• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
@ustarana :Děkujeme :slight_smile:
9. dub 2012 v 07:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,neznáte prosím,nějaký jednoduchý,nejlépe piškotový dortík pro naše dětičky-z ingrediencí které mohou. Díky za tip. :slight_smile:
10. dub 2012 v 08:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, tak taktko sme vcera koledovali.
10. dub 2012 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (6)
@pusolamy u nás je dobrá voda. V testech prošla podobně jako minerální vody z obchodu, takže všichni doma pijeme přímo z kohoutku. Malému zatím převařuju a dříve jsem i filtrovala.
@aprint čaj malý taky nechce a ty šťávy též nic moc. Vody vypije tak 150ml za den, což taky není žádná sláva, ale aspoň něco :slight_smile:
@ustarana děkujeme
Dnes jsme byli na roční prohlídce. Vašík má 8520g a 76 cm. Za dva měsíce přibral jen 30g, takže musíme přijít za další dva měsíce na převážení. Přitom v jídle se teď docela zlepšil a pořád baští nějaké piškotky... Tak jsem zvědavá, co bude pak, když se to nezlepší. Jinak teď bojujeme zase s nějakým ekzémem na puse. Zřejmě mu to dělají jogurty a to jsem se těšíla, jak začnu dávat od roka tvaroh, lípanky a tak... :unamused:
10. dub 2012 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov My jsme byli dnes taky na roční prohlídce a máme spíš opačný problém. Příjde mi, že malá zase až moc přibírá. Za dva měsíce přibrala 1,3 kg. Doktorka teda nic neříkala. Má 10,3 kg a 73 cm. Přitom jí nedávám nic navíc, myslím tím žádný sušenky, křupky,... Má pět jídel za den, tak nevím. Není, že by byla nějak tlustá, s pohybem nemá problém, spíš naopak, asi tři týdny běhá po celým domě.
To je škoda, pokud nebude moct jíst mléčný výrobky, zkus to na chvíli vynechat a vyzkoušet po nějaký době, třeba se to spraví.
10. dub 2012 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov No jestli se vám projeví alergie na mléko jak u Daníka, tak to vám opravdu nepřeju :frowning2: Taky nám to začalo ekzémem kolem pusinky, pak na ručičkách a pak byl olezlý i po tělíčku. Je to docela problém vyloučit ze stravy všechno mléčné, hlavně kvůli vápníku. Pořád musím hlídat co dávám do jídla když vařím, jestli to co jím můžu dát kousnout i Daníkovi kvůli máslu, sýru,... No je to mazec :frowning2: Snad se vám to nepotvrdí a bude to opravdu "jen" nějaká vyrážka :confounded:
11. dub 2012 v 01:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov já bycyh taky na pár dní vynechala mléčné výrobky.
malej nemá ekzém, ale má po jogurtech opruzenou prdku až do krve, takže mu je taky nedávám... :frowning2:
11. dub 2012 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Asi to bude jogurtem. Zkoušíme ho postupně od 9. měsíce a vždycky se po něm osypal, tak jsme pak zas měsíc přestali. Doktorka říkala, ať zkusíme teď sýry, že jsou někdy ty jogurty agresivnější, tak snad to nebude mít na všechny mléčné výrobky.
@fassy vy jste byli na určení alergie z krve? Už nám to navrhli, ale zatím jsme nešli. Vaříš z umělého mléka? A jak nahrazuješ vápník? Já zatím kojím.
11. dub 2012 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky, občas sem nakuknu, ale už nestíhám ani číst natož psát, všem ročňátkům přejem opožděne všechno nejlepší, nás to za chvilku taky čeká, tak už vymýšlím, jaký dort upeču :slight_smile: ale hlavně absolutně nevíme, co koupit za dárky, protože různých hebel a mluvících hraček máme ještě po Domčovi, jediná jistota je kočárek, ten ještě pravda nemáme :slight_smile:, panenek už jsme dostali asi 6 :stuck_out_tongue_closed_eyes:
už máme 2 zuby :grinning: :grinning: a další asi lezou, protože dostala rýmu, v noci aj teplotu, no sranda, chodit ještě nechodíme, ale lozíme, všude šmejdíme, obcházíme a hlavně kecáme, v tom je po bráchovi, ta tu pusu nezavře jak je den dlouhý :slight_smile:
no a volali mi z práce, jestli bych nemohla nastoupit na poloviční úvazek a vzhledem k tomu, že je nás na mateřské hodně a můj se domluvil s tchánama ohledně hlídání, tak od června hurá zpátky do procesu, musím oprášit angličtinu, obrnit se nervama, no bude to sranda, ale ve 12 budu doma a lepší než byt za 2 roky bez práce :rolling_eyes:
@lusyy recept na piškotový dort mám super, jestli chceš poslat pisni a já ti ho pošlu mailem, ale je tam tvaroh a kysaná smetana, ale to už by po roce neměl být problém, dělala jsem ho vždycky na dětské oslavy a vždycky se po něm zaprášilo :slight_smile:
11. dub 2012 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov No Daníkova doktorka měla podezření že je to z mléka, tak ještě když jsem kojila jsem na měsíc vysadila všechno, co obsahovalo mléko, ale ekzém se mu nezlepšil, tak jsem to zabalila a hledali jsme dál z čeho by to mohlo být. A předtím než jsme odjeli, tak nás mudra poslala na alergo, abychom věděli z čeho to je. Nabrali krev a zjistili silnou alergii na mléko a lehkou na vejce. No vařit je docela problém. Sojové výrobky se taky nedoporučují, protože se rozkládají jako mléčné. Tady v Americe je to všechno jednodušší. Není tu problém sehnat jogurty z kokosového mléka, smetana z kokosového mléka a dokonce sýr z rýžového mléka. Tak tu vařím z toho. V ČR to asi bude problém, protože nevím, že by se u nás prodávaly takové výrobky. Tak jsme se s manželem domluvili, že si koupíme jogurtovač a budeme Daníkovi dělat jogurty z rýžového mléka doma. Na pití dávám malému rýžové mléko s přídavkem vápníku, protože tady v USA se UM dává jen do jednoho roku a pak se najíždí na klasické mléko. Navíc pro alergiky na mléko tu dělají UM sojové, které se taky nedoporučuje, tak nevím no - stejně je to jen do roku a malému jsme to zkusili koupit, ale osypal se po tom. V ČR se dá sehnat Nutrilon Alergy Care - ten jsme kupovali než jsme jeli, je ale drahý (malá plechovka necelých 300,-Kč) a je hodně hořké. Malý to teda pil, ale nevím jestli to bude chtít ještě pít jak je už zvyklý na to rýžové :grinning: Vápník teda nevím jak jinak dítěti nahradit, dávám mu zeleninu s vysokým obsahem vápníku - brokolici a v tom rýžovém mléku je vápník přidaný, v kokosových jogurtech taky, tak doufám, že to stačí. Jo a pokud kojíš, tak si musíš dávat bacha taky na to mléko. Dokonce jsem někde četla, že pokud se alergie potvrdí, je nejlepší přestat kojit, protože dítě může být alergické i na mateřské mléko. Je pravda, že od té doby, co nekojím je Daník ok. Bezmléčnou dietu jsem dodržovala a i přesto byl osypaný, teď už nekojím, Daník dietu dodržuje a je po ekzému :slight_smile: Doufám, že se vám tohle vyhne :sunglasses:
11. dub 2012 v 19:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fassy před tím tu vyrážku neměl a to jím mléčné výrobky furt, tak ode mě to snad nemá. Kojím právě proto, že mu mléčné výrobky nedávám, tak ať něco má. Dala jsem mu k tomu jogurtu i normální piškot, tak nevím, jestli se to nějak nezkřížilo. Píšeš, že máte alergii i na vejce... Zas v celém sáčku piškotů toho vejce asi moc nebude, tak já fakt nevím. Až se mu vyrážka ztratí, zkusím to zase znovu. Případně pak půjdeme na ty krevní testy. No, jsou to ale starosti. Chudák Daník, snad se mu to s věkem spraví!
11. dub 2012 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov Tak snad to u vás bude nějaká blbost. Však uvidíš, jestli se mu pak znovu objeví, tak si raději zajděte na ty testy. Je to lepší, aspoň budeš vědět čemu se vyhnout. Ale u těch testů jsem myslela, že mě švihne, Daníkovi brali krev z hlavičky :-O Na to jsem se nemohla koukat, tak tam s ním byl tatínek :sweat_smile: No jinak ta alergie prý většinou zmizí do tří let dítěte, tak pořád doufám :slight_smile:
11. dub 2012 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fassy hodně vápníku je v olejnatých semenech taky, doporučovali mi to když jsem byla těhotná - jedla jsem spoustu máku, seznamu (třeba halva) a mandlí. To už prckové i můžou, ne?
12. dub 2012 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
včera jsem byla na hřišti s holkama-maminkama z bývalý práce, a bylo to moc prima, Kuba, jak je jinak na mě docela vázanej, tak se hned vydal vstříc objevování, jen občas mrknul, ujistil se, matka v dohledu, dobrý, a řešil si svoje :slight_smile: bylo to moc prima. Navíc dneska prší, tak jsem ráda, že jsme to užili. Byla tam jedna, co má 2 kluky po roce a půl a byla uplně zničená, ten mladší je stejně jak ty naše, a vypadala fakt jak zombie, trochu mě vyděsila :slight_smile: holky není to TAK strašný, že ne? :grinning: já eště pořád chci co nejdřív, i když zas tak brzo už to nebude...
12. dub 2012 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hobitkova docela zavidim...
12. dub 2012 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee no já mám pouze jedno dítě a připadám si taky jako zombie,no,ale musím podotknout,že ještě chodím do práce-jak to děláte,já chci ztloustnout :angry: Hoďte mě sem rychlý,super tučný jídlo ( kromě dětských kašiček-to sním jen pár lžíček) :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
12. dub 2012 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy já chci zhubnout.....:frowning2: ale nějak se mě ty kila pořád drží. manža je spokojená ale já bych ráda v létě chodila v kalhotech co před těhu. no ale moc tomu nevěřím:frowning2:.
12. dub 2012 v 11:02  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nás roční prohlídka : 9,66kg a 76 cm

@petaov Já bych tu váhu neřešila,synovec právě taky vůbec za 2 měsíce nepřibral a ani nevyrostl a jejich doktorka to neřešila-prý to je teďka tím pohybem. Hlavně že jí. :slight_smile:
12. dub 2012 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@debule ach,to bych chtěla zažít :slight_smile: já bych chtěla mít kalhoty,tak krásně napnutý jako před těhu.......
12. dub 2012 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Maminy-to je super,mrkněte-našly to maminky,které na MK taky plánují srazík-pro dětičky skvělý,ne. http://www.chalupapohadka.cz/uvodem-str-2-1-2.html
12. dub 2012 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lusyy : vypada pěkně chaloupka :slight_smile:
taky potrebuju zhubnout cca 10kilo,ale je to des ted uz jsme 14 dni zavreny doma s antibiotikama takze pohyb zadnej a tim vic furt neco vymeta a ujidam :unamused:
12. dub 2012 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ustarana Ahoj, cesta prebehla super, 8.40 sme vyrazili z Kralup do Prahy, potom z Prahy do Bratislavy, z BA do Hlohovca a tam sme boli okolo 16.00 poobede. Cesta bola fajn, pohodova, preslo to velmi rychlo. Po par dnoch sme sli z Hlohovca vlakom do PEzinka a odtial autobusom do Modry a vcera sme z Modry do BA a uz sme u nasich v BA do soboty. Cestovanie s dvoma velkymi ruksakmi, dietatom a lahkymi golfkami je totalne v pohode.
A dneska mame 1. roooocik ! Juchuuu.... A blahozelame aj ostatnym oslavencom.
12. dub 2012 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila : Vše nejlepší malému! :wink:
12. dub 2012 v 17:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee :Nenííííí :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Mám tři :wink:,tak vím o čem mluvím a ty dva malý taky o rok a půl :slight_smile:.Já vypadám naopak :slight_smile: neříkám,že nebývám unavená a někdy bez nálady,ale dá se to :slight_smile:.Fááákt.A já teda do zombie mám daleko,mám asi cca 20kg navíc než kdykoli před tím a nejde mi s tím nic udělat :( :( Možná občas nějaký ty kruhy pod očima :slight_smile:!!!A taky občas beznaděj co se týká prádla a prádla a prádla a pak taky uklízení .....Takže věř že je to v pohodě :grinning: :grinning: :grinning: .
12. dub 2012 v 18:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ofelieee No já jsem někde četla, že děti by neměli semínka, mák a ořechy asi do 2-3 let. Nevím teda proč, ale nedoporučuje se to :frowning2: Tak nevím
@lusyy Jo tak na tu chalupu jsem se už taky dívala. Je fakt krásná, dětem by se tam líbilo, ale vůbec není stavěná pro malé děti. Jak bychom odjížděli, tak by tam z těch dekorací fakt nic nezbylo a z chalupy by byla kůlnička na dříví :grinning: Nebo by jsme si neodpočinuly my ženy a pořád bychom děti napomínali aby nedělali to a nešehali na tamto :slight_smile: Taky bych se někdy chtěla dožít toho, abych měla problém, že chci přibrat :grinning: A neřešit pořád jak zhubnout a jestli tamta dieta je lepší než ta předešlá :grinning:
@ciernavila Všechno nejlepší malému oslavenci :slight_smile:
12. dub 2012 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila Také přeji vše nej malému hlavně zdravíčko a hodné milující rodiče:slight_smile:
12. dub 2012 ve 20:47  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila My s Vašíkem se taky přidáváme ke gratulantům, ať Vám malý pěkně roste :slight_smile: Co říkali na Slovensku na novinku, co jste jim dovezli? Nebo už to věděli?
@lusyy vyrostl o 3 cm a hlava mu porostla o 1 cm, jen ta kila nic. Včera a ni dneska tomu jídlu moc nedal, tak jsem to asi zakřikla. Asi jsou to zase zuby, že nemá chuť k jídlu. Já si zatím udržuju postavu jen díky kojení. To máš fajn, že Ti to jde takhle samo. Ale chápu, že to pro někoho může být i nepříjemné. Přítel měl taky problém s přibíráním, než jsme se poznali. Byl hrozně vyhublý a vůbec nepřibíral, byl s tím i v nemocnici. Letos spolu budeme tři roky a za tu dobu přibral 20 kg :slight_smile: Tak přijeď k nám na návštěvu, já Tě vykrmím :grinning:
12. dub 2012 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@kijir je fakt že ty jsi moje naděje, většinou působíš hodně "nabitě" :slight_smile: já věřim, že je to spíš v hlavě než okolo... je to přece radost, ty děti :grinning: (a já už se i učím zvládat svoje občasný rozčilování :wink: )
@lusyy mě se dneska stalo, že jsem si omylem sundala kalhoty aniž bych si rozepla poklopec :sweat_smile: ale přitom mám sotva tak o 3 kg míń než před těhu... je fakt že já bych asi přibrat uměla, jen nechci :slight_smile: jím fakt v podstatě s Kubou, takže přibrat vážně není z čeho... ráno ovesná kaše z vody, k obědu nezahušťovaný polívky a zeleninový omáčky, jen večeřím většinou něco jinýho...
@fassy ahoj, prosimtě, když máte ty komplikace s mléčnou bílkovinou, nehodila by se vám plechovka tohohle Nutrilonu? http://www.lekarna.cz/nutrilon-1-soya-1x400gm-roztok/ mám doma jednu pixlu, trvanlivost eště asi rok, ale nemám co bych s ní udělala... až se vrátíte...
12. dub 2012 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee Tam je bohužel problém v tom, že sojová bílkovina se štěpí hodně podobně jako kravská bílkovina, proto se sojové výrobky, kozí a ovčí vůbec nedoporučují. Máme to i vyzkoušené, Daník se po sojovém mléku začal zase osypávat. Ale děkuji za nabídku :slight_smile:
13. dub 2012 ve 03:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek