• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
Vašík spí v normálním pyžamku. Když máme okno na mikru, tak má to fleecové pyžamo. Máme doma teplo. Spacák používáme jen na chatu.
@lusyy Na rýmu jsme měli Sterimar, Sinupret, Nasivin. Ale nemám moc pocit, že by to pomáhalo, stejně spí v noci blbě a nemůže dýchat. Říká se: léčená rýma 7 dnů, neléčená týden.... Ať je Juditce brzo lépe!
8. lis 2012 v 08:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
dneska si jdu pro S-kartu. Dá se to hned na místě zrušit, ať mi to zase chodí na můj účet? Mám tam navedené trvalé platby, tak potřebuju, aby mi to došlo už tento měsíc normálně.
8. lis 2012 v 08:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov : jj to bylo prvni na co se me pani urednice zeptala kam to budu chtit preposilat :grinning: asi jsem ji prekvapila kdyz jsem ji rekla ze nikam ze s to necham na te karte :wink:
8. lis 2012 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee
@petaov holky díky

@ciernavila proč se může odsávat jen 2x denně? Já odsávám častěji,páč to v ní chrčí. Napařuji pouze nožičky,u inhalace mě nevydrží. zkusím ještě ten eukalyptus. Díky za rady,kdyby alespoň se snažila odpočívat ,ale je jí všude :slight_smile: kašel naštěstí nemáme. A v místnosti mám nakrájenou cibuli-to se pak prý neroznáší :slight_smile:
8. lis 2012 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov já jsem si to hnedka dala převést na svůj účet. Ale stejně si myslím,že to bude opožděné,nejdříve to příjde na tu s kartu a pak teprve to odešlou na tvůj účet,mě odcházejí platby 15. a vždy rodičák mě chodil 11.či 12. v měsíci.
8. lis 2012 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
dnes jsme byli na zMMR, tak jsme zvedava..ale rikala mi dr, ze muze mit dnes vecer trochu teplotu ..a pak se muze velmi výjmecne objevit reakce-teoplty nad 38 pi 7-10 dnes, ze pry driv to melo horsi prubeh, ale dnes se pouziva vakcina, ktera se driv pouzivala pouz epro rizikove skupiny, takze by to melo byt celkem v pohode...
taky jsme se ji ptala na tu "nebezpecnou" vakcinu hexy..a rikala, ze pry ve vakcinbe nic nebylo, ze to bylo jen kontaminovane ve vzduchu a ze pry tim ockovali asi 3 mesice a zadne nepredlozene reakce nebyly.....
8. lis 2012 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, dlouho jsem tu nebyla :sweat_smile: nějak nestíhám :pensive:

@petaov to ti přišel dopis, že si pro kartu máš dojít? Mě zatím nic

@aprint my jsme teda měli celkem velkou reakci, malá měla 3 dny v noci až 40,5 po odečtu a pak ještě tři dny průjem. Snad to budete mít v poho :wink:
8. lis 2012 v 19:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
jak jste na tom s nočníkem, u nás pořád žáden úspěch, sedne si na dvě sekundy a tím to hasne :confounded: Od minulého týdne už malá spí ve velké posteli a musím říct, že konečně spí celou noc, snad to nezakřiknu :grinning:
8. lis 2012 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy pretoze ked ma doma suchy vzduch alebo ked casto odsavas hlieny sa tvoria este viac, aj na nete som to nasla a doktorka mi to tiez opakovala viac razy
8. lis 2012 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzuli83 my sme doma bez plienok, davam ich len na spanie cez obed a v noci a ked ideme von. Ale posadzujem ho asi kazdu tristvrte hodinu. Niekedy sa vypyta a ide si sam sadnut, aaj na nom rad sedi. Vydrzi sediet na nom cca 15-20 minut. ale tych 10-15 najcastejsie. Problem je ze nie vzdy si sadne ked mu treba, niekedy si tam sedi len tak, vypyta sa aj ked mu netreba a obcas ked mu naozaj treba, tak to pusti do pancuch hned ako sa z nocnika postavi. Takze jeden den to vyzera napr ze 4-5 krat do nocnika, 2 krat do pancuch a raz do teplakov, dalsi den 3 krat do nocnika, 2 krat do teplakov a dva krat do pancuch, z toho jedny pancuchy ked si v nich sadol na nocnik. On si este nevie sam stahovat gate, preto ho do toho nesurim, lebo to je tiez zaklad, aby to vedel.
8. lis 2012 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
vela periem ale na to mam kopec pancuch a asi stvoro teplakov.
8. lis 2012 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
juchuu a dnes som kupila uzasnu kombinezu zimnu aj s usiankou tak sa z toho hrozne moc tesim, cely den sme stravili v PRahe a po nakupe sme boli v detskom centre - bazen s gulickami, trampoliny, hracky, skakacie atrakcie....
8. lis 2012 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila já nechávám malou dopo s holou dupkou, máme teplo a zkouším jí taky pořád posazovat. Ona normálně vydrží občas i celé dopoledne nečůrat, a jak jí dám plínu, tak je za chvíli plná :angry: Odpoledne jsme většinou pryč, tak to má plínu. Jinak příští týden jdu tady na ten kurz- http://www.gokids.cz/rozvijim_se.html#sikulky , kéž by to k něčemu bylo :slight_smile:
8. lis 2012 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ciernavila @zuzuli83 to jsou ale sikulky ze uz to zvladnou bez plinek . taky tp zkousime doma bez plinek..ale zatim bez vyrazneho uspechu :slight_smile:
@zuzuli83 no ja jsme cely vecer cekala co bude a zatim je to v pohode, ani nema teplotu...tak uvidime pres noc
8. lis 2012 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aprint sice to bez plínky vydrží, ale do nočníku čůrat nebude, opice jedna :unamused:
8. lis 2012 ve 22:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@aprint my sme este neni sikulky, to budeme az bude vsetko davat do nocnika, teraz je to pokus omyl
8. lis 2012 ve 22:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzuli83 jjej super kurz, na to by som sla aj ja
8. lis 2012 ve 22:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila @zuzuli83 tak u nas je to tez pokus omyl :slight_smile: dnes to bylo pul na pul a jednou se netrefil do zachodu,ale na moje kalhoty :grinning:
jinak po MMR jsme zatim nemeli vubec nic...tak jest epockam, co po tech 7-10 dnech,ale jinak uplne v pohode a to jsme byli vcera i plavat.....
10. lis 2012 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aprint : my jsme taky zadnou reakci nemely ani po tech 8-12 dnech ( zajimavy ze kazda dr. uvadi ty dny jinak)
10. lis 2012 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zuzuli83 ahoj, jo poslali mi dopis, že si mám v tom týdnu přijít.
Dík za tip, na kurz. Nevím, co je přesně míněno tou interaktivní metodou, ale Vašík by tam nějakou prezentaci nesledoval (nevydrží ani u večerníčku) a od cizích na sebe nenechá sáhnout. Ale vzhledem k tomu, že on ani neví, co je to nočník, možná bych tam měla zajít. Chci mu brzy koupit tu redukci na WC a zkoušet to sní.
11. lis 2012 v 16:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@petaov jak jsme to objednávala, tak mi říkala, že je to vlastně celé jako hra. Bude se to vysvětlovat nějakým medvídkem či co :confused: Doufám, že tam vůbec půjdem, malá má od pátku teploty. Myslím, že to má od zubů :unamused:
Když rostli vašim dětem zoubky, měli nateklé tváře? Malá měla nateklou a červenou levou tvář, nevím, jestli to může být z toho. Přes den má zvýšenou teplotu a od pěti to leze nahoru až k 39 :frowning2: Po nurofenu je O.K. jinak jí nic není, až na to že je protivná a ukňouraná :angry:
11. lis 2012 v 17:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak mi mame dnes za sebou prvni den bez obedoveho spinkani :unamused: nevim co se delo ale proste neusnula a kdyz uz v postylce 45 minut jen rvala tak jsem ji vyndala.ted uz lezi a ma mlicko tak doufam ze usne a bude spinkat nejmene az do rana
11. lis 2012 v 19:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila Ahoj, jak jsme se tu kdysi bavily o dobrých autosedačkách, myslím, že jsi psala, že kupujete ty dTesty. Nemáš náhodou přehled, které autosedačky jsou dobré a přitom cenově dostupné? Na Römer momentálně nemáme. Cenově dobrý a i bezpečný byl Cybex, ale ten pultík je vhodnější pro vyšší děti, malý by přes něj neviděl. Pořád nevím, co koupit. Tady na koníkovi jsem moc informací nesehnala. Jestli kupovat jen do 18kg, nebo tu rostoucí. Předem díky za jakoukoliv radu.
12. lis 2012 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov ja mam doma najnovsi D-test 11-2012 a teraz je tam aj novy test autosedaciek. Takze poslem do posty.
12. lis 2012 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila děkuju moc!
12. lis 2012 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov neni zac, poslane :slight_smile:
12. lis 2012 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, potrebovala by som sa poradiť. Pavlík mal počas víkendu teplotu do 38°C. V nedeľu večer mu okolo pusy naskočili červené pupínky vyzerajúce ako začínajúci herpes, ktoré mal v pondelok ráno aj na ručičkách aj na nožičkách. Pupencov nemá veľa, nesvrbia, neštípu, teplota zázračne zmizla s nástupom vyrážky. Dieťa je celkom čulé, hraje sa v pohode, len sa chodí často tuliť a všetko je nie. Jesť nie, obliekať nie, nočník nie, piť nie, prechádzka nie, ale aj napriek protestom niečo zje a vypije. Myslíte si, že to može byť šiesta nemoc? Naša doktorka je do konca týždňa na nejakom školení a zastupuje ju náš kardiolog-pediater, ktorý je snáď veľvyslancom farmakologických firiem, takže k nemu ísť nechcem pokiaľ to fakt nebude problém. Díky
13. lis 2012 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ustarana Ahojky,6.nemoc se projevuje většinou vysoké teploty-až ke 40st.zhruba 3 dny,pak vyskočí vyrážka po těle,ale ne na obličeji,když začne být vyrážka teplota zmizí. Zkusila bych pátrat na netu po 5.nemoci,tam ty teploty nebývají takové a vyrážka je i v obličeji,myslím,že se to projevuje jako zčervenání ve tvaru motýla a pak ještě existuje 7.nemoc. nebo mě ještě napadají neštovice. :unamused:
13. lis 2012 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ustarana malá měla šestou nemoc a jak se jí začínali dělat vyrážky, měla nejvíc obsypanou pusu a hlavičku, pak to postupovalo níže
13. lis 2012 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy @zuzuli83 Holky díky. Tak som sa odhodlala a odpoledne vyrazila k tomu doktorovi. Tak nakoniec je to infekcia "ruky-nohy-ústa". Vyfasovali sme antibiotika DUOMAX 250 a ja som dostala prednášku aká som blbá a nezopdovedná matka, keď svoje dieťa ťahám do detských kolektívov. Prášky som zatiaľ z lekárne nevybrala a ani ich vyberať nebudem, pripadá mi zbytočné tlačiť do malého antibiotiká, keď mu v podstate nič nieje. No mohla som si to odpustiť, ale aspoň som spokojná, že som nič nezanedbala.
13. lis 2012 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek