• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
@marketnieuw haha no taky jsem nejprv doufala ale teď už nedoufám - a on to řekl složitějc - že když jsem při tomhle kojícím maratonu neotěhotněla doteď, tak už neotěhotním, dokud to řádně neomezím. To jsou sakriš dilemata...
25. dub 2012 ve 12:51  • Odpověz  • To se mi líbí
@ofelieee jasne, chapu... kdyz o to tolik stojis...
ja myslim, ze rok kojeni je bajecnej a podle me akorat
nemas si co vycitat, kdyz prestanes kvuli tomu, abys otehotnela
25. dub 2012 ve 12:55  • Odpověz  • To se mi líbí
@pusolamy ja ratam len vodu mlieko si cucne len rano a vecer ale to ja netusim kolko toho vypije, podla mna tam je toho uz len hrozne malo v tom prse, odhadujem tak na 30-50 ml max
25. dub 2012 ve 13:46  • Odpověz  • To se mi líbí
@ofelieee mna sa zenska pytala ze ci kojim este ked som bola na prehliadke tehotenskej. A ja ze este ano rano a vecer...a uz mi naznacila ze je najvyssi cas to obmedzit ked som tehotna.
25. dub 2012 ve 13:47  • Odpověz  • To se mi líbí
@ciernavila a z jakeho duvodu bys to mela omezit? ja myslim, ze neni duvod, ne?
ja jsem otehotnenim o mlicko prisla, ale jinak bych asi kojila dal (i kdyz musim rict, ze me ty prsa hodne bolely a obcas se mi pri kojeni delalo nevolno)
jak to vubec zvladas ten zacatek tehotenstvi? je ti spatne?
25. dub 2012 ve 14:21  • Odpověz  • To se mi líbí
@marketnieuw mne spatne nikdy nebolo, ja ranne nevolnosti som nikdy nepoznala, ani pri Danielovi, okrem toho ze mi postupne rastlo brucho som ani necitila ze som tehotna :slight_smile: Neviem preco obmedzit, neico v tom zmysle hovorila ze asi tomu babatku aby nechybali nejake ziviny ci latky. Ale zase u nas v materskom centre sa vravelo ze sa da kludne kojit aj dve deti naraz tandemove kojenie, ked ma kazde jedno prso, tak v kazdom sa reguluje tvorba mlieka podla potreby toho konkretneho dietata. Teraz len citim ze tie prsia su citlivejsie, ale Daniel uz dlho necuca, pomern kratko, skorej mam pocit ze akoby sa obcas rozculoval ze tam toho je malo alebo ze mu to nejde rychlejsie....dlhsie kojenie je skor pred spanim, rano fakt minimum.
25. dub 2012 v 18:31  • Odpověz  • To se mi líbí
@ciernavila presne to jsem cetla i ja - o tom, kdyz ma kazde dite "svoje" prso...
tak to je fajn, ze ti neni spatne, ten zacatek a ted ten uplny konec je pro me hodne narocny ... ale, uz to nebude dlouho trvat :wink:
tak drzim palce, at mas tak pohodovy tehotenstvi i ted :dizzy_face:
25. dub 2012 v 19:30  • Odpověz  • To se mi líbí
@ciernavila zrovna dnes jsme se ptala dr. rikala tak kolem litru i s mlikem...takze asi tak 500ml mlika a 500 ml ostatniho..pepa tez nechtel pit ani vodu ani caj, nic a ted mudavam 100% džus, ale jen tošku a zbytek mu doředím vodoua vypije za den i 500ml a na noc mu davam vodu..ted mame od MAM
http://www.ebambino.cz/ebambino/eshop/17-1-Potreby-pro-deti/176-3-Hrnicky/5/4030-Detska-lahev-na-uceni-Mam-220-ml-Trainer-barva-ruzova
25. dub 2012 ve 20:15  • Odpověz  • To se mi líbí
holky, tak kdo nas trumfne s tou váhou? mám pocit, že memám roční ale dvouroční dítě :grinning:
váha: 12230g, míra:80cm, hlavička 47 cm
25. dub 2012 ve 20:16  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@aprint
tak to sme natom rovnako :slight_smile: my pri ročnej prehliadke v pondelok sme mali 12 kg,82 cm a hlavička 48 cm.
Takže pohoda,vyzeráme na 1,5 roka :slight_smile: malý je od narodenia akosi IN :slight_smile:
25. dub 2012 ve 21:08  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
@aprint @stazina1 jupí! tak někdo je přece větší :slight_smile: Kuba 11kg :slight_smile: ale je fakt velikej. včera jsem byla s kamarádkou, co její holčička má 11 ve třech letech.

@ciernavila znám holku, co má 4 děti po max dvou letech a krom nejstaršího kojí všechny pořád :slight_smile: taky ti moc přeju ať je ti co nejlíp. mě taky nebylo dobře a těžko si to představit s Kubou...
25. dub 2012 ve 21:21  • Odpověz  • To se mi líbí
@ofelieee
Niečo mi hovor.Oliver je teda fakt stavaný,ale má pekne pevné telíčko,síce poriadne svaly :slight_smile: ale je fakt chutnučký :slight_smile: zatial síce urobíme iba pár krokov,ale nachodí sa ešte dosť
Holky a kolko máte zubov?My máme 12 zúbkov a idú nám dalšie 2,už mu každý den umývam zubky aj pastičkou,aby mu vydržali čo najdlhšie :slight_smile: Naštastie sa mu to páči a pekne dzží otvorenú pusinku
26. dub 2012 v 06:29  • Odpověz  • To se mi líbí
@stazina1 @ofelieee tak to jsme rada, ze nejsme jen my takovy obri :slight_smile:zubu mame 6 a tez si maly kazde rano a vecer cisti zuby...sam..teda spis okusuje kartáček :slight_smile: ale co aspon si zvykne :slight_smile:
26. dub 2012 ve 13:19  • Odpověz  • To se mi líbí
@aprint @ciernavila Přesně tenhle hrníček máme taky a z něho jediného mi malá pije a sama :wink: Jinak Niki vypije za den max. 300 ml čaje nebo vody a večer, v noci a ráno pořád kojíme... Už bych pomalu ráda přestala, neb se mi zdá, že se z našeho Mamánka stává závisláček :grinning: Ale jak na to, když mi nechce UM ani kaše???
26. dub 2012 v 16:00  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@stazina1
@aprint Tak vidím, že jsme žabaři.. Máme pořád jen ty 2 spodní zoubky :unamused:
26. dub 2012 v 16:05  • Odpověz  • To se mi líbí
@xlili už pije sama, to je borec..to pep to umí, neumí to naklonit :frowning2: a zkoušela jsi ty ochucená mléka? t´my už dáváme hami 3 a musim teda rict, ze to ma uplne jinou chut nez ty pred tim..tohle uz je docela chutne..a mysli, ze ty ochucene by mohly být dobré....
26. dub 2012 ve 20:31  • Odpověz  • To se mi líbí
@xlili a ebo uz zkus normanli mliko...mam kamosku a jeji mala taky vubec nechtela UM ani kase, mela rok v srpnu a odstavila ji v zari a pak uz ji davala normalni mliko a jogurty a tak......
26. dub 2012 ve 21:11  • Odpověz  • To se mi líbí
@aprint taky to nejdřív neuměla, ale teď už na to přišla, že to musí naklonit :wink: a dávám jí to plné, aby to nemusela úplně klonit....
no já teď koupila už asi 3 sunar tentokrát Hami Hajaja 3 a vypije max. 20 ml :unamused: a pak se vzteká, že to nechce. Takže ji stejně musím dokojit :( Už jsem nad tím přemýšlela, že jí snad zkusím udělat normální krupičnou kaši z mléka. Jogurty normálně jíme a vypadá to, že žádnou alergii nemáme...
26. dub 2012 ve 22:22  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj, tak sa zasa raz hlásim. V sobotu sme mali oslavu a robila som prckovi jáhlovo-jablečný dort a zdobila som ho jogurtom. Veľmi tomu dortu nedal, ale zblajznul aspoň jabká s jogurtom. K narodkám dostal houpačku, 2 knížky, plastové kostky, drevené puzzle, aqua doodle a nočník. S nočníkom je veľký kamarát - hádže do neho kocky a kelímky a všade ho nosí so sebou, ale ani za nič na svete si na neho nesadne. Na aqua doodle ho najviac baví ta miska s vodou, ktorú mu dávam, aby si v tom máchal ručičky a otiskoval :frowning2:. No snáď ho to chytne.
V pondelok sme boli na ročnej prehliadke a váži 10, 5 kg a meria neviem, lebo na prvý pokus to bolo 82 cm, na druhý 80 cm a nakoniec sestra napísala 78 cm. Tak som z toho jeleň.
Pavlík je prvýkrát chorý a je to teda strašné. Bol hrozne zahlienený a teraz má príšernú rýmu. Nemože ani spať. Celé dni mi visí na krku ako prívesok a nechce sa pustit. Sám nechce ani do postieľky. Od pondelka len ležíme v posteli, chvíľkami pospáva a ja čítam knížky ako o život a vyliezame len na záchod a jedlo. Ani tomu jedlu veľmi nedá, vypije sotva 2 flašky mlieka za deň a to je všetko. Chudák, bruško ma prepadnuté až na záda. Už sa teším, až bude v poriadku a bude mi tu likvidovať byt, sľubujem, že sa nebudem sťažovať, hlavne nech sa mi vráti to moje malé tornádko.
Čo sa týka pitia, tak vypije 2x 200 ml mlieka (jedna porcia ráno, druhá večer), 250 ml riedkej kaše a keď sa zadarí tak 150 - 200 ml čaju. Skúšala som od čistej vody, cez bylinkové a ovocné čaje od viacerých značiek, džúsy a skončili sme u granulovaného čaju od Hippu. Nechcela som, aby si na to zvykal, ale nejaké tekutiny do neho dostať musím. A čo mu chutilo zo začiatku bol odvar z jablka, potom už ani to nie. Vravela som to aj doktrorke, že sa mi zdá, že málo pije, ale odpovedala mi, že pokial nemá problém s kakanim, tak to riešiť nemám. Žiadne zdravé dieťa vraj dobrovolne od hladu a smadu neumrie. Tak dúfam, že má pravdu.
27. dub 2012 v 01:46  • Odpověz  • To se mi líbí
A ešte fotečka dortíku. Snažila som sa o zdravý dortík, s dekoráciou pomáhal starší nevlastný syn. Estetika nič moc, ale robila som ho z lásky. Na fotke je kousek babičky a prababičky.
27. dub 2012 v 01:51  • Odpověz  • To se mi líbí (5)
Ahoj dievčatá.
Nám doktorka na ročnej prehliadke vravela,že ak malý nechce UM,tak mu možete urobit krupičku z obyč.mliečka,kašu zahustiť mliečkom a pod.Ale u nás je to zatial v pohode,Oliver vypije Hami cez den cca 500 ml(počítam aj večer pred spaním)V podstate už može vraj jest všetko samozrejme,zdravá výživa :slight_smile: naštastie on zje to čo vidí okrem vajíčka,to do neho nedostanem v žiadnej forme :slight_smile: dortíky ste mali krásne,pridávam aj náš :slight_smile: Síce dortík vobec nebol zdravý,ale no čo,mal rok,tak si ho ochutnal z každej strany,zjedol z neho teda poriadne kúsok :slight_smile: je to náš malý šrotovník :slight_smile:
27. dub 2012 v 06:43  • Odpověz  • To se mi líbí (5)
@aprint Taky máme MAM hrneček, ale Daník z něj pije bez té brzdy, s tou mu to nějak nešlo. Jinak my jsme měli v roce 8700g :slight_smile: Tak ten test jsem to projela 8 z 16 :grinning: No jo no, když mi ještě není 30 :slight_smile: S tím okusováním kartáčku jsme na tom stejně, ale lepší než nic. Kolikrát chce abych si za ním klekla, že zuby vyčistí on mě :grinning:
@stazina1 Krásný dortík, my jsme taky neměli zrovna zdravý dort, ale přivřeli jsme oči, když měl malý ten první rok :slight_smile: Jo a zoubků máme 6.
@ustarana To musím zkusit ukuchtit ten jáhlovo-jablečný dort, vypadá dobře :slight_smile:
29. dub 2012 v 06:34  • Odpověz  • To se mi líbí
:slight_smile: holky u nás s pitím taky katastrofa a už začínám mít skoro strach, fakt pije děsně málo, snad teď už dokonce víc kaká než čůrá... ale něco smysluplnýho pije leda lžičkou, a teď, zdá se, možná zafungovala dětská lahev nějaká bimboo či co od aquily, co má mamka doma... soce mě trochu rozčiluje, protože je "tekoucí" :slight_smile: ale pokud z ní něco vypije, tak to vydržim :slight_smile: v tomhle horu mě to trochu straší, jsme celý dny venku... jo to kakao, to by pil jakkoliv :grinning:
30. dub 2012 v 10:12  • Odpověz  • To se mi líbí
tak uz mame za sebou osalvu narozenin..tez jsme nemeli zroivna zdravy dortz, ale pepcovi chutnal :grinning: a taky jsme byli dnes u zubare :slight_smile: mame 6 a kousek zubu :slight_smile:
30. dub 2012 ve 20:32  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak vsetko naj naj vsetkym drobcom !!

Odkedy pijeme s Jupikovej flase, tak mi vypije cistu vodu aj 400 ml konecne. Mlieko pije len moje vecer tak davam kase, syry, jogurty. Dve stolicky su uz vonku ale je to des, stale sa kvoli tomu v noci budi. Aspon cez den si riadne pospi, uff, musim ho ist zobudit.

Vsade dobre, na balkone najlepsie :grinning:
1. kvě 2012 v 17:46  • Odpověz  • To se mi líbí (4)
musím si trochu odpočinout...ta oslava mě zmáhá :slight_smile: mamčiny záda budou dobrý :slight_smile:...
1. kvě 2012 ve 20:05  • Odpověz  • To se mi líbí (6)
tak jsme zmenili hrnícek na piti a pepiši už zvladá pít sám..
http://www.slune-cz.cz/canpol-babies-nevylevaci-hrnicek-lovi-360-junior-250ml-s-uchyty/
3. kvě 2012 v 09:56  • Odpověz  • To se mi líbí
holky jak vaši prckové zvládaj to počasí? Kuba to odnáší blbym spaním :frowning2: a pak je celej takovej neklidnej, troufám si říct vzteklej, maminka tvrdí urputnej :slight_smile: ach jo. A předpověď o ochlazování nevychází :frowning2: jsme pořád venku, užil si i koupačku na písáku, písek a voda=základ šťastnýho dítěte :slight_smile:
3. kvě 2012 v 09:56  • Odpověz  • To se mi líbí
tohel byly naše dortíky..oby jsme dostali..od babičky a od strejdy :slight_smile:
3. kvě 2012 v 15:14  • Odpověz  • To se mi líbí (3)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek