• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
@petrullina A jaký máte vlastně problém? Že dělá pořád letadlo?
24. led 2012 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina Obcas se sem na vas juknu a neda me to nenapsat ti. Ja se starsi cvicila Vojtovku, protoze se pozde ale hlavne spatne plazila. Pouzivala pouze jednu nohu a tu druhou tahala. No cviceni bylo hruza. Mala mela 10kg a sily dost. Obcas jsem s ni brecela taky. Prvni asi mesic a pul se nic nedelo. To byly 2 navstevy rehabky. Pak nam zmenila cviky a to jsem i videla, ze ty svaly zabiraji tak jak me rikala, ze by mely. No a po zmene cviku do tydne lozila. Takze zkus vydrzet a priste ji rict, ze ti treba ten cvik nejde. Ono jde taky o to najit ten spravny cvik. Kdy tam jdes zas?

Jo a Nika taky rozhodne lip nespala atd
24. led 2012 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy neplazí se, nesedí, neleze, jen se otáčí na břicho, teď jsou to prý slabé šikmé břišní svaly :frowning2:
@verule80 Jdeme až 3.února, ona to viděla už na té rehabilitaci, že ten cvik je trochu probém, ale prý se to poddá, zatím je to boj a pochybuju, že se to zlepší, spíš k tomu chytne větší odpor. Já s ní budu cvičit to, co doteď, tam ty svalíky taky zapojuje, sice se u toho taky vzteká, ale rozhodně jí u toho nedrtím koleno :unamused: Jen mě trochu zarazilo, že sama terapeutka moc nevěděla, jaký jí dát cvik a trápit Verču stylem pokus omyl, to se mi teda nepozdává :frowning2:
Jinak díky :slight_smile:
24. led 2012 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verule80 to jsem netušila, že se ještě zkoumá, jakým způsobem se děti plazí. :confused: Malý tahá obě nohy za sebou, vzpírá se na rukách, tak snad je to ok.
24. led 2012 v 16:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina držím pěsti, ať jdou brzy vidět pokroky :slight_smile:
24. led 2012 v 16:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov No tak ja jsem tady u toho plazeni byla iniciativni a chtela s tim jit na rehabilitaci. On neni problem, ze taha obe nohy. to je snad normalni. U nas se ale odrazela pouze jednou nohou a tu druhou nepouzivala. Takze zapojovala pouze jednu stranu a to je spatne. Rehabilitacni tehdy rekla, ze je strasne dobre, ze jsem dosla, ze neni problem, kdyz dite dela neco pozdeji, ale je dulezite, ze to dela poradne.

@petrullina taky jsme mely slabe sikne svaly. To jsou pak uz dobre cviky na mici. Ty jsme dostaly, kdyz zacla lozit. Ty uz byly fajn. S tim vyberem cviku je to slozite. Ono je dulezite aby se jim to proste v mozku spojilo. No a ten spravnej cvik najit je nekdy tezky.
24. led 2012 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak dneska v Plaváčku jsem čuměla jak puk...ta instruktorka si vzala Pepu a jelikož je dost zahleněný, tak ho potápěla..ale normálně ze zad ho pod vodou přetočila na břicho..pak ho nechala až se potopil sám a on se pod tou vodou sám přetočil a pak sám plaval na zádech...nejprv jsme měla strach,ale pak jsem se na něj pod tou vodou koukla a bylo to hrozně krásný :slight_smile:a hlavně na ty hlenyparádní, lezlo to z něj jak blázen
25. led 2012 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
taka nasa chutovka s parizskym kremom a bielou cokoladkou :slight_smile:
25. led 2012 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
@ciernavila :Téééda to vypadá úplně luxusně :slight_smile: :slight_smile: Mňam :slight_smile: :slight_smile: Bych si hned teda smlsla.Akorát bych nesměla držet tu pitomou dietuuuuuu :frowning2: :frowning2: :frowning2: :grinning: !!!
25. led 2012 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila nádhera :slight_smile:
@kijir mluvíš mi z duše, já bych ho snědla snad celej, jak mě honí mlsná :grinning:
25. led 2012 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov díky, budeme se snažit :slight_smile:
@verule80 také máme napsané cviky na míči, ale zatím nám je nikdo neukázal :unamused:
25. led 2012 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina Takže se otáčí na bříško a tak si i hraje? Víš,mě to poslední dobou připadá,že žijem ve spěchu a stresu a tudíž se to přenáší na děti. Každý má svý tempo a otázky typu už sedí,už leze,už stojí....jsou pro mě frustrující a přenášíme to na naše děti. Jasný,že každý období je nějak vývojově významný a mělo by se "dělat to a to " -nicméně,kdo určil že to tak opravdu má být. Jasně,neurologové udělali nějaký tabulky-nějaký průměr a některé děti je prostě boří,buď jsou vyvojově napřed nebo prostě pomalejší. Mudra vám zjistila oslabené břišní svaly,dobrý, tak alespoň znáš příčinu proč.....musíte cvičit-tak zkuste poprosit o ty cviky na míči,dětem se to většinou líbí,prostě najít nějakou jinou,pokud možno -lepší variantu pro Verunku. Protože to deptá tebe,tak o to víc to bude deptat verču-prostě to vycítí. nebo prostě nějak ty cviky střídat. Např...já jsem taky plašila-Juditka se mě začala otáčet pouze na levou stranu v 5.měsíce,na pravou ani prd...tak jsem to začala řešit,jelikož se mi to nezdálo,že ještě v 8.měsíci jde jen na jednu stranu.Zavolala jsem známý(rehabce)a ta mě předala paní doktorku,hnedka doporučila vojtovku.Nechala jsem to po Vánocích a ejhle,Juditka se začala obracet i na pravou jako divá. Pak jsem mluvila s tou známou a ta mě říkala,že každý dítě je jiný,ano je to důležitý,ale mozkové hemisféry nejsou úplně vyrovnané a někdy to dýl trvá,pak se to propojí a je vše ok. Takže přeji pevné nervy (i Verče) a hledat co nejsnadnější cestu k problému :slight_smile:

@kijir Začaly jste se sestrou to podnikání ohledně kavárny,nebo těch dětských akcí? Jak to dopadlo?
25. led 2012 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@lusyy Napsala jsi to moc hezky, díky za to :slight_smile:
Víš, já jsem si o té vojtovce nahledala spoustu, i jsem přelouskala tu diskuzi tady na MK a pocity jsou rozpačité, přijde mi, že vojtovku cpou okamžitě, jakmile to dítě prostě nedělá,to, co má dělat v to dané období, ovšem pokud ji nařídí kvůli závažným pohybovým problémům, tak pak to beru. Já jsem prostě čekala, že dostaneme nějaké posilující cviky,když už nám teď chybí jen posílit ty svalíky, určitě existují jiné než vojta, ale bohužel ne. Pravdou je, že jsem z toho fakt nervní a je mi jasný, že se to přeneslo i na Verču, bohužel, když si jen vzpomenu na ten příšernej řev, tak nemůžu mít jásavou náladu. Jsem rozhodnutá na příští rhb si říct o ty cviky na míči.
25. led 2012 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy Hezky jsi to napsala :wink: Některé doktorky opravdu moc plaší. A celkově doba je taková. Pamatuju si, jak jsi tady tehdy psala, že se Juditka otáčí jen na jednu stranu, Vašík to dělal taky dlouho a já jsem se nad tím ani nepozastavila. Naše dr. říkala, že stačí, že se otáčí a je jedno na jakou stranu! Prostě hlavně, že to umí. Takže opravdu každá dr. říká něco jiného. To samé mě zarazilo, jak tu psala @verule80 , že se zkoumá i způsob plazení. Vaša se taky odráží jen jednou nohou, ale nějakou se odrážet musí. Nevím, proč by to hned musel umět oběma. Ale stejně mi to od té doby vrtá v hlavě :unamused:
25. led 2012 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov malá se taky odráží při plazení jednou nohou a jako by přitahuje jednou rukou. Někdy leze po čtyřech a někdy se tak plazí. Mě na cvičení, vede to rhb sestra říkala, že u plazení to nevadí, ale po čtyřech už se to hlídá, každý má na to jiný názor.
25. led 2012 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj maminky, idem vás po dlhšej dobe pozdraviť. Pozerám, že viacero z vás má ""problém"" s nemej pohyblivým dieťatkom. U nás je to úplne opačné a dokonca doktorka vravela, že je podozrenie na hyperaktivitu, ale tá sa dá zistiť až vo vyššom veku, tak dúfam, že plaší zbytočne.
@petrullina @kijir ste dobré, že stále držíte dietu, ja ostuda som sa do nej ešte nepustila. Chcela som tu delenú stravu, ale nejak som to nepobrala. Respektíve našla som dosť rozdielne návody na jej držanie, tak neviem. Mne by hlavne pomohlo, keby sme sa s Pavlíkom nejako zorganizovali a ja večerala v 18:00 a nie o polnoci.
@ciernavila Tej je krásny. Pošli recept.
25. led 2012 ve 23:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, nechtela jsem vas tu nejak strasit ohledne toho plazeni. Jen teda u nas se takto plazila asi mesic a pul. Proste jakoby mela tu jednu pulku chromou, nezapojovala ji. No a to si myslim, ze proste neni uplne o.k Pokud by jenom lezela na brisku a nelozila, tak bych to neresila. Obecne se nema resit pokud dite se neplazi do konce 10mesice.
26. led 2012 v 08:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a chodit zacla az 16 mesicich a to jsem neresila vubec.
26. led 2012 v 08:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
je to podla receptu: http://www.urybicky.cz/2010/05/pravy-parizsky-dort-podle-zdenky-s-krajeci-polevou/
ale ja som mala vacsiu formu nez tam pisu tak to cesto bolo moc nizke, preto som si to upravila podla svojho. Potrela lesnym dzemom, dala piskoty, potom ten parizsky krem a mieto cokoladovej mliecnej polevy dala bielu.
26. led 2012 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina a nezkoušeli jste začít plavat? tam se hodně posílí ty svaly a hlavně to děti nebolí....
26. led 2012 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aprint plavání u nás nehrozí, aspoň dokud nevezmou Kubu do školky, takhle ho nemám kam dát :unamused:
26. led 2012 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verule80 Jo,tak to mě připomíná bratránka,který se taky takhle plazil,jednu ruku nataženou a druhou nepoužíval,prostě jako by měla jednu stranu chromou,jeho maminka vždycky říkala plazí se jako Meresjev-a nikdo to tehdá neřešil,jenže ono to bude už skoro 30 let. A taky se naučil chodit a v roce lítal jak blázen :grinning: :grinning: :grinning:
26. led 2012 v 18:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
dneska se nam adelka poprve vycurala do nocniku :slight_smile: a dostalala zase rymu :frowning2:
26. led 2012 v 19:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@petrullina aha, to je škoda..to by se určite Verunce libílo víc než vojtovka ....
26. led 2012 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
páni měli jsme myslim předevčírem s Kubou pěkně šílenej den - je nějakej děsně silnej, ale hlavinka mu to eště nepobírá... v lehátku, ve kterym baští, visel celý jídla hlavou dolů, jen za zadek přivázanej... rozhodla jsem se nerozčilovat, jen jsem mu prostě nedávala lžičku obráceně - že jako snad pochopí, že když se dá normálně, tak dostane :slight_smile: pak jsem jela kočárem ke kamarádce a furt se tam stavěl (eště nesedí, kšíry nemá) - vyšplhal se, čučel dopředu přes boudu a řehonil se. Brala bych to, chápu, že ho to baví, ale když třeba nastupujem do busu, tak fakt potřebuju, aby ležel (teda polo-ležel), ale když ho obrátím, byl řev jak šílenej. Je to na hlavu, já se s nim přece nechci prát, příčí se mi používat násilí na vlastní děcko, ale co s tím? To byl boj... jak už jsem byla zoufalá, tak mě zachraňoval takovej milej starší pán, a že prej se rozhádal se svojí snachou a že by si Kubu adoptoval jako vnoučka :slight_smile: já to beru, když si ho někdy vezme, ať si to užije :grinning: já ho beru jedině do Manducy, na ten kočár fakt nemám...
26. led 2012 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee : tak u nas je tedka boj prebalovani - nechce mi lezet na zadech porad se otaci na bricho propina se a rve kdyz ji chci dat zpatky hruza pripadam si jak krotitel divy zvere :angry:
26. led 2012 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pusolamy nastastie chvilu bolo toto aj u nas, ale ja ho pri tom stale zabavam, jasim sa s nim, tak ze ho rozblaznim a tak zaujmem ze sa mu nechce otacat.... problem je vzdy akurat vecer po kupani, to zacal plakavat lebo sa mu straaasne paci vo vani. Ale tiez ho trocha poskadlim, zabavim a odputam hlavne pozornost a plac je rychlo prec...nastastie. Mne zacal zas kratsie cez den spavat....uvidim ako sa to bude vyvijat, ci nakoniec ak to bude dlho trvat neprejdeme na jeden spanok denne.
26. led 2012 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila Vašik začal spát jednou denně v 8,5 měsících. Ta buchta vypadá fakt úžasně! Jsi šikovná :slight_smile:
27. led 2012 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky,
tak my jsme nakonec skončili po 14dnech hnusné rýmy na atb. :frowning2: ale zdá se, že mu to pomáhá...
za týden jedeme na hory, jsem zvědavá, jak tam bude spinkat...a já se těším, že konečně budeme chvilku s taťkou a děti s ním... :wink:

@petrullina já bych řekla, že takový rychlý pokroky nemůžeš očekávat...a hlavně tam jde opravdu o to, aby se to dělalo správně...ale tedy na šikmý svaly je to fakt super míč...dáš si jí na míč na bříško a kroužíš jakoby dokola, ty jí držíš jakoby za boky a ona to sama vyvažuje právě tima šikmýma svalama...
27. led 2012 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 a myslíš ten velký míč??
Hory si určitě užijete, v Plzni se asi sněhu letos nedočkáme :unamused:
27. led 2012 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek