TP v dubnu 2011? Přidej se.

Ahoj holky je tu některá se // ?
pusolamy
1. lis 2012
ahoj holky prosíme o klik na č.12 pod článkem http://hradecky.denik.cz/z-regionu/fotosoutez-d...
petaov
1. lis 2012
@pusolamy máš ho tam 🙂 Co můžete vyhrát?
ustarana
1. lis 2012
@ofelieee Tak sorry, zle som pochopila. To bude asi jazyková bariéra 😃. Čo sa týka typov, tak si hodne chvália skosené strany, lebo sa s tým dá spraviť dlhší úvaz a samozrejme čím drahší, tým vraj lepší. Ale s týmto sa nestotožňujem. Idem do toho, čo mi ponúka ciernavila a nebudem to veľmi skúmať. Som zvedavá, či sa šátek uchytí alebo nie. Kočiar som vyberala 4 mesiace a dopadol ako dopadol, hračky tiež premýšľam a vyberám a preberám a všetky mi ležia v krabici. Ale keď pri pečení dám Pavlíkovi do misky múku a k tomu lyžicu, tak sa od radosti može pominúť a zabaví sa aj pol hodiny.
O zlom spaní by som mohla písať romány, takže ti nemožem potvrdiť tvoju teoriu s Dušičkami. Pozitívne je, že teraz keď je upršané počasie a je menej svetla si Pavlík včera aj dnes poobede schrupnul po 30 minútach. Hip-hip hurááááááá.
pusolamy
1. lis 2012
@petaov : no to nevim, fotku tam posilala moje mama, a oni tam ani nepisou co se da vyhrat. a moje mama rada foti a soutezi tak uz jsme tam 😉
lusyy
2. lis 2012
@pusolamy odkliknuto 🙂
pusolamy
2. lis 2012
@lusyy: diky 😉
lusyy
2. lis 2012
Inspirace na dárky pro nás a prarodiče 🙂
aprint
2. lis 2012
ty jo tak ndes pepa přelezl postýlku..tak nevím jestli jásat, jak je šikovný nebo se děsit, jestli ho jeět+ nechat v postýlce nebo s ním do velké postele.....
ciernavila
2. lis 2012
@aprint ja by som dala do velkej postele, alebo dala prec bocnicu a dala tam len nejaku zabranu aby nevypadol, tak sme to urobili my.
ustarana
2. lis 2012
@lusyy Ja mám Hry pro maminky s dětmi od Jany Hanšpachovej a tiež je to fajn.
ustarana
2. lis 2012
@aprint Jeje, ďalší kaskadér.
@ciernavila Tak Daník už spí vo velkej posteli? Inak s tým pitím, pokiaľ má Daník problém len teraz, keď je chorý, tak si s tým nelám hlavu. Ono aj u vačších detí sa v týchto situáciach slovník zmrskne na "Ne", "Nechci" a "Je to hnusné". Viem o čom hovorím. Máme 13 ročného puberťáka, ktorého to v chorobe chytá doteraz.
aprint
2. lis 2012
@ciernavila no kdyz dame pryc bocnici, tak se nam rozpadne postýlka 😃 je už po 3 dětech a už má nejlepší léta za sebou 😃 😃 ale mame u tchanu postel ještě po manželovi a je rostouci..tak o tom fakt silne uvazujeme.....
ciernavila
3. lis 2012
@ustarana nie, Danko to nema len pocas choroby, on ci je chory alebo nie, tak okrem mlieka pol litra vypije rovnako malo, teda tych 3-4 dl maximum v priemere. On nehovori ze nechce, aj si cucne ale vzdy tak jeden glg ci dva. MAlokedy je naozaj smadny. Celu flasu stiahne len ked pije mlieko. Pri vode caji a inom si len glgne tak malo akoby z toho ani neodpil.
Vo velkej posteli nespi, jeho detsku postielku sme dali do spalne pre Ninu a jemu sme dali Ninkinu, kde nie su vyndavacie sprusle ale cela bocnica ide dat prec, a zboku na to ma dosku comu urobil z garnize. Vyzera to ako keby to tam odkajkziva patrilo. Velku postel budeme potom kupovat poschodovu kedze mame mini izbu a musime tam vpratat dve deti.
ciernavila
3. lis 2012
tam som vynechala vo vete : co mu manzel urobil z garnize
ciernavila
3. lis 2012
@aprint tak ta rostouci je tiez super riesenie
ciernavila
3. lis 2012
dzus, sirup a podobne vody sladke by mu pitny rezim nezvysili, povie ze to je "kysle"
aprint
3. lis 2012
@ciernavila u nas je to stejne....Pepa toho taky moc nevypije, kor ted v zime.....teda pokud mu nedam džus....to mu šmakuje...a nebo kakao či ochucený mlíko...to má taky rád....
aprint
3. lis 2012
dneska jsem poprvé dala Pepu spát do toho spacího pytle pro děti(spi celou noc odkopanej a uz je docela chladno, hlavne u babičky a na chalupě), tak jsem zvědavá, jak bude spát..jestli se to naučí nebo ne..spí některé vaše dítko v tom "spacáku"?
ustarana
3. lis 2012
@aprint My sme ho mali minulú zimu, ale to bol Pavlík prcek a bral to v pohode. Tento rok som kúpila krásny a pekne naducaný ako duchna, ale za boha do neho nechce. Skúšala som tam Pavlíka strčiť v noci po prebaľovaní, keď je pekne rozospalý, ale len čo som zapla zip, tak sa ozval desný rev, a reval a reval, pokiaľ som ho z pytle nevybrala. A ja som sa tak tešila, keď som ho kúpila :-p . Vyzerá to, že mu na zimu kúpim zateplené tepláčky a mikinku a bude spať v tom.
ciernavila
4. lis 2012
@aprint ja osm to tak pred par mesiacmi skusala ale nechcel v tom byt ani za svet. Citil sa neslobodne, ze nemoze poriadne hybat nohami, tak si to daval dole. Zakryvali sme ho dekou a posledny tyzden vyzaduje paplon, tak zakryvame paplonom.

Inak co sa tyka sklonovania, to je strane roztomile. Daniel ked povie "tatovi, maminke, dedovi, v aute..".tak v pohode, ale ked ma povedat "Dankovi" tak to vzdy zmeni na "Dankonki". Zbytocne si to komplikuje 😃 Vcera ma rozosmial lebo sme lezali vsetci v posteli, strcil mi ruku do vystrihu a manzel sa pyta ze co tam hlada. A Daniel : "Pipík!" A to vie že mama pipík nemá a už vobec nie na takych miestach 😃. Ked mi stale hladel do toho vystrihu, a ja na to co tam vidi, odpovedal: "Studujem" No fakt uz sa tesim na tie jeho hlasky ked bude starsi.
aprint
5. lis 2012
@ustarana @ciernavila tak uz dve noci v tom spacáku spí....čekala jsem nějaký scény a v pohodě..bez problému se v tom otočí na druhý konec postýlky, stoupne si..a hlevně v tom spacáku nemůže přelézat postýlku 😃 takže to vypadá, že to bude ok.....
ciernavila
5. lis 2012
@aprint tak to je fajn ze mu to nevadi, aspon sa neodkope. Ja som prestala DAnielovi zatvarat dvere na detskej. Dva krat mi teraz vybehol, nahnala som ho do postele a uz spi.
lusyy
5. lis 2012
@aprint Juditka v tom spacáčku spí od malička,nesnese na sobě žádnou deku,peřinu,prostě jen spacák a taky v tom dokáže chodit,myslím,že je to super,hlavně žádný holý záda 🙂
ofelieee
5. lis 2012
@aprint Kuba v tom spacáku taky spí už skoro rok, nejprv měl zavinku, pak nic a když se začal odkopávat a blížila se zima, dostal spacák a spí v něm denně, neptám se ho 🙂 ví že slovo sakypak znamená spaní a když je unavený tak se u toho rozesměje jak se těší 🙂 a přesně - umí v tom i chodit, ale neodkope se a to je hlavní (má i peřinu, ale my spíme s oknem hodně otevřeným, tuhle nám to naměřilo 10 stupňů :-N )
Kuba dneska večer chytl takovej zápal do lega, že vydržel o víc než hodinu než běžně a stavěl a stavěl takový velehrady, nestačila jsem zírat... až najednou koukám, že se vedle něj na koberci probouzím... a opodál na zemi chrupá manžel 😃
aprint
6. lis 2012
@lusyy jo a hlavne mu muzu dat na spani normalni pyzamo a nemusi mit overal....ty jsou mu docela maly 😞je to fakt bezva 🙂
ustarana
6. lis 2012
Holky juknite na http://www.klub-maminek.cz/mashup/games a vyskúšajte. Teraz som už pochopila, prečo Pavlík nechce stavať komíny z kociek. Ja som tu tiež skoro hodila noťasom o zem 😃 .
pusolamy
6. lis 2012
@ustarana super , ale ty detské kostky jsem nedala :-| nemam na to nervy
lusyy
7. lis 2012
@ustarana Jsem hrdá na své dítě,že komíny staví naprosto ze všeho 😃 😃 😃

holky,nemáte nějaký dobrý recept,jak se zbavit rýmy? Už měsíc bojujem a pořád teče,jsou problémy se spinkáním i s hamáním,odsáváme,dneska zkusím napařit nožičky,máte ještě někdo radu? díky.
ciernavila
7. lis 2012
@ustarana haha tak ja som prve a posledne dala asi za pol minuty a klucik za 2 s. Ale kocky sa mi veru raz zrutili.

@lusyy my sme s Dankom mali vyse tyzdna strasnu zadnu rymu a kasel. Uz je to na ustupe, ale poctivo sme mali aktivnu liecbu a to:

- Sterimar do nosa aj 5x denne
-odsavanie vysavacom rano a vecer /nie viac ako 2x denne/
-obcas tak 2 x denne som malemu dala do nosa detsky Nasivin
-zvlhcovanie vzduchu
-vetranie v byte
-naparovanie nad hermankom /5-10 minut viac krat denne
-kvapky Sinupret /Danko 3x denne 10 kvapiek, ja som si dala aj 30/
mame aj kasel, takze:
-cibulovy sirup
-cibulovy caj
-vela cajov na kasel /Megafyt, Leros/, veeela tekutin - ja som pila aj 5 litrov denne
- pre mna: liter caju denne z cerstveho nastruhaneho zazvoru s citronom a medom
-sirupy nakasel: Detsky Mulerov na kasel a nachlazeni /materi douska a jitrocel/, teraz sme dominali a mame jitrocelovy s tymianom /Thymmomel ci ako sa vola/

Toto vsetko sme robili tyzden a po cca 8 dnoch sa to zacalo zlepsovat.
ofelieee
7. lis 2012
@lusyy aromalampu s eukalyptem

Začni psát odpověď...

Odešli