• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
@pusolamy
@ciernavila jojo,MMR jsou zarděnky,příušnice a spalničky očkovací látka Priorix. Mě se to podařilo malinko oddálit,chtěla bych toto očkování až ve 2 letech,právě kvůli nežádoucím reakcím,jak píšeš po tomto očkováním se může vše změnit. Po druhém roce života je už imunita malinko jiná a prý se to zvládá mnohlem lépe,je to živá vakcína a toho se bojím,myslím,že vy máte úplně krásné příznaky reakce na toto očkování. Těch dětí,co to zvládnou v pohodě je strašně malinko.

@xlili zablokovali mně fotky protože paní fotografka měla na nich podpis,chápu brali to jako reklamu,ale ona se zase tím kryje,aby nebyli zneužity :unamused:
20. črc 2012 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy pozeram ze Juditka jazdi na Endure, amte to velke ci male? My sme pred par dnami kupili Dankovi prvu motorku ale to vacsie Enduro lebo ked ma topanky, tak sa uz dokaze odrazit aj z toho vacsieho, prislo mi zbytocn kupovat male. Len este mu chybaju take 2 cm, lebo nevydrzi na tom kvoli tomu, ze ked nedosiahne celou slapou poriadne nema taku stabilitu tak je taky opatrny. Ved dorastie rychlo, ale musela som ju uz kupit elbo vsetkym detom bral motorky na ihrisku. Toto vacsie mu bude aspon dobre aj buduci rok. Kamoskina dvera 20 mesacna jazdi este na najmansom ale uz kupili odrazadlo 2 kolove tak presedlaju rovno na neho, len na nom este tiez nedociahne, tak msia tiez pockat.
20. črc 2012 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
No ja som teda nezodpovedna matka...DAnielovi som dovolila krmit male poniky co mame kusok od baraku a nedala som chvilu pozor a jeden mu zubami oskrel kozu na prste. Chvilu si poplakal a neznesie ze ma zalepeny prst ale uz je to v pohode. Ked on mal taku strasnu radost ked ich krmil, uplne sa cely triasol od vzrusenia.
20. črc 2012 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila my máme to malé enduro :sweat_smile: Ještě že se vracím k tomu očkování. Daníka o očkovali bez problému i přes to,že jsi těhotná?
20. črc 2012 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy ano, preco? Ved tu davku nedavali mne, preco by to malo vadit?
20. črc 2012 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila nene,nechci tě strašit,jen mě zajímalo,zda se lékařka třeba neptala. Jen co jsem četla:je to živá vakcína a může se v mírné formě přenést i na blízké,taky jsem četla,že i očkovaní lidé je mohou prodělat,ale v mnohem menší míře a spíše nespecif.příznacích. Ale to je info od laiků a ne odborníků,není to ověřené,podložené. Jen mě zajímalo,zda se pediatrička třeba neptala nebo jestli to nějak řeší.
20. črc 2012 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
lekarka si este doteraz nevsimla ze som tehotna, nic sa nepytala, vie o tom len sestricka lebo som jej to minule hovorila medzi recou a ta si tiez vraj nevsimla :grinning: lebo som mala asi volnu mikinu, inak mam uz pupok slusny.
20. črc 2012 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
a kdy se to očkování dává? My jsme měli jít na nějaké v roce (asi 4. dávka hexy, nebo co...), ale malý měl ještě čerstvé to očkování TBC, tak mu to posunuli.
20. črc 2012 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov My máme 4.hexu v 18.měsících a MMR se dává v 15.měsích.
Tady jde prostě o to,že po MMR většina dětí má velké reakce,které mohou přetrvávat jako např. zvýšené teploty apod. Po 2.roce je prý imunita malinko jiná a lépe se to snáší,proto to hodně řeším,jestli dát teď nebo až později.
21. črc 2012 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy my máme jít teď 30.7. na očkování Priorixu a docela přemýšlím, že to odložíme..
21. črc 2012 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
My máme první očkování Priorixu za sebou, Daník měl z toho očkování rýmu a zvýšenou teplotu, ale jinak byl ok. Odrážedlo jsme kupovali použité Puky Wutsch, protože je takové stabilní a čtyřkolové, Daník už na něm jezdí jak závodník :slight_smile: Zkoušel i to tříkolové Enduro, ale pořád z něj padal, neuměl na něm držet stabilitu :frowning2:
@ciernavila Z toho si nic nedělej, že má odřený prstík, než se ožení, tak se mu to zahojí :slight_smile: Ale úplně chápu, jak to malého bavilo, my jsme byli na víkend u tchánovců na vesnici a jejich sousedi mají malé kůzlátka, tak Daník krmil a krmil a hladil :slight_smile: Strašně se mu to líbilo až se třepal radostí :grinning:
21. črc 2012 v 18:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fassy ja sa len bojim aby sa mu to nezapalilo, nemala som ist s nim do piesku, aj ked to ma zalepene, tak sa mi tam dostane vzdy spina. Odzajtra ziadny piesok kym sa mu to nevylieci. Dnes vecer pred spanim zase trocha plakal ze ho to boli.
21. črc 2012 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xlili Tak já jsem to odložila,na kontrole se dr.domluvím na kdy. Ale čím víc se o tom dočítám a hledám info,tím víc jsem zděšena,co to do našich malých drobků cpou,fuj fuj.... :rolling_eyes: Tak dej vědět,zda vám to pediatrička odložila a jestli to vzala v pohodě.
23. črc 2012 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak nam zatim zadna pozvanka na ocko neprisla a k dr mame jit az na 18mesicich (naposledy jsme byli v roce) coz mi prijde jako docela dlouho po pul roce.
23. črc 2012 v 19:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky, tak nám 4.hexu doočkovali ve 12m a dnes jsme byli na Priorixu tak jsem zvědavá. snad to malá zvládne v poho. při očkování ani nepípla tak snad to bude dobré.
24. črc 2012 ve 12:28  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo jinak že jste se zmínily o rušení MK tak když tady něco někdo napíše a zrovna to není k tématu už mu to mažou ale když mi nějaká blbka nebo blb uráží a píše hnusné zprávy tak to nikomu nevadí! se tady může přihlásit kde kdo a nikho nezajímá co je to za úchyla nebo hajzlíka!
24. črc 2012 ve 12:32  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@debule : ty jo a to se ti stalo?ze ti nekdo takhle psal?
at to kaja zvladne v pohode to ockovani :wink: nebo spis tu reakci po.
24. črc 2012 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pusolamy jo stalo. ten den se registroval(a) a přišla mi fakt hnusná zpráva ale to nikdo neřeší stejně tam o sobě ten člověk neuvede žádné info tak by to stejně nic nevyřešilo i kdybych to nahlásila.
Jo děkujeme snad to bude v poho. ani mě nenapadlo si o tom očkování něco zjišťovat. přežili jsme to všichni tak moje dcera taky:slight_smile:
24. črc 2012 ve 13:50  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@debule : ja si to taky myslim ze kdyz to preziji jine deti bez ujmy tak proc ne moje - nikdy jsem to neresila jestli je to ockovani v necem spatny, proste kdyz mi dr rekne ze nas bude ockovat tak vezmu dite a na dany cas se tam dostavim
24. črc 2012 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@pusolamy @debule ty jo me tez nenapadlo to ocko ty zardenky nebo co to ted je v tech 15 m. resit.....mala od kamosky vubec nevedela, ze ji ockovali a nemela vubec zadnou reakci..tak me ani nenapadlo to nejak resit.......
24. črc 2012 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aprint
@pusolamy
@lusyy já si o tom právě radši moc nečtu protože je mi jasné že čím o tom člověk víc ví taky bych asi váhala jestli to dát nebo ne. Lussy a co doktorka ti na to řekla? vím že co se týká povinného očkování tak to nerady nějak odkládají pokud dítě není nemocné. já jen řekla že nechci neštovice to mi připadá vážně zbytečné očkovat. tím si projde jednou a bude:slight_smile:
25. črc 2012 v 07:59  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
já vím, že oni doktori s tim maji pak problemy s hygienou....kdyz nemaji naockovane deti tim povinným ockovanim...
25. črc 2012 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
juhuuu, tak uz vieme co to bude, Daniel bude mať sestričku Ninku :slight_smile:
25. črc 2012 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
@debule prý se domluvíme až na 18.měsíční kontrole,to nám píchnou hexu,takže MMR dám asi až ve 2 letech. Jinak hranice do kdy MMR musí být není uvedená,takže v podstatě to mohou oočkovat kdykoliv.

@pusolamy jojo,děti to přežijí,ale mnoho má následky,které se ani nespojí s očkováním např.stále zvýšená teplota,problémy se spinkáním,pak ty horší reakce až autismus,tady nejde o tu živou látku jako takovou,tady jde co je v té vakcíně např.30násobek rtuti-což je nebezpečné pro mozek. Jsou samozřejmě děti,které o tom nevědí a pak děti,kterým to ublíží :frowning2: budem doufat,že ty naše dětičky to budou mít v pohodě.
25. črc 2012 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy tak to jo né každá doktorka má asi i pochopení. tak je fajn že vám nedělala problémy. no já si nikdy nepřipouštím že by se mohlo něco stát. jsem zastáncem toho že co se stát má to se stejně stane takže nad tím nepřemýšlím.

Kamarádky zrovna prochází léčbou rakoviny a taky chemo je sračka která tělu ubližuje ale na druhou stranu bez ní by se stalo asi něco horšího. vše má své pro a proti. člověk musí myslet pozitivně:slight_smile:nikdo nechceme aby se těm našim dětem něco stalo ale vše se uhlídat stejně nedá:frowning2: bohužel.
25. črc 2012 ve 12:39  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@debule jojo,plně souhlasím :slight_smile:
25. črc 2012 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj holky, nevíte, kdy skončí období strkání všeho do pusy a házení se vším? Vašík neustále něco žužlá, kouše a hlavně se vším hází (s hračkami, s jídlem...) Snažím se mu vysvětlit, že to hračky bolí, že jim dělá au au, ale on prostě neposlechne. Někdy jsem z toho už zoufalá, kolik toho už rozbil a hlavně, když háže s jídlem, je to o nervy. Např. synovec už v roce nic nestrkal do pusy, ani s ničím neházel, tak jsem zvědavá, kdy tohle skončí u nás.
25. črc 2012 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy Priorix se určitě musí naočkovat do tý doby, než půdje do školky. jinak tě dítě do školky nedají...

a že by tam byla rtuť? když je jedovatá, i v malém množství? no nevím, nevím...

jinak my marodíme, Sonička má nějakou virozu "ústa, ruce, nohy" horečky a puchýřky po tich částech těla...a malej má angínu jako blázen a jezdíme na penicilín do zadečku. je mi ho táááák hrozně líto... :unamused:
25. črc 2012 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 jééé,promiň,ne rtuť,ale hliník a formaldehyt apod..... dělala jsem na zubním a nějak se mě to spojilo s plombami :slight_smile: omlouvám se.Vím,že se říká,že do školky nevezmou pokud nejsou naočkovaný na MMR,ale znám i tací co nejsou a do školky chodí,je to asi případ od případu :wink: A pokud ji dám ve 2 letech,tak to do školky stíháme :slight_smile:
26. črc 2012 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov Juditka s jídlem nehází,s hračkami občas,pokud chce házet,hračku ji vymění za míček a vysvětluji......přeji pevné nervy-jednou to zkončí,ale těžko říci kdy :slight_smile:
26. črc 2012 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek