• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
Ahoj holky, tak my jsme se vrátili z 18měsíční kontroly. Přes řev jsem neslyšela doktorku ani vlastního slova. Vašík vůbec nespolupracoval, takže jsme ho nějak násilím zěmřili, zvážili, poslechla si ho a toť vše. Takže míry máme 81 cm, váha 10,5 kg, ale tři jsme ho přidržovaly na váze, takže to není moc objektivní. Doma, když se na ni sám postaví, tak má 10 rovných. Nakonec se uklidnil, až když doktorka vytáhla obrázek. Měl předvést, jak chodí. Držel se mé nohy jak klíště, jen udělal krok dopředu, natáhl ruku, čapnul obrázek a bylo :slight_smile: Naočkovaní pořád nejsme, posunula nám to o měsíc, tak už se těším...
@ustarana Jak ses ptala, proč jsem dávala to očkování proti TBC, ještě jsem Ti neodepsala... Chtěla jsem ho, protože mi přijde dobré. Nepřenáší to jen cizinci, ale prý může být i nějaký živočišný virus ve vodě... Moc tomu nerozumím, to nám řekli na tom očkování. Ta reakce je bohužel taková, protože je Vašík už větší, ten organismus to hůže snáší. Kdyby se narodil ještě v roce 2010, dostal by ho automticky v porodnici a věřím, že by žádnou reakci neměl.
Co se týče časového posunu, tak Vašík má většinou svůj režim, takže od včerejška to máme všechno o hodinu posunuté. Na mléko se budí v 5h, talže dnes jsem ho dělala už ve 4h.
@lusyy
@pusolamy holky jsou šikulky, že už si samy říkají. Vašík se na nočník ani neposadí, takže mi zatím ani nezkoušíme. Chci koupit to prkýnko a pak ho nějak postupně začít navykat.
@kometka5 rozumí Daník, co mu říkáš? Pokud ano, tak by řekla, že to je nejdůležitější. Může začít mluvit později a rovnou ve větách. Znám takové případy.
29. říj 2012 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ustarana Tak včera mě přišla ta didaktická látková knížka-a jsem z ní naprosto nadšená. úplně boží je v tom,že se dají ty předměty přemísťovat,je to suprově zpracovaný,např.kočička chytne z rybníčku rybičky a dá si je do akvárka-prostě děti si děj vymýšlí sami a ještě to je zaměřený na počítání do 9 -to až budou větší :slight_smile: takže těch peněz nelituji.

@kometka5 jojo,jak píše@petaov taky si myslím,že hlavně by měl rozumět a mluvit začne později.

@ciernavila já se letos tak mooooc těším na Vánoce,chci si užít s juditkou celý adventní čas-kéž by byl sníh a mohly podnikat akce venku :slight_smile: tentokrát se těším i na pečení cukroví :slight_smile:
30. říj 2012 ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
mamči,jak zvládáte období prvního vzdoru? Nějaký rady.......
30. říj 2012 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy to by me taky zajimalo :sweat_smile:
obzvlast vychazky jsou u nas na Chocholouska - jde si kam chce, klidne sama a vubec ji to nevadi ... coz o to, ja bych za ni i bezela, ale s druhym mimcem v kocaru je to jaksi slozitejsi :grinning:
30. říj 2012 ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy : vztekame se pekne , hlavne kdyz ji treba vezmu neco tak je schopna lehnout na zem a vztekat se a ja ji necham , nebo se vrhne na gauc a tam sebou hazi a vriska a taky ji necham az se vyvzteka. kdyz jsem zkousela prevest rec jinam a zaujmout ji necim jinym tak to bylo vetsinou jeste horsi
30. říj 2012 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pusolamy ja vetsinou taky ignoruju, ale holt uprostred silnice to nejde :grinning:
a to pak prijde na radu fackovani, skrabani, kopani... no nadhera!
30. říj 2012 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketnieuw
@pusolamy ufff,nejsem v tom sama,taky leháme,mlátíme,vřízkáme,chodí si kam chce,včera dokonce bušila hlavou o zem-teda trošku,zjistila že to bolí :slight_smile: a já přemýšlím,zda se smát nebo řvát....takže většinou ignoruji a dávám pozor aby si nějak neublížila,protože někdy mám pocit,že ztratila pud sebezáchovy. A teď má ještě tatínkovský období,volá jen táta,táta.
Bože,někdy mě fakt přepadá deprese :wink:
30. říj 2012 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy mlaceni hlavou o zem je u nas denni chleb :grinning:
prijde mi, ze kdyz se rozjede, tak nevi, kdy prestat... jak to tak trva dlouho u vas? ten zachvat?
@pusolamy
30. říj 2012 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
to u nas vzdor taky ze mlatenie sa, buchanie, vresk a podobne zatial neexistuje. U nas sa vzdoruje tak, ze ma neposluchne, alebo zacne robit nieco co vie ze mu zakazujem. Niekedy ho staci kludne poprosit a vysvetlit preco to nema robit, ked su chvile ze to nezaberie zvysim hlas, ak nepomoze ani to vyhrozim s niecim zvsenym hlasom, a ak po dvoch napomenutiach nereaguje tak capnem po prstoch ci po zadku. Posledne 4 dni som to posledne stadium nastastie ani nemusela aplikovat.
30. říj 2012 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketnieuw : a kdo koho fackuje :grinning: ?
30. říj 2012 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@pusolamy muzes hadat :grinning:
30. říj 2012 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketnieuw : jak kdy nekdy je to jen chvilka a pak ji to prestane bavit a jde vyvadet neco jineho :unamused: no a treba vcetra kdyz se vztekala na tom gauci a hazela tam sebou tak pak zustala jen lezet a koukala na televizi a asi po trech minutach sebou zacla zase hazet a pistet , vzpomela si co delala predtim nez ji zaujala reklama :grinning:
30. říj 2012 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ustarana já jsem teda šátek využila dost a moc moc se přimlouvám za nošení miminka v šátku na kolíbku aspoň dokud si samo nesedne... i když se to může zdát dlouhý. Byla jsem teď zase týden v Hartmanicích plavat a byli tam tři rodiče (2 mamky a jeden taťka) který měli třetí miminko a prostě ho měli pořád navázaný na těle, jen ho vyndávali na přebalení, na jídlo, na plavání. Obě strany moc spokojený :slight_smile: učila jsem se to z youtube, stačilo mi to. Na kurzu jsme byla na vertikál někdy když Kubovi bylo 10měsíců, ale pak už jsme šli rovnou do manducy, moc jsem to nepraktikovala, i když co do pevnosti úvazu je to lepší. Ale byl už velkej, pevnej a já líná :slight_smile:

koukám, že Pepča je tu největší kus :slight_smile: hlavně že jsou všichni v pohodě zdraví...
30. říj 2012 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo copak nas pepa...kdyz porad rve mňam, mňam...prostě jde, chnapne mi párek z talíře, strčí si ho rychle do pusy abych mu ho nemohla vzit a je :grinning:
30. říj 2012 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
s tím vztekáním jsme na tom podobně.....zpradivla mu to vysvětlím a nechám ho at si to dořve a až se rozmyslí, že už to stačilo, tak se sním bavím dál...
ale včera jsme se musela smát..schválně si polil triko čajem(napil se a pouštěl to ven z pusy), tak jsem mu řekla, ať se jde podívat do zrcadla jak ma mokry triko, jaky je prasátko a at si da na zadek, když je takovy prasatko..tak šel k zrcadlu, pošmudlal si to triko, udělal chro chro a pak si sam sobe dal rukou na zadek .....:grinning:
30. říj 2012 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
Vašan se vzteká pořád a vůbec neposlouchá. Když ho plácnu přes ruku, ještě se směje, zvýšit hlas taky nepomáhá. Prostě ho většinou odtáhnu pryč. Háže se nečekaně zprudka dozadu, takže musím být připravená chytat ho. Jemu jedno, že jsme třeba venku na betoně.
@lusyy táta je u nás nejfrekventovanější slovo a nejvíc skloňované - táta, táto, tati, taťka... Matka je nezajímavá, ta je pořád za zadkem :grinning:
30. říj 2012 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@aprint Vašík sám na sebe dělá prstíkem tytyty :slight_smile:
30. říj 2012 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@ciernavila @ofelieee díky za info.Teraz tak nejako hľadám informácie o šátkach na nosenie, ich materiáloch, veľkostiach a tvaroch a mám z toho hlavu ako pátrací balón. Nemáte nejaký dobrý typ za rozumnú cenu? V tomto smere začínam byť dosť zdržanlivá, poučila som sa u Pavlíka, keď sme mu kúpili relatívne drahý kočiar a on sa v ňom nechcel voziť. Tú šatku by som chcela hlavne používať doma, aby som mohla byť s oboma deťúrencami, na von budeme najskor potrebovať kočiar so skejtíkom, ale to ešte uvidíme.
@petaov Ja som bola len zvedavá. U nás v porodnici práve odporúčali toto očkovanie hlavne v prípade, keď rodina spadá do rizikovej skupiny (časté cesty do rizikových oblastí, príbuzní v rizikových oblastiach, veľmi častý kontakt s občanmi z rizikových oblastí... ). Inak my sme u nás v práci teda mali prípad otvorenej tubery. S takýmto človekom som trávila niekoľko týždňov 10-12 hodín denne. Keď som sa o jeho chorobe dozvedela, no nebolo mi všetko jedno. Ale našťastie sa nikto nenakazil. Dlho sme ešte chodili na preventívne kontroly na pľúcne a tam mi tiež bolo povedané, že to je trochu o šťastí a hlavne o imunite. Niekto sa nakazí po niekoľkých minútach v supermarkete alebo v metre a niekto je v pohode aj pri dlhodobejšom kontakte.
30. říj 2012 ve 23:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy Mne sa to zapáčilo hneď ako si to sem hodila, ale ja s ňou ešte váham. Pavlíka tieto veci stále nejako neberú, aj keď by som si to veľmi priala. Alebo som kúpila nezáživné hračky. Reálne uvažujem, že k Vianociam dostane skluzavku. No uvidíme. Zatiaľ pátram po nejakej montessori herni, kde by bola možnosť tieto veci vyskúšať, ale nič som nenašla
@pusolamy @marketnieuw @lusyy Holky, teraz ma doslova desíte. Ja sa rozčuľujem, keď malého prebaľujem hodinu a on mi stále uteká s holým zadkom. Toto čo tu popisujete poznám len z materského centra a dúfam, že to tak aj ostane. Inak by som sa asi švihla na zem vedľa decka predviedla niečo podobné ako ono.
30. říj 2012 ve 23:53  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ustarana ty jsi tak neuvěřitelně vtipná, vždycky se musím řehonit nahlas, když od tebe něco čtu :slight_smile:
jinak k druhům šátků nic nevím, já mám jeden, půjčenej, o jiný jsem se nezajímala. Jen tolik, že u šátku bych šla do bazarovýho, na něm se krom fleků nemá co zkazit... můžu se poptat kamarádky šátkofanynky co jich má doma snad deset.
31. říj 2012 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketnieuw ten záchvat trvá krátce,akorát když má diváky tak malinko déle,já se teda snažím nekárat před někým,takže si ji vezmu stranou a vysvětlím proč se to nedělá ,na zem zatím lehá pouze v přítomnosti lidí,které zná(máma,táta,babička...)

@petaov to je šikulka,když už skloňuje :slight_smile:

@ustarana :grinning: to je dobrý nápad,předvést ji to,jak to vypadá když se vzteká,budu o tom přemýšlet :grinning:

Holky,dneska jsme byly s Juditkou v krámě-pro představu je to malý vesnický obchod,Juditku mám posazenou v košíku a při markování nákupu musím dát ten košík hned k pokladně-vždy byla hodná,nikdy na nic nesahala a dneska se prodavačka otočila,Juditka zmáčkla jeden čudlík a hups a otevřela ji pokladnu,mě polilo horko a v duchu si říkám,mám malou profesionální zlodějku :grinning: :grinning: Nechápu,jak se ji to povedlo,když ani ten čudlík nebyl blízko ní. :sweat_smile:
31. říj 2012 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
našedítě dnes rugulerně vysávalo..... hučící vysavač......Pepa hadici v ruce a už trandil po ložnici...jsme zvědavá, jak dlouho mu to vydrží....
31. říj 2012 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee díky si hodná, ale zatiaľ to nevyužijem. Momentálne mám ponuku od ciernavila, tak nám to snáď klapne.
31. říj 2012 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Maminky kliknite na odkaz: http://skrz.cz/tomasek#utm_source=emimino.cz&utm_medium=&utm_campaign=charita-tomas-31102012
Je to pomoc pre chlapčeka, ktorý nemal toľko šťastia ako naše detičky.
31. říj 2012 ve 22:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@ustarana snad se to za 12 dnů stihne nasbírat.
1. lis 2012 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aprint taky vysává,nosí smetí do koše,uklízí z myčky nádobí.... :grinning:
1. lis 2012 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ustarana já nemyslela prodat, ale poradit typ :slight_smile:

Kuba poslední dny nějak blbě spí, vůbec nevím proč, nemají to i vaše děti? Že by se to dalo svést na něco obecnýho, počasí, Dušičky... :slight_smile:
1. lis 2012 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee, my ted dve noci celkem dobryale predtim dve noci to byla naprosta katostrofa, a mysli mze tak nejak byl uplnek tak to svadim na nej :sunglasses:
1. lis 2012 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee
@pusolamy nebo halloween????? :grinning: :grinning: :grinning:
1. lis 2012 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Holky,prosím Vás, nemáte tip na matraci 140x200 za nějakou solidní cenu?
1. lis 2012 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek