• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
@lusyy Zatloukačku máme a baví nás teda moc. Ta hra je super, dobrej nápad, ani není drahá :slight_smile:
@ofelieee U nás ta kýla vypadá tak, že má Daník vystrčený pupík ven a trošku vypouklé bříško.
20. zář 2012 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
my máme tu zatloukačku plastovou a jeste ruzne tvary a taky pepu hodne bavi......a jeste ho hrozne bavi drevene pexeso a krtečkovo pexeso..porad hledame stejne obrazky.
na Vanoce jsme ted na slevomatu koupila poukaz na pexeso, ktery si sama vytvorim s fotek...takze udelam rodinne pexeso, a malirsky stojan z ikei, a premyslim nad nejakym sedatkem nebo kresilkem..a asi neco odtud
http://www.epline.cz/eshop/index.php/ep-line.html?znacka=177
20. zář 2012 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aprint jéé,to pexeso je dobrý nápad,musím okouknout internet co nabízejí nebo si nechám udělat na fleru. Já ještě určitě pořídím tuto knížku "truhlička na první slovíčka" je to opravdu taková truhlička a v ní knížečky-leporelka,akorát všude ji mají vyprodanou,tekže musím počkat na dotisk a ten bude až v listopadu.
21. zář 2012 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
21. zář 2012 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lusyy Hele a co tohle? Je to kufřík plný knížek :slight_smile:
21. zář 2012 v 15:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@lusyy @fassy Holky to sú bezva typy. Díky
21. zář 2012 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
my máme tuhle.....tu truhličku má kámoška a me na tom vadi, ze jsou ty knizecky hodne malinke,ale jinak super :slight_smile:
a úak ma malej hrozne rad Motanici...neumi to teda hrat, tak jak se ma s tim provazkem, ale porad si tam prohlizime obrazky...
21. zář 2012 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Našla jsem další dva tipy na dárky,veselé kostky a hudební hračku :slight_smile:
23. zář 2012 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj holky, já vůbec nevím, co pořídím na Vánoce. Malý všechno strká do pusy, takže pexeso nepřipadá v úvahu. Knížky všechny rozkouše. Nad tím xylofonem jsem též uvažovala, ale je až od tří let. Mám pocit, že by se mohl malý zranit. On všechno strká do pusy a pak s tím běhá a nedá si to vzít... Zatloukací špalíky dostane k svátku, tak uvidíme... Jinak hudební hračky miluje. Vyhrává to u nás od rána do večera. Pořád tančí :slight_smile:
Se spaním je to hrůza. Myslím, že v tomhle mám nejhorší dítě. Vstávám 10x za noc i víc krát. Když jsem kojila, tak jsem vstávala 3x za noc, ale většinou se napil jen vody. Říkala jsem si, že s tím už seknu, ať se taky vyspím. Že prý nekojené děti hezky spinkají... No, to jo :angry: Je to teď horor. Nějak mu to zachutnalo, flašky se dožaduje furt. Vyžaduje ji i před usnutím, přitom jsem kojila už jen k ránu, tak jsem myslela, že flašku dám jen ráno. Na noc se napere mlíkem a pak se celou noc kroutí a řve. Spí jen na rukách. Zkusím jinou značku, ale tím to asi nebude. Prostě to naše spaní stojí za prd :unamused:
24. zář 2012 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aprint Na tu Chytrou knihovničku jsem se taky dívala a líbila se mi, tak ještě uvidíme :wink:
@petaov Zkus jinou značku toho mlíka, třeba pak bude spát líp. Třeba ho fakt bolí bříško. Prý to totiž může být i tím, že ho to mlíčko málo zasytí a pak má hlad. Anebo se přejí a tím ho pak bolí bříško.
@lusyy No u nás hudební hračky nepřichází v úvahu. Máme 2 hrací autíčka a pak takové hrací klíče a hraje to od rána do večera, tak nic hudebního už nechci :grinning:
24. zář 2012 v 17:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak my včera18měsíční prohlídka, 86cm, 12810g, všechno dobrý. Schválně jsem čekala, co na něm bude zkoumat, jak začínám bejt pěkně skeptická k šanci doktorky něco s dítětem pořídit, když ho vidí občas na 5 minut... nu a nic, koukla mu na pinďouse, zeptala se, jestli spojuje slova, což jsem nevěděla, co znamená, ale když mu podala špendlík a on řekl "pe" tak byla spokojená, a pak řekla, že by děcku nedávala banán, což já nedávám, a šli jsme dom :slight_smile:
25. zář 2012 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee ahoj, prečo nedávať deťom banán? U nás to teraz bolo hlavné jedlo. Posledních 14 dní mal Pavlík strašný průjem. Chudák kadil 6-7x denne. Už som nevedela, čo s ním. No a keď to prešlo, tak teraz má pre zmenu rýmu a zvýšenú teplotu. Ja sa z toho picnem.
25. zář 2012 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ustarana Dr tvrdila proto, že je tam moc cukru. Já ho moc nedávám proto, že je to taková cizota dovážená, GMO změněná, kdovíčím stříkaná :slight_smile: , používám ho jen jako nouzovku venku, doma nikdy.
25. zář 2012 ve 22:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee spojovat slova znamená, že řekne podstatné jméno a nějaké sloveso: auto jede, mama papa (máma jde pryč)
Banán je jak se říká kalorická bomba :slight_smile: , ale to bych spíš řešila, kdybych držela dietu, ne u dětí... Stříkané je dneska všechno, pokud si to sama nepěstuješ.
26. zář 2012 v 07:48  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tak mám první dárek doma-ale bude k svátku :slight_smile:
26. zář 2012 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@ofelieee Já teda banány miluju a fakt po nich netloustnu :grinning: S tím stříkáním to je už horší,ale jak píše
@petaov stříkaný je všechno. Zrovna dnes jsem se zděsila,jelikož na mě něco leze,tak popíjím vodu s citronem,ale koupila jsem si ještě Celaskon,abych vit.C měla dostatek,čtu složení a najdu tam E 110,tak běžím podívat se na moji chytrou tabulku a toto ečko je jedno z nejhorších resp.látka s výrazně nepříznivým účinkem,pak to tedy nechápu, najednu stranu vitam. C a na druhou tam naser....takový éčko :frowning2: fuj....
A Juditka taky ještě nespojuje slova,mě se zdá ještě brzy.
26. zář 2012 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee tak toto viem. Myslela som, ze to ma nejaky iny dovod. Tiez mu ich casto nedavam, ale teraz som uz nevedela, co do neho natlacit, aby mu ten prujem prestal. S tymi postrekmi ovocia a zeleniny je to fakt hnus. Snazim sa kupovat bio a len dufam, ze to fakt bio je. Ked kupujem na trhu, tak na mna predajci pozeraju ako na magora, lebo sa pytam, ako zeleninu osetruju.
@lusyy tak Pavlik dokaze spojit len dve slova - Paja ham. Asi su to tie najdolezitejsie slova v zivote. Inak teda nic moc. Vacsinou sa dorozumieva napodobovanim zvukov, co veci vydavaju alebo ukazovanim. Ale tiez si myslim, ze ma na to furu casu.
26. zář 2012 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy krásný dárek :slight_smile: U nás ale všechny hračky do vody rázem propadly, když jsme přešli na velkou vanu. Teď je pro něj největší zábava pouštěť vodu, případně vyhazovat všechny hračky z vany :slight_smile: Ty éčka jsou fakt všude :frowning2: Posledně jsem našla jedno škodlivé v Racio medvídcích pro děti. Napsala jsem jim tam i dotaz, proč to tam cpou. Odpověděli mi, že prý u nás je to éčko povolené. No, já jsem našla, že třeba v Německu je zakázané. Tak by to mohli trochu sjednotit, když jsme v EU. Fakt nechápu, co dělají éčka ve zdravé výživě pro děti :unamused:
26. zář 2012 v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy @ofelieee spojovat slova??? ty jo, tak pepa temer zadny slova nepouziva..rika mama, tata, teta, deda,obcas baba..napodobuej zvirata a to spis zvuky..max buuu a čiči....a jeste rika bu a to je autobus..jinak nic....sice vsemu rozumi, reaguje na prikazi..bvi, co kde doma mame a co kde ma najit..pamatuje si kde kupujeme rohliky, kam chodi teta cvicit, kterou hracku mu dal tata, po schidech vyleze nahoru i dolu, skluzavku an hristi zvladne uplen sam, chodi na nocnik kakat i curat(sicr si sam nerekne, ale kdyz ho tam posadim, tak udela co je treba) v noci spi celou noc, ale s mluvenim jsme teda na stiru
26. zář 2012 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@aprint :slight_smile: to je dlouhej seznam pochval :slight_smile:

@petaov to je drsný, fakt. Ale je super, žes jim psala. Ať se chytěj za nos... Dala jsem to do googlu a zjistila, že tohle Ečko mají třeba lentilky, brumík, DELI, fidorky... a to jsem jen v půlce abecedy :slight_smile:

vona ta moje Dr taky nijak nereagovala na tu odpověď o tom spojování. Kuba taky nespojuje, taky mi to přijde zatím mimo (ale teda kamarádky Majda v roce a půl mluvila plynule věty a zpívala X písniček zpaměti i s melodií - když teď vidím Kubu, nemůžu tomu zpětně věřit) pokrok poslední dobou vidím v tom, že začíná chápat a používat slovesa a přídavný jména, nejen podstatný.

a k těm banánům - to už jsem tu psala, že já jsem s tím jídlem trochu exot :slight_smile: obyčejný kupovaný ovoce ani zeleninu nejíme myslim vůbec... banán fakt jen někdy. Ale miluje je, to jo.

Jinak jsem zvědavá na míry vašich dětiček po 18 měsíční, pro srovnání. Všichni řikaj, že Kuba je velikej...
27. zář 2012 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
uff tak jak začal semestr tak jsem zase 3x tejdně večer s Kubou doma sama a přijde mi to nějaký náročný, přitom vloni jsem to zvládala v pohodě... asi si musim zvyknout. Fakt smekám před samo-matkama :sweat_smile:
27. zář 2012 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aprint nevešaj hlavu. Pavlík má podobnú slovnú zásobu. Akurát naviac sa mu občas podarí povedať jeho meno a na jedlo má až tri výrazy - ham, mňam a papa (lipanek). Určite je Pepča normálny. Slová spojuje asi len Daník od @ciernavila. Aspoň teda nikto iný nepísal, že by to jeho poklad vedel.
@ofelieee To, že si trošku "exot" na jedlo som vedela. Ale aj tak Ti závidím možnosť mať nekupovanú zeleninu. Ja som naposledy takú jedla, keď som ešte bývala u rodičov, a to je už nejakých 15 rokov. Manžel študuje? Moj manžel má každý druhý týždeň odpolední, tak to sme s Pavlíkom sami od obeda až skoro do polnoci.
27. zář 2012 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ustarana nestuduje, učí :slight_smile: no tak to máš taky dobrý. Já přes léto nějak zapomněla... ne, já zeleninu kupuju (teda nějakou, trochu mrkve, petržele a brambor máme od rodiny), ale od biozemědělců - jakože přímo. Moc se mi nepozdává ani ta v biokrámech, obvykle z Itálie a Rakouska :frowning2:
27. zář 2012 ve 22:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee zvyknes si urcite :slight_smile: ja jsme v podstate na pepu sama..manzel denne dojizdi 110 km do prace a 110km z prace..rano v 6 vypadne a vecer v 19 nekdy i pozdeji se vraci...obcas pepu vykoupe,ale nekdy je tak vyrizeny, ze spi pomalu driv nez pepa....
28. zář 2012 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov díky,že jsi na to éčko upozornila,tyto medvídky jsme měli taky,je to tam napsané pidi písmem,tak jsem právě dochroustala celou krabičku medvídků-Juditka je už nedostane :frowning2: Ale jsou fakt dobrý,všech 11 jsem dala na posezení.
A na lentilkách jsem vyrostla a fakt je miluju :confounded:

@ofelieee Náš taťka taky hodně pracuje,odjede ráno a vrací se večer,pokud jdu já do práce.tak se vrátí odpolko,ale míjíme se ve dveřích-alespoň dnes jsme si udělala bezva rodinný den i s babčama. :slight_smile:

@ustarana chtěla jsem se optat,jak to dopadlo s tím očkováním-odložilo to Pavlíkovi?
28. zář 2012 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov Tiež sme tých medvedíkov nedávno dostali ako zdravý pamlsek pre malého. Tak som ich odniesla do koša.
@ofelieee Jé, tak to sa ospravedlňujem. A neboj, rýchlo si zvykneš. Ono nič iného Ti ani neostáva :grinning: .
@lusyy Áno, doktorka mi to odložila. Keď sme prebrali všetko kolem dokola, tak sme sa dohodli, že bude najrozumnejšie očkovať po skončení 1. trimestru a potom tesne pred porodom, aby než sa vrátim z porodnice bolo po prípadných vedľajších účinkoch. Práve nám termín očkovania vychádza na utorok, ale Pavlík má kašeľ a príšernú rýmu. Tak sa to zase posunie. Naviac naša super doktorka odišla do dochodku a nastúpila nová, tak som zvedavá na to, ako sa na očkovanie bude tváriť.
28. zář 2012 ve 22:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky máte tip na zimní botky?
1. říj 2012 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pusolamy Ja som rada, že som malému kúpila boty na podzim. Kupovala som značku Primigi. Veľmi, veľmi sa mi páči, tak počkám ako sa mi osvedčí a od tejto značky asi kúpim aj zimné botičky. Každopádne ich má Pavlík veľmi rád a snaží sa obúvať si ich aj doma.
2. říj 2012 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee Ahoj, tak Pavlík bol na 18 mesačnej kontrole už dnes (aj keď tom máme až o dva týždne, ale to je asi jedno). Jeho miery sú 84 cm a 11820 g. Minule som s Pavlíkom bola nakupovať a keď som si v kabínke skúšala oblečenie, tak som počula ako sa predavačka pýtala malého ako sa mu páči v školke. Tak som z tej kabínky musela výjsť von a pozrieť sa, či nie je náhodou opitá :grinning: . On je tiež dosť veľký, ale na školkara rozhodne nemá.
2. říj 2012 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ustarana @ofelieee Holky tak to jenom já mám tady takový drobounký tintítko? Daník měl na 18 m prohlídce 9,65 kg a 81 cm :grinning:
3. říj 2012 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek