• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
@ciernavila velká gratulace :slight_smile:
2. dub 2012 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 jo s tí ne je to u nás stejné...ne=řehot :grinning:
2. dub 2012 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@aprint vdaka, ja sa ukludnim ale az po tom 16.4 ked sa objednam k lekarke, teraz je este skoro a ideme na tyzden na SK, takze neskor ak je to pravda a vyslo to tak snad bude vidiet aj srdiecko.
2. dub 2012 ve 22:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo holky a jak jsme se bavili o tom srazu, tak se můžeme přidat k ostatním holkám : http://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/letni-vicedenni-vylet-pro-maminky-s-detmi-v-cr/?post=last

@ciernavila Gratulace, je to tam :slight_smile:

@kometka5 S tím NE je to snad všude stejné. Můžu mu stokrát říkat NE a stejně to po stoprvní udělá znovu :grinning:

@aprint Usínání praktikujeme teda stejně :slight_smile: Taky dáme do postýlky a chodíme kontrolovat po 3,5,7,10 min., ale většinou končíme u 5 :slight_smile: Kolikrát dám Daníka do postýlky a hned je klid a spí, někdy řve jak tur 5 min. a pak usne. Kdybych tam seděla s ním, tak neusne vůbec, protože ví, že tam jsem :frowning2:

@pusolamy Na kašel dáváme Stoptussin a Mucosolvan Junior :slight_smile:

@petrullina Malá je kouzelná :slight_smile: Smíšek malý :slight_smile:
3. dub 2012 v 06:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak dneska jsme vyrazily k doktorce a máme zanět průdušek a první antibiotika :unamused:
3. dub 2012 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fassy jj přesně tak, když tam jsme tak pořád vstává....holt někdi možná řekne, že jsme krkavčí matka,,,,ale to protě nejde..sedět od 8 do 10 v ložnici a stejně to nemá efekt :frowning2: když dopoledne usne téměř okamžitě...
3. dub 2012 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
v pátek vyrážíme na dlouhý výlet vláčkem(asi 2hod) až za Vídeň(Medling) za tátou do práce, tak jsme zvědavá jak to dopoadne :slight_smile:
3. dub 2012 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ciernavila velká gratulace :wink:
3. dub 2012 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aprint u nás naprosto stejná reakce, jakmile řeknu ne nebo tytyty - tak se řehtá, jako kdybych řekla nějaký vtip :grinning:
3. dub 2012 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fassy @aprint taky bych to chtěla takhle praktikovat, ale malá strašně hysterčí a řve a neusne ani po půl hodině - kdy je totálně splavená :frowning2: Ale včera jsem zkusila povídat pohádku o zvířátkách a usnula za 5 minut - jen potom ze spání dělala haf haf :grinning:
3. dub 2012 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
dik. :slight_smile:

Inac nas Daniel ked ma potahal za vlasy a som povedala "Au!" Teraz sa stale chyta za vlasy a hovori Au au, kazdu chvilu...ja niekedy neviem ze ci ho fakt nieco boli alebo ho to bavi ze sa naucil to slovo.

Ako mame tie sople, tak dycha ustami, vyschne mu v krku a potom je smadny, taks a budi 2-3 krat v noci. Morska voda, NAsivin...zatial efekt ziadny a trva to tyzden.
3. dub 2012 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila :Jééééé velikáááá gratulace :slight_smile: Tak to jsi na tom úplně stejně jako moje ségra :grinning: !!! Taky tady byla v pátek a ukazovala mi tři testy jestli si jako fakt myslím,že jako jooo :wink: :grinning:
3. dub 2012 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila Velká gratulace! :slight_smile:
@aprint Taky bych chtěla, aby malý usínal sám, ale u nás to nejde ani přes den, to jedině v kočárku, či v autě. Večer u prsa, nebo na rukách. Vyřvat jsem zkoušela jednou, vydržela jsem to tak deset minut, ale to se asi předpokládá, že dítě leží a řve. Náš malý pase, lomcuje s postelí, lozí tam, pak se do něčeho bouchne... Nemá to cenu, ale držím palce, ať to u vás zabere.
3. dub 2012 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kijir
@petaov

Vdaka vam...dnesny ranny Mamatest co mi zvysil bol tiez pozitiv. Uz sa tesim na koniec dubna. :slight_smile:
3. dub 2012 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila gratulace! Mě se zrovna dneska zdálo o pozitivním testu, tak jsem ho zkusila a nic...

jinak já zrovna teď měla bejt na tý Vysočině v penzionu Baby friendly a nejsem, protože Kubovi se asi vrátila nemoc... zase teploty, kašel... achjo. To mě teda fakt mrzí. Navíc se udělalo tak krásně...
3. dub 2012 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee dik...no tak mozno nabuduce bude :slight_smile:

Chcem sa poradit. Maly ma sople, ryma bola taka zadna sucha teraz to ma take hlienove ze som aj rano odsala nieco. Nekasle ani nema teplotu. V sobotu mame ist vlakom na SK. Manzel sa boji ze tam bude klima a z sa mu to zhorsi. Odlozili by ste cestu? Ja vravim ze su to len sople a je jedno ci ich ma tu alebo na SK, a ked by nahodou bola klima dam mu capicu. Nechce sa mi rusit cestu, lebo to bude spojene s dalsimi vecami co bude treba porusit a to moja tchyne bude tiez na nervy z toho...neviem co teraz. Ci stornovat listky alebo to nechat tak.
4. dub 2012 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila Pokud má malý jenom rýmu a nic k tomu a vypadá spokojeně, tak bych cestu asi nerušila. Rýma sama osobě je nepříjemná, ale není to nemoc, s rýmou se může normálně chodit ven a do soboty se mu to třeba už zlepší. Uvidíš, jak mu do té doby bude a podle toho usoudíš, jestli cestu zvládne.
4. dub 2012 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@ciernavila souhlasím s @ramka
4. dub 2012 v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila Taky souhlasím s @ramka Pokud nemá teploty, tak bych s rýmou asi normálně jela. Však kdyby ve vlaku náhodou klima byla, tak mu vem lehčí čepičku a mikinu a je, případně do tašky i menší deku :slight_smile:
@pusolamy Zánět průdušek už jsme taky měli, ani nevím z čeho. Taky jsme měli antibiotika :frowning2: Tak nerada do něj cpu nějaké takové léky, ale doktorka byla neoblomná :frowning2:
@ofelieee Neboj, příště to vyjde a budou na tebe koukat // :wink:
4. dub 2012 v 18:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila souhlasím s ramka a pusolamy...i pokud nemá teploty, takl bych to neresila..rýmu může mít třeba celý jaro :slight_smile: a takový ten sušší kašel je u rýmy prý též normální...
4. dub 2012 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, jak jste na tom s jídlem? Už vám jí kusy? Třeba maso s bramborem? Já pořád mixuju, i když už ne do hladka, ale Vašík saje i banán, který mu dám v celku. Snad se to časem poddá. A ještě mám dotaz ohledně pití. Dávám mu převařenou vodu z vodovodu. Mám převařovat i po roce? Díky :wink:
4. dub 2012 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov ahoj, já ještě převařuju, ale když je někde situace, že převařená není po ruce, tak už to neřeším... mám to vždycky nachystaný ve skleněných lahvích, takže mě to nestojí moc práce. A kusy - Kuba velmi pozvolna... já teda nemixuju, většinou, ale vidličkuju do velkýho hladka. Jinak to plive.
4. dub 2012 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ramka
@pusolamy
@fassy
@aprint
DAkujem za rady, tak som spracovala manzela, zatial cestu neprekladame.

@petaov my jeme uz dlhsie kusy, mixovala som este davno, potom pretlacala - par tyzdnov a kusy je asi mesiac? Ani neviem. Ked chlieb s niecim tak bud odhryzuje z namazaneho krajca, alebo na kocky na krajany na tanieriku a sam si berie kusky.
Co sa tyka obedu, tak zemiaky na male kusky, maso na male kosticky ale velmi male. Asi take ako ked das dve ryzove zrna vedla seba. Ale zaujimave ze jablko a hrusku za surova nevie pohryzt to vypluva, ale podla mna to mu asi nechuti. Lebo surovu okurku si odhryzuje bez problemov ak je nakrajana na hrube pasiky.

Vodu prevaram este. Ale asi tri krat som mu dala aj neprevarenu a v pohode.
4. dub 2012 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov já jsem obědy nikdy nemixovala, jenom namačkám vidličkou a pěkně to zvládá. U nás jsou obědy parádá, to krásně otevírá pusinku, že pomalu ani nestihám, ale pravý opak je svačinka, tu do ní nemůžu dostat, musí si vždy s něčím hrát, aby si neuvědomovala, že jí. Někdy je to síla.
Můžete mi, prosím, dát nějaké typy na svačinky? Jogurt mi nesní a ovoce do ní cpu horko těžko. Chleba jsem ještě nezkoušela, ale asi mi už nic jinýho nezbyde
4. dub 2012 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ramka no mne surove ovocie nechce tiez tak nakrajam ho na kusky a trocha naparim v parnom hrnci a zmixujem takze robim take domace presnidavky ktore si potom zamrazim. Svacinky okrem jogurtu a chleba, rohlika, mavame tu okurku obcas, alebu skus tie kukuricne chrumky, u nas maju aj ryzove, jahlove.... Hero robi aj susenky detske bez cukru. Nas maly miluje od Hami mliecnu ryzu, a podla mna by sa dala spravit aj doma, ze by sa spravil riedky vanilkovy puding a rozvarila ryza a spolu zmixovalo. Mozno by to chutilo podobne. Moc ma nenapada, u nas je zaklad to ovocie co zje 200g co urobim v skle, banan a biely jogurt ci chleba s maalom, Lucinou /dnes na ranajky s brokolic. pomazankou/. Obcas kupim tie jogurty Alete od Nestle marhulove. Ale ked vravis ze jogurt nezje tak to asi nie.
5. dub 2012 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov : naše madam jak ma v jidle kousky a cejti je v puse tak to musi z te pusy vyndat a podivat se co ze to je :angry: banan hryže v pohode a dneska ráno mela i kus mazance a taky ho ukusovala bez problemu a moooc ji chutnal :grinning: ja teda davam vodu kojeneckou a tu nepřevařuju, vy dáváte z kohoutku ? to me ani nenapadlo a le možna by to bylo finančně výhodnější. tedka co je adelka nemocna tak mi konečne pije i caj ale musim ji ho vylepsit lzickou medu :wink: jinak delam rozpustne sunarky nebo ovocné štávičky, ted nam dala babicka domaci rybizovou stavu a tu vypije celou 150ml flasku na jeden zatah moc ji chutna :slight_smile:
5. dub 2012 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov já mixuju jak co....třeba brambory mačákám, maso krájím na malinké kousky azeleninu podle konzistence...někdy namačlam někdy pomixuju..ale banán např jí no kouskách, rohlík, chleba, vánočku apod. taky nakrájené na kostky..jen s jablkem máme problém..to mu chutná ale věčně se tím dáví :frowning2:jen s tím pitím máme pořád problém....když mu naředím nějaký džus s vodou tak ještě třeba tu 250ml za den vypije..ale čaj pouští koutkem ven :frowning2: mám strach aby třeba málo nepil :frowning2:
5. dub 2012 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila já ji např. jablíčko taky povařím a rozmačkám vydličkou, nejdřív to jedla bez problémů, ale teď už to do ní nemůžu dostat. Vyzkoušela jsem na tvoji radu jablíčko ještě rozmixovat a to snědla docela dobře. Takže jí asi vadili ty kousky, což mě nenapadlo, když oběd sní krásně s mnohem většíma kouskama. No holt ovocičko jí chutná víc asi takto.

@pusolamy s pitím to máme taky tak všelijak, sama si nevypije skoro nic, koupila jsem hrnek s dirkama, ze kterého to teče samo a prostě to do ní liju :slight_smile:. Mlíčko pije normálně z flaštičky, ale když tam dám vodu nebo štávičku, tak nepije.
8. dub 2012 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov Ahoj, tak Pavlík baští zásadně len velké kusy, ktoré si može vziať do ruky, inak nechce jest. No mladý pán sa cíti sebestačný. Len mňa z toho asi vystrie, lebo to u nás po každom jedle vyzerá ako v chlieve - kde niesu drobky, tam su odtlačky ručičiek.
@ciernavila Daj vediet ako ste zvladli cestu. My sa chystáme v máji a už teraz premýšľam ako zvládneme 9 hodinovú cestu.

Inak Krásne Velikonoce všem.
9. dub 2012 v 00:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov @kijir prajem prckom všetko najlepšie k 1. roku
9. dub 2012 v 00:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek