• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
1. lis 2012 v 18:08  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@pusolamy máš ho tam :slight_smile: Co můžete vyhrát?
1. lis 2012 v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee Tak sorry, zle som pochopila. To bude asi jazyková bariéra :grinning:. Čo sa týka typov, tak si hodne chvália skosené strany, lebo sa s tým dá spraviť dlhší úvaz a samozrejme čím drahší, tým vraj lepší. Ale s týmto sa nestotožňujem. Idem do toho, čo mi ponúka ciernavila a nebudem to veľmi skúmať. Som zvedavá, či sa šátek uchytí alebo nie. Kočiar som vyberala 4 mesiace a dopadol ako dopadol, hračky tiež premýšľam a vyberám a preberám a všetky mi ležia v krabici. Ale keď pri pečení dám Pavlíkovi do misky múku a k tomu lyžicu, tak sa od radosti može pominúť a zabaví sa aj pol hodiny.
O zlom spaní by som mohla písať romány, takže ti nemožem potvrdiť tvoju teoriu s Dušičkami. Pozitívne je, že teraz keď je upršané počasie a je menej svetla si Pavlík včera aj dnes poobede schrupnul po 30 minútach. Hip-hip hurááááááá.
1. lis 2012 ve 22:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov : no to nevim, fotku tam posilala moje mama, a oni tam ani nepisou co se da vyhrat. a moje mama rada foti a soutezi tak uz jsme tam :wink:
1. lis 2012 ve 22:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pusolamy odkliknuto :slight_smile:
2. lis 2012 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
2. lis 2012 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Inspirace na dárky pro nás a prarodiče :slight_smile:
2. lis 2012 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ty jo tak ndes pepa přelezl postýlku..tak nevím jestli jásat, jak je šikovný nebo se děsit, jestli ho jeět+ nechat v postýlce nebo s ním do velké postele.....
2. lis 2012 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aprint ja by som dala do velkej postele, alebo dala prec bocnicu a dala tam len nejaku zabranu aby nevypadol, tak sme to urobili my.
2. lis 2012 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy Ja mám Hry pro maminky s dětmi od Jany Hanšpachovej a tiež je to fajn.
2. lis 2012 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@aprint Jeje, ďalší kaskadér.
@ciernavila Tak Daník už spí vo velkej posteli? Inak s tým pitím, pokiaľ má Daník problém len teraz, keď je chorý, tak si s tým nelám hlavu. Ono aj u vačších detí sa v týchto situáciach slovník zmrskne na "Ne", "Nechci" a "Je to hnusné". Viem o čom hovorím. Máme 13 ročného puberťáka, ktorého to v chorobe chytá doteraz.
2. lis 2012 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ciernavila no kdyz dame pryc bocnici, tak se nam rozpadne postýlka :grinning: je už po 3 dětech a už má nejlepší léta za sebou :grinning: :grinning: ale mame u tchanu postel ještě po manželovi a je rostouci..tak o tom fakt silne uvazujeme.....
2. lis 2012 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ustarana nie, Danko to nema len pocas choroby, on ci je chory alebo nie, tak okrem mlieka pol litra vypije rovnako malo, teda tych 3-4 dl maximum v priemere. On nehovori ze nechce, aj si cucne ale vzdy tak jeden glg ci dva. MAlokedy je naozaj smadny. Celu flasu stiahne len ked pije mlieko. Pri vode caji a inom si len glgne tak malo akoby z toho ani neodpil.
Vo velkej posteli nespi, jeho detsku postielku sme dali do spalne pre Ninu a jemu sme dali Ninkinu, kde nie su vyndavacie sprusle ale cela bocnica ide dat prec, a zboku na to ma dosku comu urobil z garnize. Vyzera to ako keby to tam odkajkziva patrilo. Velku postel budeme potom kupovat poschodovu kedze mame mini izbu a musime tam vpratat dve deti.
3. lis 2012 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
tam som vynechala vo vete : co mu manzel urobil z garnize
3. lis 2012 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aprint tak ta rostouci je tiez super riesenie
3. lis 2012 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
dzus, sirup a podobne vody sladke by mu pitny rezim nezvysili, povie ze to je "kysle"
3. lis 2012 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila u nas je to stejne....Pepa toho taky moc nevypije, kor ted v zime.....teda pokud mu nedam džus....to mu šmakuje...a nebo kakao či ochucený mlíko...to má taky rád....
3. lis 2012 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
dneska jsem poprvé dala Pepu spát do toho spacího pytle pro děti(spi celou noc odkopanej a uz je docela chladno, hlavne u babičky a na chalupě), tak jsem zvědavá, jak bude spát..jestli se to naučí nebo ne..spí některé vaše dítko v tom "spacáku"?
3. lis 2012 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aprint My sme ho mali minulú zimu, ale to bol Pavlík prcek a bral to v pohode. Tento rok som kúpila krásny a pekne naducaný ako duchna, ale za boha do neho nechce. Skúšala som tam Pavlíka strčiť v noci po prebaľovaní, keď je pekne rozospalý, ale len čo som zapla zip, tak sa ozval desný rev, a reval a reval, pokiaľ som ho z pytle nevybrala. A ja som sa tak tešila, keď som ho kúpila :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Vyzerá to, že mu na zimu kúpim zateplené tepláčky a mikinku a bude spať v tom.
3. lis 2012 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aprint ja osm to tak pred par mesiacmi skusala ale nechcel v tom byt ani za svet. Citil sa neslobodne, ze nemoze poriadne hybat nohami, tak si to daval dole. Zakryvali sme ho dekou a posledny tyzden vyzaduje paplon, tak zakryvame paplonom.

Inak co sa tyka sklonovania, to je strane roztomile. Daniel ked povie "tatovi, maminke, dedovi, v aute..".tak v pohode, ale ked ma povedat "Dankovi" tak to vzdy zmeni na "Dankonki". Zbytocne si to komplikuje :D Vcera ma rozosmial lebo sme lezali vsetci v posteli, strcil mi ruku do vystrihu a manzel sa pyta ze co tam hlada. A Daniel : "Pipík!" A to vie že mama pipík nemá a už vobec nie na takych miestach :grinning:. Ked mi stale hladel do toho vystrihu, a ja na to co tam vidi, odpovedal: "Studujem" No fakt uz sa tesim na tie jeho hlasky ked bude starsi.
4. lis 2012 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@ustarana @ciernavila tak uz dve noci v tom spacáku spí....čekala jsem nějaký scény a v pohodě..bez problému se v tom otočí na druhý konec postýlky, stoupne si..a hlevně v tom spacáku nemůže přelézat postýlku :grinning: takže to vypadá, že to bude ok.....
5. lis 2012 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aprint tak to je fajn ze mu to nevadi, aspon sa neodkope. Ja som prestala DAnielovi zatvarat dvere na detskej. Dva krat mi teraz vybehol, nahnala som ho do postele a uz spi.
5. lis 2012 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aprint Juditka v tom spacáčku spí od malička,nesnese na sobě žádnou deku,peřinu,prostě jen spacák a taky v tom dokáže chodit,myslím,že je to super,hlavně žádný holý záda :slight_smile:
5. lis 2012 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@aprint Kuba v tom spacáku taky spí už skoro rok, nejprv měl zavinku, pak nic a když se začal odkopávat a blížila se zima, dostal spacák a spí v něm denně, neptám se ho :slight_smile: ví že slovo sakypak znamená spaní a když je unavený tak se u toho rozesměje jak se těší :slight_smile: a přesně - umí v tom i chodit, ale neodkope se a to je hlavní (má i peřinu, ale my spíme s oknem hodně otevřeným, tuhle nám to naměřilo 10 stupňů :sweat_smile: )
Kuba dneska večer chytl takovej zápal do lega, že vydržel o víc než hodinu než běžně a stavěl a stavěl takový velehrady, nestačila jsem zírat... až najednou koukám, že se vedle něj na koberci probouzím... a opodál na zemi chrupá manžel :grinning:
5. lis 2012 ve 23:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@lusyy jo a hlavne mu muzu dat na spani normalni pyzamo a nemusi mit overal....ty jsou mu docela maly :frowning2:je to fakt bezva :slight_smile:
6. lis 2012 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky juknite na http://www.klub-maminek.cz/mashup/games a vyskúšajte. Teraz som už pochopila, prečo Pavlík nechce stavať komíny z kociek. Ja som tu tiež skoro hodila noťasom o zem :grinning: .
6. lis 2012 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@ustarana super , ale ty detské kostky jsem nedala :unamused: nemam na to nervy
6. lis 2012 ve 22:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ustarana Jsem hrdá na své dítě,že komíny staví naprosto ze všeho :grinning: :grinning: :grinning:

holky,nemáte nějaký dobrý recept,jak se zbavit rýmy? Už měsíc bojujem a pořád teče,jsou problémy se spinkáním i s hamáním,odsáváme,dneska zkusím napařit nožičky,máte ještě někdo radu? díky.
7. lis 2012 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ustarana haha tak ja som prve a posledne dala asi za pol minuty a klucik za 2 s. Ale kocky sa mi veru raz zrutili.

@lusyy my sme s Dankom mali vyse tyzdna strasnu zadnu rymu a kasel. Uz je to na ustupe, ale poctivo sme mali aktivnu liecbu a to:

- Sterimar do nosa aj 5x denne
-odsavanie vysavacom rano a vecer /nie viac ako 2x denne/
-obcas tak 2 x denne som malemu dala do nosa detsky Nasivin
-zvlhcovanie vzduchu
-vetranie v byte
-naparovanie nad hermankom /5-10 minut viac krat denne
-kvapky Sinupret /Danko 3x denne 10 kvapiek, ja som si dala aj 30/
mame aj kasel, takze:
-cibulovy sirup
-cibulovy caj
-vela cajov na kasel /Megafyt, Leros/, veeela tekutin - ja som pila aj 5 litrov denne
- pre mna: liter caju denne z cerstveho nastruhaneho zazvoru s citronom a medom
-sirupy nakasel: Detsky Mulerov na kasel a nachlazeni /materi douska a jitrocel/, teraz sme dominali a mame jitrocelovy s tymianom /Thymmomel ci ako sa vola/

Toto vsetko sme robili tyzden a po cca 8 dnoch sa to zacalo zlepsovat.
7. lis 2012 ve 22:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy aromalampu s eukalyptem
7. lis 2012 ve 22:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek