• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
jo tak to máme všechno stjené s tím věšením se a záchodem...a navíc se ještě začal vztekat, když mu chco něco vzít..tuhle jsme se pretahovali o hačkovanou čepku, až jsme ji pak musela vypárat, protože byla na jedné straně asi o 5 cm delši....ale jinak už je to mnohem lepší než to blo..začíná chápat a hlavně v noci spí.......dnes třeba od pul 9 do pul6 na mlíko a pak do pul9....a ted v 11 sel spat znovu.....
16. bře 2012 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila : o Strolleringu bylo v sama doma na jednicce, docela me to taky zaujalo ale tady v okoli asi nic takovyho neni a sama nekde blbnout s kocarem mi prijde uhozeny :-/
16. bře 2012 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky jak a co vam deti v prubehu dne ji, nevim jestli treba maly nemam moc, kdyz je tak tezky :slight_smile:
17. bře 2012 v 08:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fassy asi papal, no a? :slight_smile: myslim, že brzo zjistil, že to není k ničemu, a zase vypliv... @petaov my chodíme do lesní školky, kde Kuba tráví už teď celý dopoledne venku na trávě, a je to moc prima. Jasně, je pak celej na vyprání, ale zkoumá si trávu, větvičky, kouká po ostatních dětech, šklebí se na sluníčko a vypadá moc spokojeně :slight_smile: Myslim, že jsme pro nás našli to nejlepší... a špínu prostě neřeším. Tu řeší pračka :wink:

@aprint to je moje největší téma. Kuba taky hodně jí, kdykoliv kdekoliv je něco k jídlu, už se po tom sápe... A taky pěkně nabírá, dlouho není váženej, ale myslím, že už bude mít tak k 11kg :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale vlastně mi všichni radí, ať to neřeším a dám mu, co potřebuje. Když to nejsou mlsoty, že to neva. Je fakt, že má po kom být velkej, MM má ke dvoum metrům... Nu jinak jí v 5 kojení, v 7:30 snídaně (chlebík nebo ovesná kaše), v 9 kojení, v 11:30 oběd, v 13:30 kojení, v 15 sváča (jablíčko dušený), 16-17 kojení, 18 večeře (obilná kaše), 19 kojení. Čili jí pořád :frowning2: (teda myslím, že mlíka už mám málo, že při tom kojení kromě po noci nic moc nedostane). Teď zkouším dát mu na daný místo v bytě krabičku s pár křupkama, jablíčkem a tak, aby si tam kdykoliv mohl jít. Abych nemusela pořád já určovat, co a kdy... Tak uvidím. To jsem se rozepsala :sweat_smile: aspoň je jasný, že je to fakt téma :wink:
17. bře 2012 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
to je pravda, priroda je super, Daniel vcera sedel v trave a trhal ju cely bol z toho uneseny, potom "plaval" v strku, hral sa s kamienkami , bol sice ako prasiatko spinavy ale to nevadi. Palicou kreslil do toho strku, smykal sa na klouzacke, liezol po nej dohora, schovavbal v drevenom domceku, hupal sa na hupackach, no parada...
Tiez mam pocit z mojho mlieka vypije malicko, ze ho moc nemam. Rano si par krat pocuca, pred spanim si nataha viac.
7.00 kojenie kratke,
10.00 presnidavka - dusene ovocie, alebo jablcko struhane s jogurtom
13.-13.30 masovo zeleninovy obed
okolo 16 jogurt alebo ovocie
19.00 mliecna kasa /max 200ml/
20.00 pred spanim kojenie
raz-dva krat si cucne aj pocas dna alebo v noci ale to ani neratam, to je mininum, to vycucal podla mna len strasne malo...Sa preto obavam ci mu ako mliecna davka staci ten jogurt 200 a kasa necelych 200ml?
Lebo neviem ako inach ho napchat mliekom. Ked z mojho cucne len kratko. Skusala som dnes okrem klasickeho Sunaru aj ten Nutradefense. Vypil 20 ml, najprv ho naplo na vracanie a potom to nechcel. Tak snad s tym mojim mliekom po kuskoch sa nahrabe pocas dna tych 500 predpisanych ml.
A vcera sme kupili nove boticky, tak sme ich aj vonku pekne pokrstili, strasne bol v nich zlaty :slight_smile:
18. bře 2012 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila @ofelieee jj detské hriště je super..pepa miluje skluzavkua těž po ní šplná nahoru a točí kolotoč a včera jezdil s dědou na traktoru..to teplo je parada...
my jíme mezi 5-7 UM( tak 250 ml.)-podle toho jak se vzbudi, mezi 8-9 snidame- ovocnou presnidavku, kousek bananu(tim se krmi sam, nez ja nachystam snidani) a nekdy kousek rohliku(ale ten spis jen zuzla), pak mezi 12-13 masozeleninovy obed-to sni takovou tu plasatovou misticku z ikei

http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/30145332/-

teda ne tu misku,ale plnou obsahu :slight_smile: pak ma kole 15-16 jogurt nebo tvarohaček nebo něco takoveho, v 18 ma mlecnoobilnou kasi- delam to asi ze 60-90 ml vody-podle toho kolik toho za odpoledne sni, a pak kolem 20 hod 250ml UM...jinak ani susenky a ni nic jinyho moc neji..max kdyz nekdo ji pred min, tak mu kousek da....ale ted nechce vubec pit...ani vodu ani caj, vypije max.200ml za den.....
pocitam ze ma mezi 11 a12 kg a meri tak 77-78 cm
18. bře 2012 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aprint jej my mame sice inu misku s lyzickou, co sme dostali ako supravu ale dik ze si mi pripomenula tie ikeacke, ja ich mam hore v skrinke aj s lyzickami a uplne som na ne zabudla. Dostala som ich od sefovej v praci este ked som bola tehotna, este by mi tam zapadali prachom, hned zajtra ich vytiahnem, sa mi zidu. Lebo som myslela ze mam len tu jednu plastovu misku. Chlebik mu davam zase na plytky tanier v tvare medvedika. Kamoskina rocna dcera si vraj aj napichuje cestoviny vidlickou, no uvidim ci skusim, neviem ci to bude Daniel vediet, ale otestujeme, mozno ma prekvapi.
18. bře 2012 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila :grinning: no my nic na talirek nedavame...musi to mit primo na stolecku..talirek okamzite otaci vzhuru nohama....to je teda holcicka sikovna....:slight_smile:
18. bře 2012 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
ake teraz vasi chlapci oblubuju hracky? Ja som si uvedomila ze mam asi 90% hraciek co ho bud este nebavi alebo uz z nich vyrastol ze su moc miminkovske. a ked sme kupovali prve boty, mali tam taky plastovy traktor a maly sa nevedel odtrhnut a strasny plac ked sme sli domov, ze sa chcel s nim hrat. A ja som si nejak uvedomila ze na to ze mam doma chalana nemam ani jedno auto s tociacimi kolesami. Len dve z latky vypchate a tam sa kolesa na nich netocia. Tak to musime cim skor napravit. Ale kocky Clemmy zatial u nas ficia v pohode...
18. bře 2012 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aprint no my na zidlicke nemame stolecek, tak si berie chlebik z tanierika. Otoci ho niekedy tiez ale to vacsinou ked uz dojedol, alebo sa blizi ku koncu jedenia. Ale zas ta miska z ktorej papa teraz je uzsia ako ta Ikeova tak ma vyhodu podla mna ze lepsie drzi teplo.
18. bře 2012 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila No u nás z hraček vedou klasické dřevěné kostky, to plastové chodítko Fisher Price 2v1 a pak úplně obyčejné autíčko z cukrárny s točícíma kolečkama, jak bývá naplněné bonbony atd., stálo nás asi 2 $ což je nějakých 40,-Kč. Dražší autíčka nás nebaví :frowning2: Jo a pak jsou oblíbené různé věci, které nejsou hračkou :grinning: (mobil, iPod, brýle, propiska, lžička, metlička na vaření, hrnce, prostě cokoliv co mu přijde pod ruku :grinning: ) Jo a pak ještě lentilky v tubě nebo Tic Tac, nejí je, ale pěkně rachtají :slight_smile:
19. bře 2012 v 01:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
u nás teď vévodí knížky. A jedno autíčko co má na klíček (natáhne se a jede samo) - vždycky za ním metelí. Dostal ho od babičky přesně s tým argumentem že je chlap a nemá auto :slight_smile: . A pak dřevěný kostky. Tuhle si tu s nima hrála i 6 letá holčička, těším se, že vystačej na půl dětskýho života :slight_smile: No a samozřejmě všechny nehračky. Plastový misky a víčka v šuplíku v kuchyni a komín kelímků od velkejch jogurtů, kterej máme asi metrovej - ten je hit :slight_smile:
19. bře 2012 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak a můžeme na písek..včera jsme měli Josefskou veselici a pepíno dostal asi milion bábovek, kyblíky, lopatku a hrabě..tak včera hrabal koberec..bylo to fakt vtipný

a od maminky jarní outfit...a ten růžový je pro sestřenici Danču aby jí to nebylo líto :slight_smile:a červená pro tetu,aby byla též krásná :slight_smile:
19. bře 2012 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (7)
@aprint s tím psíčkem je krásná :wink:
19. bře 2012 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
tak holky u nas ted u slunecnem vikendu zvitezila trikolka, takova ta s tyci ja se ditko na ni tlaci adelka z toho uplne na vetvi ani kocar jsme nepotrebovali porad by jen hopsala na kole :slight_smile:
19. bře 2012 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ach jo, tak Kuba má za 2 dny rok a v sobotu jsem měla sezvanou celou oboustrannou rodinu na oslavu, moc jsem se těšila... a dneska moji maminku odvezli s nějakou mozkovou příhodou, a je na JIPce na neurologii... sice už je dobrá, ale oslava asi nebude... máme takovej smutnej den :frowning2:
20. bře 2012 v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee jééé,tak to je mi moc líto...hlavne at je maminka v poradku!!!!!!!
21. bře 2012 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee : oslavicku posunete to nevadi, hlavne kdyz bude maminka v poradku a bude si ji moct uzit s vami :wink:
21. bře 2012 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
díky holky. aby toho nebylo málo, tak kuba má od noci 40 horečku, kašel, rýmu. my to teda vedem :slight_smile:
21. bře 2012 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee taky přeji hlavně zdravíčko jak mamince tak Kubíkovi. zdraví je to nejdůležitější oslavíte to až budete všichni v pořádku a zdraví. Určitě to čekání bude stát za to a oslava pak bude úžasná.
21. bře 2012 v 19:50  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee tak prajeme vstko dobre, nech to dobre dopadne, vela zdravia...
21. bře 2012 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee Prajem mamke skoré uzdravenie a velmi držim palce. Mrtvičku sme mali v rodine a je to pekna mrcha nemoc. Ale na druhej strane, pokial sa začne liečit včas, tak je reálna šanca, že to bude skoro bez následkov. A Kubíkove narodeniny oslávite až mamke bude lepšie a snáď ešte veselejšie ako teraz, lebo budete mať ešte o dovod viac.
21. bře 2012 ve 22:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee Kubíčkovi,přejeme k dnešním narozeninkám vše nej...... a hlavně zdraví a mamince taktéž a hodně síly :slight_smile:
22. bře 2012 v 06:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee Tak už je to rok! jejda ani se to nezdá ale strašně rychle to uteklo. takže přejeme všechno nejlepší Kubíčkovi hlavně zdravíčko, lásku, plno usměvavých dní s maminkou a tatínkem:slight_smile:
22. bře 2012 v 07:05  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee prajem Kubikovi vsetko najlepsie.
22. bře 2012 v 08:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky díky moc :slight_smile: Kubovi jsem udělala na snídani "dort" z jáhlovýho flameri, nejvíc ho bavil plamínek na svíčce :slight_smile: ale byli jsme u toho sami :sweat_smile: ani fotku vám sem nemůžu dát, protože v Pcích je počítač bez čtečky karet. Ale stejně je na ní Kuba takovej chcíplej - asi jako s horečkou, no... zatím mu vůbec neklesá. Děkujeme za přání! A ať se vás drží zdraví. I to sluníčko k tomu vyzývá...
22. bře 2012 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee : taky přejeme Kubovi všechno nejlepší a hlavně to zdravíčko které teď potřebuje nejvíc :wink:
22. bře 2012 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee tak Kubíkovi přejeme všechno nejlepší....hrozný, jak to letí...za chvilku budou ve školce...
a oslavíte to jindy...Sonička taky oslavila první narozeniny o 14dní dýl, taky měla horečky. a uvidíš, že když u toho bude babička, tak to bude super a užijete si to všichni... :wink:
22. bře 2012 v 16:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee Jéé, taky přejeme Kubíkovi všechno nejlepší, štěstíčko, zdravíčko, hodně hraček a hodné rodiče :slight_smile: Babičce přejem brzké uzdravení a hlavně to zdraví, to je nejdůležitější :slight_smile:
23. bře 2012 v 17:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee všechno nejlepší Kubíkovi a pevné nervy mamince :slight_smile: Letí to neskutečně, ještě nedávno jsme tu všechny řešily, kdy porodíme :grinning: Taky už plánuju, co malému udělat na oslavu. Chtěla jsem taky zkusit jáhlový dort s ovocem.
@ciernavila u nás vedou sluchátka do uší a ovladače. Z hraček ho baví stále všechny. Nejradši má právě ty své první, co má od narození. Z nových momentálně vede chodítko. Zatím u něj převážně klečí, ale pořád pouští hudbu a pohupuje se do rytmu :grinning:
23. bře 2012 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek