• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
@aprint no sa to pekne nakopilo ale to nevadi...minuly rok som mala narodky okruhlych 30 trcala som sama doma, bolo mi smutno teraz zase toto som mala rano ako darcek ze ma okradli. Neznasam narodky, vzdy sa daco dokasle, a mam pocit ze su to horsie dni ako tie bezne. Z rodiny mi dosla sms aspon od mamy, ta nezabudla :grinning:
22. čer 2012 v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila Jéé tak velká gratulace...:slight_smile:no ale mas vyhodu, ze od 30 to pry zenska uz nema radsi slavit..tak treba uz budes mit ted ty narozeninove dny klidnejsi :slight_smile: my jdem na 30tiny zitra svagrove,tak jsme zvedava, co tam zase to nase trestidlo vymysli...... a me to ceka v listopadu.....
22. čer 2012 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aprint no dakujem, ale dnes mi bolo super aspon, doobeda sme sa s Danielom zucastnili poslednej hodiny plavania tak ho fotil fotograf pod vodou ako sa ponara, poobede som mu napustila na balkone novy bazen 163x107 tak som tam s nim vliezla pohodlne aj ja a ked sme ho dali spat dali sme si teplu vodu a s pivom v ruke sme si tam sadli s manzelom :grinning:
22. čer 2012 ve 22:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
uff tak my jsme se vrátili po pár dnech z Vysočiny kde nás bylo 8 mamin a zhruba jedenapůlnásobek dětí a byl to teda hukot lebek :slight_smile: musim říct, že věk jeden rok je ťuťu, většina dětí byli starší, uff :grinning:
23. čer 2012 v 00:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
nasa plavecka :grinning:
4. črc 2012 v 06:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (6)
@ciernavila Kde je bříško? Žádné nevidím :grinning: :grinning:
4. črc 2012 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lusyy no na tejto fotke je to spredu preto to nie je vidno, a este tie plavky su tahe stahujuce, dost zostihluju, inak mam uz pupok slusny, ale zatial som pribrala len 2 a pol kg. A uz citim pohyby.
4. črc 2012 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ciernavila Necháte si říci pohlaví?
4. črc 2012 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy to jasne, sme zvedavi, vcera mi to chcela povedat uz doktorka ale male bolo tak schulene zboku ze to nebolo vidno, tak musim vydrzat do Gennetu 24.7
4. črc 2012 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy a rozhodla som sa ze kaslem na surodenecky kocar, mame maly vytah a nemam to aj tak kde skladovat, takze asi investujem do stupatka, pripadne starsi do kocika, male na von do satku pod bundu a ked bude mat cez 3 mesiace tak bud do MAnducy alebo do kociku a Daniel bude cupkat potom uz na jar. Teraz este beha kade tade, vzdy inym smerom ako potrebujem, pri vsetkom sa zastavuje, nikam by som nedosla keby mal slapat popri mne. Niekedy ide pekne ale potom sa zasekne a ide opacne :grinning: Ktovieako to bude v zime.
4. črc 2012 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baby ako riesite cikanie?
Zacali sme az teraz...ale...Mame latkove plienky. Ked bol mansi tak do pol roka tak mu vlhko vadilo. Mala som to vtedy vyuzit a posadzovat ho. Teraz je v stadiu kedy mu vlhko nevadi a kym nevyskusam ani neviem ze je uz v mokrej. Jednorazovky davam len na von a na noc. Na nocniku ked ho posadzujem mi pekne sedi, len cika tak kazdych 20-30 minut. Ale nie do nocnika. Aj ked by som ho posadzovala stale pocas dna, tak do nocnika nezachytim na 99% nic. Vacsinou to ide na koberec ci lino, alebo do plienky napr ked mu ju dam ze ideme jest a pod. On ked si sadne robi s ustami cccc, aj ked ja cikam na zachode vie ze o co ide, aj zvieratka plysove posadi, ale akoby ete nechapal ze ked si tam sadne on, ze ma vtedy cikat. Jemu totiz vtedy nikdy netreba. Bud ho nestihnem dat - ze cikal napr 5 minut predtym alebo tam sedi, sedi a cikne mimo az ked vstane. Uz som aj skusala ked zacal cikat na koberec ho rychlo posadit ale nestihla som to zachytit. Vcera nahodou ked sme dosli z vonka som ho rozbalila a plienku mal malo pocikanu a pipik mu stal. To som vedela ze cikat bude naisto. Aj sa zadarilo, konecne. Vacsinou to inak na nom nie je badatelne ze mu treba navyse ma mrzi ze uz to vlhko v plenke mu nejak nevadi. Ze som asi presvihla tu jeho citlivu fazu ktoru mal ked bol mladsi, ale zase psychicky mi pride e na to este nie je zrely, tak ja neviem... MAm pockat a zacat neskor alebo skusat dalej?
4. črc 2012 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila : my davame na nocnik rano a po obedovem spani a nekdy i pri prebalovani ale to se vetsinou nevycura, ale po tom spani to vetsinou chytnem.a ted co je teplo tak lita po zahrade a cura kde se ji zachce, dnes se mi vycurala pod pergolou na dlazbu a jeste se v tom zacla machat rukama nez jsem si toho vsimla :grinning:
4. črc 2012 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ciernavila : ty jo uz 18tt? to utika to je hruza :wink:
4. črc 2012 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pusolamy to je prve co Daniel urobi ked cikne mimo, zacne sa v tom hrabat rukami a potom donesie handru a utiera to po sebe. Utiera si sam od seba aj stol ked doje. Dnes cely nadseny vonku pytal papiere len aby ich mohol hodit do kosa :grinning:
4. črc 2012 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ciernavila Pepa si taky vubec neumi rict, kdyz je bez plinky, tak cura kde to na nej zrovna prijde a kaka tez..tuhle se vykakal do bazenku a v obyvaku na lino(zaplat buh ze ne na koberec :grinning:)....ale na nocnik ho davam rano a pak po spani, ale zpravidla se nevycura..jen rano, kdyz to stihneme, tak se vykaka do nocniku...ale jinak je to spis ten nocnik o tom, ze to zkusim a bud jo nebo ne.......ted mu rostou dve stolicky, tak je z nej peknej posranek..treba i 4x denne
5. črc 2012 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pepa už se docela nají i sám :slight_smile:
5. črc 2012 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
nas za zase strasne rozkecal, niektore slová vie tak čisto povedať, že sa ludia v okolí až čudujú - auto, autá, puma, pumpa, nož, koš... Som sa smiala, lebo ráno raňajkoval a vraví mi: "Mám" a ja na to "Máš? A čo máš?" A on: "Auto." Inak to znakovanie je super, ja som dlhu dobu sa tomu nevenovala a neučila som ho žiadne znaky ale vymyslel si sám znak na lietanie, stále ukazuje ako vtáci lietajú :grinning: Heh a okrem toho že kŕmi všetky plyšáky aj svojeautá, dnes vonku kŕmil psa a úplne bol vo vytržení. Keď sme boli minule v Zoo a kŕmil trávou kozu a ona si od neho vzala a začala žuť tak sa od radosti celý roztriasol a poskakoval :grinning:D
5. črc 2012 v 15:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aprint Danielovi tiež dovolím jesť samému ale banán jeme vačšinou vonku a to mu dávam len odhryzovať lebo by bol celý od toho nie len on, ale aj kočík. Asi mu s banánom ešte nedůverujem že by ho kultúrne zjedol bez rozmačkania.
5. črc 2012 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila : uz jsem dvakrat drbala kocarek protoze jsme ho meli cely od bananu, ale kdyz cely tak cely i s holkou :slight_smile:
5. črc 2012 v 19:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pusolamy tak to verim, ja mam v golfkach obojstrannu podlozku a ked sa ta bledomodra strana obrazkova zababre trocha tak otocim na druhu stranu tmavofialovu tam spinu tak nevidno a potom operiem. Inak banan v kociku nejeme, ja tam skor mam odrobinky z chrumiek ci keksu a piesok tak to denne vysavam. Vacsinou sa to zaspini od topanok trochu na spodu a to je v pohode.
5. črc 2012 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila nas pepa tez krmi vsechno kolem sebe..nejlepsi je když cpe salam svoji pul rocni sestrence a ta chudak nevi, co se s ni deje :grinning:
ten banan jsme tuhle jen tak zkusila a on ho takhle hezky snedl..i v kocarku v kauflandu jsme mu ho dala, protoze ho zacal ohryzavat i s tou slupkou :slight_smile:
6. črc 2012 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila Mě taky zablokovali fotky :frowning2:
11. črc 2012 v 08:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy koncom mesiaca som zrusila ucet na FB a neviem ci to nezrusim aj tu na MK, uz mam stopnuty aj ten status, sloboda prejavu ziadna.
11. črc 2012 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ciernavila tady je ted nejaka mela jsem koukala , kazdy chce odchazet a neco jsem postrehla ze se resilo o tom miminku co zemrelo na festaku, to bylo od nejake maminy z MK nevite nekdo?
11. črc 2012 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila Taky jsi zrušila face? Mě už to fakt nebavilo :frowning2: Koníka rušit nebudu, bych neměla kam čumákovat :grinning:
@pusolamy No prý jo, nevím co je na tom pravdy, ale údajně to bylo jedné maminy z koníka. Prý se shodoval okres, jméno miminka, stáří matky i dítěte, tak nevím :-/
19. črc 2012 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky,už jste byli na očkování MMR?Dnes nám přišla pozvánka,tak se zkusím s doktorkou domluvit na pozdějším očku.
19. črc 2012 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy ahojky, a proč ti zablokovali fotky?
19. črc 2012 v 17:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy : asi blby dotaz co je MMR?
19. črc 2012 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pusolamy to by mali byt spalnicky priusnice zardenky

@lusyy do toho mmr asi spada Priorix. MAme ho za sebou. Maly tyzden po tom mal horucky 2-3 dni, tak okolo 39. Tie teploty prichadzaju tyzden s oneskorenim. Okrem toho sa mu urobili aj nejake vyrazky co vyzerali ako nestovice, ale kedze tie sa mu urobili z nicoho nic v den vakciny, doktorka povedala ze z ockovania to nema, to by bolo prilis skoro na reakciu. Vraj asi dake musky ho postipali. Nurofen na horucky mu vtedy zaberal. Teraz sme mesiac po ockovani, pred tyzdnom zas mal cervene flaky na celom tele. Doktorka povedala ze to je koprivka z jahod. Dali sme Fenistil a uz to prechdzalo, ked zrazu teraz posledny vikend sa objavili horucky 38.5-39,2 trvali dva dni a nezaberal ani Nurofen. Teraz od pondelka po horucke ani stopy, od utrka vecera zacala ryma a kasel. Posledne dve noci kasle hlavne v noci. Do toho stale je umrncany, rozplace sa za blbost, vymysla pri jedle a tlacia sa mu zvysne zuby, amme ich 16 z toho uz vsetky temer vylezene vonku uplne. Chudak, sme ako na kolotoci.
19. črc 2012 ve 23:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fassy ano FB som zrusila a vobec mi nechyba
19. črc 2012 ve 23:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek