• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
Ahoj, tak obdobie zlosti až agresie máme tiež. Včera po mne Pavlík hodil hrsť kamienkov lebo som mu zakázala, aby ich cucal. A predvčerom mu na ihrisku chcel nejaký chlapček vziať křupku, tak mu pleskol. Minulý víkend sme tu mali manželovho 13 ročného syna. Stavali si hrad z kociek, tak som si odbehla a naraz počujem hrozný rev. Tak bežím naspať a div sa svete, reval ten starší, lebo ho Pavlík 2x majznul drevenou ťahacou hračkou do hlavy. A to všetko len preto, že mu starší nedovolil zhodiť vežu z kociek. A to ešte nieje všetko. Ja sa z toho fakt zblaznim. Vobec netuším, kde tieto moresy vzal. Tak dúfam, že kometka5 nemá pravdu v tom, že to bude horšie. Lebo si to už fakt nedokážem prestaviť. Normálne mám toho fakt plné zuby a uvažujem, že si adoptujeme babičku, keďže naše nefungujú, aby som sa mohla posťažovať, prípadne dostať radu a v najhoršom prípade u nej na hodinu dieťa odložiť.
11. kvě 2012 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ustarana :slight_smile: nápad s adoptovanou babičkou vůbec není špatnej, kam se na ně chodí? Já mám teda obě docela super, ale brala bych jich ještě pár...

Trochu mě děsíte, u nás nic takovýho není (zatím?) jako vzteká se, když mu něco nedovolím, ale hned mu ukazuju, kde se to samý dá dělat jinde (nechci, aby se polejval vodou z hrnku, ale ve vaně může) a většinou to začne dělat a je klid... tuhle Kuba dostal přes papulu od takovýho asi douletýho nesympatickýho kluka, když mu šáhl na traktor, a tolik plakal, asi jak na to vůbec není zvyklej... tak možná bude spíš ten, kdo dostává, než dává :slight_smile:
12. kvě 2012 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee nas zase rad stlaca bradavky nasmu tatovi a to on je moc lechtivy tak mu to zakazuje a cim viac zakazuje, tym viac do Daniel robi :grinning:
13. kvě 2012 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee Tiež som bola z toho chovania vydesená. Vobec netuším, kde toto pochytil. Na ihrisku sme nič také nezažili a doma sa k sebe chováme slušne. Nenadávam mu, nekričím ani ho neplácam po ručičkách. Dokonca sa mi viac ako z polovice podarilo odbúrať vety začínajúce na "NE". Takže som z toho celá vyjavená.
Pokial máš v okolí nejakú opustenú staršiu pani a je ti sympatická, tak do toho, inak teda v domove dochodcov. Materské centrum tam má mať nejakú akciu pre dochodcov, tak uvažujem, že tam s Pavlíkom pojdeme a rozhliadneme sa po nejakej milej babičke.
14. kvě 2012 v 00:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
naprosto souhlasím s @kometka5 tohle miminovské vztekání je slabý odvar oproti tomu co přijde :slight_smile: nemá to samozřejmě každý, ale náš malý mega a já nejsem ten typ, co to dokáže ustát v klidu, takže pokud je můj doma odcházím a řeší to on, on to v klidu umí, já většinou vykvetu a jedna mu přiletí, ale párkrát se mi v poslední době podařilo odejít, nechat se ho vztekat za dveřma a pak přišel maminko tuli tuli, jak milius, holt na toto aby měl člověk snad doktorát z psychologie :slight_smile:
jinak Kikča je taky pěkný vztekloun, pořád chce "toto toto" (její nejoblíbenější slovo), ale nikdy to není to, co jí podám nebo když jí něco nejde, vydává skvělý vztekací řev :slight_smile: takže se děsím toho, že bude ještě horší než Domrňous
zrovna jí lezou snad všechny zuby (doteď měla pořád jenom ty dva spodní), tak to stojí za to, ale nejlepší je, že nahoře jí místo jedniček lezou dvojky, takže bude asi malá upírka :grinning: :grinning: :grinning:
14. kvě 2012 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hobitkova jo s tim ukazovanim a posáváním je to to samé u nás...stojí u police ukazuje nahoru a vsechno co mu s tama podám odsrkuje rukou pryc...

ted se naučil přetáčet programátor u práčky..když mu za to dám pres ruku, tak se smeje a jeste mi pomacká pro jistotu vsechny knoflíky..takže vecne peru s predpírkou a bez ždímání...
14. kvě 2012 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
U nás je to se vztekáním docela v pohodě. Začne se vztekat - spíš mrčet akorát když mu něco nechci dovolit nebo dát, ale to se ho snažím zabavit něčím jiným. Tak doufám, že se to nezhorší :slight_smile:
Holky jak jste na tom s nočníkem? Už dáváte na nočník? Daník mi na něm nechce sedět, natož tak něco udělat, vydrží tam asi 2 sekundy :frowning2:
Jo a ještě jsem se chtěla zeptat, budete kupovat na odrážedla / motorky přilby? Když totiž vidím na ulicích děti, jak se na těch motorkách řítí docela nebezpečnou rychlostí, tak mám docela strach, aby pak Daník nějak špatně nespadl a něco si neudělal. Bydlíme na kopci, takže když jdeme nakoupit nebo na hřiště, tak jdeme z kopce, na odrážedle pojede jak drak, tak proto. Navíc by si zvykl, že na odrážedle a pak na kole má být přilba, což si myslím, že je dobře. Co vy na to?
15. kvě 2012 v 06:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fassy Ahoj, já na nočník ještě nedávám. Sice mám někdy nervy při přebalování, ale myslím, že je zatím ještě brzy. U našich nočník je, ale taky na něm nesedí, neví, co s ním. Vašík začal sedět sám teprve nedávno a taky mi přijde, že si ještě vůbec neuvědomuje, co znamená dělat "ee". Každé dítě to má jinak. Prý jsou v tomhle bystřejší holčičky :slight_smile: Na nočnících je uváděn věk od 18 měsíců, tak není kam spěchat. Ani nevím, jak to budu dělat, když malý většinou tlačí uprostřed jídla...
Helma na odrážedlo mi přijde jako dobrý nápad :wink:
15. kvě 2012 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov
@fassy Tak my chodíme na nočník hned ráno po probuzení a úlovky už byly :grinning: Trénujeme jen ranní rituál,že z postýlky hned na záchod,jinak ještě ty děti nechápou co to je nočník,ale Juditka hnedka má radost,když se tam mrknem a něco tam je...... já sedím před ní a bavím ji-jinak by taky zdrhla :grinning:
Holky,už jezdíte s dětma na kole? Jaká je nejlepší sedačka?
15. kvě 2012 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy my mame hamax kiss, ale rpý je ještě lepší od hamaxu polohovací....hlavněp okud děti v te sedacce usinaji
15. kvě 2012 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov @fassy já dávám na nočník ráno po spaní a dnes se pepa do něj i poprvé vykakal a pak když ho přebaluju a nikam nespěcháme a je k dispozici nočník , tak ho anněj posadím..někdy se vyčůrá někdy ne..no od 18 měsíců by měly děti začít vnímat, že musí čůrat a říct si ne? my to zkoušíme asi od Vánoc, jen aby si spíš zvykal.
taky prvně nechtěl vůbec sedět, pořád vstával..ted mu dám něco zajímavýho do ruky, sdím před ním a povídám si s ním a ted se naučil s nočníkem odrážet vzad, tak cestuje :slight_smile: a když se mu do něk něco povede, tak má vždycky radost :slight_smile: a já též :slight_smile:

co se týče helmy na odrážedlo, tak je to podle mě hlavně na tobě...syn od známých jezdil na odrážedle s helmou i doma...hrál si na Rossiho a a řezal zatáčky a vždycky vzal hlavou futra :grinning: :grinning:tak pak měl helmu aby nebyl samá modřina :slight_smile:
15. kvě 2012 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fassy : ahoj tak my davame na nocnik asi od 9 mesicu a muzu rict ze od zacatku uspesne, poprve kdyz ho mama vytahla (mame po nas starej) tak jsme to zkusily a adelka se hned vycurala, tak jsme vzali nocnik domu a od te doby ji kazde rano na nej posadim a ona se vycura a vykaka, curani nekdy nestihnem ze to pusti driv do plinyale kakani ted uz pravidelne po ranu stihame - pridam takovou prihodu s rannim kakanim :grinning: posadim adelku na nocnik a jdu taky na zachod a uz tam ji slysim jak mrci jako ze se ji neco nelibi tak ji celou dobu uklidnuju ze uz jako jdu a kdyz jsem prisla tak jsem neverila co to nase prase vyvedlo :astonished: v ruce drzela hov.. , cely stehna od hov.., pyzamo taky a aby toho nebylo malo tak i okolo pusy :zipper_mouth: no jak se rika zjusit se ma vsechno :angry: ale ocividne ji to nechutnalo tak proto kvicela nez jsem prisla, no a od te doby ji nespostim z oci kdyz je na nocniku protoze ruce do nej strka furt potvora :sunglasses:
a helmu uz mame koupenou zatim hlavne na sedatko, protoze musime jeste kolo postelovat protoze z nej nedostanu na zem a mam strach abychom se nekde nevyvalely obe
15. kvě 2012 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@lusyy my máme hamax siesta a je prima, Kuba v ní ještě nespal, ale kamarádky Ondrášek, co to měli půjčený, v tom prej okamžitě usíná do pár minut. Dá se docela položit, takže si tam hlavičku nijak nekroutí... a co se mi na ní líbí že je docela pérovací, takže v pohodě můžu třeba sjet o obrubníku a Kubovi to neustřelí prdítko :slight_smile:

tak nočník jsme pořídili dneska a zatím Kuba nechápe, k čemu je, krom toho, že ho hned jde dávat do vany (tam teď nosí všechno z bytu) tak jsem zvědavá, snad mu to nebudu muset ukazovat :grinning: to jsme přitom celou dobu bezplenkovali, ve 4 měsících byl v suchejch plínách jenom, a teď to jeho čůrací ááááá přestane fungovat :frowning2:
15. kvě 2012 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pusolamy tak to je adélka dobrá... my po probuzení v posteli ještě rádi buntošíme, klíďo půlhoďku než vylezem, to s nočníkováním asi skončí, co :sweat_smile:
15. kvě 2012 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
my sme na nocnik skusaliaj sa par krat podarilo ale ja som si povedala ze to nechame na leto, vtedy je to lepsi cas na posadzovanie ked je teplo, hlavne z hladiska vyzliekania. Daniel je totiz nonstop soplavy, a kazdu chvilu robit ritual snappi sponka a plienk dole, pancuchy dole, teplaky... to je pre Daniela nepohodlne a hlavne mame blby nocnik, taky vyssi nieco ako kralovsky tron a nerad na nom sedi, uvidime ci sa to nezlepsi. Ak nie kupim obycajny maly. Tento nas ma aj opierku na chrbat a je vyberaci. vyzera skor ako mini stolicka, len nedociahne pohodlne nohami na zem.
16. kvě 2012 v 06:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee : no to ja ji nedavam hned jak otevre oci, ona treba jeste pul hodky vypravuje nebo montuje postylku a ja az se donutim vylezt tak jdem dolu a pak uz teda hned davame na nocnik a vetsinou to stihnem.te asi tyden zpatky se rano nevykakala vubec a tak jsem se desila kdy to prijde a prislo to az v pul sedme vecer a byla toho plina a muzu vam rict ze jsem si odvykla teda utirat i zada :grinning:
16. kvě 2012 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee my taky ještě dlouho zůstáváme v posteli, než vstaneme :slight_smile:
@ciernavila souhlasím, taky to nechávám, až bude tepleji. Je to lepší. Když už se jednou začne učit na nočník, tak by se to mělo praktikovat i venku.
16. kvě 2012 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ok holky, tak to trénování nočníku necháme až dorazíme zpět do ČR, což už nebude dlouho trvat :slight_smile: V létě se mu to bude lépe učit, navíc doma nemáme koberec, tak to případně jen setřu. Tady na hotelu jsou samé koberce a vysvětlovat uklizečkám, proč je na koberci loužička jak od psa se mi fakt nechce :grinning: No jinak jsme se s manželem domluvili, že tu přilbu na odrážedlo koupíme - jistota je jistota :slight_smile: Radši bude malý jezdit s přilbou, než abychom toho pak litovali, že jsme ji nekoupili, kdyby se něco náhodou stalo :wink:
16. kvě 2012 v 16:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pusolamy tak to ti závidím, žes to už zapomněla. Kuba teď kaká 3 - 5x za den, nechápu, co dělá :grinning: tipuju, že to bysme stejně nevychytali ani kdyby nočník už pobral :slight_smile: asi má metabolismus po mě děsně rychlej...
16. kvě 2012 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tak my mame za sebou prvu navstevu holica. Bolo to zlozite strihanie, bal sa kresla, musel mi sediet n kolenach a pri tom sa hral s autom, stale sa vrtel a aby sme ho zabavili az do konca strihania pocas toho sa hral v umyvadle s tecucou vodou, umyval si ruky a tvar. Lebo sa mykal hlavne ked mu strihali pri usoch, bolo to narocne preto to nie je dokonale ostrihane ale myslim ze aj toto je uspech ked bol stale v pohybe :grinning: Uz nie je taky babatkovy ale take chlapciatko krasne nase nezbedne. Pred a po :
16. kvě 2012 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
@ciernavila Ahoj, tak podla tvojho opisu súdim, že máme rovnaký nočník.

Tiež skúšam dávať Pavlíka na nočník, ale nesadne si ani za nič. Skúšala som ho zabaviť dokonca aj mobilom, ale ani ten nezabral. Ale keď poviem "Pavličku, jdeme lulu" tak ma vezme za ruku, ideme na záchod, tam mi dokonca mi podá aj toaleťák, ale on proste lulu robiť nebude. Asi bude nosiť plienky ešte aj v škole :astonished: .
16. kvě 2012 ve 23:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ustarana tak zkuste koupit to detske prkýnko a chodit na záchod :slight_smile: treba by se mu to libilo :slight_smile:
17. kvě 2012 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ach jo,holky,dneska poprvé moje sluníčko onemocnělo,do téhle doby ji nic netrápilo,ani blbá rýma a teď ji skolila teplota. V noci 39,5 teď už jen 38. Žádný jiný příznaky nemá,ani kašel,rýma,dušnost,průjem prostě nic. tak buď to jsou zuby nebo 5.či 6.nemoc, nemáte zkušenosti? Nejsem na to vůbec zvyklá,první rok jsme zvládly úplně v poho a teď mě je na nic :frowning2:
17. kvě 2012 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy my měli 6. nemoc.....měl asi 3-4 dny hidne vysoké teploty (jen ty, nic jiného) a když zmizeli, tak se osypal takovou červenou krupičkou...ale pokud ty vysoké teploty přetrvávají a po paralenu nebo necem podobným neklesají, tak je lepšíá navštívit dr.
17. kvě 2012 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
naše stříhání :slight_smile: před...v průběhu ...a po....
17. kvě 2012 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@aprint zatím klesly,ale jen na chvíli. A jak dlouho je ta vyrážka?
17. kvě 2012 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy nejprve ji mel na brisku a pak se to rozlezlo skoro vsude asi tak 3-5 dni max. tyden to prý trva rikal nase dr.-ta vyrazka,ale u nas to tak dlouho nebylo..ty teploty tak 3 dny, poprve jsme meli ty vysoke telpty k te 6. nemoci, to mu brala crp a bylo nizke...podruhe mel skoro 40 a neklesalo to a to mu pak po tydnu musela dat atb.
17. kvě 2012 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aprint Tak nám dnes zatím teplota klesla na 37st. tak uvidíme,ještě by to mohlo být k zubům kdyby rostly stoličky-fakt nevím,do pusy se jí nemohu dostat. Když brali Pepíčkoj CRP,tak ho píchali,nebo má dr.přístroj?
18. kvě 2012 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy píchá se do prstíku ,berou krev a pak to dávají do přístroje.

my měli taky 6.nemoc...horečky 40, při paralenu mu to spadlo tak na 38, a hned po účinnosti čípku zase vyskočila. a po třech dnech nic a další tři dny jsme měli vyrážku.
říká se, že horečky nad 38 nejsou od zubů...ale nevím, co je na tom pravdy.
nám teď rostou 2 horní stoličky a hrůza. je to malej kňoura a v noci hrozný... :unamused:

koukám kolik všichni máte vlásků, my máme vlásky jako miminko... :grinning:
18. kvě 2012 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 Díky,právě jsem ji měřila,tak teplota už není vůbec,ale vyrážka taky ne. Mně doktorka taky říkala,že k zubům vysoké teploty nejsou. Tak to třeba byla jen nějaká dvoudenní viroza.
18. kvě 2012 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek