• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
ahojky, zdravím po prázdninách.....
jak jste resily ty spaci overely..tak ted mam od CARTER'S a má dokonce celé protiskluzové tapky, takze ani neklouze...pokud vim, tak velikostne by nemel byt problem, protoze deljai i na velké deti, dokonce jsem nekde videla i na dospele....
my ted zase meli anginu :frowning2: dokonce jsme skoncili na rentgenu hlavy, protze se dopolko pepa bouch do hlavy(a mel tam boulu jak Snezku) a odpo dostal teploty a byl takovy mimo...tak nas dr. radsi poslala do nemocnice..nakonec se z toho vyklubala "jen" ta angina.
co se týče jidla, tak uz jime v podstate vsechno...mamka dela kucharku ve skolni jidelne, tak si bereme obedy s tama a pepcovi to moc smakuje..nejvic polivky
15. zář 2012 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina drzime pesti,at vsechno dopadne dobre...
15. zář 2012 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
vůbec nechápu po kom to naše dítě je...ale po me urcite v tomlhe ohledu nebude...vubec se nebál a byl by jezdil cely den.....
15. zář 2012 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@kometka5 @pusolamy Kuba taky nespí nijak úchvatně, nejste v tom sami :slight_smile: Teď sice finálně vstává tak okolo půl 7, ale předtím Xkrát :frowning2: Už se se mnou táhne taková nedohnatelná únava... Zvažuju, jestli nemůže mít v noci hlad, ale on jí pořád tolik, že už mu skoro ani nemůžu dávat víc...

@aprint to je super :slight_smile: Kuba zatím rajtuje jen na houpacím...

@petrullina taky jsem moc zvědavá, jak dopadnete...
16. zář 2012 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte my mame zasebou zaujimavy vikend. Boli sme u znamych na chate - oberacka jablk. Bolo to super, mali asi 80 kralikov, maly ich s radostou krmil, jazdili sme na vlecke na traktore, v sade sa tam pasli ovecky, no romantika. Mne sa strasne pacilo a cenila som si ze sme tam jedli domace maslo, domaci syr - udeny cerstvy ostiepok a chlieb z celozrnnej ich vlastne namletej muky. Akurat co bolo trocha nevyhoda, strasnaaaa kosa, hlavne na povale kde sa spalo - 11 stupnov sme rano namerali. Danko mal svoje pyzamo a na tom este chlpaty overal plus perina. Ja som spala v Mikine aj tak mi bolo zima. No a "najvtipnejsia" bola tato posledna noc, ked Danko od 4-6 rana plakal lebo dostal krce do brucha a kazdu hodinu mal prujem. Prehanalo aj mna, aj manzela, aj kamarata co tam bol s nami. Doteraz sme nezistili z coho. Heh, no to my rozmaznanci z teplych panelakovych bytov takto sme dopadli :grinning:
Co sa tyka rozpravania, tak to u nepotrebujem ani tlmocnika, Daniel hovori a opakuje vsetko. O aute porozprava ze sa kolo toci, svetlo svieti, ze je tam volant, ze ide rychlo. Uz aj znacky zacal - Honda, Skoda... len si ich este trocha pletie. Farby tiez este trocha mota, ale modru a zelenu sa vacsinou trafi. Ale pojmy" velky-maly" tak v tom si je isty, rad hlada protiklady.
V noci spime furt rovnako 20.00-7.00. Teda s vynimkou poslednej co teda kadil nad ranom kazdu chvilu.
@petrullina Drzim palce, aby bolo vsetko tak ako ma.
16. zář 2012 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ustarana tak u nas to je s nocnikom podobne, sedel by tam kluuudne do aleluja, ale malokedy tam volaco trafi. Vacinou ked vstane. Alebo ujde niekde, stuhne povie "kako" a kym dojdem s nocnikom uz je za horami za dolami a pustene v plienke :grinning: Ale na otazku: Ides kakat do nocnika? Vystrasene odmietne "Nieee!"
16. zář 2012 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
my spime tak od pul 9 do 6-pak mliko, dudlik - a pak tak do 8-9(jak kdy)......
16. zář 2012 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee já jsme ho nechteal na toho velkyho dat..meli tam jeste ponika...ale manzel pry prece je velky chlap a nebude prece jezdit an ponikovi..:slight_smile: jinak my rajtujeme na vsem co se koni podoba...na kosi an pradlo, na kufru od vrtacky, na krabici na vlhcebe ubrousky...proste nna vsem :grinning: :grinning:

....konik tak ybylo hned po kravicce dalsi zviratko, ktery umi napodobit...ale nejexkluzivnejsi je slon-vypada u toho jako by si vybiral holuby z nosu :grinning: :grinning: :grinning:
16. zář 2012 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@lusy my kupovali gumáky v Cocodrllu za 250,- ale malej má docela velkou nohu(ma 23) a brala jsme 24,aby mu trochu vydrzely, jelikoz je zas tak casto nenosi.....ale je fajn, ze maji nahore tu stahovaci tkanicku..kamoska ma pro malou takove ty obycejne, co nejdou nijak stahnout a male se porad vyzouvaji z nohy
16. zář 2012 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem sehnala jak holínky tak i pláštěnku,dnes u nás byl trhy,tak jsem se rozšoupla a Juditce nakoupila a tisícovka byla pryč :sweat_smile:
Holky,je tady někdo,kdo je už bez plínek? Dnes jsem potkala známou,ta má holčičku o měsíc starší a jsou už úplně bez plen-já si to ještě nějak neumím představit.
17. zář 2012 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy my jsme se suchejma plínama :slight_smile: teda suchou plínou, používám látkový a už tak měsíc dva jsem neprala. Akorát na noc mu dávám papírovku, ale bývá ráno docela suchá. Ale nehod je dost, ne že by měl uplně jasno :slight_smile:

@aprint :slight_smile: Kuba taky nejradši íhahá. A když dělá slona, tak většinou chce chytit za nos někoho jinýho - jednou jsem chytla za nos já jeho místo sebe a už to neodpářu :slight_smile: Teď se soustředí na opakování všech slov co slýchá. Ráčkuje zatím jak němec, včera měl broskev a meruňku, tak cvičil :slight_smile:
17. zář 2012 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, jsme doma už od pátku, ale nějak nebyl čas...
Rezonance dopadla dobře, nález žádný. Závěr je celkový hypotonický syndrom, což jsem na jednu stranu ráda, že nic horšího, na druhou stranu, Verča se s tím narodila a pediatr to bohužel nepoznal, měli jsme cvičit už od narození a pak to podcenila fyzioterapeutka,která tvrdila,že je Verča jen líná. No co stalo se, nevrátím to, každopádně jsme přešli na rehabilitaci přímo do fakultky, bude nás sledovat i neurolog a snad už bude klid.
Narkoza proběhla dobře,probuzení bylo trochu náročnější,protože měla Verča infuzi do hlavy a mohla být jen v postýlce, tak jsme spolu trochu bojovaly, chtěla ven a jak byla vzteklá,tak si tahala i za tu hadičku, moje 2 ruce byly málo :slight_smile:
Jinak teda co máme jiné cvičení, tak během 3 dnů už si stoupá u všeho a pomalinku začala i obcházet kolem postele, jupííí :slight_smile:
Všem moc děkuji za podporu :slight_smile:
17. zář 2012 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kometka5 já jsem hrozná na jména,ale myslím,že ta rehabilitační se jmenuje Šišková...je to možný???
17. zář 2012 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina jupíííí,konečně se to vyjasnilo,Verunka vše dožene a hlavně,že ty budeš v klidu,když už pominula ta nejistota a otázky proč. mějte se krásně holky :slight_smile:
17. zář 2012 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina no parada a tak to uz pojde teraz k lepsiemu
17. zář 2012 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina tak super, že to není nic vážnějšího...to se dožene a za rok nepoznáš, že bylo něco špatně. trošku mi to připomíná situaci před 5lety, kdy se mě malá zdála, že se vyvíjí trošku jinak než ostatní děti (chodili jsme tenkrát na plavání, tak jsem měla možnost srovnat) a tehdejší doktorka pořád tvrdila, že to bude dobrý. nebylo...pak jsem přešla k šebkový a ta ihned nasadila rehábko a chodili jsme ještě v roce a půl. a je fakt, že se staršími dětmi se hůř cvičí. ale je v pohodě. i když tedy je docela dost prohnutá v zádech, zrovna teď na 5roční to budu řešit.
a s Dančou jsem začala cvičit hned po 6-nedělí a už nás na rehábce vyřadila a jsme v pohodě.
některým doktorkách bych fakt vzala diplom z fleku...a měnila jsi nakonec tu dětskou?

tak my jsme celá rodina nějaká nakřáplá...ale už jsme asi z nejhoršího venku. malej bude trpět teplotami, když mu něco je, hned má 40...a začalaj sem mu večer dávat polívku místo mlíka a on mi začal odmítat mlíko i ráno a nechce už ho vůbec. tak z toho moc radost nemám...ale tedy po polívce jsou noci klidnější, ale prostě nejdýl v 6 hod. se u nás vstává...
17. zář 2012 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 jéé, to je zajímavej podnět s tou polívkou na večer... já jak jojo jedu pořád v kaších... a Kuba je teda miluje, tak široký hlasitý mňam jindy neslýchám :sweat_smile: a zrovna nedávno jsem si říkala, jestli to nezkusit změnit pro lepší spaní... A s těma teplotama zrovna tak, Kuba nemívá "zvýšenou teplotu, ale 37 nebo 40, nic mezi tím... ale vlastně mi to přijde docela dobrý na to, že když má takovou horečku tak je hodně spavej a spánek podle mě je nejlepší doktor...
17. zář 2012 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina : no tak to je super , za chvili bude behat ze ji nebudes stacit :slight_smile:

holky ja byla dneska na ty socialce stravila jsem tam hodinu a pul jen aby mi pani urednice orazitkovala ten papir co jsem vyplnila uz na chodbe no mazec a to jsem mela tu nasi dracici sebou ale zvladli jsme to. jo a jeste mi dala vyplnit zrovna papir na s-kartu a pry by mi do 14dni mel prijit pin a kdy si tam mam dojit pro tu kartu. takze pocitam ze pristi materska uz by mi mohla prijit na tu kartu
17. zář 2012 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy No to ako lietaju prachy za veci pre prckov je hrozne. Ja som tiez v sobotu kupovala Pavlikovi botičky a bačkurky a 1500 Kč bolo v prčiciach. A to som sa zabudla spýtať na holiny a nejaké pogumované oblečko. To nás ešte len čaká.
@petrullina Tak to je Verča fakt skvelá, že tú narkózu tak parádne zvládla. U nás to prebudenie bolo tiež hrozné, Pavlík bol podrázdený až agresívny (kričal, pískal, kopal a hryzol). Teraz už aspoň viete, čo jej je a čo sa s tým da robiť. Diagnóza to nie je príjemná, ale už to aspoň nie je nevedomá bezmoc. Tak nech to tým cvičením rýchlo spravíte.
17. zář 2012 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pusolamy Tak to si pre mňa vzor. Ja stále zbieram odvahu, aby som tam vyrazila. Ale buď nie čas alebo chuť, respektíve mám veľa výhovoriek prečo to nejde. Neznášam úrady a ešte viac nenávidím veledoležité pani úradníčky, málokedy sa mi totiž pošťastí trafiť na nejakú normálnu ženskú.
17. zář 2012 ve 22:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee
@kometka5 holky,teplota je pro prcky super věc na zbavení se bacilů,virů a podobných neřádu. při 37st.se nic neděje,při 40st.prostě tělo přirozeně bojuje-pokud nejsou febrilní křeče tak to je ok. Juditka když už něco, tak má taky přes 39st (musím zaťukat,zatím to bylo jen 2x)ale pan doktor-homeopatik mě radil,že do 40 st.nesrážet a je pravda,že jednu noc juditka měla vysokou teplotu,vůbec nechápu jak to začalo,trvalo to pouze přes noc,nic jsem ji nedávala(taky hlavně kvůli tomu,že jsem ji nechtěla budit)a ráno bylo úplně v pohodě a bez teploty. prostě to zvládla spánkem :slight_smile:
A mimochodem,včera jsem četla článek,že děti do školního roku by se neměly moc otužovat tj.sauna a pak studená voda-děti prý potřebují teplo,tak jsou nastavený,ve školním věku se to pak mění. Tak to jen taková vsuvka :slight_smile:
18. zář 2012 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
A kdepak máme @debule a @fassy? dlouho tu nebyly.
18. zář 2012 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem objednala první dárky k Vánocům,jupííí. A teď mažu,dítko se mě probouzí. Pěkný den. :slight_smile:
18. zář 2012 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy holky já vás postupně čtu ale chodím teď hodně do práce tak nějak nestíhám. ale děkuji že si vzpomenete je to od vás hezké:slight_smile:
Jinak Kája je na týden s babi a dědou na chalupě tak jsem zvědavá kdy to na mě přijde. odvezli si ji v neděli ráno a zatím přežívám ale protože jsem pořád v práci. zítra do práce nejdu tak počítám že to na mě spadne. navíc manža má noční takže jsem v noci sama:frowning2: ještě že máme dva hafany:slight_smile:.
Tento týden se budu snažit povyřizovat vše co jsem nestihla:slight_smile: a využít toho si zajít s kamarádkama v klidu na skleničku:slight_smile:
Kája je zdravá a už se těším na 18m prohlídku jsem zvědavá jak jsme povyrostly a kolik vážíme:slight_smile: jelikož naši holčičku je lepší šatit jak živit:slight_smile:)))))
18. zář 2012 ve 14:57  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@petrullina Peti tak to je super. moc jsem na vás myslela holky. Verunka je šikovná a věřím že vše zase bude dobré a i přesto že to někteří zanedbali tak to zvládnete:slight_smile: držím pěsti uvidíš že brzy bude Verunka běhat:slight_smile: hlavně že to není nic co by se nedalo napravit!
18. zář 2012 v 15:05  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy jo hodně jsem o teplotách četla a taky jsem názoru toho teplotu nesrážet... jednou na něj zázračně zabrala belladona (hom), jinak jsem vždycky zkoušela vydržet, ale po několika dnech už to bývá náročný i pro mě, posledně, jak to byly ty afty, tak měl Kuba horečku 6 dní, nedostal nic na sražení (já byla pryč s ním a neměla jsem teploměr a nepřišlo mi, že by byla tak vysoká, a pak doma ejhle, 39,5) až pak ty ATB. Je to na hraně...
A jaký dárečky to jsou? Taky u mi to začíná běžet hlavou, zatím mám vytipovanjech jen pár knížek.
@debule tak to jsou naše děti asi stejný jedlíci. Dneska jsem uplně u vytržení, snědl tak dvojnásob jídla než obvykle...
18. zář 2012 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee jojo,pokud to je několik dní,tak to chápu a taky bych asi srazila,Juditka měla nejvíc 4 dny a to měla tu 6.nemoc.
objednala jsem toto http://www.yookidoo.cz/zabavna-fontana-2.html ale možná,že ji to dám až k svátku,ten má 29.12. a pro synovce ( 3 roky) jsem objednala toto http://www.yookidoo.cz/lide-v-praci-29.html
Ještě musíme pořídit saně a určitě kočárek na panenky :slight_smile:
19. zář 2012 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky, dlouho jsem tu nebyla, ale to víte, venku bylo krásně, tak jsme byli skoro pořád venku na procházce nebo na písku. Dneškem už začíná typické podzimní počasí, tak už budu víc online. Ale průběžně dočítám, co se tu stalo a co se tu děje a projednává :slight_smile:
Na pracák budu muset taky zajít podepsat ten papír, ale moc se mi tam nechce, je to až na druhém konci Brna, ale to se nedá nic dělat a budu si muset udělat výlet. Zeptám se rovnou i na tu skartu.
S tím jídlem to začíná být boj i u nás. Daník pořád nemůže mléko ani vaječný bílek, tak je vaření trošku hlavolam. Pořád musím myslet, aby tam nebylo mléko, smetana, máslo, jogurt, tvaroh, vaječný bílek atd. No hrůza. Navíc mi Daník přestal jíst kaše, asi se jich už přejedl. Měla jsem trochu strach, aby neměl nedostatek vápníku, když nemůže jogurty atd., ale doktorka mi řekla, že když dostane Nutrilon AC ráno a večer, tak má dostatek vápníku, no nevím no.
Jinak Daník chodívá spát mezi 21-22 hod. večer, s ním je to boj, dřív prostě ne a ne, řve jak pardál. Ale za to spí celou noc až do 9-10 hod. ráno. Teď se naučil usínat s usínáčkem, který hraje melodie, tak už večer neřve a dělá mazli mazli :grinning:
No s dárkama na vánoce už si pomalinku začínám lámat hlavu, páč má Daník v prosinci i svátek. No ale na svátek dostane plyšového SpongeBoba, kterého miluje a Veselou farmu. Na vánoce jsem vymyslela sáně, dětské křesílko, skákací zvířátko, lego, líbí se mi i ten interaktivní pejsek od Fisher Price, tak uvidím.
Jinak jsme byli na 18 měsíční prohlídce a Daneček má 9,65 kg a 81 cm, fontanelu ještě nemá zarostlou, má ji 1x1. No a má trošku pupeční kýlu, tak se musíme objednat na chirurgii na prohlídku. Jestli se prý nezatáhne, tak se operuje až v 5 letech. Na alergo jdeme až koncem října.
S nočníkem na tom taky nejsme slavně. Nevydrží na něm sedět ani 10 sekund. S mluvením je to lepší, pořád něco mele, ale má nějakou svoji dětskou čínštinu, které nerozumím ani já :grinning:
@petrullina To jsem ráda, že vše dopadlo dobře. Verunka se díky novému cvičení určitě rychle rozběhne :slight_smile:
19. zář 2012 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fassy Mě taky Juditka chodí spinkat mezi 21-22 hod. a vstává mezi 7-8.hod. Pupeční kýlu taky máme,uvidím co na ní bude říkat doktorka na 18.měs.kontrole,zatím ji neviděla ,ale když jsem ji objevila,tak jsem ji hned volala,a říkala,že to stačí vidět až příjdem,že se to řeší v předškolním věku.
Nad tím pejskem jsem taky přemýšlela,ale pořád váhám....spíš to na něj nevypadá,budem muset pořídit kočárek :slight_smile: první lego taky pořídíme,dnes mě přijde fontána :slight_smile: a našla jsem ještě jednu krásnou věc. posílám obrázek. jo a dřevěnou zatloukačku musím objednat :slight_smile:
20. zář 2012 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
jak ta pupeční kýla vypadá?

ta dřevěná zatloukačka to je velkej hit :slight_smile:
20. zář 2012 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek