• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
Jééé, @catangoz tak to ti závidím to spaní do devíti :slight_smile: Na to, že se budím stejně jako ty, mě pak eště budík definitivně vytáhne v 7. Dost se těším na mateřskou za 2 tejdny :slight_smile:
@hobitkova díky za rady, je takovej výběr že je fakt náročný si vybrat (moje excelovská tabulka pro výběr kočárku měla moc řádků i sloupečků :slight_smile: )
holky já pořád statečně diskutuju tady s váma, a dneska mi doktorka ž¨řekla, že UZ jí ukazuje termín asi tak 10. března (doteď to bylo 1. dubna) - tak doufám, že mě za to neodmítnete :slight_smile: jsem moc zvědavá, jak to nakonec dopadne....
27. led 2011 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
petrullina chtěla jsem se zeptat, jak jsi psala,že jsi volala do toho call centra, to je nějaké centrální, nebo má každá sociálka svoje? Peníze nikde a jsem z toho už na nervy. Účetní má dovolenou a vyplý mobil a já ani nevím na kterou sociálku bych měla volat, kam firma patří. Myslíš, že by mi tam poradili?
27. led 2011 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzuli83

Nemocenské pojištění

Call centrum nemocenského pojištění vyřizuje dotazy veřejnosti a poskytuje informace o dávkách nemocenského pojištění (nemocenské, peněžitá pomoc v mateřství, ošetřovné, vyrovnávací příspěvek v těhotenství a mateřství) na telefonním čísle 840 406 040, a to od pondělí do pátku.

Úřední hodiny

pondělí a středa

8.00 – 17.00 h

úterý a čtvrtek

8.00 – 14.30 h

pátek

8.00 – 14.00 h

Jsou tam moc ochotní,tak jestli potřebuješ volat na sociálku, tak tam. Řeknou ti co potřebuješ, mě jako OSVČ taky nešly peníze za nemocenskou, tak jsem tam volala a paní mi to podle RČ řekla. Tohle je centrální místo, je jedno odkud jsi, oni si to podle RČ najdou.
27. led 2011 v 17:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
xxmarypetxx jsi zlatá, děkuji moc :slight_smile:
27. led 2011 v 17:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte zajimalo by mě jestli některá z vás má zkušenosti s dětskou kosmetikou BABYDREAM a pokud ano jak jste s ní byli spokojeny děkuju....jinak už jsem začala prát mrňouskovy věci a ta Lovela strašně voní ještě čekám na jedno povlečení co přijde poštou a máme hotovo a vymalováno už taky máme ovšem že by to nějak extra vonělo se říct nedá.Jo a nevíte kde bych sehnala termoobal na lahve od Nuku a Mam?jsou o něco širší a nikde na ně nemůžu narazit pokud možno s medvídkem Pů Děkuju moc Klára
27. led 2011 v 18:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, chodíte někdo do předporodních kurzů? Pořád nad tím zvažuju a nějak se nemůžu rozhoupat.
27. led 2011 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj právě jsem absolvovala předporodni kurz v Královéhradecké porodnici a můžu jedině doporučit. Zaplatili jsme 1800Kč a byli v tom 4 hodiny přednášky (i s partnerem),10 hodin cvičení a 3 hodiny péče o kojence to nas teprve čeká - a už nebudeme platit v hradecké porodnici za přítomnost otce u porodu to už je v ceně toho kurzu.
27. led 2011 ve 22:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, já taky chodím do kurzu, taky jsem to hodně zvažovala, ale nakonec chodím a přijde mi to perfektní - hlavně to setkávání s ostatníma a moct si promluvit s porodní asistentkou každej týden (poradna na gyndě je vždycky táková šup šup). Sice se zdá, že spousta těch informací, co se tam dozvíme, se dá všude přečíst, ale mezi ostatníma se o tom úplně jinak přemýšlí, dá se doptat, nesouhlasit... Nu a praktickej nácvik dejchání a poloh se v knize nevyčte :slight_smile: Ale myslím, že každýmu vyhovuje něco, i já jsem fakt hodně váhala...
28. led 2011 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
přesně tak to cvičení je super prošly jsme 1. i 2. dobu porodni,spinální cvičení a dnes nas čeká cvičení s míčem už se moc těším :slight_smile:
28. led 2011 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,tak já chodím na těhotenské cvičení a po něm máme ještě nějaké téma k porodu a mimčům. Je to super,ale není to klasický předporodní kurz.
28. led 2011 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaruska13 Ahoj, jsem tady nova, chystam se taky rodit v Havl Brode, kdy mas Ty termin? Ja 20.dubna. :slight_smile: jsem momentalne v zahranici a budu se za dva tydny vracet, zacinam koukat po netu a hledat nejake spriznete dusicky ktere bude cekat to samy...
29. led 2011 v 17:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nedbalinka :slight_smile: :slight_smile: jojo.. :slight_smile: já mám termín 13.4 :slight_smile:

Jinak holky svatba se vyvedla velice dobře. .:slight_smile: akorát sem utahanáá..:slight_smile:
29. led 2011 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
já mám 18.4.termín
30. led 2011 v 08:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Copak copak nekdo se tady vdaval? tak to gratuluji a doufam ze to byl vrcholny zazitek ktery se ti vryje do pameti na celej zivot. :slight_smile:

Pusolamy, ty budes take rodit v havl brode? to bychom se tam mohly sejit, hehe i kdyz buhvi kdy si ti nasi prckove usmysli vylezt ven. cekate prvni mimi ? a vite co to bude? :wink:

30. led 2011 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
jojo .. :slight_smile: byl to zážítek moc krásnej :slight_smile:
30. led 2011 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
nedbalinka:nene ja budu rodit v Hradci Králové,čekáme prvního drobka i kdyz pritel uz jedno dite ma z predchoziho vztahu.a zatim to vypada na holcicku tak snad si ho tam nekde neschovava :grinning:
30. led 2011 v 18:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky chci se zeptat jak jste na tom s výbavičkou já jsem to furt nejak neresila a ted uz si rikam ze je asi nejvysi cas a porad nevim jak moc tech hadricku kupovat a jestli vetsi nebo mensi prosim poradte co je tak dobre mit nachystane
30. led 2011 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee Neboj, mimčo si vybere porod podle svýho :slight_smile: já jsem na tom úplně stejně jako Ty, oficiální termín 1. dubna, ale podle posledního utz je cca o dva týdny napřed, tak jsem zvědavá, který datum nakonec padne. Já bych půlku března brala, lepší než přenášet.
31. led 2011 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
A ohledně chůviček, někde to tady padlo - myslím, že záleží i na tom, kde bydlíte. Když v bytě, tak ten pláč a případnej šum doběhnete, my teď máme patro, a budu chtít tu video. Viděla jsem to minule u kámošky, měla klasickou chůvičku a když se tam "něco" ozvalo, tak hned běžela, a přitom nevěděla, co se děje. A to mimčo se může buď jen zavrtět, a nebo naopak poblinkat a to je potřeba rychlej start. Tak abych tu neběhala jako blázen nebo naopak něco neprošvihla, tak dostal manžel za úkol vybrat s kamerkou.
31. led 2011 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee Nic si z toho termínu nedělej :slight_smile: Mi dneska doktor řekl, že je mimčo podle dnešního ultrazvuku o 3 týdny větší :grinning: Takže mi termín porodu taky vychází nakonec na polovinu března :grinning:
31. led 2011 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzana_22, @fassy díky, jsem fakt zvědavá. Na sebe i na nás všechny :slight_smile: Věřím, že mimi samo to ví nejlíp. Teď o víkendu jsem hodně výletovala a večer byl v bříšku takovej tanec, že jsem se málem bála, že už jde :slight_smile:

@pusolamy přidávám se k prosbě o zkušennosti. Tak y to řeším tak nějak chaoticky. Ale už máme kočárek, šátek na nošení, vaničku a kyblík na koupání, nějaký hadry (vůbec netuším, kolik tak je toho potřeba! tu něco dostanu, tu vypůjčím, tu koupím...), plíny - ale zatím dost nepromyšleně - a třešňovej polštářek :slight_smile: eště řešíme postýlku, chůvičky a pak nakoupím nějakou kosmetiku... a víc nevím :slight_smile: tak se těším na rady...
31. led 2011 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
S tou výbavičkou je to fakt těžký, každý mimčo je jiný, každá mamča taky. Já měla na první pár hadříků, všude psali, že z toho mimi brzo vyroste, a pak Ani blinkala po každým kojení, tj. 12x za den, tak jsem honem dokupovala. Naštěstí dneska se dá všechno objednat a pomalu druhej den to má člověk doma. Tak taky je dobrý zvážit, jak moc má manžel možnost v prvních dnech něco dokoupit, jestli máte mimi obchod za rohem nebo je potřeba někam složitě jezdit a tak.
Já pokročila s výbavičkou tak, že jsem udělala objednávku lékárny, kosmetiky, odsávačky apod., tak se těším na balíček. Jdu do toho zase s tím, že toho chci mít doma co nejvíc a taťku spíš ku pomoci než na nákupy :slight_smile:
31. led 2011 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
no to mi uz taky neco mame co jsme dostali neco prinesl jezisek neco jsem koupila napr:vanicku, lehatko do ni,hraci deku (sesly se nam dokonce dve jezisek to neodhadl :grinning: ),kocárek i vajicko,postyku mame u svagrovy,jednu mam jeste po mne,povleceni do postylky i s mantinelem,nejake oblecky,osusku, deku,odsavacku na rymu, no a mam toho tady vypsaneho spoustu kolem pocitace co jsem kde videla na netu co by se mohlo jeste hodit-treba vubec nevim jakou tu kosmetiku
31. led 2011 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
a urcite koupime monitor dechu ale nevim jestli jsou nutny chuvicky nad tema se rozmyslim
31. led 2011 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
monitor dechu bylo zase téma pro nás... ale asi do něj nejdem. Porodní asistenka prohlásila "to bych řešila až bude dítě venku a uvidíte, jestli je k tomu důvod", což mi zní rozumně. Mám odstrašující příklad toho, jak si na to člověk vytváří závislost, od svý švagrový - v půlroce nebyla schopná ho vrátit, a když ho vrátila v roce (kdy už je fakt zbytečněj) tak několik nocí vůbec nespala... Ale je to věc názoru, ať to každej udělá tak, jak se bude cítit nejlíp, to je jasný.
U chůviček si říkám, že to se bude hodit do nějakejch tří i víc let na každý vejlety, do nich jdem, i když doma asi potřeba nebudou.
31. led 2011 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,tak mi chůvičky budem řešit asi až po narození,za to monitor dechu chci už koupit před. Myslím,že je to jistota,mám zrovna dvě známý,kdy se jim začaly děti dusit,resp.přestaly dýchat a přitom byly v pořádku a donošený.
Nemáte náhodou některá teďka problémy s tvrdnutím bříška? Dneska jsem byla u dr.tak mě předepsal magnésko a hodně ležet,čož je pro mě nepředstavitelná představa :unamused:
Taky jsem byla na dalším velkým UZ-tak už mimčo je hlavičkou dolů-takže doufám,že se už otáčet nebude a jak jste na tom vy? :slight_smile:
31. led 2011 v 16:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
monitor dechu koupime jeden urcite rozmyslim se jestli neni treba i do kocarku u nas v okoli ted nedavno zemrelo lidem 3mesicni miminko v kocarku na SIDS spalo a uz se neprobudilo muselo to bejt hrozny.ty chuvicky no nevim prave si myslim ze by jsme je doma nevyuzili a je to dalsi nemala investice.@lusyy jakpak se to pozná to tvrdnutí bříška?pozná to i lékař?
1. únor 2011 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pusolamy: doktor to asi nepozná,říkal mě že při pohybech to je už normální,ale v klidu to je ještě brzy,prý po 35 týdnu to už vůbec nevadí. Vlastně to jsou takové falešné kontrakce- poznáš to tak,že ti najednou ztvrdne břicho,třeba jenom podbřišek nebo jedna strana,je to nebolestivý,takový napnutý pocit a při změně polohy nebo pohybu to rychle odezní. Pokud by to bolelo,tak to už je průser. Takže mě akorát měřil vnitřně ultrazvukem čípek. Říkal,že ho mám 28 mm a pod 25 mm už to není dobrý. Ale moje kamarádka ho má 17 mm a zatím se taky drží,i když ta musela na kapačky do nemocnice.
1. únor 2011 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky, no mě taky dost často tvrdne bříško ale tak myslím že je to způsobeno tím jak se mimiško vrtí.Teď jsem radši byla týden v klidu a polehávala jsem a zlepšilo se to:slight_smile:.Jsem zvědavá co mi řekne doktorka na kontrole ale myslím že to bude dobré. Jinak s tím monitorem dechu jste mě dost nakously:frowning2:. nějak jsem nad tím neuvažovala než jste o tom začaly psát. vím že to riziko je a že existují monitory ale tak nechci zase být jen ustrašená že se něco stane:frowning2:. Ale věřím že to musí být hrozné když se tohle stane.
Holky jak moc přibíráte teď na váze?připadá mi že mi váha letí nahoru hrozně rychle. do 23tt. jsem měla jen asi 2-3kg navíc a teď už jich mám 8kg.jestli to tak půjde dál tak za ty tři měsíce budu jak velryba:slight_smile:))))
1. únor 2011 ve 14:56  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem se ještě asi před dvěma týdnama smála že tvrdnutí břicha? To nevím, co je :slight_smile: Nu a už to teda vím. A přesně jak @Lusyy - magnesko a ležet. Což moc nezvládám :frowning2:
@debule Já už mám okolo 12 kg navrchu... ale je to zvláštní, protože to naštěstí není nikde než na břichu - a nechce se mi věřit, že v břiše mám 12 kg... ale teď se mi ty kila spíš zpomalily, víc jsem přibírala ve 3. trimestru. Nu ale neřeším to - až porodím, bude jaro a víc pohybu, snad :slight_smile:
1. únor 2011 v 16:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek