• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
@lusyy ahoj, přehlídla jsem to, nekontaktovala, nakonec jsem si volala s chlapíkem přímo z GlaxoSmithKline, firmy, která tu vakcínu vyrábí, kterej vytáhl jejich studie a potvrdil mi, že 2+1 stačí
6. srp 2012 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee co to je 2+1, dohromady 3 vakcíny,nemusejí být 4?
6. srp 2012 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
a oddnes sa uz nevola iba "Dan" ale uz je to upgrade na "Dandi" :grinning:
6. srp 2012 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
Nas pepa je uz dva dny na prazdninach..s babičkou, dědou a tetou na chalupe..pry se ma paradne, je hrozne hodnej ani se nevzteka a dnes odmitl jit po obede spat s babickou a musel jit s nim deda a behem 5 minut byl tuhej ...tak z toho mam radost, ze jim tam nevriska ....
7. srp 2012 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
@aprint : tak to je dobrej ze mu to neva skym je. a jak to snasis ty? :wink: adelka ted odjela s babickou na chvili jen na vylet tady do skanzenu ,za chvili budou zpet a ja na ni porad myslim.
7. srp 2012 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pusolamy kdybych tam byla, tak po me porad poleze a nemuzu jit ani pomalu na zachod...ale jak tam nejsem, tak je to fajn..jinak kdyz je se mnou tak je to mamanek jak vysitej....ja to snasim celkem dobre..jelikoz uz si ho nasi takhle nekolikrat vzali pres den a dvakrat uz u nich spal pees noc, tak uz jsme si celkem zvykla..ale tez jim treba 3x za den volam :grinning:
7. srp 2012 v 16:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@aprint to je super, my mame rodinu daleko, nemozme to tak praktikovat. Ja mam obavy ze za 2 mes ideme na svadbu a k manzelovym rodicom dame maleho aj na noc. Dufam ze to bez neho prezijem.
On bude urcite viac v pohod ako ja, "snecek" nas maly.
7. srp 2012 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
@ciernavila já jsme z toho měla poprvé též strach a už v 6 ráno jsem si pro nej málem jela...ale pepča to zvládl uplne s prehledem....pocitam, ze zitra az pro nej pojedu ani nebude chtit domu, protoze je ted pry zavislák na dědovi :grinning:
7. srp 2012 ve 22:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj dievčatá, prosím neviete mi povedať ako je to s očkovaním MMR u malého keď som tehotná? Mám ho nechať zaočkovať alebo nie? Nikde som o tom nejak nenašla priamu informáciu, len to, že sa nesmú očkovať tehotné a kojacie mamičky. Ďakujem.
7. srp 2012 ve 22:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ustarana jé čekáte další mimčo?to je super gratuluji :slight_smile: nám ještě stále nic na očkování nepřišlo, a pokud si dobře vzpominam tak @ciernavila byla s danikem na ockovani i kdyz je tehotna
7. srp 2012 ve 23:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pusolamy jo, jo, bude ďalšie dubňátko, ovšem pokiaľ sa nič zlého nestane. Ja viem, čítala som to, ale čítala som aj reakciu od lusyy a to ma trošku vydesilo, tak som sa dala do pátrania po informáciach, ale nejako som nič nenašla :frowning2:.
7. srp 2012 ve 23:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@ustarana ja jsem taky byla tehotna, kdyz Karuska dostala MMR
Ale za zeptani nic nedas, at mas klid...

A samozrejme gratuluji!
8. srp 2012 v 07:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ustarana velká gratulace :slight_smile: zeptala bych se na názor pediatra,gynekologa a případně na http://www.sukl.cz/ určitě i tam bych to konzultovala.Opravdu jsou pediatři,kteří rozhodně neočkuji. Protože pokud jsi spalničky či zarděnky prodělala přirozeně-tj.nemocí nikoliv očkováním,tak to je ok,doživotní imunita,pokud jsi pouze očkovaná,tak tam bych se již bála,protilátky se nemuseli dostatečně vytvořit a lehký průběh tam může být. A nebo neočkovat první 3-4 měsíce-to je mimčo nejvíce ohroženo. Ale divím se,že když Pavlík měl problémy se srdíčkem(zda si správně pamatuji)že to neodložej až po 2.roce života.
8. srp 2012 v 08:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketnieuw kdy Karuška dostala MMR? Už v roce? Ta se u nás dává až od 15.měsíce.Nebyla to hexa? :slight_smile:
8. srp 2012 v 08:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketnieuw diky
@lusyy no s kardiologom som to preberala a ten je toho nazoru, ze cim viac ockovani, tym lepsie a hlavne vcera bolo pozde. Bohuzial v Pardubiciach a okoli je to jediny detsky srdieckar. Ani jednu z tych chorob som urcite nemala. Diky za odkaz.
8. srp 2012 v 08:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ustarana brrrrr,úplně mě mrazí,co řekl kardiolog..... ještě kontaktuj MUDr.Elekovou-ta se tím zabývá a stará se o postižené děti po očkování http://homeopatie.elekova.cz/ ta ti asi řekne co a jak i ohledně těhotenství :slight_smile: A pak je tady i diskuze o MMR,chce to hodně času se tím prokousat :slight_smile:
8. srp 2012 v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy ano, v roce
Tady je ten ockovaci kalendar trochu jiny

A je fakt, ze ja jsem byla uz na konci tehotenstvi. V prvnim trimestru to mozna doporuceno neni...
8. srp 2012 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ustarana gratulujeeeem!!! Ja by som sa ockovania nebala.

Inak my mame dnes 38 teplotu, neviem z coho, len tak z nicoho nic, zrazu mi nechcel jest obed, ani banan na svacinu a to on zje vsetko.
Juchu a konecne babovky nebura ale aj stavia a upratuje hracky po sebe.
8. srp 2012 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy Taky jsem odložila, ale především proto, že byla malá nachlazená a teď má naše Dr. skoro až do konce srpna dovolenou..
8. srp 2012 v 17:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
no tak horucky boli 39, zapalene hrdlo, zvacsena uzlina, antibiotika, Nurofen, maly stale mrnci a place, vcera ho aj brucho bolelo, do 17.8 nesmie ist na slnko. Ah jaj, jedine pozitivum ze apson nam dnes pracku opravili a mozem konecne prat aj doma.
9. srp 2012 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ustarana moc gratuluji:slight_smile:
9. srp 2012 ve 22:28  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v červnu 2018 (15. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy naše Kája zvládla očkování MMR bez sebemenších problémů.žádná teplota ani vyrážka prostě nic takže je to hodně individuální.
9. srp 2012 ve 22:30  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v červnu 2018 (15. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila @debule Holky díky.
Tak to očkovanie o 3-4 mesiace odložíme. Doporučila mi to gyndarka, pretože mám opať veľmi rizikové tehotenstvo a nie je potreba to ešte takto provokovať. A vraj mám veľa odpočívať a mám s šetriť. Rada by som, len neviem ako to mám s Pavlíkom zariadiť. Tak uvidíme, čo sa z toho vyklube.
9. srp 2012 ve 22:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ustarana velká gratulace...:slight_smile:
10. srp 2012 v 09:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ustarana fakt myslím,že je to rozumné od gyndařky,tak ať je líp ,aby sis mohla těhu užívat,kdypak máte termín v dubnu? :slight_smile:

@debule No reakce jsou tak cca 10-14 dní po očku a pokud je už máte,tak to je super,že to Kája takhle zvládla. Do nežádoucích reakcí se počítá i nechuť k jídlu,či porucha spánku.......pokud to máte OK,tak můžete jásat :grinning: :grinning:
10. srp 2012 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy tak máme po očku už 17dní a nic jsem nepozorovala. papá krásně a spinkáme celou noc takže v poho:slight_smile:
10. srp 2012 v 09:14  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v červnu 2018 (15. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@debule no,tak to je super :wink:
10. srp 2012 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
teda nam horucky ustupili uz su len v noci, maly mi prespi 12 hodin cez noc a vcera poobede 4 a pol. Chuda, aspon si oddychne dufam. Zacal sa mi ale jemne osypavat, vraj to moze byt reakcia na to antibiotikum. Vraj ak sa to bude zhorsovat mam ist do Motola ci na Bulovku do PRahy na pohotovost. Ja teda dufam ze sa to nezhorsi lebo do Prahy sa vlakom trepat, s bruchom, kocikom, Danielom bez auta sa mi nechce, a aj draheho mam na sluzobke.
10. srp 2012 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila a nemate nejaky ty ATB co se na ne nesmi kysele nebo mleko, ze se osypal??my jsme totiz pokazde meli ty co sena ne nesmi kysele :frowning2:
10. srp 2012 ve 22:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek