• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
tak jsem se dnes přihlásila na seminář Respektovat a být respektován, je to aj s hlídáním dětí, tak snad je tam ještě místo a hlídají i tak malé prďolky, v poslední době mi nějak dochází výchovné metody na toho malého šílence, cokoliv mu řeknu, udělá až naposté, domlouvá, vzteká se, má teď nějaké mega neposlouchací období ... a i když jsem si stokrát říkala, co nebudu opakovat po mojí máti, co se mi nelíbilo, dnes ze mě lítaly úplně ty stejné věty, rozkazy, výhružky, ... chjo, na to, aby měl někdy člověk fakt doktorát z psychologie :stuck_out_tongue_closed_eyes: :fearful: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
21. únor 2012 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky tak nám jsou malé první botičky :frowning2: Dostali jsme je na vánoce od babi a od dědy - botičky na první krůčky, krůčky nikde - když nepočítám s hracím chodítkem nebo za ruce - a botičky jsou malé. Musíme koupit další a větší :frowning2:
My jsme dokojili asi před měsícem. Daník už prostě nechtěl, přiložila jsem ho k prsu a začal řvát, jak když ho na nože berou :grinning: Tak jsme začali kupovat umělé mlíčko. Stejně už jsem chtěla přestat kojit, protože jsem nemohla pořádně nic sníst. Daníkovi zjistili alergii na mléko a vejce, tak jsem to nemohla jíst ani já :frowning2: A já sýry a jogurty miluju :slight_smile: V ČR jsem začala kupovat Nutrilon Alergy Care a to jsem střídala se Sunarem NutraDefence, ale ejhle v Améru nic takového není. Tady se propaguje umělé mlíčko jen do 1 roku a pak se jede normálně na kravským :frowning2: Ale Daneček má alergii, tak my jedeme na sojovým nebo kokosovým nebo rýžovým mlíčku :slight_smile:
Daník mi taky nechtěl umělé mlíčko pít, ale pak jsem přišla na to, že to není mlíčkem, ale lahvičkou. Nesnáší jakoukoliv lahvičku se savičkou - nechce z toho pít a to jich doma máme asi 12 druhů, možná i proto nikdy nechtěl dudlík, taky jich doma mám tak 7 :grinning: . Tak jsme v 5 měsících přešli na hrneček, těch máme vyzkoušených taky asi 6 ale nejvíce se nám osvědčil hrneček MAM bez brzdy - ty on nesnáší :slight_smile:
Jinak s těma kašičkama jsme taky moc neuspěli, chvíli je papkal, ale pak mu nějak přestaly chutnat a už je nechce, tak mu na večer dávám hustou polévku, která mu většinou zbyde od oběda.
S tím spaním to máme zlatý, Daník usíná kolem 21 hod. a spí až do 8 do rána cca. Někdy se probudí dřív, dá si mlíčko a pak spí až do 10 :slight_smile: My jsme měli zase problém s usínáním, ale to už máme taky zvládnuté :slight_smile:
Jo a co se těch hraček týče, tak vedou různé kabely, nabíječky, myš od PC, hrnce a odpadkový koš :grinning:
@ciernavila Dobrej nápad s tím obrázkem, jak dorazíme do ČR, tak budeme taky malovat :wink:
@hobitkova Daníkovi ty zoubky taky začaly lézt kolem 10 měsíce a 4 najednou :-O Teď má nějakou pauzu, dlouho žádný zoubek nevylezl a ani nepozoruju, že by měl nateklé dásně nebo víc slintal, tak uvidíme :wink:
22. únor 2012 v 06:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ciernavila myslíš, že mu roste stolička? my máme taky už osm zubů a teď čekám na stoličku...špičáky rostou až jako poslední, tak mám docela děs z tý velký plochyy, protože my jsme si všechny zoubky fakt oplakali, nepapali, chovali...

my dneska vstávali ekluzivně. včera toho přes den moc nenaspal, večer nechtěl žádnou kaši, řval jak pominutej, tak jsem mu dala mlíko a on mi spal až do půl pátý. když jsem viděla ten čas , tak jsem měla strach, že už jako vstává, dala jsem mu mlíko a on ještě vytuhl...
tak mi napadlo, jak tady píšete, že je bolí bříško, jestli mu ty kaše taky nedělají dobře. on je zpočátku vůbec nechtěl a prakticky pořád dělá hrozný švíky u večeři , ikdyž jinak jí krásně celý den...tak dneska zkusím opět jenom mlíčko...
22. únor 2012 v 07:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hobitkova tak jsi to vzala za jiný konec než já, já jsem se chtěla objednat k psychologovi s malou, bylo to neskutečný, všichni tvrdili, že je to reakce na Daníka, ale já už prostě nemohla....
a asi před měsícem se opravdu zklidnila, nevím, jestli to bylo tím, že jsem prostě jednoho večera fakt vytekla, vyhodila jsem jí do skříně duplo a pak ještě dostala spršku vodou nebo prostě jak se začal Daník hýbat, tak ho vzala jako parťáka...
jako je s ní někdy problém pořád, ale oproti tomu jaký to bylo, pořád mi byla v opozici, kdykoliv a na cokoliv, tak teď už je s ní zase super mluva. já tedy dost přestala křičet a prostě zakazuju to, co jí baví a fakt to dodržuju...
tak jsem zvědavá, co ti poradí na semináři....určitě pak dej vědět....
22. únor 2012 v 07:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, chci se optat ,kteří chodíte s dítkama na plavčo, jaký jsou vaše zkušenosti,jak děti poprvé reakovali na potápění,jdou nějakou postupnou,mírnou metodou atd.....jaký máte z toho pocit? Díky. :grinning:
22. únor 2012 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fassy no mi přijde taky, že jí toho teď leze víc, už má 3 dny teplotu, pusinku horkou a nic ji nebaví, nejradši by byla furt na rukách, do toho má školka prázdniny, takže malý se nudí a prudí
@kometka5 to mi přijde, že celý den nedělám nic jiného než že zakazuju pohádky, vyhrožuju vrácením hraček atd., na malou naštěstí reagoval vždycky dobře a jde vidět, že ju má rád, furt ju mazlí, hladí, někdy samozřejmě neodhadne tu sílu, tak je řev, ale on si to zas vybírá jinde ... tak hlavně aby bylo na semináři ještě místo, ale ta knížka je hodně oblíbená, tak mě to aj zajímá
22. únor 2012 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy my chodíme....tam podle mě žádná postupná metodas není...prostě dítěti vysvětlíš co se bude dít a jde se pod vodu...malej pokaždý řvem, ale má pocit, že to ani není z toho potápění...když se potopíme třeba 5x hned za sebou, tak se zklidní.....my i půaveme pod vodou ...
dnes to bylo vtipné...děti měly ležet an velké desce-každý na své- a my maminky jsme si je v krouku posílaly(aby prý děti věděli, že i maminka má právo na svébytnost) no náš pepa si na tu desku klekl, pak si sedl ...no a po chvíli zahučel pod vodu...sám vyplaval a ta maminka co ho zrovna měla ho jen dala zpátky na desku a jelo se dál....
u toho potápění a celkově u toho palvání je důležitý aby to dítě hlavně cítili z matky, že se nebojí a že jí to není nepříjemné....prvně jsme se též bála(než jsme ho poprvé potopila) ale ted se mi to hrozne líbí..vypadá pod tou vodou hrozně spokojeně
22. únor 2012 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fassy my už jsme též prodali jedny botičky na první krůčky....ani jednou jsme je nevyzkoušeli a už se do nich nevešel..má nohu jak slon asi 21čku
22. únor 2012 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, to jsem tady ale dlouho nebyla - pamatuje te si na mě vůbec :grinning: :grinning: Já na to pro své maximální nasazení :stuck_out_tongue_closed_eyes: úplně zapomněla :frowning2:
@lusyy Už jsem někdy psala, že chodím s holkama plavat s oběma od jejich třech měsíců a nemůžu si to vynachválit, vybrala jsem bazén se slanou vodou, pokud tu možnost máš, myslím, že je to lepší než chlór a taky mi šlo o techniku, aby se tam jen tak neblblo a dbalo se na psychomotorický vývoj dítěte, nakonec jsem vybrala Baby club Kenny, mají tam metodiku paní Evy Kiedroňové (je majitelkou té sítě, napsala třeba knížku Něžná náruč,..atd) Je to super, nejdřív se cvičí a pak se jde plavat. Jezdím kvůli tomu až do Prahy, ale stojí to za to :wink: Ale určitě jsou i jiný kluby, který jsou dobrý, jen to chce pohledat kouknout třeba i na recence, jet se tam podívat, atd. Na dětech je to znát, jsou obratnější, umí hromadu věcí (z toho cvičení), Bibi mi třeba už těď umí skoro sama vylézt z bazénu, nebojí se vody..učí tam třeba i to, aby se děti uměly samy "zachránit" kdyby spadly do vody. No zkrátka za mě dávám plavání s dětmi výbornou :grinning:
22. únor 2012 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hobitkova tak já tu knížku čtu,je super,ale tak trošku složité čtení. Ještě doporučuji knihu Jak žít a nezbláznit se. Od L.Pekařové. Ta je taky super-možná na čtení jednodušší.
22. únor 2012 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aprint A jak se to dítěti vysvětlí,že jde pod vodu? :grinning: Slyšela jsem,že někdo používá kelímkovou metodu-nejprve polévá vodou v kelímku a pak teprve pod vodu. Vy jste se potápěli hned na první lekci?
22. únor 2012 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zukoc Ahoj,to ví že si pamatujem :wink: Jé,Praha je pro mě daleko,právě že já bych to chtěla pojmout jako něco krásného,ale bojím se, jelikož Juditka úplně kámoš s vodou není,ve vaně dobrý,ale při mytí hlavičky nic moc,voda v očích šílený,tak mám strach z toho potápění.
22. únor 2012 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy u nás se taky začínalo kelímkem, není vhodný šoupnout dítě hned pod vodu, trvá to dýl a jde se na to postupně. To Kenny je převážně na Moravě, v Čechách bohužel jen Praha. Říká se tomu Abeceda potápění, koukni když tak na jejich stránky, třeba to tam poisují a mohla bys to zkoušet doma. Jinak buď v klidu, Julie - ta starší- se šííleně ráda potápí, ptakticky pořád by byla jen pod vodou, tak dělá blbiny a je ve svým živlu, furtskáče do vody, loví puky a tak, ale jakmile jí chci omýt hlavu a to kdekoli - doma i ve sprchách po plavání,tak řvě jak smyslů zbavená a to ani nemusím použít šampon, tak ji nic nepálí...takže potápění s mytím hlavy nesouvisí :grinning:
22. únor 2012 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 neviem moc mu do tych ust nevidim, skusim to este dnes preskumat. Ale zacal si zase pchat prsty dost do ust a slintat a v noci vstal dnes o pol jednej a tretej. Co je divne lebo on spi celu noc a nezvykne sa uz budit. Cize po dvojkach idu stolicky?No tak to sa mam na co tesit...

My sice na plavanie nechodime este - u nas sa da az od roka. Ale Daniel miluje ked ho posadim do prazdnej vane a napustam sprchou. Poviem raz dva tri - a na "tri" mu ide sprcha na hlavu a strasne sa tesi na to, ani oci nezatvara len automaticky zadrzi dych, tak ho trenujem uz doma :slight_smile:)
22. únor 2012 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy já chodila jenom s malou, s malým chodím teď na cvíčo...a přesně jak píšou holky, naučíš jí na nějaký signál...třeba jedna dva tri žbluňk nebo cokoliv a poleješ. napřed se to dělá jen kelímkem...oni mají otevřený oči, ale jde o to, aby se naučili právě zadržet dech...
a postupně cca v roce a půl dvou letech by měli právě sami umět vyplavat, zachránit se...
22. únor 2012 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
u nás je signál např... Juditko...ááááá...šup. Zřetelně vyslovíš jméno, aby mimčo zpozornělo, na to ááá pak už ví, že půjde pod vodu a tak zadrží dech a na šup ho poleješ nebo ponoříš jen lehce pod hladinu a drž lehce hlavičku, aby ji nezakláněla,ne však v zátylku, ale na temeni jen pár prsty. Praktikuje se to i u her, aby nešly pod vodu bez varování, např...spadla lžička do kafíčka udělala..Juditko áá šup. Časem, až to mimčo umí, se od toho upouští, říká se jen, "šup", nebo "voda" a tak, co si domluvíte:slight_smile:), pak už se neříká nic, ale to už jsou dětí starší a samy vědí, co bude následovat.. :wink:
22. únor 2012 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy no řeknu mu, že se budeme potápět, že půjdeme pod vodu...no my se už potápěli před tím..ale normálně se potápí ve 2.lekci
22. únor 2012 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
pár mých výtvorů pro Pepánka
22. únor 2012 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@hobitkova @lusyy jednodušší než Respektovat... je Jak mluvit, aby děti poslouchaly nebo tak nějak, a je přitom v podstatě o tom stejným. K tomuhle je tu moc prima diskuze něco jako výchova dětí 2+ nebo tak nějak se jmenuje, sice tam nepatřím, ale čtu ji, protože mě baví... a hobitkova a kometka do ní i patřej :wink:
22. únor 2012 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aprint šikulka, moc pěkné :slight_smile:

Chceme taky začít chodit plavat, Daneček vodu miluje, se úplně začne třepat, když máme jít do bazénu :grinning: Ale do nedávna měl ekzém, tak nám to doktorka zakázala, teď už je bez ekzému, tak chodíme jen tak do bazénu blbnout :slight_smile:
Mi všichni doporučují knížku Líný rodič - prej je bezvadná :slight_smile:
22. únor 2012 v 15:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lusyy Ahoj, my chodíme plavat od 5 měsíců do slanného bazénku a malá to zbožňuje, přitom předtím, než jsme začli chodit, tak malá ve vaně byla nesvá a ostražitá... Začínali jsme políváním rukou a heslem "Niki ááá žbluňk" na první lekci, aby si zvykla na vodu v obličeji, pak heslo a kelímek a na 3. lekci jsme šli teprve pod vodu. Teď už chodíme do třetího kurzu a heslo nepoužíváme :slight_smile: Je to vše formou hry a zpívání a děti tam navazují hezky kontakt, je to fakt sranda. Malá dokonce na minulé lekci sama plavala s rukávkama a páskem kolem bříška - lektorka nevěřila svým očím :grinning: Niki kopala nožičkama a vyrovnávala ručičkama, aby se nepřeklopila pod vodu... Fakt moc doporučuji, ale chce to zkusit, ptz kamarádčina holčička u potápění vždycky řvala, tak toho nechali..a nelámali to přes koleno.
22. únor 2012 v 15:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fassy dostala jsem k vánocům a je fakt super... Od stejného spisovatele je ještě dobré Staré dobré časy a ještě jedna, ale nemůžu si vzpomenout název, musela bych se jít kouknout do knihovny :grinning:
22. únor 2012 v 15:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xlili Tak to si tu knížku asi koupím :slight_smile: Všichni mi ji právě doporučují, že je to i dobrá výchovná metoda :slight_smile:
22. únor 2012 v 15:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tak jsme po 10ti měsíční prohlídce...málem mi vypadly oči ...76 cm, 11390 g a doporučení na oční......
23. únor 2012 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@aprint a kvuli cemu na ocni? mate teda pekny miry :wink:
23. únor 2012 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pusolamy malej když kouká do dálky tak jakoby mhouří oči..vypadá to jakoby ostřil......tak prý radši pro jistotu
23. únor 2012 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aprint kus chlapa :wink:
23. únor 2012 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aprint pěkně :slight_smile: to jsou míry :slight_smile: Na poslední prohlídce než jsme odjeli to měl Daník 10m a 3 týdny měl 8050g :slight_smile: Teď bude mít za chvilku rok a má tak 8500g, max 9000g :grinning:
23. únor 2012 v 18:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xlili @fassy no trochu obřík...ale pořád jsme prý v normě..prý podle tabulek střed....
23. únor 2012 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ááách holky já si dneska u kamarádky pochovala 14denní miminko, kde ty časy jsou? :slight_smile: je to tak lehoučký, poddajný, v šátku to není ani vidět... dojemný :sweat_smile:
@fassy jo taky jsem ji četla, je prima :slight_smile:
23. únor 2012 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek