• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
@ofelieee : máte krásné fotky a teda obdivuji jak s malym bezkujete musi to byt poradna drina ho tahat v tom vozku :slight_smile:
17. únor 2012 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pusolamy víš co, bylo to spíš na zkoušku, měli jsme to vozítko půjčený od kamarádů a byli jsme s tím asi tak 2 hoďky než se Kuba vzbudil, navíc bylo těch -20... bylo to moc prima, okolo baráku jsme měli docela rovinky, takže jsme se zas tak nepředřeli... bylo to moc prima, bejt pohromadě, protože jinak jsme se různě střídali... nu je fakt že my jsme dost běžkomaniaci, takže jsme si to užili

napadá mě, jak se asi má @marketnieuw ? dlouho tu nebyla...
17. únor 2012 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee :slight_smile: to je fakt.... ale co chodim do prace, tak toho casu moc neni ...
mam se dobre, brisko roste - fotka je z minuleho tydne z dovolene :wink: ... taky jsme meli zaveje, jako vy - ale pisecny :dizzy_face:
Karuska chodi do jeslicek, uz si konecne zvykla... ale jednoduchy to nebylo
pry 8-9. mesic je z hlediska separacni uzkosti nejhorsi :frowning2:
17. únor 2012 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
tak Pepa pochopil, že se z postele nedá lézt po hlavě..tak doleze ke kraji, otočí se a sleze nohama :slight_smile: tak první přádný úspěch mého snažení...ještě ho odnaučit lézt do odpadkového koše :slight_smile:
17. únor 2012 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Ahoj holky, máme dnes za sebou návštěvu na rehabilitaci. Vašík je úplně zdravý, jen má trochu slabé bříško, tak se mu ještě nechce lézt. Na všechno by přišel sám, neurologicky je v pořádku, ale když už jsme tam zašli, tak nám příště ukážou nějaké cviky. Tak jsem ráda, že dr. jen plašila. Ptala jsem se i na tu pozici na medvěda a opravdu je to normální. Dostali jsme pochvalu, že ještě kojíme a že je Vašík tak komunikativní :slight_smile:
Separační úzkost se u nás zatím neprojevila. Posledně ho hlídala moje kámoška v jejich bytě, protože nikdo z rodiny nemohl, a vypadalo to, že jsem mu ani nechyběla, což mi bylo trochu líto.
17. únor 2012 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee Máte krásné fotečky :slight_smile: Malej je roztomilej :slight_smile:
@marketnieuw Tý jo, ty už čekáš druhé? Tak to klobouk dolů, mi zatím stačí ten jeden rošťák :slight_smile:
@aprint Jo tak odpadkový koš vede i u nás :grinning: Dokonce si z koše už vytáhl i tvrdý starý rohlík a začal jo dlábit, prasisko malý :grinning:
@petaov Na to slabé bříško jsme taky cvičili, protože byl Daník narozený o měsíc dřív a prý měl ochablé svaly na zádech a bříšku. Ještě, že už necvičíme, nemohla jsem to vydržet, jak malý plakal a řval, musel cvičit tatínek :frowning2:
18. únor 2012 v 06:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fassy já doufám, že to nebudou žádné hrozné cviky, u kterých by brečel. Vy jste cvičili Vojtovku?
18. únor 2012 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov Jako cviky to hrozné nejsou, Daníkovi se spíš nelíbilo, že ho nutíš dělat něco, co nechce. Jj, cvičili jsme Vojtovku, ale jen na posílení svalstva. Cvičili jsme 2-3x denně. Jinak to potřeba nebyla :slight_smile: Brečet ti asi bude, ale hned ho to přejde, jakmile maminka pochová a poňuchňá :slight_smile: Mi se taky kolikrát chtělo brečet, když jsem ho viděla :frowning2:
18. únor 2012 v 16:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky tak my jsme dnes byli na vitani občanku bylo to fajn dostaly jsme kyticku,pametni knizku a zlaty privesek. adelku to byvilo jen chvili nez se rozkoukala ( trozkoukala se jeste nez to zaclo) a pak uz chtela na zem a lozit :unamused: jo a nejvic se ji libil pripitek to se mi vrhla na sklenicku a chtela mi ty rychly spunty vypit :grinning:
18. únor 2012 v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@marketnieuw páááni teda pěkný bříško to vypadá... držim ti palce a pořád trošinku závidím :sweat_smile:

ale ty jesle si představit teda nedokážu... a dneska jsem se bavila s manželovou maminkou, vyprávěla mi o nějaký kolegyni, co dávala takhle malý dítě do týdenních jestlí - měla ho jen od pátku večer do pondělí ráno. To je šílený... Já teď vymýšlím nějakej systém vzájemnýho hlídání s holkama co mají taky děti, vzala jsem nějaký práce a představovala bych si to tak, že se sejdem v jednom bytě, jedna si vezme děcka a druhá se zavře ke kompu... bude tak po ruce, kdyby bylo zle, ale bude mít klid na práci... a střídat se třeba po týdnu...přijde mi že i obráceně je to lepší - hlídat dvě je sice asi náročnější, ale zábavnější... tak jsem zvědavá, jestli je ulovím :slight_smile:

@fassy viď: :wink: ty děti jsou prostě boží...
19. únor 2012 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky, tak hlásím, že jsme úspěšně dokojily :dizzy_face:, na jednu stranu je mi to i líto (přeci jen to bylo naposledy), ale na druhou stranu už jí to moje mlíko nemohlo nic dát :frowning2: má to ale jednu velice pozitivní stránku, poté co se nadulí večer Sunarem, spí krásně celou noc až do 6 do rána, sem tam sice zabrečí, ale už to není ta hrůza co dřív :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
proto jsem se chtěla zeptat, nepoužíváte tu některá Sunar NUtra Defence? ten mi malá nechtěla a zbyl mi tu jeden celý neotevřený sáček, tak bych vám to klidně za poštovné poslala, je mi líto to vyhodit, přinejhorším to budu muset spotřebovat třeba do kaší
20. únor 2012 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@hobitkova my ho používáme,ale jsme už na 3.
20. únor 2012 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee tak tydenni jesle, to zni hrozne :sweat_smile:
a z jakyho duvodu ho nemela pres tyden? to by se mi styskalo :frowning2:
20. únor 2012 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hobitkova to je dobré se konečně vyspat že ?? :slight_smile: taky jsem s tím spokojená...sice je to naročnější na přípravu,ale za ten odpočinek to stojí....
20. únor 2012 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já nevím, proč vyhazujeme peníze za hračky, když naše dítě zajímá hlavně smeták, smetáček, lopatka, odpadkový koš, moje boty,kolíky na prádlo, složené žehlící prkno( po tom dnes lez tam a zpátky jak gymnastka po kladine,museli jsmw se ds manželem smát jakj blázen...pak z toho spadl, začal plakat, tak jsme ho chteli utisit a on ne..vlezl na to zpátky " nadal" tomu a lezl dál..vážně komedie..kam se hrabe Troška:grinning:)...asi mu k narozkám místo hraček pořídím mop a kýbl...:grinning: :grinning:
20. únor 2012 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@aprint @hobitkova Holky závidím!! A copak dáváte za UM? ...malá mi nic kromě MM nechce :frowning2: Už bych se potřebovala konečně vyspat...
20. únor 2012 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xlili tak nevím, jestli UM je záruka toho, že se vyspíš... :grinning:
u nás to třeba nefunguje...malej vstává co hodinu, hlavně kvůli dudlíku, pak jednou v noci papáme a vstávačka v 5hod ráno. takže jsem momentálně víc nevyspalá než když jsme kojili.
20. únor 2012 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xlili: u nas to taky nefunguje,na noc mame hami hajaja vzbudi se tak dvakrat a klidne je po vzbuzeni treba v jednu i do tri vzhuru nic nechce a treba jen rve
20. únor 2012 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 :grinning:
fakt? no mně se malá budí každé 2 hodiny a občas se vzbudí v 1 a do 3 do rána nespí.. a většinou vstává v 7 hodin.
@pusolamy to jste mě teda nepotěšily :frowning2:
Tak to asi nebudu lámat přes koleno a budu dál kojit.. I když mi to přijde, že už to má spíš jako zvyk :unamused:
20. únor 2012 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Muj malej vstává v noci co 3hod a přes den teměř nespí.
20. únor 2012 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
no u nás to nevyspání bylo hlavně o tom, že se taky co hodinu budila s řevem, stačilo dát cumel a spala dál, kojení jí stačilo až tak ve 4 hod., což je ale pro mě o hubu, že? protože stejně vstat musím a dát jí ho, ještě vždycky jak naschvál si ho někde zafutroší a já jak ho po té tmě hledám a šmátrám, ju tím akorát tak probudím a na.... ještě víc :frowning2: ale prostě od té doby co dulí ten Sunar, už tak nebrečí (jenom snad brekne 2x za noc) a asi zrovna náhodou si i cumel našla sama (já už mám pro jistotu další 2 v záloze na nočním stolku) ... ale fakt mi přijde, že ze mě už jí skoro nic neteklo, takže šla spat skoro hladná, už dřív jsem tu psala, jak mi furt bečela u kojení, takže u nás s tím možná trochu souvislost byla
no a dnes asi klidná noc taky nebude, protože nám asi KONEČNĚ :grinning: :grinning: leze první zub (nebo zuby) - celý den má teplotu, pusu horkou, slintá jak bernardýn a skoro celý den na rukách ... jste tu ještě někdo bezzubý nebo jsme poslední???
20. únor 2012 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xlili malá mi taky vůbec nechtěla žádné UM, ale ten poslední týden jsem jí to každý večer dala před spaním v sedačce, to na mě mrčela, sotva mě viděla, že se k ní blížím s flaškou, ale už jsem ju večer nenakojila, asi 5. den jsem jí to zkusila místo v sedačce dát v postýlce a tam upila asi 4 loky, další den půlku a po 3 dnech už celou flašku a po té celé flašce večer jsem to na ni zkusila i ráno a bez problémů si to vzala a po vypití spala dál, měla jsem z toho strach, že ju budu kojit až nevím do kdy, když i při plném kojení a tom jejím nepřibývání nechtěla žádné UM a nakonec takhle super
měla jsem dobrou motivaci pro to skončit a potřebovala jsem to zvládnout do soboty, protože jedem s mojím lyžovat na celý den do Rakouska, tak to bude mít mamka při hlídání o něco jednodušší :stuck_out_tongue_closed_eyes: kdybych kojila, to by se jí tu malá ve 4 ráno asi zbláznila :cry:
20. únor 2012 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mi malý nespí, od té doby, co jsme zavedli před spaním kaše. Nevím, jestli je to na něj těžké nebo co, ale dřív se tak často nebudil a někdy spal i celou noc. Pak se přidali zuby, teď zas rýma.., takže se asi nevyspím nikdy :unamused:
20. únor 2012 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov zkoušela jsem taky několikrát kaši, ale malou po ní bolí asi bříško, ptz se pořád budí - takže kaši nedávám..
21. únor 2012 v 08:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xlili my dáváme kolem + kašu..take mezi - 60-90ml (vetsinou tu od Hippu-je bez cukru) a pak pred spanim 250 ml Hami hajaja...ale trvalo to nez si malej zvykl...UM dostává od října-listopadu...a celou noc začal spát od pulky ledna.....pred tim se budil na jidlo i na dudlík....ted se vzbudi tak jednou na pití a pak kolem- na mlíko a spí tak do pul 9
21. únor 2012 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aprint tak u nas tiez hracky nefunguju momentalne, mam pocit ze ich mame zbytocne. Jeho laska ku kniham ochabla, nevydrzi uz pri nicom dlhsie ako 2 minuty. Pokial sa vsak jedna o vysavac, mys, kable, hrnce, a podobne veci tak s tym sa prehra veeeelmi dlho.

Nam od Vianoc prespi cez noc, ale u nas to bolo tym ze davame kasu pekne lyzickou a v posteli sa po kupani este dokojime. Ta kasa ho dost zasyti, tej zje tak 180-200ml. Tak ale nie u kazdeho dietata to tak funguje.
UM pouzivame len Sunar obcas do kase, ale kombinujem to s mliecnymi kasami Hami alebo Sunarka.
Zistila som ze mu chutia veci ako pohanka, kukuricna kasa, jahly... Mam tu cicer, skusim este urobit nieco i z toho.
Teraz je trocha nervozny posledne dni, mam pocit ze mu rastie 9. zub, chuda moje. Navyse pred 2 dnami padol na usta, tak ma este aj cervenu a opuchnutu spodnu peru.
21. únor 2012 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov
@xlili : tak u nas bylo po kasi taky spani jen horsi a horsi zacla se budit cim dal driv a kdyz uz se budila treba v 11 tak jsme rekly DOST :grinning: a zkusili jsme koupit hami hajaja a po nem teda o dost lepsi, tak ted kasi soupnem obcas kdyz treba dojde hajaja aby jsme ji zdelali protoze jsme meli udelanou zasobu samozrejme
21. únor 2012 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak my sme večer malovali, nas prvy spolocny obraz. su tam moje ruky, Danielkove, moja a Dankova noha, a v strede zelena ruka manzelova. Vyfarbovali sme vsetci traja. Nie sme sice bohvieaki umelci, ale dolezite ze sme sa pri tom zabavili a mali z toho radost :slight_smile:
21. únor 2012 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
Taky bych řekla, že je to individuální, já ještě Kubu kojím dost (5x denně) a stejně prospí celou noc, v 5:00 se vzbudí, přebalím a nakojím a spíme do 7. Je to teď parádní. Kaši večer má (nepoužívám instantní, ale vařím normálně z rýže, jáhel, kukuřice a tak...), pak se ještě nakojí, a spinká... ale taky si musel trochu zvykat.

@marketnieuw je to šílený :sweat_smile: myslim, že my s Kubou máme teď trochu separační úzkost oba :slight_smile: když na pár hodin od něj odejdu, tak se pak fakt strašně těším zpátky. Myslím, že tehdá byla jiná doba, já chodila třeba do jeslí (obyčejnejch teda) snad od půl roku stejně jako většina dětí...

a co se hraček týče, taky na nic :slight_smile: naštěstí jich moc nemáme, zatím jsme nekoupili snad jedinou... jediná, kterou mám ráda, je autíčko na klíček od babičky, protože za ním si krásně potrénoval lezení. Na narozky plánujem asi tatru a houpačku na strom, jinak není nic potřeba se mi zdá...
21. únor 2012 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila tý jo jste šikulky :slight_smile: to u nás je pastelka zatím jen na kousání nebo na házení ....majule zatím jen mamka a pepa se tomu směje :slight_smile:
21. únor 2012 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek