• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
@ustarana tak tuhle infekci nebo vizoru měla Sonička v létě. vůbec jsme atb nedostali, prakticky nic. jen nějakou mastičku na ty pupence. ale tedy prý to svědí...takže jsem ještě dávala fenistil kapky. jinak vyrážka nás držela fakt dlouho, určitě 14dní. nic jí nebylo, to spíš mě bylo blbý chodit s tím mezi lidi.

jinak my jsme si udělali výlet ve čtvrtek na chirurgii. obě dvě děti mi spadli z 8 schodů, malá tedy dopadla hůř. resp. vypadal hůř ten pád, Sonča byla i na rtg hlavy a nosu, ale oba dva jsou v pořádku. no já měla zaťato neskutečně. modlila jsem se, aby oba dva začali brečet...pořád to mám před očima.
13. lis 2012 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ustarana no my meli neco podbneho asi pred mesicem..teploty a otekle cele dasne a kdyz jsme se o tom bavila jinyma holkama v materskym centru, tak rikaly, ze to meli tez a ze k tomu meli prave tu vyrazku na rukach a nahach.....nam to ale tak po tydnu odeslo,ale byli jsme redsi u dr, ta nam delal CRP a dala nejaky prasky, kdyby se ta pusa zhorsila,ale nastesti jsme si vystacili jen violkou....u 6. nmoci byva vyrazka hlavne na hrudniku, na brisku a na zadech a byva az dpo š dnech az odezni teloty..
13. lis 2012 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak u nás proběhl nočník asi před 14dny, ceý víkend jsem ho hlídala a byla docela i suchá plenka. no měla jsem z toho předčasnou radost, protože od tý doby mi dělá neskutečný sprasky, prohýbá se, nechce si ani sednout, natož něco dělat.

jinak naše mluva se trošku zlepšila...obohatil svůj jazyk o ha (haf), bů, mau (mňau) a ba (bác). a dneska začal povídat aaa (což zřejmě je auto). maminky kluků, taky si vaši kluci vyhrajou s autíčkama? já o něm mnohdy i půl hodiny nevím, přemisťuje svůj arzenál ze stolu, na komodu, do bedýnky...

ale noci se nám nějak zhoršili. se změnou času jsme se už srovnali, takže vstáváme ve svých 6hod. ale co se týče zbytku noci, hrozný. brečí ze spánku co hodinu, dneska si dal od 2-3 prostě pravý poledne...vůbec nechtěl zabrat. já jsem tedy matka despotická co se týče spaní, takže já si ho k sobě do postele neberu. ale už přemýšlím, že bych to zkusila, ale mě to vyjde nastejno, já se stejně moc nevyspím...
13. lis 2012 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aprint @kometka5 Tak v puse nič nemá. A zatiaľ vyzerá, že mu tie pupence nevadia, neškrábe sa ani nerobí divné pohyby (trenie, okusovanie ...) rukami alebo nohami, ale pre istotu mu tie kvapky kúpim, aby boli po ruke keby náhodou.
@kometka5 Fuj, tak to mali anjelíci strážní asi šichtu, čo? Od piatku, čo je malý nemocný tak podobné cvičenia pri nočníku predvádza tiež. Doma máme asi len 3 autíčka, ale nejako ho nebavia, a neťahajú ho ani v MC. U nás sa malý zabaví varením - hrniec, voda, pár testovín a varecha a o zábavu na 15 minút je postarané. A ďalšia super montessori aktivita je lúpanie varenéo vajíčka. To sa zabaví aj 45 minút. Ja teda malého do postele beriem. Síce sa veľmi nevyspím, lebo ho strážim, aby nespadol z postele, ale keby som ho k sebe nevzala, tak čo 20 minút chodím k postielke a polhodinu ho uspávam.
13. lis 2012 ve 22:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 : a jakto ze spadli oba najednou?co vyvadeli? no ja uplne chapu jak ti muselo byt , u nas je to asi mesic co mi adelka spadla pres to zabradli dolu od obyvaku (asi 2metry) a jeste ted je mi zle kdyz si na to vzpomenu ale nastesti vse dobre dopadlo a nic se ji nestalo.ale jednu vyhodu to ma stale si to pamatuje jeste ted kdyz se ji zeptam kde udelala velky bac tak kouka nahoru a pak ukazuje na koberec kam dopadla
14. lis 2012 v 07:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ustarana ten fenistil je na předpis, takže asi raději poškej na vaši doktorku, ať zas nemusíš k tomu divnému doktorovi.
@kometka5 Pádu ze schodů se strašně bojím. Máme u výtahů hned dvoje schody a malý tam vždycky hned letí... Hlavně, že jsou obě děti v pořádku!
Vašík má taky strašně rád auta. Hlavně policejní nebo hasiče. Policejní auto nemáme, to má u sousedky a strašně rád s ním houká. Doma máme takovou hasičskou stanici se spirálovou dráhou a pořád si tam ty auta pouští a dělá "hůů ůů" :slight_smile: Je to sranda, protože ten zvuk má spojený s tím, že se spěchá, takže když mu třeba večer dělám mlíko a on už se nemůže dočkat, tak řeknu, že mám bude spěchat a on na mě začne houkat, je to zkrátka roztomilé :slight_smile:
14. lis 2012 v 08:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ustarana ahojky, tuhle nemoc měla kamarádčina holčička (chytla to od holčičky, která byla ve větším kolektivu), Dr. jí žádné atb nedala, jen mazat sudokremem a řekla, že to není nakažlivé na dospělého, jen na děti. Nejspíš vyjímka potvrzuje pravidlo, kamarádka to chytla také a prý to pekelně svědilo a udělali se jí afty v puse :frowning2:
14. lis 2012 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak u nas sa zase objavil ekzem, ktory sme mysleli ze uz zmizol a este sa aj zhorsil..... No tak studujem na MK a inych strankach, budem musiet urobit nejake opatrenia.
Minule som sa ale pobavila nad rannym dialogom Daniela a manzela. Manzel sa obliekal a Danko:
"Do páce?"
Tata: "Áno idem do práce"
Danko: "Pídeš?"
Tata: "Prídem."
Danko:" O koukej?" /tak to ma uplne dostalo :grinning:/
Tata:" Asi o pol stvrtej..."
A Daniel si spokojne dalej pozeral Krtecka....
17. lis 2012 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
a konecne som si vcera pobalila tasku do porodnice, uz mam menej nez 20 dni, bolo na case....
17. lis 2012 ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ženské, tak u nás masakr. Tú detskú infekciu chytil od Pavlíka aj manžel. Chudák, najviac pupínkov má na nohách a pomaly si nedojde ani na záchod ako ho to štípe i svrbí zároveň. No a aby malému nebolo ľúto, tak od tatínka má angínu. Takže na mašli. Veľký je protivný cez deň a malý zas v noci. A ja som unavená, že už asi umriem.
@ciernavila Tak to je super, že si už takto pokecá. Inak ja už mám tašku zbalenú mesiac. Ale nie kvoli porodu, ale kvoli prípadnej evakuácii. Neďaleko od nás našli niekoľko stoviek bomb z druhej svetovej vojny, ktoré sa budú odstraňovať. Evakuačná pohotovosť má byť až do apríla, tak v marci len prihodím potrebné hygienické potreby a mám hotovo. Ale aj v prvom tehotenstve som bola zbalená hrozne skoro. Na nátlak manžela som sa musela zbaliť hneď po Novom roku. To jeho "čo keby náhodou" sa už nedalo počúvať. Chcela som sa ťa spýtať ako to budeš mať s porodom. Budeš mať u seba manžela? Ak áno, tak čo spravíte s Dankom?
17. lis 2012 ve 22:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ustarana uuha ze bomby, teda to mate tak nebezpecne.... Odvoz nemame vyrieseny, mame susedov co nam aj minule pozicali v noci auto, ale ak to na mna v noci pride, tak asi Danka budeme muslet vziat so sebou do porodnice a potom sa s nim manzel vrati, ja vobec netusim ak to bude v noci ci ho dame kamaratke alebo znamym....proste v noci niekoho rusit mi dojde moc blbe. Este ked to bude cez den tak by sme to nejak vymysleli. Mam z toho obavy. Na jednej strane ak to bude v noci nechcem nikoho obtazovat a budit kedze rodinu na blizku nemame ale na druhej strane manzela som mala pri prvom porode a bol mi tak velkou oporou ze si to bez neho ani neviem predstavit. Bude to dilema. Ak to v tu chvilu nijak neporiesime tak budem rodit bez neho, co bude tazsie, ale zase budem veidiet ze o Danka je postarane a ze je v klude. No asi nejak zaimprovizujeme,.....
Kym manzel hovori ze to bolo suepr ked maly len lezal v kociku, lebo este tolko nevymyslal a nevie sa dockat kedy bude mat 15 /lebo ma utkvelu predstavu ze pubertaci dlho vyspavaju rano v posteli/, ja mam zas radost z toho ze rastie a vychutnavam si to, hlavne tie jeho postrehy. Dnes pred spanim som mu citala knizku o strojoch, najradsej ma kombajn. Uz hned poznamenal ze seka obilie, na otazku co sa v mlyne z neho pomelie povie muka a doda ze sa z toho upecie chlebik. Strasnu radost mi robi aj ked to je certisko nezbedny.
Teda ta infekcia to je strasne, co na to si davate, ci potierate? Dufam ze to cim skorej prejde.
17. lis 2012 ve 23:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila Ja tiež premýšľam ako poriešiť porod. No každopádne tam nechcem byť sama, tak uvažujem nad dulou. Nemám žiadnu kamarátku, ktorú by som v tej chvíli chcela mať pri sebe, pre malého nemáme žiadne stráženie a manžel si porod znova zopakovať veľmi nechce.
Ono je to fakt úžasne, koľko toho taká malá hlava poberie. Ja keď od svokry počujem, že "on je malý a ešte hlúpy" alebo "on tomu nerozumie" tak v tú chvíľu by som vraždila, lebo mne pripadá, že toho poberie viac ako ona. A áno, tvoj manžel má pravdu. Pubertiaci ráno dlho vyspávajú a potom sa presunú do obývaku pred telku so sáčkom lupienkov alebo podobnou "zdraviu prospešnou" dobrotou a zotrvávajú tam obvykle do neskorého večera, keď sa opeť presunú do postele. A naviac majú zapnutý zvukový filter na hlasy rodičov, takže nech hovoríš čo hovoríš stále to je "hmm, jo, dobrý a hustý".
Na tie pupence dávame tekutý puder s mentolom. Je troška lepší ako obyčajný, lebo chladí a tým trošku pomáha na to štípanie. Inak to nieje taká hroza. Malý to prešiel skoro bez problémov, 2 dni mal ľahkú teplotku (okolo 37,5) a potom niekoľko pupencov pri puse, na dlaniach a chodidlách. No manžel to je iná kapitola. A že vraj detská choroba.
17. lis 2012 ve 23:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ustarana no ved chlapi su take vecne deti :grinning:D to ja zase radsej sama ako s nejakou dulou, to je pre mna cudzia osoba zbytocne naviac teda ak ju nepoznam dlhsi cas. Pri Dankovi si uz musim davat pozor na jazyk lebo opakuje vsetko mozne, dnes zase "kriste, daj ten mop na miesto" tak opakoval "kriste", vcera po mne zopakoval slovo "anal", neviem uz v akej suvislosti ale neboj sa, nebolo to nic perverzne....
17. lis 2012 ve 23:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ciernavila A ja sa už tiež pomaličky bojím niečo pustiť z pusy. A musím krotiť aj toho staršieho. Pavlík si totiž rozširuje slovník. Tento víkend si ho rozšíril o slovo vole. Auto je stále brm-brm, jedlo je ham, ale vole je krásne čisté a bez zaváhania. No keď to takto pojde ďalej, tak do školky pojde s kompletným vulgárnym slovníkom a potom sa už nebude mať čo naučiť.
18. lis 2012 v 00:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@ustarana :grinning: sám se stane učitelem a poděkujou ti ostatní mamky
Kuba je zatim u SAKRIŠ :slight_smile: největší hit je teď několik posledních týdnů uvědomování si, kdo je kdo. Předtím jsem já byla JÁ, i když to říkal on, slovo MOJE označovalo talíř, protože u toho jsme si to vysvětlovali nejčastějc, jak se pořád sápe po všem jídle. Sebe neřešil, on byl prostě všechno, co se nevyčlenilo nějakým JÁ. A teď často uvažuje KUBA a ukáže na sebe, MAMINKA a ukáže na mě, TATINKU a ukáže na něj. A když děláme něco na střídačku, začíná v tom mít jasno. I před spaním, už jak se začíná klížit, někdy najednou začne ukazovat na sebe a KUBA... opakuje si poslední látku :slight_smile:
18. lis 2012 ve 22:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky a jak jsou na tom vaši drobci se zubama? Kuba byl vždycy dost pozadu a teď, zdá se, už se mu prořízly všechny špičáky, takže už budem čekat jen na poslední stoličky...
18. lis 2012 ve 22:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee Dobrý nápad, začneme usporiadavať kurzy na pieskovisku :grinning: . Ale vďačnosti rodičov sa asi nedočkáme. Pavlík má v hlave pekne zrovnané kto je kto a čo komu patrí. Keď mu poviem "Pája spraví" alebo "Máma spraví", tak vie, kto a čo. Ale keď poviem "JA spravím" alebo "TY spravíš", tak už v tom má hokej. Nejako zatiaľ nechápe, že moje JA, je pre neho vlastne TY a opačne. Ale zatiaľ to neriešim, na toto má podľa chytrých knížiek aspoň rok čas. Zatiaľ ma trápi to, že nespojuje slová. Robí len slovo + gesto (povie Pája a ukáže na chleba alebo povie ham a ukazuje na niekoho kto je), ale že by obojí pustil z pusy, to nie. Apropo zuby. Asi pred mesiacom a pol ich mal Pavlík 16. Teraz za nič na svete nechce otvoriť pusu.
18. lis 2012 ve 23:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee : kdyz se mi naposledy podarilo prozkoumat ustni dutinu bez pokoussni tak mela zubu 16, takze uz asi taky jen ty posledni stolicky
19. lis 2012 v 08:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak nám teď lezou nějaké špičáky, ale podívat se tam nemůžu, leda mít svářečské rukavice :grinning:
Spí vám děti po obědě? Malá poslední dobou stávkuje, dám jí do postýlky, vyleze a hraje si, nechávám jí tam dvě hoďky a potichu si hraje, ale večer je na zabití, jak je unavená :angry:
A jinak od pátku chodí na nočňajs, motivace zabrala :slight_smile: Za vyčůrání dostane lentilku, sice máme mega spotřebu, ale je šikovná. Nechávám jí s holou dupkou a sama si sedá, když se jí chce. Včera se sice zahleděla do krtečka a nedoběhla, tak čurla i trochu bokem, ale jinak super.
19. lis 2012 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
My máme zatím 12 zoubků,špičáky ještě ne. Po obědě spinkáme,ale musím uspávat,sama by neusla ani náhodou.

@zuzuli83 Dáváš lentilky? Nebojíš se že ji zaskočí?
19. lis 2012 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak nakonec jsme meli reakci na MMR po 8 dnech...teploty tak 3 dny(od patku do nedele) kolem 38.8 ( a jednou dokonce 39,6) ale krome toho ze mel teplotu, tak vubec nebylo poznat, ze mu neco je..lital jak splaseny..a v sobotu jsme s mamkou slavili narozeniny (takovy trochu vetsi party, mely jsme obe kulatiny) a zjistila jsme, ze mame doma malyho parmena...zaboha nechtel spat a chtel porad slavit a usnul o pulnoci.....a to jeste pres milion protestu....a to mel k tomu tu teplotu...docela jsme to nechapala :slight_smile: :slight_smile:
19. lis 2012 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy pepa taky ji lentilky....hrozne mu chutnaji...ted uz dvakrat dokonce jedl takovy to ovoce a orechy v jogurtu a v cokolade..a taky ma rad ty "lipo" bonbonky...
19. lis 2012 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aprint já bych se docela bála ,náhoda je blbec,aby to nevdechli :confused:
19. lis 2012 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy nebojím se, ona to okamžitě rozkouše. Ale chci vymyslet něco jiného, když jsem to poprvé vyzkoušela, tak jsme doma nic jiného neměli a zatím jsme u toho zůstali :wink:
19. lis 2012 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@aprint
@lusyy
@zuzuli83 : nase ditko uz ochutnalo i tic tac , at ziji babicky :wink:
19. lis 2012 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lusyy no vdechnout to muze i v 5 letech( pamatuju si na sebe, jak jsme v 7 letech vdechla tvrdej bonpar:frowning2: ) ale jak pise @zuzuli83 , pepa to taky hnedka rozkouse..polde lentilek jsme poznala, ze ma anginua a ze ma tu bolavou pusu, protoze je vubec nechtel snist...a kdyz uz nechce ani lentilku, tak je neco spatne :slight_smile:
19. lis 2012 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ustarana pepa taky vubec nespojuje slova, a neprijde mi, ze by to nejak vadilo..rika proste jen podstatna jmena tak max.10 nebo ham a bum a bac, kdyz neco spadne, ale v pohode se dorozumime...a co komu patri s tim nema absolutne problem..pamatuje si, ktery auto mu koupila babicka a ktery tatka, ktery boty jsou tatovi a ktery patri teta..tuhle mu tatinek donesl takovy nejak mekky bonbony a ted kdyz je chce, tak si stoupne pred spajsku a vola tata a chce ty bonbony od taty :slight_smile:kdyz obedvame, tak rika baba, protoze vi, ze si bereme obedy od babicky z prace:slight_smile:ale nejlepsi je, kdyz se v noci vzbudi a v polospánku vykrikne z postýlky DUŠ(jako džus, v podstate cokoli na pití-at jedeme kolem jakýhokoli obchodu volá vždycky duš :grinning:)...a chce napít nebo lezi a vola ve spani DUDU a chce dudlík.....zrovna dnes jsme si rikala, jak uz je to paráda, jak už se s ním dá domluvit a "pokecat"
19. lis 2012 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aprint To áno, ja sa s Pavlíkom dorozumiem tiež. A dokonca aj maminky jeho kamarátiek, ale keď sme boli u doktorky s tou infekciou, tak zas prudila, či už spojuje slová. Že by to mal už v 18 mesiacoch, a keď nie, tak že je lenivý. A mňa to dosť rozčuluje, lebo lenivý rozhodne nie je a skoro každý deň zvládne niečo nové.
19. lis 2012 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Včera večer sme s Pavlíkom začali piecť cukroví na Vianoce. Spravili sme kokosky a keďže nestihli vychladnúť, tak som ich nechala na okne v otvorenej krabičke. Ráno som prišla do kuchyne a v krabičke boli len 2 kokosky. Taťka s Pavlíkom ich zjedli k raňajkám. Pavlík celý od kokosu a mľaskal, že ho bolo počuť až do vedľajšej ulice. Dnes sme pre zmenu robili rybičky z lineckého cesta. Upečené som nechala na tanieroch na vychladnutie. Pavlík mi každú chvíľku behal do kuchyne. Asi až za hodinu som zistila prečo. On ohryzal všetkým rybkám ocásky. No pýtam sa, na akého čerta ja pečiem na Vianoce, keď mi to hneď všetko zožeru?
19. lis 2012 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@ofelieee nam sa tlacia tie posledne stolicky uz dlhsiu dobu, trva to pomaly, boli den -dve kedy az plakal od bolesti ani calgel nezabral, a potom zase klud, stale si tam smatra ale este ich nema uplne vonku.
@zuzuli83 my spavame poobede 2-2,5 h. Doma sme bez plienky, par krat trafi do nocnika, obcas ubehne do pancuch ci teplakov. Kakanie zasadne do nocnika odmieta este.

@lusyy vcera som Dankovi dala prvy krat ten jogurt s mini lentilkami, tak sa zalizoval, sa mu pacilo ze je to take farebne

@ustarana ja som to cukrovi tiez musela schovat na balkon. Povodne predo mnou ale uz aj pred Danielom. Mam totiz urobene medovniky, linecke a dnes sme robili vanilkove rozteky. Pocas obeda ukazoval - kvet, kvet. Ja som nechapala preco si pyta kvet a vysvetlovala mu ze mu nebudem davat kvet v kvetinaci na stol. A potom mi doslo ze on v krabici uvidel medovnik zdobeny ako vlocku a myslel ze to je kvetinka. Tak som mu ju za obedom dala a hned ju spraskal. Aj minule ked bol prezraty doslovne /Velka porcia hustej zeleninovo-masovej polievky a za tym 2 palacinky/ tak mi este spraskal potom par pernikovych srdiecok. Tak som to odlozila uz nech to do Vianoc vydrzi a idem na dalsie....

No najprv som bola mama, potom maminka, teraz najnovšie aj "mamička" :slight_smile: Zbožňujem to jeho č,š....strašne mi to pride roztomilé...ako včera : "Zavesíííííím, zavesím hoje /Hore/!" A čo zavesíš? "Sjééépočku." /sliepočku/
20. lis 2012 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek