale víš co - já si myslím, že v tom vařenym jídle je vody hodně, že to není tolik potřeba. Čůrá o stopéro :slight_smile: v makrobiotický knize Radost ze zdravých dětí (nejsem rozhodně makrobiotička, ale bylo pro mě zajímavý si ji přečíst a trochu se v ní inspirovat) píšou, že když člověk jí makrobioticky, což ty děcka zatím vlastně jo, tak pít nepotřebuje, protože jí "vlhký věci", ne suchý pečivo a a tak. A je pravda že Kuba si víc lokne když zblajzne pár křupek...
nojo, tak ale vidím že Jiřík se umí zastavit... že bych to jednou zkusila mu fakt dávat dokud fakt neřekne dost? No ale přece mu nenechám zblajznout půlkilo jídla... :slight_smile:
11. pro 2011 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee :A kolik myslíš že ti toho teda sní? mě Jiřík určitě víc než je ve skleničce a to mu to dělám i poměrně dost hustý :sweat_smile: .Má to spíš jako kaši ne polívku.... :fearful: No ale já vlastně kojím kolem a kolem taky ještě 4-5 krát.Protože kojím teda před spaním ,pak jednou až dvakrát za noc a pak v těch 6 a v 9...Myslím,že kdyby tu žížu měl tak se prostě napije asi...Schválně jsem teď do jeho obědové mističky nalila vodu a má to vžy tak 220-250ml a říkám je to spíš zeleninová kaše než polévka.....
11. pro 2011 ve 22:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijir jo já mu to taky dělám většinou dost hustý (a když to jednou bylo řídký, tak jsem to ještě zahustila myslim vločkama :sweat_smile: ) a tak jsem to taky šla změřit a je to 180ml, ta miska, ze který mívá zeleninu i kaši večer... tak snad to není tak hrozný... Vlastně mě znejištěly 2 věci - jednak že ke sváče už mu nedělám 1 jabko, ale 1,5 nebo 2, a pak že jsem někde dostala jeden kelímek od Aventu na jídlo pro prcky, usoudila jsem, že oni tak asi věděj, kolik by toho mělo bejt, a já mu toho někdy dávám víc, než je jeho obsah... no a taky že on se prostě nezastavuje. A není žádnej hubeňour :slight_smile:
11. pro 2011 ve 22:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee :Jééé tak to jiřík sní i jedno jablko + banán+ 6 piškotů :grinning: :grinning: :grinning: ...No vidíš tak Jiřík toho spráskne taky tolik ne-li víc,takže si nelam hlavu :slight_smile: :wink: .A právě hubeńour taky není,ale kolik váží to nevím a ani nevím ky se teda do tý poradny teď dostaneme.Měli jsme jít zítra,ale to jdeme se staršíma na kontrolu,takže poradnu prý odložíme tak jsem zvědavá na kdy....Ale ta váha mě fakt zajímá :grinning:
11. pro 2011 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee :A tak myslíš že to pití je v poho?? u těch starších nebyl vůbec problém.ti lemtali jak diví,ale Jiřík to prostě nechce....Jo a jak si psala tak taky nejradši z obyčejný skleničky :slight_smile:
11. pro 2011 ve 22:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijir já se vždycky bojim, že mě rozbolej ruce, když mi Dr. řekne Kubovu váhu :slight_smile: on má teď myslim necelejch 9. A jak se mají tvoji nemocní? A Jiřík odolává?
11. pro 2011 ve 22:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee :No my měli na tom půl roce 7,5 ,ale teď s těma příkrmama to bude asi rachot :slight_smile:.Uvidíme...Ti dva nemocní už jsou úplně jako zdraví :slight_smile:,jen atb mají ješte do středy:(.Jiřík právě úplně odolává,jen mám rýmu,ale jinak dobrý :slight_smile: Děkuju :slight_smile:
11. pro 2011 ve 22:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijir no, to pití zatím neřeším... ael vidíš, jaký jsou moje znalosti :sweat_smile: uklidňuje mě, že to jídlo má s vodou i to mlíko... snad to přijde. Dala bych tomu tak do deseti měsíců...
11. pro 2011 ve 22:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijir tak mě malej taky nepil, vypil cca 30ml za celý den...tak jsem teď zkusila ty šťávy ve skle a to mu tedy jede, naředila 1:1 a vypije i 100ml, ale musím mu dát napít před jídlem, on to po jídle prostě nechce...

a jinak já si každý oběd vážím, aby neměl málo než moc, a my baštíme 200ml, spíše kaše...jen mi připadá, že jíme pořád jedno to samý, ale někde jsem četla, že jim je to jedno, hlavně, že se nají... :grinning:
11. pro 2011 ve 22:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijir máme stejný rozvrh jídel, i když my odpoledne ještě máme v půl 3 mlíko a v půl 5 přesnídávku. mě prostě po tom obědu hrozně málo vydrží a akorát pádíme do školky, tak aby neřval v kočáru...
11. pro 2011 ve 22:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee :Asi jo,viď ? Oni si stejně sami řeknou co a jak a když my budeme chtít tak stejně mají svoje hlavinky :slight_smile:.S těma znalostma :já mám třetí a taky se objevujou věci který řeším poprvé :sweat_smile: .Prostě každé dítko je originál a tak to je :grinning: ...
11. pro 2011 ve 22:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 :jo tak to on vydrží asi proto že se tak napucne :slight_smile:...Protože když jsem mu odpoledne právě dávala mlíko než šel spát a pak ovoce,tak se mi budil třeba i 4-5krát za noc...přišlo mi že si prostě přes den roztáhl jako žaludek a pak potřeboval častěji v noci.když mu dám jen jednou to ovoce,tak se vzbudí tak 1 max. 2 ale to fakt málokdy :slight_smile:Možná je to hloupost,ale tak jsem si to vypozorovala....
11. pro 2011 ve 22:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila může to být nějaké alergická reakce - nám to po těch kapičkách Zyrtec za dva dny zmizela a teď ji mažu A-Dermou a do koupele dávám Oilatum a je to o 100% lepší...
12. pro 2011 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xlili no aj v materskom centre mi dakto odporucil A-dermu, tak ju teda kupim. Lebo ta konopna masticka co skusam teraz nezabera vobec. Do kupela mam stale tu Linolu ale nic moc, tak uvidim co zajtra povie doktorka.

Ty jo, jedno jablko a banan a piskoty??? To u nas sa nemoze stat:grinning:
Daniel ma sice uz vyse 9 kil, mozno aj 9 a pol ale este sa nestalo ze by zjedol tu malicku sklenicku celu. Vcera zjedol stvrtinu sklenicky ovocnej presnidavky jablko-mrkva a uz to bol zazrak, lebo to bola ta vacsia.
12. pro 2011 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 : ja kdyz varim tak si to taky vazim aby toho mela tak tech 190-200g, taky mi moc nepije jak pise
@ofelieee nejvetsi zizen je po krupkach
12. pro 2011 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila A-Derma je z ovsa - v lékárně prodávají testovací řadu sprchový gel a krém (asi za 110,- Kč), tak jsem zatím koupila na zkoušku tohle.. Ale vyhovuje nám, tak do toho půjdu - jen to objednám na netu, ptz v lékárně vychází jen ten krém (400 ml) na 610,- - což je pěkná darda :unamused:
12. pro 2011 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já nedávám žádné tekutiny krom MM (máme tak 5 za celý den). Doktorka říkala, že přes zimu to není potřeba a v tom jídle je vody dost. Příkrmy každý den vážím, ale jednou sní jen 30ml, jindy 160ml (to bylo zatím max.). Dělám toho víc a zbytek buď dojím, nebo to má na druhý den. A jíme co dvě hodiny, bez ohledu na to jestli sní těch 30,nebo ten max.
12. pro 2011 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
V noci jsme meli opet 39,4..takze pry bud mame anginu nebo 6. nemoc....uvidime do 2 dnu..jak to bude pokracovat...my se z toh asi nevyhrabeme...ale uz mame druhý zub :grinning:
12. pro 2011 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aprint
Ahoj.Tak my sme mali 6 nemoc v 6 mesiacoch,malý dostal z ničoho nič vysoké horúčky,mal ich 3 dni,boli sme u lekára a bol v poriadku,žiadne nachladenie a pod.Potom sa trocha obsypal a doktorka vravela,že prekonal 6 nemoc.Držím palečky aby ste mali dnes kludnú noc.
My sme dnes boli na 8 mesač.prehliadke,máme 77 cm a 10,5 kg a 6 zubov.Jedno štastie,že už nekojím :slight_smile:
12. pro 2011 v 17:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
Tak my to máme s tím pitím úplně stejně...nic moc :slight_smile: Akorát jí jede převařená voda,ale na lžičce,tak alespoň něco :wink:
12. pro 2011 v 18:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo s tím pitím jsem si taky vzpomněla, že ze lžičky to bere tak nejlíp, ještě z té skleničky. A taky sjem si vzpomněla, že co mi pije, je voda z uvařených jablíček, který dělám denně... Jsem možná přísná, ale žádný šťávy bych mu ještě nedávala...
@pusolamy tak to jsi mě uklidnila, já to jednou namátkově vážila a bylo to asi 170g a byla to tak ta běžná dávka... tak už jsem klidná. Dneska měl poprvé kupovanou skleničku, zmizelo to v něm jak v jámě a ještě se rozhlížel, co bude dál :slight_smile: a pak mi ukrad z talíře kus knedlíku s gulášem :sweat_smile:
12. pro 2011 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@stazina1 to je teda dlouhán! My jsme měli teď na 8 měsíční kontrole 71cm a 8kg :slight_smile:
12. pro 2011 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov
Niečo mi vrav :slight_smile: on je od narodenia troška väčších rozmerov,teraz už tak nepriberá,kedže lezie :slight_smile: je to náš šrotovník,je ako zberná bedna,pojme čo vidí :slight_smile: chutí mu všetko okrem UM,zrejme už ho má plné zuby :slight_smile: no hlavne,že je zdravý a že mu chutí :slight_smile:
13. pro 2011 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@stazina1 Tak to jste opravdu velcí, malá teď měla v osmi měsících 7600g a 67 cm :slight_smile:
13. pro 2011 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nás s pitím taky žádný zázrak, když se mi zdá, že by už oravdu měla něco do sebe dát, tak vezmu odměrku z nurofenu a ona to pěkně polyká. Jinak z flaštičky nebo ze lžičky je to vždy o nervy, vůbec neotevře ani pusu.
13. pro 2011 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dievčatá aj vaše detičky tak strrraaaašne kričia?Náš divoch ledva otvorí ráno oči tak kričí na celú izbu,už tretí deň ho to drží,najhoršie,že stáva o 5 hod.takže chudáci susedia :slight_smile:
čo sa týka pitia,tak cez den vypijeme ešte tak cca 100-150ml kojeneckej vody,ale tiež nechcel,začal pit až ked som mu zmenila učíci hrneček :slight_smile:
13. pro 2011 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@stazina1 Asi tak před desesti dny přišla malá na to, že umí křičet a celé dny nám to pořád dokazovala, až z toho někdy bolela hlava a vlastního slova nebylo slyšet. Teď už to docela přestala dělat. Tak počkej, třeba ho to přestane za pár dní bavit :slight_smile: .
13. pro 2011 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xlili Tak uz mam doma A-Dermu, ale mali u nas len ten myci olej a krem som objednala tak ho pojdem z lekarne vecer vyzdvihnut. A predpisala nam nejaky krem /nazov som zabudla/ co nam tiez musia namiesat v lekarni a musi sa skladovat v hladnicke, ze ho s tymmozem mazat aj 4 krat denne. Tak vecer uvidim co to je za krem. Asi este dominam tu Linolu a potom budem pokracovat s A-Dermou. Stretla som tam aj kamosku a ona ma dcerku s atop. ekzemom a toto bolo prve co mi odporucila.

Inak dnes sme mali tiez 8 mesacnu, okolo 9 kg /presne neviem, sestricka si to dako zamrmlala/ a 70 cm. Doktorka jedinu vec co povedala bolo ze stravu uz netreba do hladka ale rozmackavat a tie flaky vraj mam sledovat od akej potraviny to je. Ja na to ze mozno lepok tak povedala ze mam vysadit mucne veci. Ale zase ho nejak neprehliadala a nekontrolovala, len okom na neho mrkla a to bolo cele. Ako vzdy. Ja jej na to ze ovocie mi nechce ziadne a ona ze mam len skusat, skusat...no nic tak budeme skusat.
13. pro 2011 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@stazina1 U nás je taky už týden pěkně hlučno - můj je z toho vždycky na nervy... to nevím, co by dělal, kdyby to poslouchal téměř celý den :grinning: Ale je to sranda ji někdy pozorovat, jak ji ta pusa jede...
13. pro 2011 v 15:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek