• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
Mě teda chodí peníze kolem 8.,10. v měsíci, akorát teď to bylo nějaký opožděný a došly až 13. 1. :wink:
20. led 2011 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xxmarypetxx no mě vždycky až ten poslední týden v měsíci,docela mi to komplikuje placení poplatků,většina je do 20týho :frowning2:
20. led 2011 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já se budím taky, ale hlavně tím, že jsme celá rodina nemocní, takže malý dávám paralen na horečku, všichni celou noc prokašleme, už od vánoc to stojí za starou bačkoru :frowning2: a pokud nikdo nekašle, tak mě bolí záda a nemůžu znova usnout. Zrovna dneska jsem manželovi říkala, že až se uzdravíme, tak se to mrně narodí a budem vstávat znova :slight_smile:
21. led 2011 v 19:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, tak dneska jsem přišla z nákupu, opět jsem nakoupila věcičky pro Davíídka :slight_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes: a už se mooocinky těším.. :wink:
21. led 2011 ve 22:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky :slight_smile: :slight_smile: tak ještě jedno nepsala jsem to sem :slight_smile: ale 29.1 :slight_smile: je můj den D :slight_smile: Vdávám se :slight_smile:
21. led 2011 ve 22:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
klaruska13: moc gratuluji,ať vám všechno vyjde,i počasí aby bylo příjemné a hlavně ať Davídek nezlobí :grinning:
Holky,jak jste se bavily o tom OSVČ-nevíte náhodou zda po dobu mateřeké dovolené ( 6 měsíců) musíme platit zálohy na sociálku a zdravotku? Až přejdeme na rodičák,tak už prý ne,to platí stát,ale nevím jak to je po dobu mateřské dovolené.
22. led 2011 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Klaruska13: koukám,že máme úplně stejný termín porodu-akorát,že nám tvrdí,že budem mít holčičku. :grinning:
22. led 2011 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lussy : Děkuju moc :slight_smile: :slight_smile: jj máme.. :slight_smile:
22. led 2011 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Klaruska13: A taky koukám,že jsi z Chrudimi. Já se chystám v Chrudimi rodit,tak pokud nám bude štěstí přát a ty budeš taky v chrudimské porodnici,tak se tam sejdem :slight_smile:
22. led 2011 v 17:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lussy : Jojo, no já se chystám v Havlíčkově Brodě , :slight_smile: jelikož moje mamkaa bydlí u Havl. Brodu :wink:
22. led 2011 ve 22:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, taky čekáme miminko. Už se na to strašně těším, :wink: Termín máme 26.4.
22. led 2011 ve 22:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eliss22 tak to je fajn :slight_smile:
23. led 2011 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy Já jsem OSVČ a po dobu mateřské dovolené se zálohy neplatí, platí je za tebe stát, ale musíš na sociálce podepsat nějaké prohlášení že osobně nevykonáváš činnost. Při rodičovské dovolené neplatíš zálohy jen tehdy, že máš pozastavenou živnost, pokud ji nemáš pozastavenou, tak buď platíš zálohy ty při hlavní činnosti anebo při vedlejší se myslim neplatí nebo jen něco málo. Ale pokud by jsi si platila i dobrovolné nemocenské pojištění, tak máš OSVČ automaticky jako hlavní činnost a zálohy platit musíš. Je tu o tom diskuze a dozvíš se tam skoro všechno, myslím že je to mateřská pro OSVČ, nebo tak nějak, já tam nakukuji pravidelně a vždycky se něco dozvim, nehledě na to, že ti tam dobře poradí. Taky to teď budu řešit, 18.2. nastupuji z neschopenky na mateřskou,tak se jich na sociálce radši ještě poptam, i když tam ti nic moc neřeknou.
23. led 2011 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marypet: děkuji mockrát za odpověď. Už jsem tu diskuzi taky našla,ale zatím mě nikdo neodpověděl. A nevíš náhodou jestli musím taky pozastavovat činnost při mateřské nebo jen stačí podepsat ten papír,že nebudu provádět činnost a jak to je se zdrav.pojišťovnou,tam taky nemusím platit? Díky
23. led 2011 v 15:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy : Já jsem se taky ptala, ale bylo mi řečeno, že při mateřské živnost pozastavovat nemusim, akorát někde chcou podepsat to prohlášení, někde ne. Já budu pozastavovat živnost až při rodičáku. Mně na sociálce řekly, že při mateřské dovolené se neplatí žádný zálohy, ani na zdravotní, to za tebe platí stát, oni by ti měli dát ze sociálky nějakej papír pro zdravotní pojišťovnu, aby věděli že jsi na PPM. Jěště se pak zeptam co a jak a dam kdyžtak vědět.
23. led 2011 v 18:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eliss22 Ahojky,koukám,že máš také stejný termín porodu :slight_smile:
@klaruska13 gratuluji k svatbě a přeji,ať vyjde vše tak jak má :slight_smile: také mě 29.1.čeká velký zlom,budeme se stěhovat úplně jinam..neznámé město,zatím tam nikoho neznám,no bude to zajímavé :wink:
23. led 2011 v 19:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak holky,dnes jsem byla s dcerou u pediatra a tam měla napsáno,že dobrovolné očkování proti TBC se dělá v 6 - 12 měsíci a měla by ho hradit pojišťovna,takže ne těch 200 kč jak jsem mylně uvedla,chybička se vloudila,ale když jsem o tom četla,tak to tam bylo napsané,že je to zpoplatněno......takže není,hradí ho pojišťovna :slight_smile:
24. led 2011 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina Děkuji :slight_smile: jojo.. držím palečky ať se Vám to vydaří :slight_smile:
24. led 2011 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
petrullina:ahojky omlouvám se byla jsme u našich celý minulý týden a tam není čas na pc.Jinak přímo z Plzně nejsem jsme kouksem od plzně ale v plzni mám gynekologa.Už si někoho sehnala?Jsem ¨sestra a mám známé a tak trošku to mám i okoukané kdo je a kdo není vyhovující.
Co se očkování na TBC týče?Ano to hradí pojišťovna plně jenom se nedělá už to přeskoušení na protilátky mylsím asi v 10-11letech kdy nám to dělaliy ve škole o to si prý rodiče musí sami říci svému pediatrovi a když je reakce negativní sami si rodiče musí říci o přeočkování.Standartně se to ted už nedělá.

Koukám co jsme četla já se taky takhle budím nejdřív v 1h pak okolo 4-5 a pak spím tak do 9h.Ale jsem za noc několikrát vzhuru.Budím se tak po dvou po třech hodinách.

Jo a nám taky řekly že to bude holčička už dva lékaři při Ultrazvuku takže také doufám že to nebude kluk máme všechno v holčičích barvách.
25. led 2011 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marypet : Já se taky ještě pozeptám a uvidíme zda se shodnem,protože každá úřednice říká něco jiného. :frowning2:
A co se týká toho očkování TBC - není pozdě dávat očkovat děti až v 6 měsíci? Co když s tím přijdou do styku už dřív? Nebo nebudem s nima chodit mezim lidi? Já myslím,že to není nějak dořešený :frowning2:
25. led 2011 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@catangoz ahojky,no po delších peripetiích jsem se objednala k dr.Vlčkovi,je jich hodně,co přibírají,ale vzhledem k tomu,že poradny budu muset absolvovat s mladším synem,tak jsem hledala někoho poblíž Vinic,abych nemusela jezdit přes celou Plzeň,chtěla jsem dr.Mejchara,ale bohužel měli místo v poradně až v březnu a to je pozdě...uvidíme,diskuze na dr.Vlčka nejsou špatné,sestra po telefonu taky moc fajn,tak jsem na něj zvědavá :slight_smile: Jinak dnes jsem absolvovala ten test OGTT,nic hnusnějšího jsem v životě snad nepila,ale protože už jsem měla fakt hlad i žízeň,tak mi to aspoň zaplnilo žaludek.Výsledky budou až na konci týdne,tak snad to bude ok :slight_smile:
25. led 2011 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo jo to jsme si říkala i já hnus fialovej je ten OGTT taky jsme nic horšího nepila.Ale je pravda že jsem vydržela pak nejíst celé dopolende jak mi to zaplnilo žaludek.
Jo jiak říkáš Dr.Vlček není špatný lekař taky jsme na něj zatím slyšela jen samou chválu tak držím palce at ti dobře dopadne OGTT.Už víš kde budeš rodit?A to že nechceš jezdit přes celou Plzeň taky chápu ono s dítětem je to horší to čekání jsou pak nervozní.
25. led 2011 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo ještě jsme se chtěla zeptat holky máte vybrané už chůvičky?Já v tom ted docela plavu a nevím kterou vybrat a aby byla přijatelná i cena.Budu ráda když mi poradíte.V diskuzi na téma chuvičky jsem se nic moc nedočetla.
25. led 2011 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@catangoz ahojky tak to neporadím:frowning2: jelikož taky pořád hledáme nějaké přijatélné. hlavně aby to mělo dosah víc jak jen 100-200m a bylo to za přijatelnou cenu. takže se připojuji a budu ráda za nějakou radu:slight_smile:
25. led 2011 ve 21:23  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@catangoz ahojky, co se těch chůviček týče - za mě můžu doporučit Philips SCD 480/00, teda mi je máme asi o třídu starší (jiná barva atd.), ale mám je odzkoušené na Domišovi, a to jsme je využili opravdu fest (denně doma, na grilování u sousedů - asi o tři baráky od nás, na horách, u moře a já nevím, kde všude) a jsem s nima max. spokojená, je tam 16 frekvencí, na které můžeš přepnout, když ti je ruší třeba chůvičky sousedů, ale to jsme museli za cleou dobu udělat jen jednou. Takže počítám, že u malé mi teď ještě poslouží a vím, že se na ně můžu spolehnout a být v klidu.
Toť moje zkušenost s chůvičkama. I cena je dobrá, kupovat nějaké za 3.000 i s mluvením na dítě mi přijde zbytečné.

Jinak mě tento týden přepadla šílená únava, v sobotu jsem nebyla schopná nic jen spát celý den, tak si říkám, že zítra na kontrole řeknu dr. o železo, protože mě i často bolí hlava, jestli to třeba nemůže být tím. Nemáte s tím některá zkušenost? U Domiša jsem v podobném stavu byla těsně po porodu, a to mi právě železo předepsali, aji jsem byla bílá jak stěna, což mi říkají, že jsem i teď. Tak uvidíme zítra. Mějte se.
25. led 2011 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,neslyšely jste náhodou o látkových kalhotkách,které se dávají miminku na bodíčko kvůli kyčlím? Pochopila jsem to tak,že normální jednorázový plíny dáme pod body,po tom mimčo ustrojíme(body,dupačky atd..) a na to dáme látkový kalhotky-můžem do toho přidat látkové plíny,počet nám sdělí doktor dle kyčlí. Já jsem to teda ještě neviděla,ale prý už se to nemusí skládat tak jako dřív. Nemáte s tím někdo zkušenosti?
26. led 2011 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@catangoz No tak rodit bych chtěla ve fakultce,tak doufám,že po avizovaném odchodu lékařů nás bude mít kdo odrodit a taky jsem zvědavá jak to bude s místem,prý tam chtějí vozit i z Karlovar.kraje,tak to jsem fakt moc zvědavá,jinak pak už je v Plzni jen Mulač ne??a tam bych asi nešla,ne ani tak kvůli zastaralému prostředí,ale spíš kvůli tomu,že kdyby jakýkoliv problém,tak raději být ve fakultce,kde je to přístrojové vybavení přece jen lepší :slight_smile: a ty budeš rodit kde???Chůvičky zatím pořizovat nebudeme, nedokážu odhadnout,jestli nám vůbec k něčemu budou,takže taky moc neporadím :frowning2:
@lusyy Plínu navíc kvůli kyčlím jsem dávala klukovi,dala jsem papírovou,zapla bodíčko a na to jsem mu dala látkovou plenu složenou tak jak ji máš z žehlení,do toho obdélníku a na to takové natahovací kalhotky,které tu plínu držely a pak ještě dupajdy,ale bohužel nevím co přesně myslíš tím skládáním plen jako dřív...jen vím,že dřív místo látkových kalhotek bývaly takové igelitové zevnitř :wink:
26. led 2011 v 18:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy o látkových kalhotkách jsem nic neslyšela, my jsme kvůli kyčlím nosily dvě papírové pleny na sobě (norálně pod bodýčko) a bohatě to stačilo. Já myslím, že řešit to dopředu nemá smysl. Radši počkej, až co ti řekne ortoped na první kontrole. Někdo třeba to široké balení nepotřebuje vůbec, tak snad to bude i náš i váš případ :wink:
26. led 2011 ve 23:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,děkuji za rady. Je pravda,že to asi nemá cenu řešit dopředu.
@petrulina: myslím,že to jsou ty natahovací kalhotky-to je asi ten správný výraz. :slight_smile:) Díky.
27. led 2011 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky!
Tak já budu rodti asi v Rokycanech vím že vybavení je ve fakultce dobré ale mám tam kamarádku lékařku a opravdu odchází asi 35lékařu z 47 tak to tam bude docela síla.A u Mulačů to mají krásně zrenovovaný a je to tam fakt hezké ale je pravda že ti tam nenabídnou epidurál protože nemjaí svého anesteziologa zatímce v Rokycanech jsou na epidurály hodně dobrý.A je tam i více soukromý takže jsme zvolila rokycany.
Jo co se týče hcuviček taky pořád hledám něco co bude mít dorbý dosah více kanálu jak 3 (protože sousedi jsou tady troje s dětmi tak abychom si nelezli do kanálu) a nestálo to majlant.A taky si mylsím proč vdieo přenos a zvukl na druhou stranu když to mimčo začne brečet stejně tam půjdu ani by mi to nedalo.
Co se týče těch plenek atky buu ráda za každé možné řešení segra dávala plenky pod bodíčko a Týnka musela mít o číslo větší aby se tam vešla.
27. led 2011 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek