• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
juhuu, dnes som sa vytesovala ako rozumie, uz sa tesim ked zacne rozpravat, zatial ale hovorenemu chape celkom dobre. Danko daj lopticku, odgula mi,, kde je stromcek - pozrie na neho a zasmeje sa, kde je lampa, kukne sa zaradom na vsetky lampy v byte, kde su hodiny a pod. No a to stvornozkovanie sa uz troska dari aj dopredu, len neviem ci to nevadi ked to plazenie dako preskocil skoro.
Kolko ma zjest dieta v tomo veku gramov zeleniny? Lebo zje denne zeleninovo masovy prikrm tak max do 100g ci to nie je malo ale ovocia zje 130-200.
5. led 2012 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak miminko zas nebude, fnuk, nevadi, mozno to kojenie fakt funguje troska ako antikoncepcia...no ale neva, uz sa tesim na dalsi mesiac, ta zvedavost ci ano ...alebo nie...
5. led 2012 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ofelieee Tak já jsem se ptala přes net pediatričky homeopatky a ta mě doporučila udělat koktail :slight_smile: 1 dcl převařená koj.voda do toho 10gr chamomila 30ch + 10gr baladona 9ch a podávat každou hodinu 1 lžičku po celý den. Tak nevím,musím to vyzkoušet :slight_smile:

Holky,co dáváte k odpolední svačince? Když pominu přesnídávky.
6. led 2012 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
rozvařený jablíčko

Kuba je nemocnej a mám z děcka zase miminko, co se kojí každou hodinu, v noci asi třikrát, pláče, neusíná sám... uff :frowning2: zvracel, měl horečky a teď má průjem, je to hrozně nepříjemný, mnohem horší, než když byl nachlazenej, to mi bylo tak nějak srozumitelnější
6. led 2012 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy :já dávám už rozmixované různé druhy ovoce třeba s piškotama :slight_smile: Nebo bílej jogurt a do toho mu rozmixuju ovoce a tak....
6. led 2012 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy :My totiž nemáme dopolední sváču,protože ji nechce :sweat_smile: .Takže odpo můžeme víc kombinovat :wink:.Jo a já už od začátku mixuju to ovoce normálně syrový :slight_smile: .
6. led 2012 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijir Takže Jiřík papá 4xdenně? A stačí mu to?
6. led 2012 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy :Jj v posdstatě jo :slight_smile:.Jí ráno tak 7:30-8:00 to vypije 230ml UM a pak má až o půl 12 oběd.No a pak o půl 4-4 má svačinu a v půl 8 večer zase 230ml UM.U mě to tak měli všichni kluci.Protože když jsem mu dopo dala sváču,tak pak neobědval.Samo že má někdy nějakou sůšu či křupku nebo tak ....Ale přibírá prý dobře a je spokojenej,nebrečí,tak myslím,že mu to stačí :slight_smile:
6. led 2012 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijir A dáváš i zeleninu syrovou př.mrkev?
6. led 2012 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijir myslím,tím nastrouhanou,je jasný že křoupat ji ještě nebudou :grinning: a jí ti chleba?
6. led 2012 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy :Jasně :slight_smile: mixuju mu ji s jablíčkama :slight_smile:.Chleba mi jí,ale jen když mu ám třeba patičku na žužlání.Namazanej jsem zkoušela,ale to se všelijak šklebil a nechtěl to.Protože taky on musí mít všechno sám v ruce a to to pak vypadá :grinning: .zatím ho má nejradši jen tak spíš na žužlání.Ale měla jsi vidět,když dostal linecký slepený marmošou :grinning: .To seděl dokud to nezblajznul.Dva kousky jako nic :slight_smile:
6. led 2012 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijir Ví co jobrý :grinning:
6. led 2012 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xlili jj po jablečné kaši a byla to hrůza děs, kolem 23h teda usnula ale 2,5h nám houpala po posteli a prděla jak starej chlap :grinning:
Malá miluje nemléčnou banánovou od Hami, ty nemléčný jsou dobrý, mají i bez příchutě tak na to mrkni :slight_smile:
6. led 2012 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj mamci, dnes mam asi najhorsi den mojho zivota. Rano mi spadol Pavlik po hlave z postele medzi postielku a moju postel, kde je medzera asi pol metra. Spadol tak hrozne, ze sa mu zadicka prehli ako luk, keby tam nebola ta postielka, tak spravi kotrmelec so zaklonenou hlavou a zlomi si vaz. Este teraz sa klepem hrozou. Vobec si neviem vysvetlit, preco som ho tam davala, ked to nikdy nerobim. Som ta najhorsia a najnezodpovednejsia matka na celom svete. Ale diky bohu, vyzera, ze je v poriadku - pekne papa, neblinka, nieje spavy, fontanela je ok, smeje sa a blbne, akurat nos ma trosku odreny od koberca.
6. led 2012 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijir kikuš se zase mohla zbláznit z perníčku s polevou, to byl klid na hodinu :slight_smile: je stejně zvláštní jak se ty hodnoty cose jídla mimin týče, Domčovi bych perník nedala ani za nic, ještě bych se podivovala, jestli jsou ty matky normální a teď u Kikuš jsem hodně polevila, ale zas jednou za čas a vidět ten její užaslý, nadšený výraz, to za to stálo :slight_smile:
jinak my dopoledne taky pomixované ovoce, přesnídávky mi moc nechce, čerstvé jí to jede o moc víc a na oběd už jsme přestaly mixovat a dáváme kousky a ona to v pohodě zbládá, a to jsme pořád totál bezzubí :-ú
6. led 2012 v 15:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ustarana neboj to bude v poho, matka, které nikdy nespadlo dítě z postele snad neexistuje anebo lže :slight_smile: ony ty pády vypadají děsně, ale mimísci jsou fakt jak z gumy a většinou se jim nic nestane, mě Domča spadl 2x, podruhé jsem musela volat rychlou, protože mi začal usínat, zavírat oči a byl úplně ztuhlý (nevím, jestli už jsem to tu nepsala), jak v křeči, ani ti nebudu říkat, že jsem měla málem infarkt, ale v nemocnici mi pak říkali, že to bylo z šoku, a ne, že by si něco udělal :frowning2: a že na čele jsou kosti nejpevnější
jestli už je malý v poho a nic na něm nepozoruješ, tak to bude dobré
ale všem nám přeju co nejmíň pádů, mě to zdřívějška fakt poučilo a teď ji nikde na vyvýšeném místě nenechávám, ale máme tu dvoje schody, takže nebudu říkat hop ... :slight_smile:
6. led 2012 v 15:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ustarana :Jejda to teda v žádném případě nejsi !!!! To se stane velké většině maminek...fakt.Mě třeba Péťa tenkrát asi v 7 měsících spadl přesně jak píšeš z gauče.Mezi gauč a stolek :frowning2: :frowning2: :frowning2: .Byla to hrůza,ale naštěstí mu taky nic nebylo.Nebo se mi pak asi před rokem opařil čajem až jsme museli na chirurgii chodit na převazy cca 14 dní.No a největší hrůza byla když se mi cca roční Jaroušek převrátil s celou jídelní židličkou v kuchyni na dlažbu a jen asi o 2cm minul roh linky...To jsme byli i pro jistotu 2 dny v nemocnici,ale taky mu vůbec nic nebylo.Tak co ještě si připadáš jako nejhorší a nenezodpovědnější?????(fuj to je ale slovo :slight_smile: )
6. led 2012 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hobitkova :Jé tak to jste holky šikulky :slight_smile: Já teda mixuju,ale už ne úplně do hladka a malinké kousíčky už mu tam nevadí.Ale ještě tak před 14 dny se dávil i na mini kousíčínkách :unamused: .A to už teda 2 zuby má :slight_smile:
6. led 2012 v 16:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
no my budem asi bezzubí snad až do roka, a to Domča měl už v 11 měs. i stoličky, holt fakt každé dítě je jiné, ale teda kouše těma dásnama statečně :slight_smile: a vždycky se u toho tváří tak důležitě :slight_smile:
jak jsi tady řešila tu Mirenu, taky o ní uvažuju, ale ona je myslím hormonální, že? já už nic s hormonama nechcu, ale slyšela jsem, že je teď nějaké nové tělísko bez hormonů a cena má být asi stejná, tak až půjdu k dr., tak se na to pozeptám
6. led 2012 v 17:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijir tak my máme 4 zuby a nechce kromě masíčka, což je prostě trošku na kousky nic...jinak se dáví a pak už pusu neotevře...takže já pořád mixuju do kaše...ale je fakt, že kámoška má 10měs. bezzubou holčičku a na tý je vidět, jak to poctivě kouše...Daník to sune rovnou do krku... :unamused:
6. led 2012 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ustarana jejda, hlavně že je v pohodě. Sonička nám asi taky 3x spadla z postele a Daník zrovna v úterý taťkovi. nechal ho hlídat Soničce a odběhl jen do kuchyně pro mlíko a už to bylo...no pominu-li, že nechápu, jak by 4letý dítě uhlídalo 3/4ročný, tak jsem si myslela, že ho to trošku poučí, ale ani náhodou. vrhá se pořád střemhlav a mám pocit, že on vůbec neregistruje, že něco končí a je tam prázdno... :grinning:
6. led 2012 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ustarana to se stane každému, nic si z toho nedělej. Mi teď spadlVaša na chatě z matrace. Naštěstí to nebyla postel, ale jen asi 15cm matrace, i tak to vypadalo hrozně a řev strašný, takže chápu, jak Ti je.
Vašík má jeden malý zoubek, kouká jen špička. Oběd michuju a na sváču jsem strouhala jablka, ale jí to špatně, tak zase jen mixuju. On nekouše, ale vsaje to do sebe.
6. led 2012 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ustarana hlavně, že mu nic není! Ještěže máte koberec... Toho se vždycky děsím při koupání, že se otočím a malá mi spadne - někdy je jak z divokých vajec :frowning2: a máme všude dlažbu, tak to by byl tvrdý pád..
6. led 2012 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak my jsme s tou stravou dost bojovali - malá nechce ze zelenony nic rozmixované, takže ji to dávám vcelku (na hranolky) uvařené v páře a Niki si to sama kouše, máme dva zoubky, problém je s masíčkem, to nerozkouše, ale sladké přesnídávky baští v pohodě... Včera měla poprvé jogurt a mohla se po něm zbláznit :slight_smile:
6. led 2012 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijir Prečo som najhoršia a najnezodpovednejšia? Pretože som jeho matka, ktorej doveruje, že ho bude chránit, pretože viem, že moje dieťa je živé až divé a nevydrží ani sekundu v kľude (o tom som písala v inej téme), pretože v každej chytrej knížke, ktorú som prečítala, to píšu. Ani v noci si ho neberiem do postele, aby mi nespadol, a nakoniec ho posadím na postel a ustieľam. Najhoršie je, že keby sa to stalo manželovi tak ho vykastrujem tupým nožom, takže ani nemám odvahu sa mu k tomu priznať.

@kijir @kometka5 @petaov @hobitkova @xlili Holky, díky za podporu.
6. led 2012 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ustarana : no hlavne ze je v pohode ja se toho tak hrozne desim no holt mame prvni tak to asi vic prozivame nez vice matky :grinning:
tak hoky zitra jdem na to ve 12 na nas myslete teda spis cely den jak to s adlekou vse zvladnem, snad nam obrad neprospi :wink:
6. led 2012 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, ked vam mimco spadlo, isli ste k dr.? Ja este stale sedim na nete a citam o urazoch hlavy a krcnej patere. A uz z toho asi ani neusnem. Celu dobu si premietam, co Pavlik robil pocas dna. Zvlastna situacia nastala len ked si sadol, vzal hracku a pritulil sa a potom si lahol a nechal sa hladit. No trvalo to 15 minut, tak to snad nic neznamena. Asi som mala ist k dr. :frowning2:.
7. led 2012 v 01:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ustarana hlavne ze je v poriadku, ja som nesla na pohotovost ale som tam volala a chlap mi povedal ze ak ma normalne zrenicky, neblinka, nie je podozrivo spave a je ok tak netreba chodit vrajje to zbytocne.

Aj my uz kuskujeme potravu asi dva tyzdne, najprv sa mu to moc nepacilo ale zje teraz kusky v pohode, ryzu celu, aj kusky brambor, zeleniny. Z brokolice si sam odhryzuje. Nemixujem nic, len prepucim vidlickou,
7. led 2012 v 07:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pusolamy Užij si to,je to jeden z těch krásný dní a okamžiků a Adélka to hravě zvládne,určitě je z ní krásná družička :slight_smile:
7. led 2012 v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pusolamy tak snad se všechno krásné a podle vašich představ povedlo... :wink:

@ustarana já vím, že první pád jsem taky hrozně prožívala, ale pokud se fakt chová normálně, hlavně nezvrací, nevrávorá, nespinká nějak příliš často, už bych na to zapomněla. jinak trápíš sama sebe. fakt se to stane 99% matek.

já se teď hrozně sžívám s tím, že malej si doleze kamkoliv. hlavně malá je třeba raplík až teď, má neskutečně energie, ale když byla jako Daník, tak se řeklo NE a poslechla. a pro Daníka slovo NE je pokyn k záchvatu smíchu...a stejně pokračuje tam kde skončil. takže už si stihnul ohřát ruku o troubu, skřípnout ručičku pod dveře, několik boulí, jak ještě nesedí jistě, skoro rozseknutý nos mezi očima o nábytek...a to už vůbec nepočítám ten let z postele...

ale jsem z tohodle období nadšená...už je takový krásný komunikativní...říká etě - ještě, tata - ale to je všechno, co ho zajímá...

a musím se pochlubit, že už spinkáme celou noc..fakt stačila jedna probrečená noc, a teď už si chvilku povídá, někdy pobrekne, ale nechám ho být a on zase usne...tak jsem nadšená...
7. led 2012 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek