• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
já už mám taky 12-13kg nahore ale taky vetsinu na brise trochu prsa a zadek.ale snad to se slunickem a s mimisem rychle vybehame :grinning:
1. únor 2011 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj těhule, tak my jsme kupovali chůvičku s monitorem dechu Angelcare AC 401 za 3000 Kč a vypadá fakt dobře. Aspoň budu vědět, že miminko dýchá. Asi bych jinak pořád poslouchala a bála se. A až bude mrňous větší,tak jde monitor dechu odpojit a používat jen chůvičku. Což je super.
Dneska jsme byli na posledním UZ a paní doktorka řekla že jsme 5 dní napřed, tak uvidíme, jestli bude březňák nebo dubňák :slight_smile: A jsme hlavičkou dolů, zatím supr. Předpokládaná váha při porodu je prý 3,3 - 3,4 kg, tak uvidíme, řekl slepej :wink:
1. únor 2011 v 17:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojda holky :slight_smile:,tak já mám nahoře teda 7kg...A doktorka mi říká že je to akorát :sweat_smile: .Předtím jsem měla touhle dobou minimálně 10 :confused: .Teď třeba jsem dneska byla v poradně a od posledka jsem nepřibrala ani deko :fearful: A chůvičky mám teda SENCOR takový obyčejný,ale svůj účel plní.Jen monitor dechu nebudeme pořizovat pokud k tomu nepovedou nějaké (a to doufám že ne :sweat_smile: ) nepředvídané okolnosti.Neměla jsem je ani u jednoho,tak ani teď o něm nepřemýšlím...
A na poslední UTZ jdeme příští úterý tak jsem zvědavá :wink: ,jestli se nám třeba náhodou ten pindík někam neztratil :grinning: :sweat_smile: :confused: .
1. únor 2011 v 18:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
čauky, tak já mám monitor půjčený od ségry, ale kdybych ho měla kupovat , tak bych nejspíš do toho nešla. Chůvičky mám zatím vybrané philips avent scd 525, ale ty budem kupovat až v dubnu ať nám zbytečně neběží záruka. Nám se pravidelně všechno kazí, tak měsíc po záruce :unamused: Nevíte náhodou kdy se chodí na mateřskou, když jsem na nemocenské? Asi 6týdnů předem, že?
1. únor 2011 v 19:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,tak je konečně po stěhování,tak ještě vyběhávám úřady a pak už snad bude klid :slight_smile:.Dnes jsem byla u nového gyndaře,tak zatím se projevuje dobře,uvidíme dál....chůvičky neřeším,určitě je neužiju a co se týče monitoru dechu,tak zatím váhám,ale jak píše kijir,neměla jsem ho ani předtím,takže nejspíš nebudeme pořizovat.Koukám,že píšete o nabraných kilech,já teda přibrala zatím 10 kg,ale vzhledem k tomu,že jsem na začátku zhubla o 17 kg,tak ještě pořád nejsem na své původní před otěhotněním :wink:
@zuzuli83 jojo,když jsi na nemocenské,tak jdeš na mateřskou 6 týdnů před termínem,mám to samé :slight_smile: ,nastupuju 15.března :slight_smile:
1. únor 2011 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
petrullina tak to si ještě počkám,už mě to doma nebaví, vycházky jsou na prd :frowning2: Já jsem teda zhubla na začátku 11kg a zatím jsem přibrala asi půl kila, s tou diabetickou dietou se mi váha nehýbe takže jsem přes 10kg v mínusu, ale i tak mám ještě dost velké zásoby :sweat_smile: Doufám, že aspoň prcek roste tak jak má, kontrolu mám až 11.2. tak snad to bude o.k.
1. únor 2011 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj děvčata, smím se přidat k vám. Jsem z Tábora a v dubnu čekám druhého klučinu. Gabča
2. únor 2011 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzuli83 no i když se nejpíš nedostanu do konce těhotenství na svou původní váhu,tak i já mám pořád ještě zásobu,už bych ani tolik přibírat nemusela :wink:
@gabucha78 ahojky,vítej mezi námi :slight_smile:
2. únor 2011 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
tyjo @petrullina smekám, se dvěma dětma ve III trimestru stěhování, to jsi dobrá :slight_smile: V Plzni jsem 3 roky studovala a mám na ni moc hezký vzpomínky, pozdravuj tam ode mě :slight_smile:
@gabucha78 vítej. Jak se ti vede - tak všeobecně?
2. únor 2011 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee díky,bylo to náročné,museli jsme čekat až dcera ukončí pololetí ve škole,ale povedlo se a snad se nám tu bude líbit :slight_smile:,pozdrav vyřídím :wink:
2. únor 2011 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Díky za přivítání, vede se mi tak no jako v 31 týdnu, trochu více enrgie bych přivítala. Jinak mimčo čekám 9. dubna, ale už teď u UV je o týden starší tak uvidíme.Jinak jsem četla že tady řešíte nedostatečnou váhu, pokud jsem špatně pochopila, tak se omlouvám. Já mám opačný problém, mě kilíčka naskakují osto šest, ale už jsem to zažila u prvního syna, tak mě to nepřekvapuje
2. únor 2011 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, chtěla jsem se Vás zeptat, už jste si vybraly pediatra a informovaly ho, že čekáte mimi? Vím, že se u něj má člověk nahlásit už před porodem, tak bych jen ráda věděla, cca kdy. Díky
2. únor 2011 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,tak pediatra ještě nemám,ale už je asi na čase ho informovat,resp.zeptat zda nás vezme. :slight_smile:
2. únor 2011 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, u nás pediatr bere další děti, ale nahlášení stačí až po porodu. S tím, že si pamatuju, že ideálně aby to udělal už tatínek, když je mimi ještě v porodnici, protože pediatr si tu péči o něj musí převzít do x hodin a pokud nejezdí domů (jako u nás), tak rovnou objednat na první prohlídku.
2. únor 2011 v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
já jsem se jeste u dr.ptát nebyla ale myslim ze staci se tam stavit po ceste z porodnice s papirama a dr. pak jezdi na prvni navstevu domu nebo sestra
2. únor 2011 v 17:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, já pediatra mám vybraného jdu se k němu podívat koncem března, ale taky mu stačí se nahlásit až mimiško bude na světě. ale asi to záleží na každém.Ale asi je dobré se informovat jestli nabírá nové děti a on sám řekne kdy mu to stačí. Ale určitě bych si ho předem vyhlídla a aspoň tam zavolala.
@gabucha78 ahojky :slight_smile:
2. únor 2011 v 17:40  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky všem!
Dlouho jsme tu nebyla chidila jsem s mamačou na seminář o zemědělství takže jsme ted byla u ncih a tam je to takové na nic s netem.Tak jsme holky tak trochu zase vyjukaná dneska jsme byla na UTZ řekly nám že je mimi o týden starší a má 2000g a mělo by mít 1500g tak se bojím abych nerodila obra fakt mi zae dorkot trošku vylekal že ted sedím a zjistuji.Jinak na mateřskou nastuuji 25.2 a termín porodu mám 8.4 a jsme taky na neschonece a Vy holky nastupujete déle?Jak to teda je?Jo a monitor dechu mám z druhé ruky od sestry a budeme mít respisens zdá se mi trošku lepší než nanynka že ho muže mít mičmo i v kočárku.Výbavičku už mám skoro vše chybí nám postýlka matrace do ní to fakt nevím jakou.A pak pár věcí pro mě do porodnice.Už na mě leze strašák zase z porodu!!
2. únor 2011 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky.Ráda bych se k vám přidala:slight_smile: Jsem ve 31.týdnu těhu a termín porodu máme 9.4.2011:grinning: Naše mimí-Eliška má podle UZ něco hodně málo přes 1000 g,tak doufám,že bude malinká a o to líp porod půjde:slight_smile: Výbavičku,kočárek i postýlku už máme po kupě.Teď už jen čekáme,až nastane ten správnej čas a Eliška se vyklube na svět.jen mám už teď strašné problémy se spaním.Vůbec nemůžu ležet.Jste na tom některá stejně?Tohle jsem neměla ani v prvním ani ve druhém těhotenství.Tak se držte a držím všem palečky:slight_smile:
3. únor 2011 ve 02:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akculina :Ahojky :slight_smile: tak já se teda taky už moc nevyspím.Spím spíš tak v polosedě,protože mě i v noci strasně pálí žáha a špatně se mi dýchá :unamused: .Když ležím dlouho na jednom boku,tak mě pak bolej dost kyčle,takže se neustále převracím :sweat_smile: .Do toho mi teď pořád leze do postele Petka(15měsíců) a nemůžu ho za nic na světě naučit spát s bráchou v pokojíčku :frowning2: (kdybyste měly holky třeba nějakou radu).Jen ti trošičku,ale opravdu jen trošičku závidím,že třetí mimišek je holčička :sweat_smile: ,nám se totiž nepovedla :confused: ...
3. únor 2011 v 07:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabucha78 ahojky,no jen se neboj,já kdybych na začátku netrpěla tak strašným zvracením,po kterým jsem tak zhubla,tak by mi kila taky letěla nahou tryskem,já u každého předchozího těhotenství přibrala 25 kg :grinning: ,naštěstí mi to teda nezůstalo :wink: ,ale zase si říkám,že nemá cenu tu váhu v těhotenství nějak zásadně řešit,hlavně když se daří miminku i mamince :slight_smile: Pediatra už máme,ale je to hlavně tím,že jsem ho stejně musela změnit,tak jsem ho rovnou informovala,že se v dubnu rozrosteme ještě o jedno dítko a až přijedeme z porodnce,tak mám hned zavolat a přijede na návštěvu :slight_smile:
@catangoz podle datumu co uvádíš,tak by ti ta mateřská taky vycházela 6 týdnů před termínem,mě to říkal doktor,že když jsem na neschopence,tak musím nastoupit až těch 6 týdnů před místo 8. :slight_smile: Co se týče strachu z porodu,já vím,že se mi to radí,když už vím,co mě čeká,ale pokus se na něj myslet pozitivně,pokud půjdeš rodit se strachem,tak ti to moc nepomůže,ber to jako přirozenou věc,šlo to dovnitř,musí to i ven,ne??? :wink: :slight_smile: Jsme holky šikovný a zvládnem to :slight_smile:
3. únor 2011 v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina :Ahojda tak u mě s tím strachem z porodu ti musím říct,že mi opřijde že se teď poprvé bojím.Ani nevím proč :sweat_smile: .Možná to není tak úplně strach,ale poprvé mám takovej zvláštní pocit když na to myslím... :wink: A vlastně to mám taky už dvakrát za sebou a oba porody byly v celku dobrý a rychlý :slight_smile: :slight_smile: .nevím proč ted cítím takový jakoby obavy či co :sweat_smile: ,ale zase vím že se to zvládne :grinning: ...A k tomu že to šlo dovnitř,tak z toho si taky děláme srandu a já říkám :jen porovnejte poměry :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: (jak velké to šlo dovnitř a jak velké to jde ven :grinning: )
Jinak stejně ta chvíle po porodu ti vynahradí jakoukoli bolest :slight_smile: .A po pár hodinách zapomeneš vůbec na celej porod a už si užíváš jen toho svého uzlíčku :wink: .Ty chvíle po porodu,když si to stvořeníčko vezmeš k sobě a koukáš na něj jsou úplně nenahraditelný a nepopsatelný na ty se těším úúúplně nejvíc :slight_smile:
3. únor 2011 v 09:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akculina
@kijir no mě se teď zatím leží poměrně dobře,ale asi je to tím,že mám dost malé bříško,takže zatím můžu ležet i na zádech,i když teda na boku mě taky bere jedna kyčel,spíš co mě trápí je nepřestávající rýma,dutiny jsem vyléčila,ale rýma zůstává,tak v noci jsem pořád vzhůru,protože mám ucpaný nos a to úplně nesnáším,doufám,že to s porodem přejde :wink: Jsem moc zvědavá na další poradnu,bude se dělat utz,tak by mě docela zajímalo,kolik bude malá vážit,mám to břicho fakt malý,na to nejsem vůbec zvyklá...máte některá z vás zkušenost s porodem malého miminka,prý je ten porod horší než když má miminko průměrné míry....docela by mě to zajímalo :slight_smile:
3. únor 2011 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijir já teda mám tak zvláštní pocit,ale spíš z toho,že budu rodit v neznámé porodnici,tak jsem zvědavá,co mě tam čeká,jak to tam chodí a tak....jinak jak píšeš,ty chvíle po porodu jsou naprosto úžasné a nezapomenutelné a na porod už jsem si pak vzpomněla jen když se mě někdo ptal,ale jelikož jsem taky měla oba rychlé a poměrně bez problémů,tak nebylo ani moc co vyprávět :grinning:
3. únor 2011 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina :Taky jdu v úterý na UTZ,tak jsem zvědavá :wink: a hlavně na to jestli (jak už jsem psala) nám náhodou nezmizel ten pindík :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: .Nevím jaké je to rodit menší dítko,kluci měli oba 3,5kg a 50 cm :slight_smile:
3. únor 2011 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijir holčičku bych Ti přála,ale co,hlavně,že se narodí miminko zdravé a to je to nejdůležitější,viď? :slight_smile: Já právě měla holku 4.20 kg a 53 cm a kluk měl 3.70 kg a 50 cm,takže jsem zvědavá na to třetí,bříško na obříka nevypadá :sweat_smile:
3. únor 2011 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina no já vím, taky už to moc neřeším. Pediatra máme, budeme chodit ke stejné doktorce jako se synem, jsem s ní v celku spokojená a mám jí u nás na sídlišti, takže žádné zbytečné cestování.
3. únor 2011 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Děvčata máte některá potíže s boslestí vazů na vnitřku stehen+třísla, já ať jsemv jakékoli poloze, večer mě to neskutečně bolí, zřejmě to patří k přípravě na porod, ale je to dost nepříjemné a o kostrči a kříži ani nemluvím
3. únor 2011 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabucha78 jo! mám! :slight_smile: Bolí mě to teda jen při chůzi (čím víc chůze tím víc bolí) a po plavání, ale bolí to hodně, chodím jak kachna :slight_smile: Ale přesně jak píšeš, PA mi říkala, že prostě jak roste děloha tak je tam větší námaha a bolí to, je to přirozený. Nu a já jsem zrovna dost ve "skoku" růstu - po týdnu na mě holky na tanečkách kulily oči o co jsem povyrostla :slight_smile: tak asi proto to tak bolí...
3. únor 2011 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee Já tím trpím už od 4 měsíce a jak rostu tak se to samozřejmě stupňuje, snažím se to uvolňovat na míči, ale né vždycky to pomáhá :confounded:
3. únor 2011 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijir No já tentokrát naštěstí problém s pálením žáhy nemám vůbec.To u kluků jsem ho měla taky,ale teď u Elišky naštěstí nee.Jinak kyčle mě taky dost bolej a když ležím dlouho na boku,tak mě jakoby začnou úplně pálit žebra:-O nevím,čím to je,protože to jsem taky ikdy nezažila.To že Ti "leze" Petka do postele to taky znám.Náš 3 roční Filípek to dělá taky a taky ho to nemůžem odnaučit.Matýsek přijde v noci jen občas,ale toho se mi většinou povede poslat zase zpátky a on bez problému jde.Jen ten mladší taky nemůže pořád pochopit,že á svojí postýlku v pokojíčku:grinning:Ale my máme taťku přes týden pryč,je totiž kamioňák,takže se vždycky to jedno místečko u nás v posteli najde:grinning: Jen se bojím,aby mě v noci Filip třeba nekopl do bříška,protože ve spaní dost "cestuje".:grinning:
To,že se nám na potřetí povedla holčička,tak za to jsem šťastná jak bleška!Po těch dvou loupežnících konečně princezna.I když manželovi to musela říct až sestřička v ústí na genetice,kde jsme byla na lodovce.Nevěřil mi,když jsem mu to řekla:grinning: Pořád vrdil,že holky "neumí" a že to bude kluk!O to víc se teď na tu malou slečnu těšíme:grinning::grinning::grinning:
3. únor 2011 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek