• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
@ofelieee my máme 2 měsíční neteřinku....normálně jsme se jí po tom našem silákovi bála chovat...to je jako bych nic v tých rukách nedržela :slight_smile:
23. únor 2012 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
pro odreagování a oprášení těch malých šedých a bílých potvůrek v hlavě :grinning:

http://www.bpb.de/fsd/europapuzzle/puzzle_flash1.html
23. únor 2012 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
mě normálně dneska Kuba, měl nějakej náročnej den, když jsem mu po snídani myla ruce a on s ní chtěl po něčem chňapnout a já mu ji sržela pod tou voudou - úplně vztekle kousl do paže. Pěkně to bolelo. Dost doufám, že to byla jen náhoda a ne cílená agrese, to snad ne v tomhle věku?! :sweat_smile:
23. únor 2012 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, čítam vás, ale nejako nestíham písať. Dnes sme mali 10 mesačnú prehliadku a miery: 77 cm a 9680 g. A máme už dvojstopáka :grinning: . Minulý týždeň sa začal pokúšať o prvé samostatné kročky a včera už spravil 4 naráz. Ja si tiež chcem pochovať malé miminko :pensive:.
@ciernavila objednala som si aqua doodle, ako si tu o tom pisala. Tá cena bola úchvatná, tak som neodolala. Som strašne zvedavá, či to vobec dorazí. A už mám darček k narodkám. Po prvýkrát tak skoro, vetšinou ich naháňam v deň oslavy :slight_smile:.
@ofelieee Myslím si, že tak malé dieťa nieje schopno cielenej agresie. Mňa Pavlík tiež hryzie, keď ho pusinkujem. A on mi to vraci :grinning: a. Dúfam, že skoro pochopí, že pri pusinkovaní musí mať pusu zatvorenú :grinning: .
23. únor 2012 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@aprint Dík, zistila som, že som ešte všetok mozog nevykojila :grinning: . Ale keby tam neboli názvy štátov, tak to dokopy asi nedám.
@ciernavila v predchádzajúcom príspevku som sa tak rozpísala, že som zabudla, čo som chcela. Ďakujem za typ na hračku.
@fassy ešte som ťa ani nepozdravila. Tak napravujem Ahoj.
24. únor 2012 v 01:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ustarana taky doufám... bylo to ale jiný než to kousání omylem... nu uvidíme :slight_smile: myslím, že Kubovi zase začíná růst nějakej zub, takže je to asi všechno se vším. To je Pavlík teda pěknej dranďák, fakt. Kuba zatím nedá ani pustit se když stojí...
24. únor 2012 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ustarana tak to je fakt rychlík...to se máš co ohánět...

já jsem se dnes rozhodla po další probdělé noci, že malou dám na víkend na spinkání k babi a začne boj s malým...dneska dokonce hodinu a půl prostě nechtěl spát...ale nic mu nebylo, lomcoval s postýlkou, chechtal se, prostě dobrý den...dokonce to malou i vzbudilo...mě posledních 14dní přijde že se vrátil o půl roku nazpátek a podlle toho i spí....zase mu přestanu dávat mlíko kdykoliv když si řekne, ale prostě dostane až k ránu. a klidně ať se uřve :grinning:
24. únor 2012 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ustarana teda to je Pavlík šikula..ať mu to hezky jde a těch pádů je co nejmíň :slight_smile:
24. únor 2012 v 17:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aprint Jakej obřík, aspoň je z něj kus chlapa :slight_smile: Díky, to puzzle je super :slight_smile:
@ofelieee Moje dvě kamarádky čekají miminka, tak si v létě taky pochovám malé prďátka :slight_smile: Se je budu bát chytnout :grinning: Ohledně Kubíka, taky si myslím, že takové malé dítě nemůže kousat maminku naschvál :wink:
@ustarana Ahoj :slight_smile: Ty máš teda rychlíka, Daník zatím jen stojí kolem nábytku, obchází nábytek, chodí za ruky, a chvilkama zkouší už stát bez drža, ale většinou padáme na prcinu :grinning: Ale koupili jsme mu takové to hrací chodítko - mám ho v albu - a to je vážně super vynález, lítá s tím po celém bytě rychlostí blesku :grinning:
@kometka5 My jsme měli strašný problém s uspáváním, když jsem kojila, tak Daník zásadně usínal u prsa, pak už ani to nezabíralo, tak jsme ho uspávali na rukách, ale jelikož roste a začíná být těžší a těžší, tak jsme najeli na tvrdý režim :slight_smile: podle rad z koníku - dát do postýlky, říct dobrou noc, zhasnout a chodit kontrolovat po 3,5,7,10 min., ale do těch 5 minut většinou usne a spí celou noc až do 7-8 ráno. Sice ty první 4 večery byly krušné, ale zase za to to stojí :slight_smile: My jsme s manželem vyspaní a Daník ráno vstává s úsměvem :slight_smile:

Holky co budete prďolům a prďolkám kupovat na první narozeniny? Nás čekají za týden a moc nápadů není :frowning2: Potřebovala bych nějakou inspiraci :slight_smile: Děkujííí :slight_smile:
24. únor 2012 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@fassy tak my nemáme problém s usínám, od narození ho dám do postýlky a jdu pryč, takže on fakt neudělal v tomhle žádnou scénu, ale on se budí pak v noci, milionkrát, chce si hrát...a v pět vstává úplně...
24. únor 2012 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kometka5 A není třeba přespanej, že si chce hrát? Kolikrát a jak dlouho spí přes den?
24. únor 2012 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fassy no spí tak 2x denně a nejvíc dá hodinku, takže dejme tomu 2 hodiny za den. což mě nepřijde, že b yto bylo hodně...
24. únor 2012 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 taky mame nespavkyni.... pres den tak 2x 30 minut, vyjimecne treba hodinu
no a vstavame mezi 4-5h rano :rolling_eyes:
nektery deti to proste asi nepotrebujou, no :sweat_smile:
uz jsem se s tim smirila, ale vzdycky zavidim, kdyz maminky pisou, ze deti jim spi do 8 rano a pres den po obede treba 3 hodiny...
zivot je nespravedlivej :grinning: :grinning: :grinning:
24. únor 2012 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 To není hodně :frowning2: Tak to pak fakt už nevím. Asi nepotřebuje tolik spánku a je prostě vyspaný :slight_smile:
@marketnieuw Ten náš je už naštěstí fakt spáč - asi po mamince, dřív jak v 7 ráno nevstává :slight_smile: Přes den teda toho moc nenaspí, tak max. 1-2 hod. za celý den :sweat_smile:
24. únor 2012 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fassy asi něco na písek...a ráda bych vybrala něco odsud
http://www.epline.cz/eshop/index.php/ep-line/edukativni-hry.html
25. únor 2012 v 19:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, nechcem strasit ale nam teraz rastu stolicky a je to dost bolestive....teda aspon u nas. Rast vsetkych zubov prebehol v pohode ale teraz mame od piatka horucky 39-40. Ucho to nie je , je citlivy dost na tie zuby, davame zabaly, davame Nurofen... dneska sa to uz ukludnilo. Este ma teplotu ale uz nie tak vysoku, ak do vecera stupne, tak zase kolotoc odznova. Davali sme aj octove ponozky na nohy co nam poradili. Mam pocit ze je to ale uz na dobrej ceste. Chuda, aj ked uz hryzol velke kusy, dnes asi pomixujem ked ma tie bolesti. Chyta si lice obcas, v ustach ma prsty, slinta a obcas ho zatrasie od bolesti. Ked mal cez 39 som sa zlakla myslela som ze su to febrilne krce ale manzel nastudoval a podla popisu to nastastie neboli, to len ta bolest zuba mu vyraza a boli ho to. Tych osem prvych zubov bola prechadzka ruzovou zahradou oproti tomuto.

Na prve narodky asi tu Aqua doodle krelisacu podlozku pozreme. Mama moja dojde tento tyzden donesie nam pre maleho kocky Klemmy. Gumove, makke, netoxicke aj kusat sa daju. Vyraba to Clementoni.
26. únor 2012 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aprint Díky ti, mrknu na to :wink:
@ciernavila Už stoličky? My máme zatím jen 4 zuby :grinning: Ale asi už pomalu lezou další, páč slintá jak bernardýn :grinning: Na ty kostky jsem se už taky koukala, ale jestli není lepší koupit už to Lego Duplo, které je od roku a půl, ty měkké kostky jsou na chvilku, ale to Duplo je na dýl :slight_smile:
26. únor 2012 v 17:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila @fassy ty kostky máme už od 6 měsíců a myslím, že nám ještě dlouho vydrží...zatím sos tím pepča neumí hrát..spíš je kouše a já mu z nich stavím, ale jsou dobře měkké, velké , voňavé a ...... prostě super :slight_smile:
26. únor 2012 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@fassy Duplo neskor, ved ked z tychto vyrastie bud necham pre druhe alebo predam dalej.
26. únor 2012 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 tak zatial to su fakt len 3-4 kroky denne, žiadne závody, takže zatial mam ešte klidek a kafíčko.
@marketnieuw Máme to asi približne rovnaké. Malý vstáva okolo 7, ale spať chodí až okolo 21:00. Keby ma zobudil o 5 ráno, tak ho asi trafím. A cez deň spí 3 x 30 minut. Tiež by som chcela, aby spal aspoň 2 hodiny vkuse, aby som niečo spravila.
@ciernavila chudáčik maličký. Stoličiek sa tiež bojím. U nás sme zuby poznali len podla spotreby plienok (to kadil i 7x denne).
@fassy Duplo sa mi tiež páči, len neviem, či u nás bude mať úspech, lebo u toho sa musí sedieť a skládať. A to je málo akčné. Pavlík stále lezie, skúma, skáče, do všetkého mláti a piští, lebo sa rád počúva. Takže darček k 1. narodeninám kúpim asi sebe - špunty do uši a diazepam :grinning:
26. únor 2012 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@ustarana no som bruzdila na nete a kecala s kamoskou ktora ma tiez maleho syna a oni prekonali takto isto 6. nemoc.
Takze ak sa mi maly zajtra pozajtra osype na tele je to 6 nemoc a ak nie tak dufam ze len zuby.
26. únor 2012 ve 22:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ustarana :grinning: Tak to je dobrý :grinning: My právěže chceme koupit odrážedlo, páč Daník je taky hodně akční :slight_smile: Pořád někde šmejdí. Strašně se mi líbí čtyřkolka Puky, je boží, tak ji asi pořídíme :slight_smile: Hlavně nemá plastová kolečka, tak nebude na chodníku venku rachtat :slight_smile: Jdou k tomu i dokoupit různé blbiny, jako košík na kolo, taška na kolo, zvoneček atd. tak to se vyřádíme i my :slight_smile:
26. únor 2012 ve 22:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fassy ta puky je od akeho veku? sa mi to tiez paci....
26. únor 2012 ve 22:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila Jsou 2 velikosti, menší je od roku a ta větší od roku a půl :slight_smile: Jsou úplně suprové :slight_smile: Mi se moc líbí, hlavně jsou stabilní a dítě se jen tak nepřeklopí :slight_smile:
26. únor 2012 ve 22:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aprint Vašík taky tak jakoby zaostřuje, tak se pak zeptátm, jestli je nějaký problém s očima, to mě ani nenapadlo. Myslela jsem, že tak mhouří, když je moc světla.
@fassy já uvažuju, že koupím k 1. narozeninám nějaký tunel, nebo stan. To je šikula, že už Ti stojí u nábytku. V kterém týdnu se Ti malý narodil? Vašík asi 36-37. Už se konečně leze a zvládl to i bez cvičení, tak jsem ráda :slight_smile:
U nás se spí dlouho, někdy až do půl10 (dnes jen do 8), ale za to v noci k němu vstávám několikrát. Částečně ho pořád zlobí ten reflux a on taky rád spí u prsa... Chtěla bych zrušit noční kojení, ale on má asi opravdu v noci hlad a žízeň. Hltá šíleně. Přes den toho moc nesní a vůbec nic nepije. Vydržím do roka a pak zkusím UM na noc, jestli to pomůže. Jen se bojím, že to nebude chtít, a nebo budu v noci stejně vstávat, abych chystala mlíko :unamused:
27. únor 2012 v 08:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila tak u nás horečky nejsou...max tak 37,2, ale tedy slintá neskutečně, prstíky má pořád až vzadu v pusince, je takovej ubrečenej, a je jako liána...máma je nejlepší...takže buď ho skoro pořád nosím nebo sedí na mě...a taky toho moc nesní...takže já počítám, že to jsou ty zuby...
27. únor 2012 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fassy
@ciernavila holky nechci vám brát iluze, puky je super, máme ho doma (naši ho malému koupili na cykloveletrhu), ale myslíte si, že na něm někdy jel? ani jednou, celou dobu nám stojí v hale, když byl malý, tak ještě neuměl zkoordinovat ty pohyby a ve věku, kdy už chtěl jezdit zase nesnesl, že má něco jiného než ostatní a nejvíc řádil na obyčejné plastové motorce http://www.sportovniobchod.cz/odrazedlo-motorka-mini-z14643.html, ta mi přijde taky nejlepší, protože je snad jediná, kde děti nohama nezahcytávájí o zadní kolečka, u té puky malému vadily právě ty zadní kolečka, takže si myslím, že to jsou vyhozené peníze :frowning2:
27. únor 2012 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fassy
@ciernavila ale kdybyste chtěli, klidně vám ho nafotím a prodám, máme ho opravdu jako nové
27. únor 2012 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hobitkova no ked je tak ako vravis porozmyslam, ja som sa este nerozhodla ake odrazadlo... a ked manzel videl Puky povedal - Fuj, to sa mi nepaci.... Mne sa prave paci dizajn, ale ked vravis ze funkciou to nie je nic moc tak kaslat na dizajn, hlavne aby plnilo ucel.
Tak nam doktorka chcela dat antibiotika ale som jju prehovorila ze dnes teplota nebola tak kukla do usi lebo maly si ich chytal a vraj maly zapal tak zrejme je, tak mi dalaOtobacid N do ucha na tri dni. Tri dni mu mam davat aj Nurofen tri krat po 3 ml. To sa mi zda ale vela, ved ked mal horucky som mu davala 2,5. A nechce sa mi do neho pchat Nurofen moc ked uz je v pohode, vesely a bez teploty. Ale co uz... vraj mu to tiez mam dat tri dni po sebe. Robila aj CRP vysetrenie z krvi vraj tie hladiny nie su moc vysoke takze nic vazne snad.
27. únor 2012 v 15:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aprint tak já ty voňavé kostičky miluju...malej je zatím jenom okusuje, ale Sonička si s nima kolem 1,5roku fakt vyhrála, což jí zůstalo, s duplem si hraje hodně... :wink:
27. únor 2012 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek