• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
@ciernavila Pavlik ma tiez topanocky uz cez 2 mesiace. Su s pevnou patou a na snurky. Chodi i lezie uplne v pohode, spicky nevytaca. Tiez som z toho bola zmatena. A dalsia dilema je ci kupit topanky s klenbou alebo bez. Na tom sa tiez lekari nevedia dohodnut. Takze jedine pouzit zdravy selsky rozum.
14. únor 2012 v 16:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila já to taky řeším a rozhodla jsem se tohle téma pojmout jinak než všechny ostatní - tedy neprosedět tentokrát X večerů u netu a stejně zůstat na vážkách, ale rovnou jsem si pomyslela, že děti v Africe taky běhaj bosky. a jak jim to běhá.. což uspěje jen v kombinaci s tím, že máme doma koberec, takže je to takovej proměnlivej povrch, a že vidím, že se mu tam capká dobře... ale kdo ví, jestli to dělám dobře. Vyrobila jsem mu kožený capáčky alá liliputi a na podrážku dala takovou tu neklouzavou hmotu, ty mu dávám, když jsme na jiných povrchách někde...
@kijir to je dobrý mít za úkol od Dr. bafat na dítě :wink: držím pěsti, ať je to jen planej poplach
14. únor 2012 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
vidím, že řešíte bačkůrky...
my včera byli zrovna na rehabilitaci, tak jsem to řešila. máme doma už koupené normální bačkůrky kotníkové na tkaničky...nicméně mě teď doktorka řekla, že jelikož malej má ještě dost skrčené prstíky při sezení atd. (jako opička), tak že by měl mít hodně kontakt s podlahou, aby ho to nutilo je natáhnout. nicméně u nás prý nejde ještě o stání (jako že na to není ještě připravený právě kvůli tim skrčeným prstíkům), jako o to, že je zvědavej a chce vidět výš a dál...a je fakt, že prostě on neudělá krok, jen vždycky stoupne a pak zase dolů. a říkala, že až začne obcházet, tak jedině tvrdá podrážka a tvrdá pata a zpevněný kotník...
14. únor 2012 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijir a jaký je tvůj názor? zkus to na něj udělat v domácím prostředí. je fakt, že je určitě v novém prostředí, je zvědavej a nereaguje adekvátně.
nám to kontroluje při každý návštěvě a když jsem v 8 měsících říkala, že vůbec nemluví, nežvatlá, tak to právě taky zkoušela...
14. únor 2012 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ustarana já vždycky kupovala se srdíčkem. podle mého se sama nožička nevytvaruje...protože teď mají plochý nohy a právě tím srdíčkem se udělá klenba...
14. únor 2012 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 To som tiež kúpila, ale fakt som presedela niekolko dní na nete a stále dvojaké názory. Tak som volala pediatričke, a že vraj nevie. Tak som volala ortopedovi a ten mi vravel, že tým nič neskazím, ale ani nepomožem, lebo klenba sa vraj vytvára až okolo 3 rokov. Tak som kúpila s klenbou.
14. únor 2012 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Takze ja som sa minule pytala tej pani ktora predava topanky v zdravotnej obuvi a ona povedala to iste co ustarana, ze ci je s klenbou alebo bez tak je to jedno, lebo vraj klenba sa robi okolo 3 rokov, dovtedy tam ma dieta tukovy vankusik...
Ja som sa rozhodla ako ofelieee, na pancusky mu davam protismykove ponozky, nech beha naboso, a este mam objednane capacky z koze. Ja mu kupim kotnickove az zacne behat sam, kym sa len stavia a casto lezie tak ho nebudem zatazovat topankami. ja som nosila vselijake zdravotne aj s klenbou, aj u ortopeda som behala ako mala, nosila vlozky do topanok a aj tak mam ploche nohy.
14. únor 2012 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky tak k tem botkam, ja to vidim ze nejake botky poridime az na jare, mala mi uz stoji a okolo nabytku udela par krucku ale mame koberec tak ji davam jen puncosky a ponozky a do kocarku jeste takove chlupate backurkyale to hlavne kvuli chladu. myslim ze do toho roka nebo az zacnou chodit jakoze opravdu chodit je cas :wink:
14. únor 2012 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 :No já si právě myslím,že tam se absolutně nesoustředil a ta drkačka je pro něj v záplavě dnešních možných zvuků nezajímavá....Doma se otočí na stranu ze které na něj mluvím,ale zatím vždycky jako spíš že zavolám a on se otočí.Ona mi říkala že to máme zkoušet šeptem,tak prostě uvidím,no....
@ofelieee :Jo viď :grinning: ??? Tak na bafání taky reaguje ještě zkusíme ten šepot...No nevím no,myslím,že slyší snad normálně jen se prostě nedokázal tam sousředit,doufám :sweat_smile:
14. únor 2012 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,tak bačkůrky by měly být když chůze převažuje nad lezením,pak zpěvněné kotníky a pevná pata-ale pozor na opatek,aby netlačil do achylovky - toť mé vědomosti ze školy :grinning: Jo,a dítě by mělo mít kontak se zemí,hlavně v létě na trávě-to je super. Dlažba je moc na nožičky tvrdá,lepší koberec nebo dřevěná podlaha-ne plovoučka :wink:

@kijir tak nám vyšetření sluchu nedělala,ale stejně Juditka,jakmile ji dám na váhu,tak je řev a řev,takže by asi spolupráce nebyla :sweat_smile:
15. únor 2012 v 07:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy
@kijir ahojky holky, tak nám taky sluch nekontrolovala. jen zvážila koukla do pusinky a trošku jak se hýbe jinak nic. tak na 10měsíční kontrole 8670g a 75cm :slight_smile:
15. únor 2012 v 09:06  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v červnu 2018 (16. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@debule jůůů,kája je kus ženský.-je dlouhá .my 9.270g a 73 cm.
15. únor 2012 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lusyy jj už jsou to naše velké slečny:slight_smile: hrozně to letí:frowning2:
15. únor 2012 v 09:17  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v červnu 2018 (16. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila my ty capáčky máme už od vánoc a jsem hrozne spokojená...z nornálních bačkůrek malýmu hrozně smrdí nohy a tohkle je jakoby chodil bosej, talkz ekrásně cítí podlahu a navíc nekloužou....vzala jsme o 2 cisla vetsi...je to lepsi mame je z www.nolen.cz
15. únor 2012 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky, dlouho jsem tu nebyla :slight_smile: je něco nového? :slight_smile: Vidím, že se řeší bačkůrky, zrovna jsem si taky říkala, jestli začít dávat nebo ne, každý říká něco jiného :sweat_smile:
15. únor 2012 v 18:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aprint ty vypadají bezva :wink:

@fassy Ahojky,dlouho ses tady neukázala,to malý dává tak zabrat??? :slight_smile:
15. únor 2012 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aprint tie som chcela povodne ale nakoniec som objednala na mieru z Fleru, malemu som obkreslila nohy, napisala miery a poslala pani ktora mi usije. Ked z nich vyrastie tak potom kupim mozno Nolen.
15. únor 2012 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy No asi hodně dlouho, přibylo tu mooooc stránek :-O Nějak nebyl čas, malej je jak drak :grinning: Nejvíc ho samozřejmě baví, když maminka vytáhne netbook, to zahazuje všechny hračky a valí mlátit do klávesnice :grinning: Navíc jsme teď mimo ČR, manžel jel pracovně do USA, tak jsme jeli s ním, tak je to i tím časovým posunem :slight_smile: Je tady něco nového? Miminka rostou a rostou, strašně to letí, za chvíli už všichni budeme slavit první narozeniny :slight_smile:
15. únor 2012 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
haha tak baby, na porovnanie ako ten cas leti. Zavinovacka jarna Emitex v den prichodu z porodnice a Emitex fotena pred par dnami :grinning:
16. únor 2012 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (8)
@ciernavila tak ja uz se ji ani neodvážila vytáhnout...Pepan by se do ní asi už ani nevešel:grinning:
16. únor 2012 v 15:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila : krásně ti ten chlapeček vyrostl :grinning:
my dneska byly na desetimesicni a mame 9,28 kg a 73cm
16. únor 2012 v 15:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fassy páni, vítej :slight_smile: tak to máte dobrej zájezd teda. Taky bych někam jela, už mám docela roupy... jak se tam Danečkovi líbí? a vám?

@ciernavila páni Danielko má uplně vlasy, takový jako opravdovský... Kuba je pořád takovej plešatec, teda ne uplně plešatej, ale má je hodně světlounký, tak nejsou moc vidět... pořád vypadá jako mimino :sweat_smile:
16. únor 2012 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ofelieee moja mama mala cierne kucerave s loknickami ked bola mala a smeje sa na tom ze co za par chlpov jej ostalo v dospelosti...ani cierne, ani kucerave. .,takze ktovie ako budu mat ked vyrastu :slight_smile:
16. únor 2012 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee No zájezd pěknej, let byl ale hrozně dlouhý, Daneček to ale zvládl na jedničku. Až jsem se i sama divila :grinning: Daníkovi se tu líbí, je tu teplo, sluníčko, koupání v bazénu - on vodu prostě miluje :slight_smile: Mi se tu taky moc líbí, jsem teplomil, tak jsem docela ráda, že jsme uletěli před těma hroznýma mrazama z ČR :slight_smile: Manžel už je tu potřetí, tak on už je zvyklý. Jsem mu říkala, že dokud jsem na rodičovské, tak to budeme praktikovat každý rok :grinning:
16. únor 2012 ve 23:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@fassy jééé,taky bych frčela za teplem. A jak to tam děláte s prohlídkama,lékaři,očkování? Na jak dlouho tam jste?
17. únor 2012 v 08:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: to já si tu zimu ještě užívám, nejsem právě moc teplomil... ale ani sedění-na-zadku-mil :wink: tak se mějte krásně! A já si snad užiju o víkendu běžky...
17. únor 2012 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy My jsme tu od 21.1. do 31.5. S doktorkou jsme domluvení, máme všechna potřebná očkování za sebou a další budou až později, tak jsme využili neočkovací pauzy. Kdyby náhodou Daník nebo my onemocněli, tak je to placené manželovým zaměstnavatelem z pojistky, takže v tom jsem taky v klidu :slight_smile:
@ofelieee Já právě teplíčko miluju, o víkendech jezdíme různě po výletech po okolí, tak na zadku nesedíme :grinning: Zkusím nahrát nějaké fotky do alba :wink:
17. únor 2012 v 15:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Než jsme odjeli, tak Daník se plazil a lozil, přijedeme a bude chodit :grinning: Už teď ťapká za ruky a obchází nábytek. Navíc už bude mít víc jak rok, tak bude mít oslavu na několikrát - 1x v den narození v Americe a pak několikrát v ČR :grinning: Ten se má :grinning: To my vlastně všichni, páč jsme všichni v březnu (Daník, manžel i já) :grinning:
17. únor 2012 v 15:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fassy já fotky dávám na http://ofelieee.rajce.idnes.cz/08_Kuba/ nechtělo se mi vyrábět další stránku...
17. únor 2012 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
páni tak Kuba se otřepal z nachlazení a je teď tak báječnej! Celej den pusu od ucha k uchu, vymejšlí blbinky a řehtá se jim, kamarádí se se všema okolo... to je dobrá odměna za těch několik probdělejch nocí a nervy v kýbli :slight_smile:
17. únor 2012 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek