• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
@xlili ja som nikdy nemala pocit ze ho mam vela, skor opacne, ale malemu to vzdy stacilo, ono sa to regulovalo podla toho ako mal on potrebu, ked sme kojili menej casto tvorilo sa menej, ked sa prestalo v noci tak som sa cudovala ci este rano cosi vytiahne ale moc uz ho to nezasytilo. Ked som prestala uplne tie prsia zacali produkovat menej az vobec. Kazdy to ma inak, mne nikdy nehrozil zapal alebo ze by som mala privela mlieka. To kamoska co koji 19 mesacnu dceru ta si len spomenie na dieta a uz jej tecie mlieko to u mna by nehrozilo vobec.
6. čer 2012 v 11:12  • Odpověz  • To se mi líbí
@ciernavila Je na Kose sme boli v roku 2010. Išli sme tam traja (aj s manželovým synom) a vracali sme sa štyria (s fazolkou v brušku) :grinning: . Boli sme v hoteli Princess of Kos a bolo to tam fakt skvelé. Ten ostrov má na dlžku len 52 km a na šírku asi 3 kilometre, takže nieje problém ho celý prešmejdiť a je tam pekný aquapark so ZOO. Len škoda, že sme tam boli po mojom veľmi zlom období :unamused: , takže som vobec nemala chuť chodiť na nejaké výlety a vetšinu času som strávila na lehátku pri vode s knížkou pred tvárou, aby mi dali všetci pokoj :frowning2: . Ale vracala som sa ako úplne iný človek. Dúfam, že sam tam niekedy vrátim a svoju chybu napravím. Akurát, čo mám skúsenosť na letisku, tak niesú ochotní komunikovať iným jazykom ako gréčtinou. A to sme skúšali anglicky, nemecky i rusky.
6. čer 2012 v 19:40  • Odpověz  • To se mi líbí
@ciernavila vypadá to luxusně! :slight_smile: Máš super, že se můžeš nacpávat dobrým jídlem, když jsi teď těhotná. Tak si to tam pořádně užijte :slight_smile:
6. čer 2012 ve 20:17  • Odpověz  • To se mi líbí
@ustarana no ja som sa dnes rano dozvedela ze mi zomrel dedko, tak tiez nemam chut nikam ist, ale stornovat by sa to uz nedalo, prepadlo by 100% ceny zajazdu...
Tak to skusim na nich fancuzsky alebo taliansky /aj ked to uz nevyuzivam tak som z toho urcite vypadla/, po grecky naozaj neviem ani makke "f". Hotely vsetkych cestoviek som prestudovala od A po Z aj rozne destinacie a nielen grecko takze ked si povedala Princess of Kos hned mi to bolo zname. Tam ma sice neodradili komare o ktorych som sa docitala ale skorej recenzia ze mal niekto na izbe svaby a este fotky na holidaycheck kde ludia nafotili izby a prislo mi to take spinave. Verim ze nie kazdy natrafi na taku izbu ale nechcela som to riskovat.
@petaov Nastastie sa neobmedzujem v nicom :slight_smile:
6. čer 2012 ve 20:54  • Odpověz  • To se mi líbí
@ciernavila No podobné recenzie som čítala tiež, ale díky bohu až keď sme sa vrátili z dovči. Bolo tam pekne čisto (upratovačka chodila 2x denne umývať kúpelnu a vynášať koš a každý deň sa menilo posteľné prádlo a upratovala sa izba), výborný výber jedál, celkom slušný animačný program a personál, ktorý spravil všetko, čo nám na očiach videl. V obsluhe bolo veľa mladých slovákov po hotelovke, ktorý si tam išli spraviť "prázdniny" a zarobiť pár korún. A komár tam teda nebol ani jeden a to sme sedávali do jednej v noci vo vonkajšom bare alebo na balkone. Aj tak tam bolo počuť kecy, že sýry sú velmi slané a zákusky sú veľmi sladké, zdarma len 9 druhov alkoholu, že je veľmi vlhko (no div sa svete, že pri mori je vlhko), že je veľmi teplo (kto chce zimu, nech ide na dovču do Nórska)... . Takže by som povedala, že je to o ľuďoch, občas i o smole. My sme takto reklamovali izbu vo štvorhviezdičkovom hoteli v Marianských lázních.
6. čer 2012 ve 21:15  • Odpověz  • To se mi líbí
@xlili přesně :slight_smile: golfky jsme pořídili, protože se do auta krom sporťáku už nevešlo nic, věci byly na sedadle vedle Kuby, říkala jsem si, že mít druhý děcko, je nám Fabia kombi malá :slight_smile: (fakt si neumim představit, jak s náma - třema dětma - jezdili naši na dovolenou běžně k moři obyčejnou škodovkou) golfky jsou prima, kufr zůstane volnej pro věci
8. čer 2012 v 10:39  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Tak my máme pouze trojkombinaci a golfky nebudeme pořizovat,ale je pravda,že my máme velké auto-nemusím ani skládat kočář,jen prostě tam najedu :grinning:
Holky,mají vaše dítka taky vztekací období a jak to řešíte,když se něco nesmí dělat,dítě se vzteká a upoutání pozornosti na něco jiného nevyjde? :slight_smile:
8. čer 2012 ve 12:35  • Odpověz  • To se mi líbí
@xlili já mam nunu a jsem naprosto spokojena......lehka, skladna, malymu se v tom tez libi :slight_smile:
10. čer 2012 ve 20:36  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@xlili ja jsme uzivala nejaky homeopatika.,..takova fialova tubicka.....
10. čer 2012 ve 20:42  • Odpověz  • To se mi líbí
@ciernavila recko je krasny..my byli na Krete a paráda...komunikace anglicky a nemecky...jen teda me jako zenu docela ingnorovali a hlavni byl manzel..tomu se klaneli malem k zemi a metemer zabouchli dvere pred nosem....ale jidlo bezva..zamilovala jsme si tu jejich baklavu
10. čer 2012 ve 20:43  • Odpověz  • To se mi líbí
jak to tak ctu, nektery deti nechodi a ten nas zase nemluvi....mam pocit, ze ted zacina zvatlat, to co tady nektery deti v 6 mesicich.....sice vsemu rozumi, ale proste nemluvi
10. čer 2012 ve 20:45  • Odpověz  • To se mi líbí
@lusyy U nás to zatiaľ prešlo, ale proste som ho nechala řvát vztek a po chvílke som skúsila odpútať pozornosť znova a bolo to OK.
10. čer 2012 ve 21:14  • Odpověz  • To se mi líbí
@aprint nuna je zatím můj favorit :grinning: tak to ráda čtu, že jsi s ní spokojená..
10. čer 2012 ve 22:43  • Odpověz  • To se mi líbí
@aprint neboj, náš malej taky nemluví...max. říká nenene, říkal kdysi mama a tata, teď už to neříká...ale naučil se hrozně ječet, tak to teď dělá pořád. sousedi se z nás asi musí zbláznit.
a do toho odpoledne tu řve i malá a to leze na nervy i mě. hrozně kříčí a ještě jak je holčička, tak je to fakt ječák... :unamused:
11. čer 2012 v 09:36  • Odpověz  • To se mi líbí
@aprint to je pro ty balkánce typický, jsou hrozně machistická společnost. Já žila nějakou dobu v Bulharsku a byla jsem tam dost za exota, když jsem třeba přišla sama do hospody na polívku :slight_smile: (ale dodávám, že jsem si i tak Balkán moc zamilovala!)

@lusyy já tohle hodně řeším, abychom vynašli nějakej způsob, kterej je přijatelnej pro nás oba, pořád visím na diskuzi "respektovat a být..." já třeba pozornost neodvádím, ale přistupuju k tomu tak, že když ho něco vztekne, tak jdu k němu, "pochopím", co ho vzteklo - řeknu to nahlas - a že vidím, že je rozčilenej - a nechám to tak. Nevzteká se dlouho, ale nijak mu to složitě nevysvětluju - to až ho přejde vztek - a neustoupím... Nu ale je to hodně vysoká škola :slight_smile:
11. čer 2012 v 10:08  • Odpověz  • To se mi líbí
dneska jsme udělali další velkej krok ke spokojenýmu soužití - Kuba si sám vysával nos vysavačem! S úsměvem! :grinning:
11. čer 2012 v 10:08  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@aprint jo a Kuba ještě ani nechodí ani nemluví :grinning: začíná teď opakovat první slabiky toho, co jsem řekla (takže ba znamená babička, bobek, autobus...), ale sám ze svý hlavy eště nemá fakt skoro nic...
11. čer 2012 v 10:10  • Odpověz  • To se mi líbí
@ofelieee díky,někdy ale ani nevím,proč se vzteká :unamused: to je hysterák šílenej a někdy to je protože ji nechci něco dovolit,vysvětlím(stručně)proč nemůže a odcházím. Mám pocit,že každý dítě reakuje jinak a čím víc čtu příručky typu respektovat.....tak víc mám pocit,že to u nás nefunkuje :wink:
11. čer 2012 v 10:49  • Odpověz  • To se mi líbí
@lusyy ale Respektovat a být respektován není o tom, že by mělo něco fungovat, ale že jí dáš přijetí, že je to přijatelný se rozčílit, když nejde, nedaří se,... Já jsem vlastně přišla na to, že když se vzteká, tak mám nejvíc potřebu to zarážet proto, že jakoby napadal mě, vyčítal mi něco, dotýkalo se mě to. Takže mě pomohlo se na to vybodnout (protože tak to není) - a jen ho nechat projít si těma stavama a pomoct mu přitom. Jiank mi vlastně nevadí, že se rozčiluje - mě taky rozčiluje, když něco nejde, nemůžu apod... tak proč jeho by nesmělo. Jsmet ak oba spokojení... Ale možná moc mudruju :sweat_smile:
11. čer 2012 v 10:56  • Odpověz  • To se mi líbí
@ofelieee jojo,asi máš pravdu,je to taky o přijetí sebe sama ale je to tak těžký,natož porozumět dětské dušičce :slight_smile:
jo a chtěla jsem se zeptat,jak jste na tom vy s očkováním? Jaký je názor na očkování MMR v té knížce co jsi četla? Díky. Já mám z toho lufta a přemýšlím to oddálit,co to půjde.
11. čer 2012 v 11:14  • Odpověz  • To se mi líbí
@lusyy Kuba má za sebou 2 dávky 3vakcíny infanrix, teď zjišťuju, jestli je třeba dát ještě 1 nebo 2. Do MMR nejdu vůbec - leda by kvůli tomu nemoh do školy :grinning:
11. čer 2012 v 11:17  • Odpověz  • To se mi líbí
@ofelieee můžu se zeptat, co je MMR?
jinak pokud dostal hexu první dávku po roce věku, dávají se jenom 3. dávky. to je náš případ, tak to vím. :wink:
11. čer 2012 v 11:24  • Odpověz  • To se mi líbí
@kometka5 Fakt? Hele to je pro mě hodně důležitý - nevíš, podle čeho to ta doktorka reozhodla takhle? Já se nemůžu k ničemu dopátrat, teď jsem psala výrobci... řekla bys mi třeba jméno Dr., že bych jí, kdyby to nešlo jinak, brnkla a zeptala se?
MMR je příušnice, zarděnky, spalničky. Dala bych mu to někdy v pubertě, pokud by ty nemoci do tý doby neměl.
11. čer 2012 ve 12:09  • Odpověz  • To se mi líbí
@ofelieee tak my máme zdržený očkování asi kvůli něčemu jinému než ty...ale nám dovolili očkovat když mu bylo 11.měsíců, tak právě doktorka říkala, že počkáme, až mu bude rok, aby měl jenom 3dávky. jinak by musel mít 4dávky jako když očkuješ miminko.
a co se tedy týče tý vakcíny příušnic atd...tak musí mít to očkování, aby je vzali do školky. nicméně mi to budeme řešit taky až než do školky půjde. je to živá vakcína a to je pro nás dost špatně...
11. čer 2012 ve 12:25  • Odpověz  • To se mi líbí
@kometka5
@ofelieee No,právě,že je to živá vakcína,z toho mám taky strach. A ono to není povinný?Já myslela,že jo,akorát to není ohraničený věkem,ale pravda,prý je fakt nevezmou do školky.
11. čer 2012 ve 12:34  • Odpověz  • To se mi líbí
@lusyy je to povinný. :wink:
11. čer 2012 ve 12:57  • Odpověz  • To se mi líbí
@lusyy je to povinný. :wink:
11. čer 2012 ve 14:01  • Odpověz  • To se mi líbí
@lusyy joo, je to povinný. Ale víš co, no. Hexu taky nemá celou. Podepsala jsem to, že ju nedostane, znám desítky dětí, co to nemají, a neznám nikoho, kdo by dostal pokutu nebo vězení :slight_smile: Některý soukromý a alternativní školky to neřešej, a když některou tu nemoc prodělá, což já si myslím, že je ideální varianta, tak mu tu vakcínu už taky necpou...
11. čer 2012 ve 21:22  • Odpověz  • To se mi líbí
@ofelieee kde o to, jestli to prodělání nemoci nemá horší následky než očkování. např. příušnice u kluků můžou způsobit neplodnost a to bych Daníkovi opravdu nechtěla dát do života.
ale tak je to každýho rodiče věc. nicméně asi to očkování k něčemu bude.
12. čer 2012 v 09:49  • Odpověz  • To se mi líbí
@kometka5 Jojo,já se tomu úplně nebráním,jen bych to chtěla oddálit,jelikož se mě to zdá brzy,může to i pozastavit vývoj atp... No a s tím povinným a nepovinným,tuhle jsem byla u lékaře-homeopata a bavili jsme se o očkování a prý je pouze povinné tetanus,dětská obrna a černý kašel-tak nevím co je na tom pravdy. On je tedy zásadně proti očkování. Tvrdí,že se pěkně vydělává na strachu matky. :frowning2:
12. čer 2012 v 11:12  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek