• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
@petrullina Rýma nás trápí taky všechny...:frowning2:Je toho teď všude plno a hlavně náš mladší syn má v háji imunitu po náročné operaci ledvin,takže ten chytne kdejakého bacila a my to pak následně chytáme od něj:frowning2: Takže prskáme a smrkáme všichni:frowning2: S porodem menšího miminka zkušenosti nemám.Kluci měli oba okolo 3 500 g a 50 cm,takže takový běžný průměr.Ale myslím si,že je lepší rodit menší mimčo než pak nějakého 5 kilového cvalíka:grinning: My jdeme na kontrolu k paní doktorce 15.února,tak jsem taky moc zvědavá,kolik nám Eliška za ten měsíc přibrala:slight_smile: Docela bych chtěla,aby byla menší a porod šel líp:grinning: Mám z něj zase hroznej strach,i když jdu rodit podruhé,protože ten první porod šel císařem.Teda ještě nevíme,zda to neskončí opět císařem,protože Elinka se zatím nemá moc k tomu,aby se otočila do té správné polohy.Zatím si v bříšku sedí a je zadečkem dolu.Tak uvidíme...:grinning:
3. únor 2011 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina :jasně že je nejdůležitější aby mimišek byl zdravej :slight_smile: ,nakonec už mu říkáme Matýsku,takže ....Jo a rýmu máme taky všichni pořád dokola :(
@gabucha78 :Ahojda mě spíš přijde jako že mě bolej totálně kosti dole :sweat_smile: ,jak se na ně zvětšuje ten tlak a pomalinku se roztahují :confused: .
@akculina :Tak koukám,že jsou všechny dětičky stejný :slight_smile: Snad se to časem naučí a nebude to dlouho trvat :wink: .A u vás je Matýsek Matěj nebo Matyáš :slight_smile: ?
3. únor 2011 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky a vy nemusíte mít v průkazce už přímo razítko od pediatra? Já to tam mám zaškrtnutý a musím si pro něj dojet.
3. únor 2011 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijir Jjj.Všechny dětičky jsou stejné.S Matýskem jsme "noční cestování" zažívaly taky,asi do 4 let.Teď,když mu je 6,tak už se radši vyspí sám ve své posteli.Doufám,že než nám takhlezačne v noci cestovat Eliška,že to pustí i Filípka,protože jinak se už asi nevypíme nikdo...Náš Matýsek je Matěj a kolikrát si říkám,že to jméno je mu šité přesně na míru...:grinning::grinning:.-.D
3. únor 2011 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy Ahojky.Razítko od pediatra v průkazce mít nemusím...A nemusela jsem ho mít ani v prvních dvou těhotenstvích.jen jsem si vždycky zašla k Dr ke které jsme chtěli po porodu chodit a domluvila jsem se s ní,jestli nás veme.Pak jsem jen v porodnici nahlásila její jméno a to bohatě stačilo.:slight_smile:
3. únor 2011 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijir i to může být, když si na ty bolavý místa sahnu nic nebolí, pouze při pohybu, tak vlastně nevím zda jsou to vazy, kosti svaly nebo co
3. únor 2011 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akculina :tak my právě s Járou někde do 3,5 let a ještě i teď kdybych povolila,tak by nejradši spal s náma :sweat_smile: .Ale nedělá to naštěstí :wink: ...Náš Matýsek bude zase právě Matyáš :grinning: .
@lusyy :tak já taky nemusím mít razítko v průkajdě.Jen stačilo pediatričce říct a je to :slight_smile:
3. únor 2011 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabucha78 :Jj tak to je stejný...:slight_smile: Měla jsem to i u prvního a to mi právě bylo řečeno že jsou to kosti...
3. únor 2011 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj dneska jsem byla v poradne vse je v poradku jen mam mensi čipek nez by mel byt nebo jak to pak doktor rikal nerozumim tomu,jinak ozvy a vse v norme,test na teh.cukrovku taky dopadl dobre a za 3tydny na ultrazvuk tak snad se nam tam ten pindour neukaze :grinning: uz kupuku ruzovy :slight_smile: jinak razitko od detske taky mit nemusim v prikazce a na materskou bych mela nastupovat 42.dni pred terminem porodu ted jsem na neschopence.k tem bolestem ja hrozne trpim na zada asi taky kolem te bederni patere ale nastesti muzu spat nevadi mi ani na zadech tak snad mi to vydrzi :wink:
3. únor 2011 v 17:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky!
Tak koukám že jen já budu mít cvalíka protože vy to ještě nevíte jak budete mít velké mimčo.4eho se ještě bojím je to že ta naše poturka není otočená hlavou dolu ale je v poloze podélné.Nohy má na levo a halvičku na pravo.Bojím se snad ještě více císaře než normálníhío porodu.Ach jo!
3. únor 2011 v 18:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
:wink: Ahojky, tak jak se vám daří ?
3. únor 2011 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabucha78 zjistila jsem, že to mám taky teď hodně díky tomu náledí - vnitřní strany stehen pořád vyrovnávaj při chůzi, i třísla, nu a nějak se to tam propojuje. Pořád hodně chodím, abych moc nezlenivěla, a to mám za to :slight_smile:
@akculina tak ať je princezna co nejprinceznovatější :wink: bude to mít se dvěma staršíma bráchama možná těžký, ale skvělý :slight_smile: Já sama si malilinkato potají přeju kluka, protože sama jsem měla staršího bráchu a byl to pro mě hroznej vzor a princ... Takže holčičku až napodruhý :slight_smile: ale je jasný, že se šíleně těším na toho či toho...
4. únor 2011 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to by mě zajímalo,proč zrovna my musíme mít razítko od pediatra přímo v průkazce :unamused:
4. únor 2011 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy ahojky no já taky nemusím mít razítko od pediatra. je to zvlášní, ale tak každý doktor asi opravdu vyžaduje něco jiného:frowning2:.
včera jsem vůbec nespala:frowning2:. na zádech vůbec nemůžu ležet to se můžu zbláznit jak mě bolí záda a na boku dlouho nevydržím takže se pořád točím z boku na druhý a zase zpátky. No nevím co budu dělat třeba za pět týdnů:frowning2:.Už se snažím usnout spíš v polosedě a dnes jsem si navíc podložila i nohy manžel se mi už směje protože při otáčení funím jak parník:slight_smile:.navíc máme dva pejsky takže je máme věčně někde přilepené v posteli a že oni taky zaberou místa:slight_smile:.
4. únor 2011 v 11:55  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v červnu 2018 (15. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee no je pravda, že venku to stojí za to a problémy nám to jen zhoršuje :confounded:
4. únor 2011 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@debule s těmi pejsky v posteli jsi me pobavila my taky totiz mame jednoho kterej se bez nas nevyspi je to yorkšírek honzíček ma 1,3kg ale taky se pekne rozvaluje a nas tak utiskuje :slight_smile:
4. únor 2011 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pusolamy tak to máte ještě dobré my máme dva maďarské ohaře. fenečka má 20kg a pejsek 25kg takže to je jak dvě děti v posteli:slight_smile:)
4. únor 2011 v 15:53  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v červnu 2018 (15. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky!
Jak jste na tom se strašákem s prasečí chřipkou?No já jak tak koukám tak okolo mne jsou všichni nachcípaný cpu se vitamíny a citronama ale nevím nevím.Teda chřipku bych fakt chytit nehctěla už jsem měla dvakrát rýmu!A co Vy?
4. únor 2011 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@catangoz tak já se zatím držím.ještě jsem nebyla ani nachlazená tak to hned ťukám! Snad už se mi to vyhne a vydržíme zdraví až do porodu:slight_smile:. ale je toho kolem opravdu hodně radši mezi lidi moc nechodím.
4. únor 2011 ve 20:50  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v červnu 2018 (15. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, dlouho jsem tu nebyla, ale zrovna k té chřipkové mám teda co říct :frowning2: - malý má právě zánět průdušek a já jsem něco buď chytla od něho nebo někde kdekoliv, ale rýmu mám opět nesnesitelnou až mě z toho bolí hlava, o krku nemluvě a do toho jako perlička mě bolí aji ucho. Doufám, že zas neskončím na antibiotikách, nemocná nebývám, ale teda toto těhotenství si to asi užívám do zásoby. Tak jsem si koupila ten nasivin sensitive pro kojence, protože bez kapek do nosu bych rýmu fakt nepřežila, tak snad to ničemu neublíží.
Co se toho podiatra týče, tak to taky zůstaneme u té, kam chodí Domča, jsme s ní spokojení a v průkazce to zatímm ale taky mít nemusím.
@kijir to noční cestování máme taky - Domča je každou noc nejpozději v jednu u nás v ložnici, ale jak rostu už mi to pomalu vadí a blbě usínám, do toho můj ještě pochrupkává, tak jsem ho vyexpedovalla až do porodu za Domčou do pokojíku a někdy se mu ho tam podaří zdržet i do pěti, ale to jsou spíš výjimky :grinning:
4. únor 2011 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hobitkova :ahojda,tak u nás to bylo zatím že přišel nejdéle ve tři :slight_smile: Chtěla jsem ho to naučit něž se malej narodí,ale vidím to bledě :wink:
No a s tím uchem mi ani nemluv :( Sice ne já,ale malej Peťulka byl zrovna včera ucho píchat ! A to prosím už potřetí během 14 dnů :frowning2: :frowning2: .
5. únor 2011 v 08:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijir no já si toto těhotenství vybírám samé chuťovky - před dvouma měsícema brutální rýma, která skončila antibiotikama a zánět ucha jsem v životě neměla až najednou teď, chudina malá, doufám, že ju to nijak nepoznamená. Ale vypadá to, že naše valašská slivovice je opravdu všelék - ucho už skoro dobré a krk se taky lepší :wink:
sice ju nemusím (strašně mi to smrdí), ale asi na ní něco bude :dizzy_face:
btw. nevíte někdo jak je to se zázvorovým čajem? jestli se může v těhu a kolik? na netu jsem četla buď že jasně ano nebo že vůbec ne, tak netuším, co si z toho vybrat (jeden den jsem si ho teda udělala a dost mě postavil na nohy)
5. únor 2011 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, poslední 3 dny mám oteklý nohy kolem kotníků, do teď to bylo úplně v pohodě, tak se chci zeptat, jestli to taky některá tak máte? Už to začíná být mazec, jak se to pomalu blíží.
5. únor 2011 v 15:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
A ještě mě docela dost brní ruce, hlavně teda pravá. Je to normální?
5. únor 2011 v 18:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xxmarypetxx :Ahojda,myslím že otékat nohy ani ruce by ti neměly :frowning2: .Radši bych se šla zeptat,protože mě se v poradně pokaždé ptá zda mi nohy u kotníků neotékají.Může to být už i tím že se ti zadržuje voda v těle,ale pro jistotu bych se radši zeptala...Mohlo by to být i něco jiného,ale to by vážně měl posoudit doktor.A s tím brněním rukou to vážně nevím,to jsem v souvislosti s těhotenstvím neslyšela,ale nejsem odborník.Když už bys byla u toho doktora tak bych to taky řekla :wink: .Nebo třeba tam hned zítra ráno jen zavolej a zeptej se,za to nic nedáš :slight_smile: A drž se koukám že to máme hoooodně podobně :slight_smile:.
6. únor 2011 v 08:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Díky @kijir, ve středu jdu do poradny,tak mu to řeknu a doufám, že to bude dobrý, železo beru a ty nohy začly až teď otékat a ani to do rána neodteče,ty ruce jsou docela drsný, ty mě brní docela dost a není to vůbec příjemný. my máme termín 1.dubna,ale Matýsek je o pět dní starší, tak uvidíme jestli to nebude nakonec březňák :slight_smile:
6. únor 2011 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xxmarypetxx :Tak podle toho co píšeš teď opravdu bych tam ale zítra minimálně zavolala :sweat_smile: ...Nečekala bych až do středy. :fearful: No mě taky doktorka pořád straší že to bude dřív,když jsou kluci takhle po sobě :wink: ,ale v úterý jdeme na ten poslední UTZ,tak uvidíme co nám řekne :grinning: .Pokaždý mě říká :hlavně dojeďte do porodnice včas :slight_smile: ,tak z toho je manža úplně na nervy :grinning: :grinning: .
6. únor 2011 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, omlouvam se, ze vam sem vstupuju, ale skocilo to na me na titulce a tak chci z vlastni zkusenosti poradit

@xxmarypetxx k dr. jed, ty otoky byvaji vetsinou diky ledvinam, ktere prestavaji makat, kdyz se k tomu prida vysoky tlak a bilkovina v moci, je z toho paradni preeklampsie, mimco prestava rust, ja ji s Radou mela a fakt to neni sranda! At ti dr. zmeri tlak a mrkne na moc. Ony samozrejme nohy otekaji, ale nemelo by to byt nijak brutalni.

A ruce - ted mam cerstvou zkusenost, odeslo mi cele zapesti, u me to je teda nakonec zanet slachy z dlouhodobeho noseni prcka :sweat_smile: ale neurolog rikal, ze v tehotenstvi je mnohem castejsi, ze prave otekajici ruce zpusobi, ze je utlacovanej karpalni tunel, coz v lepsim pripade brni, v horsim boli a ruka je necitliva. Po porodu jak clovek splaskne, tak to odezni. Takze ja si tipuju ty karpaly :frowning2: Zajdi si k neurologovi, dostanes aspon nejaky protizanetlivy mazani, chce to klid, idealne ortezu.

A zas mizim, pa a pekne kulaceni vsem :slight_smile:
6. únor 2011 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majdula Tak děkuji za rady, o té preeklampsii jsem něco četla, tlak jsem si měřila doma a mám dobrej, skoro ukázkovej. Jsem z toho teď docela vystrašená, tak se jenom modlím ať je to v pořádku. Doktor tam bývá jen ve středu a ve čtvrtek, ostatní dny jezdí jinam, takže to risknu do té středy a budu doufat, že nic nezameškam. :unamused: Včera mě ta pravá ruka docela dost napuchla, že mě to i bolelo, ale do rána splaskla. No asi už to lepší nebude, takže ať už je radši duben :slight_smile:
7. únor 2011 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marypet: četla jsem,že ke konci těhotenství můžou brnět ruce i nohy,má to souvislost s páteří,třeba nějaký skřípnutý nervích v bederní části,ale určitě bych to doktorovi řekla,alespoň budeš mít jistotu. A při preklampsii se taky prý otéká v obličeji. Tak se drž a ve středu dej vědět jak si dopadla :wink: Souhlasím s Tebou,taky se těším na duben.
7. únor 2011 v 09:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek