• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
@petaov my u zubaře byli omylem - byla jsem se zaregistrovat v Brně a Kuba byl se mnou a doktorka ho rovnou šupla na křeslo a prohlídla :slight_smile: (byla to asi minuta). Tvrdila, že je to dobrý, aby si zvykal, a že zase za půl roku, takže si myslím, že je to nesmysl, protože za půlroku si fakt nevzpomene :slight_smile: a že by ho nějak kontrolovala, to vůbec. Fakt bych to nechala klíďo na 2 roky... My zuby čistíme - to pro ten zvyk (teď ne, s těma aftama :frowning2: ) a nastavila jsem jasný hranice - kartáček je na čištění zubů a zuby se čistěj v koupelně (pokud jsme na táboře, tak po celym lese :grinning: ). Máme pastu od Weledy a moc mu chutná, takže je to většinou v pohodě...
Jak jste zvládli stěhování?
1. zář 2012 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee Ach jejda. To je teda fakt hrozné.
1. zář 2012 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ustarana :slight_smile: dali jsme si s manželem dokonce panáka medoviny, když večer usnul. A jak vy se máte???
1. zář 2012 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
teda já dneska spamuju :slight_smile: to je tím, že se snažím po dlouhých prázdninách pracovat :sweat_smile:
1. zář 2012 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila S tým čuráním sme na tom rovnako. Na nočníku sedí a sedí a nič. Potom sa postaví a vyleje to zo seba. No proste na zabitie. Ale zatial to nejako nehrotím. Akurát som si tiež všimla, že keď potrebuje niečo vykonať, tak sa niekam schová, alebo aspoň otočí.

@petaov Ja zatiaľ pyžamá s ťapkami mám, dokonca aj vo veľkosti 98, ale kupujem ich hlavne na burze nie v obchode. Štvrtá hexa a Prevenar je niečo iné. My sme mali ísť teraz v 15. mesiaci, ale doktorka mala dlho dovču, a potom som zistila, že som tehotná. Zatiaľ mlčím ako pena, ale budem tam musieť zavolať, aby ho zaočkovali, aj keď mám z toho fakt obavy. Veľa som o tom čítala a asi som to robiť nemala. U zubára sme boli v 13 mesiacoch a to mal len 4 zuby. Zubárka sa mu pozrela do pusy, on ju za odmenu pohrýzol do prstu a boli sme vybavení. Ja tam budem chodiť už len kvoli tomu zvykaniu si na zubára. Manželov 13 ročný syn bol u zubára asi len 3 v živote a to ho tam ťahala jeho matka s jej priateľom za ruky. Tak tomu chcem nejako predísť. S tým čistením zubov to tiež dosť flákam, niekedy čistím dvakrát denne, niekedy len raz a niekedy vobec. S tým utekaním z jedálnej stoličky máme tiež. Tak som sa naštvala a sedíme na gauči a papáme. Tam sedí ako pena a baští, ale na sedačku musím dávať tak 2 deky, inak by vyzerala ako od troch prasiatok.
1. zář 2012 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee Nerob chute, tiež by som si dala, ale nemožem. My sa máme celkom fajn, len Pavlík teraz nejako zle spinka. Budí sa niekoľko krát za noc a ja som z toho hotová. Myslela som, že s ním budem chodiť spať po obede, ale on sa za pol hodiny zobudí a beží ďalej. A ja sa ťahám ako mátoha, lebo som si ani nestihla nájsť spaciu polohu. Už teraz som unavená, žeby som na mieste zdechla, tak som zvedavá, čo bude na konci tehotenstva.
1. zář 2012 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda my pyzamo s tapkami mame stale, velky vyber najdem aj na nete, aj na mnimibazare, aukre ci koniku. Nemam s tym problem, maleho totiz nezakryvam ked spi, bolo by to zbytocne ked cestuje po posteli.
Ja som mi minule dala burciak 2 dl ako mi to dobre padlo. Alebo utopenca s pivom, niet nad lepsiu kombinaciu :grinning:
Nam zo stolicky uz neuteka, proste ako zistil ze ho odtial dam bud dole, alebo nedostane do ust nic pokial si nesadne tak sa nejak od toho odnaucil.
U zubara sme este neboli, uff ale mali by sme cim skor ved mame uz tusim aj vsetky zuby. Cistime poctivo 2 krat denne.
Najprv na nas povel otvori usta, vycistime predne a zadne hore aj dole a potom dostane kefku a docistuje si sam. Dufam ze u zubara nebude problem, je nauceny na pokyn otvorit usta, no ako dlho ich vydrzi mat otvorene u zubara toho sa obavam.
Ak ma blbu naladu a momentalne sa mu umyvat nechce, tak bohuzial v tom som nekompromisna, urobim to vtedy rychlejsie ale nasilu, lebo inak by mu zltli zuby hore. Raz som mu ked bol chory davala tyzden caj a ako mal zuby biele po caji sa mu tam cosi zacalo usadzovat, takze uz zas pijeme len vodu cistu. A o to dokladnejsie drhneme zubky. Ked sa mu to prestane pacit, tak ho rozosmejem a zacne sa rehotat, vtedy sa tie zuby umyvaju este lahsie, aj tie zadne ked sa tak rehni a usta ma uplne dokoran.
Co sa mojho brucha tyka, ja mam pocit aj viaceri mi povedali ze mam uz take ako keby som mala mat dvojcata pred porodom, no tak to som zvedava co bude za tie tri mesiace. Zatial som priibrala 10 kg. Teda i pamatam pri Dankovi som nepila ani cierny caj, nic bublinkove ani alkohol....Teraz utopenec, pivo, burciak :grinning: Ale to vynimocne a minimalne.
2. zář 2012 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Juj a sa tesim ako Daniel rozumie z je v brusku babo, ukaze mi nan a povie ze "Nina haji" a pohladka mi brucho a povie "Mooja" A strasne rad robi tuli tuli.... to si vychutnavam kym je este maly ze sa tak rad mojka a tuli, ked vyrastie uz taky pritulny mozno nebude.
2. zář 2012 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@ciernavila ukaž fotku s bříškem :slight_smile:
@ustarana nu co ti budu povídat, než medovinu raděj bych to těhotenství :slight_smile:
já tu hážu ramena jak jsem poctivá v čištění Kubových zubů, ale teď s těma aftama máme už snad týden přestávku, prostě ho to tak strašně bolelo, že jsme to vypustili, snad se svět nezboří. Už se boří - když mu zabraly antibiotika, horečka ustoupila a afty se začaly hojit, podalo si to ruku s růstem stoliček - a to tak dramatickym, že mi to přijde snad horší než ta nemoc předtím. Fakt ostrej řev když nějak blbě kousne nebo se toho dotkne, nespí víc než 10 minut v kuse a přes den, pokud není nějaká extra zábava, která by ho od toho odvedla, tak pořád fňuká. Zabírá hřiště plný vřeštících dětí nebo zmrzlina :slight_smile: Bobátko moje. Strašně ho lituju, zároveň nechci bejt moc lítostivá a zároveň už mi jdou nervy dokola :slight_smile: Do toho 3x denně řev až do zmodrání při jedení ATB,. nechápu, proč to dělaj v tak hnusnym sirupu, jak kdyby to pro ty děcka bylo něco dobrýho. Achich, tak jsem si postěžovala a je líp :sweat_smile:
3. zář 2012 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee Len ho ľutuj koľko sa do neho vojde. Na afty trpím celý život a je to fakt hnusný opruz. Už pár aftov v blízkosti zubov je bolesť, že nemám chuť ani rozprávať, plná pusa toho hnusu je neuveriteľná bolesť a pálenie, že koľko krát aj mne vypadne slza. Najviac sa mi na to osvedčilo Tantum verde v akejkoľvek podobe - trošku to tú bolesť utlmí, ale pre takéto malé dieťatko fakt neviem, či je to dobré.
3. zář 2012 ve 23:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, neviete niečo o @petrullina ? Strašne dlho sa tu neukázala.
3. zář 2012 ve 23:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee stěhování zvládl malý dobře. Myslím, že je nadšený z nového pokojíku. Má tu víc prostoru a už se více rozchodil, takže dobré :slight_smile: Kubíka je mi líto, chuděrka. Ať je u vás brzo lépe!
4. zář 2012 v 07:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,tak my jsme přijeli za Špindlu,nádhernej relax a to i přesto že jsme měli malou sebou :slight_smile: A teď zase šup do toho kolotoče. O @petrullina jsem taky přemýšlela,ale asi má hodně práce,tři děti je asi fakt makačka. Tak snad nás alespoň čte :slight_smile:

@petaov MMR je vakcína priorix a dává se od 15.měsíce,ale já jsem ji posunula. prevenar je na pneumokoka a většinou se dává s hexou.
4. zář 2012 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, dnes jsem si vás otevřela po strašně dlouhé době, jednak jsme byli celé prázdniny pryč a jednak toho času je opravdu málo, ale teď už to snad bude lepší. Terka nastoupila do 3.třídy, Kubík konečně do školky a Verunka....no co napsat, stále nechodíme, ta neuroložka v Praze se na ní téměř nepodívala a řekla, že to nic není, že máme čekat. Takže jsme samozřejmě nečekali a nakonec to dopadlo tak, že v pondělí 11.9. nastupujeme do fakultky na magnetickou rezonanci v celkové narkoze (aby se prý nehýbala) a na kompletní neurologické konzilium, takže pak už snad budeme vědět, jak jí pomoci.
4. zář 2012 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina tak drzim plce aby to dobre dopadlo, kamaratkin syn zacal chodit v 17 mesiacoch a beha teraz ako divy, tak snad to bude ok
4. zář 2012 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila díky :slight_smile:

Ono je to tak, že Verunka se občas postaví, ale když už náhodou, tak pouze s opřením pravé nohy a levou za sebou táhne a nemůže ji prostě srovnat do klasického stoje, i při jiných činnostech tu levou nožičku šetří, přijde m, že ji má snad gumovou nebo co :frowning2:
4. zář 2012 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina ahojky,taktéž držím pěstičky,ať už máte to vyšetření za sebou,někdo začíná opravdu chodit až i kolem 22.měsíce-co jsem četla.Hlavně když bude v pořádku popř.když ji pomůžou a časem vše dožene. A Verunka leze,nebo se plazí?
4. zář 2012 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina Verča se určitě rozchod,í neboj. Je zvláštní, že to berou tak na lehkou váhu. U nás se to zase hodně přehánělo, furt nás někde posílali. Vašík má taky problém s tou levou nožičkou. Je zdravý, ale spíš lenivý. Našlapuje do stoje jen pravou a na té levé stojí více na vnitřní hraně. Snad se to časem srovná. Už od roka tejpujeme, ale stejně si stojí po svém. První krůčky začal dělat v 15 měsících a dvou týdnech a v podstatě teď v necelých 17 měsících přejde pokoj, takže to jde taky u nás pomalu. Já mám ale radost z každého pokroku. Ještě nedávno jsi psala, že Verča jen leží a otáčí se, tak to je šikulka, že se už i postaví! Jde to určitě správným směrem :slight_smile: Co na tom, že bude chodit později. Držím palce, ať to dobře dopadne a vy už se dozvíte více :slight_smile:
4. zář 2012 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy
@petaov Verča leze po 4, sedá si, ale pořád preferuje jen tu pravou stranu, určitě udělala obrovský pokrok za prázdniny a teď je potřeba, aby zjistili, co s tou nožičkou, protože ta jí podle mě brání v dalším vývoji. Ještě padla hypotéza, že by mohlo jednat o zkrácenou šlachu na nožce, to se pak řeší nástřihem, sádrou a rozcvičením, tak uvidíme k čemu dospějí v nemocnici.
4. zář 2012 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov
@lusyy a díky holky :slight_smile: snad se nezjistí nic nespravitelného :slight_smile:
4. zář 2012 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina Peti držíme pěsti ať vše dobře dopadne a Verunka je v pořádku! neboj určitě to bude dobré věřím tomu!
4. zář 2012 v 15:09  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina přesně jak píšou holky, naposled co jsi psala myslím se ani neplazila, pokroky evidentně dělá! Držíme pěsti i my.
A když jsme u toho volání ztracených, copa se asi děje u @kijir? Jestli nezadělávají na holčíčku :sweat_smile:
4. zář 2012 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee :Jééé ahoooj holky :slight_smile: ,nééééééééééééééé zatím teda nezaděláváme.Manžel by chtěl,ale já se držím zuby nehty :grinning: :wink: .Já přes to léto nemám moc čas,jak máme ten domeček,tak jsme celé léto venku na zahradě a předěláváme domek k obrazu svému :slight_smile:.A teď zrovna máme doma docele prekérku,ptž mi Péťa někde chytil salmonelozu a zrovna dneska mi to volali z hygieny :(. No a aby toho nebylo málo má od dnešního rána horečky i Jiřík a taky děsnej průjem tak mám docela dost strach že to chytil :( ,takže už od čtvrtka nespíme a naše noci trávíme na wc :( .Ale vůbec vás holky nestíhám a ani už asi nemám šanci dočíst :frowning2: .Takže co nového u vás :wink: ?
4. zář 2012 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina Ahojky, budu vám držať palce, aby to bolo v poriadku, prípadne, keď už to niečo musí byť, tak nech je to rýchle napraviteľné.
@kijir Ďalšia stratená dušička sa objavila. Tak to tie prázdniny máte veselé. Minulý rok borelióza, keď sa nepletiem, tento rok salmonelóza. To sa teda bavíte. No s tou holčičkou teda neviem, aby si nedopadla, ako jedna známa z mojej rodnej vesničky. Mali len holčičky a chceli chlapca. Chlapec sa im podaril až na 9 pokus :stuck_out_tongue_closed_eyes: , takže majú doma miniškolku :astonished: . No čo o to, človek to nejako vychová, ale rodiť toľko detí. No neviem. Ja neviem, ako porodím to druhé.
4. zář 2012 ve 22:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ustarana waw 9 deti to je dost, spoluziacka bola zo 7-mych.

Aj vam chlapci tak moc jedia? Ja sa desim co ten moj v puberte bude jest, ved mi zje celu ladnicku :grinning: Dnes rano mal tri polky krajca chleba so sunkou a polovicu velkej rajciny, dve hodiny na to banan a pol hodinu na to doma cely jogurt a za tym tvarohovu Matyldu a ked vstane urcite nasupe este riadnu porciu obedu, vecer kasu a poobede na ihrisku schrume bud ovocie ci opat necelu polovicu okurky ako minule. A furt je tenka ruka, tenka noha, len ten pupok mu trci :grinning: Minule som mu davala taku hustu polievku - brokolica, hrasok, mrkva, brambor... a musela som mu 2x dokladat lebo pytal "este"
5. zář 2012 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, tak nám včera teprve přišla pozvánka dr na to očkování MMR a jdeme 26.9. tak snad to bude o.k. a bez reakce. dovolenou jsme zvladli celkem v pohode asi i tim ze nas tam bylo vic, a ze si adelku treba na chvili vzala svagrova a my jsme si sli aspon zaplavat, amela tam taky kupu deti , vsechny teda starsi 7-12let ale oni s ni skakali na trmpoline jezdili na skluizavce tak docela pohoda, rozhodne lepší když jsme byli v červenci ve špindlu v hotelu tam jsme byli sami a to bylo utrpeni.
@kijir taky přejeme brzke uzdraveni at je klukum co nejdriv lepe
5. zář 2012 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ustarana : Neboj do 9 dětí teda nejdu stopro :grinning: !!! Pokud a znovu zdůrazňuji pokud bych teď povolila ,tak je to stoprocentně poslední "pokus" ať je to co je to :wink: :grinning: .A máš pravdu loni to byla borelioza u Járy a letos zase ti dva maldší salmonelu :(. Ptž dneska jsem byla u dr s Jiříkem a na 90% ji má taky.Stopro to potvrdí až výsledek z výtěru :(.
@pusolamy :Děkuju snad to zvládneme co možná nejdřív :slight_smile: Jak říkám nejlépe včera :sweat_smile: .
@petrullina :taky doufám a moc přeju aby Verunka byla úúúúplně v pořádku :slight_smile:.A určitě bude ,uvidíš....Držím pěsti :wink: .
5. zář 2012 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijir jéjej,koukám,že se s chlapama nenudíš :grinning: Hlavně ať jsou fit a ať zase můžou řádit :slight_smile: Jinak k těm početným rodinám-je to tak krásné a obdivuhodné :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Hlavně obdivuji maminku,která to zvládá s přehledem a úsměvem na tváři. Říkám si,že když se všichni sejdou u stolu,tak to musí být atmosféra........ :grinning:
5. zář 2012 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lusyy no to si pis, ze u stolu to je "sranda". Raz som tam bola na kafco, ked deti vo veku 7 m, 22 m, 39 m a skoro 5 rocne dieta obedovali spagety. Ked som to po obede videla, tak som jej musela pomoct s upratovanim. Spagety sme utierali az z lustru. A ked sme doupratovali, tak bol cas na svacinu. Bol to fakt mazec a pre mna teda uzasna antikoncepcia.
5. zář 2012 v 15:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@kijir jejda přeji klukům brzké uzdravení ať je zase vše jak má a tobě hlavně hodně sil. By sis tu holčičku mooooc zasloužila takže až na to vletíte budu držet palce ať je manža správně naladěný:slight_smile:)))))
5. zář 2012 ve 20:55  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek