• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
@ciernavila ukaz výkrey..nebo apson popis, co deláte, at máme inspiraci..:slight_smile:
27. lis 2012 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky potrebuju se vypovedet..nebo jak to rict lip :slight_smile: od září jsme měla v plánu jít do práce, jelikož ve školstvíá je toi září asi nejlepší termín....šla jsme za bývalým mým šéfem a ten mi řekl, že má práci už od dubna a se smlouvou na neurčito( což je bezva, kdyz bych pak sla na druhou materskou, tak bych nemusela resit praci a mígt strach jestli me od zari nevykopne) , zacali jsme shanet jesle( coz je katasrofa),ale tak na 80% mame slibene misto..dnes mi reditel psal mail, ze nastup by byl uz od 1.3.2013......jsem na 99% rozhodnutá do té práce jít..protoze tady u nas nemam moc jinych moznosti..jen jsem z toho takova nejaka rozhozena..jak pepa zvladne jesle a ajk to budeme zvladat vsechno ostatni.....tak se omloiuvam,ze jsem vam to tady tak vypsala, ale nejak to ze sebe musim dostat :slight_smile:
27. lis 2012 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aprint
@lusyy ja som to tiez chcela dat do skla, ale mnazel vravi ze jemu s paci ten efekt 3D ked ten stromcek odstava. Mam ale problem ze on bol nalepeny na vykrese ozdobnom vrubkovanom ale Daniel ked na to maloval tak to zvlhlo a odlepuje sa to. To sklo by to zachytilo aspon, ale zase vraj nezasklene to je krajsie tak na neviem.... Musim to dnes odfotit. Ale hlavne zohnat nejake lepidlo aby ten stromcek neodpadol, neviem ci to mam sekundovym, alebo cim, lebo ja mam len tycinkove doma a to mi nedrzi.
27. lis 2012 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aprint ja by som to brala, kebyze nie som tehotna urcite idem do praace aj skor, zalezi na tom ako by to zvladal maly. Ja mam extroverta co sa citi medzi detmi ako ryba vo vode, ho poznam ze nebude cele doobedie plakat za maminou ako kamaratkina dcerka.
27. lis 2012 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ciernavila diky za tento komentar....ja mam prave kolem sebe lidi, kteri me spis zrazuji a ze je pepa malej atd...ja si spis ale myslim,ze aspon nebude tak moc na ma fixovany, protze ted je hodne a ze se nauci spoustu novych veci od odtatnich deti...on sice rve mama mama,ale za chvili je vetsinou klid..teda aspon u babicky nebo u teta, tak snad to bude ok
27. lis 2012 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aprint Hele já bych se na ostatní lidi vyprdla, ať si každý remcá jak chce. Práce je v dnešní době těžký sehnat, tak pokud jsi dostala dobrou nabídku, takovou už bys dostat nemusela, tak ji určitě vem. Já jsem taky chodila do jeslí a nijak mě to nepoznamenalo :grinning:
27. lis 2012 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@aprint aj ja som chodila do jasli a uplne v pohode. Nas maly keby volal mama mama pri odchode to by som niekedy uvitala, on je presne opacny typ, ani si nevsimne ze som odisla. Vcera som ho vzala do sklepa lebo som tam potrebovala cosi najst a ked sme vychadzali nechcel z neho vyjst. Tak vravim ze ho tam zavrem, je tam uplna tma. A on stale trucoval /ako bezne poslednu dobu/ Tak som zavrela, tam tma ako v rohu a on nic, cakala som asi tri minuty a on sa ani neozval ze by chcel ist von, a tam nebolo ani kusok svetla, ked som otvorila sa zase smial. Som ho musela potiahnut aby vysiel von. Preto niekedy ked sme vonku a rozbehne sa opacnym smerom ani nezabera ked poviem papa a vzdialim sa ze ma nevidi, jemu to je jedno, odisiel by si kam on chce a ani ma pri tom nepotrebuje, co podla mna nie je moc dobre, lebo minule aj skoro isiel s jednou pani co ho chcela akoze vziat so sebou. Navyse ak ma ta pani pejska, tak uz duplom zabudne ze ja som tam tiež.
27. lis 2012 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak a tu su tie fotky co sme s Dankom vytvorili, on maloval a nalepoval, najviac roboty bolo asi s ramovanim :grinning: a potom sme sa pofotili aj s mojim pupkom.
27. lis 2012 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí (6)
@aprint Ahoj, tak to ti ticho závidím (samozrejme v dobrom) a veľmi prajem. Podobný plán som mala aj ja aj napriek tomu, že som otehotnela. Len som bohužiaľ zistila, že so mnou v práci už nepočítajú. Takže kašli na kecy ostatných a choď do toho. Je to predsa tvoj život. Tí, ktorí majú teraz najviac kecov Ťa neskor živiť nebudú. Pokiaľ je Pepča trošku mamánek, tak by som ho skúsila zapájať do kolektívu postupne. U nás je trebárs materské centrum, ktoré má zároveň miniškoličku a občané hlídání detí. Paráda je, že na 10 detičiek sú 2 tety učiteľky. Práve preto som s Pavlíkom začala do toho MC chodiť, aj keď je mi organizovaná zábava trošku proti srsti. Zo začiatku sa ma držal ako kliešť a aj na záchod sme chodili spolu, ale teraz (chodíme tam 1x týždenne 2 mesiace) si v kľude možem na 15 minút sadnúť a vypiť čaj a on si zatiaľ pohraje s nejakou inou maminkou a jej dieťatkom. Keďže nemáme nikoho, kto by nám Pavlíka pohlídal, časom plánujem začať ho tam nechávať v miniškoličke na polhoďku, hoďku... . Ale pokiaľ Pepíček chodí k babičce alebo tete, tak asi takýto problém ako my mať nebudete.
27. lis 2012 ve 22:24  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@fassy Díky za info o vašej chorobe. Ja som chvíľku premýšľala o tom, či robím správne, že do malého netlačím antibiotika, ale v debatách, ktoré som čítala ich nikto nepoužíval. Tak som rada, že si mi to len potvrdila.
27. lis 2012 ve 22:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila : twda pupik mas poradny :slight_smile: a danielek jak si sestricku hlida uzasne :slight_smile:
27. lis 2012 ve 23:13  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ustarana takto co jste meli vy, ted docela radi u nas...uz to mela kamoska, jeji mala, jeji segra a dalsi znamí..dva dny teploty a neco jako chripka a pak vyskacou na ruikach puchyre, ktery s epak sloupou...a taky to vsichni dali bez ATB..takze je to asi nejaky novy druh vyrozy....
28. lis 2012 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ustaranaMoc dekuji za podporu..s tim "zivenim" mas naprostou pravdu..nez budeme mit druhyho caparta, tak chceme poridit vetsi bydleni a na to josu bohuzel penize potreba...
No my uz do mateřského centra chodíme asi rok 1x tydně, ja si tam sedim a povidam si s kamoskama a pepa si hraje mezi jinyma detma, ted od zari tam chodime do krouzku - je to pro batolátka, trva asi pul hodky a tam tancujeme rikame basnicky, malujeme a tak...a to ho taky bavi..ale ta miniskolicka je super..skoda ze u nas neco takoveho neni, to by bylo super na zvykani si, u nas je ne agentura na hlidani a ta je celkem draha :frowning2:Ppepa zatim chodi jen k babickam nebo k tete a 2x byl u sousedu.....
28. lis 2012 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aprint U nas je to mamankovanie uplne ina liga. Pavlik bol za cely svoj zivot bezo mna len 2x po 2 hodiny. Kazdu chvilku behal ku dveram a volal ma. A to ho hlidal manzel! Babicky ani teticky u nas nehrozia a susedia su vekova kategoria 70 a viac :frowning2: . My sme do MC zacali chodit neskoro. Minuly rok nam kardiolog z motola nedoporucoval kontakt s detmi v uzavrenych priestoroch kvoli prenosu chorob, a ked bolo teplo, tak sme chodili na ihrisko. Teraz chodime na "cvicenicko", trva pol hodky, ale chodime tam hodku predtym a odchadzame hodku po. Deti sa pohraju a matky preberaju plienky a recepty.
28. lis 2012 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@aprint víš co je taky prima na zvykání si? Najít si nějakou dobrou duši, kamarádka má třeba jinou kamarádku, co přišla o práci a je na pracáku - občas jí O. pohlídá. Já si zas dala inzerát na VŠ koleje a mám taky holku k ruce - z apár domluvenejch kaček občas pohlídá, je to jedna známá osoba, funguje to dobře. Ale je fakt že Kuba je docela v pohodě s jinejma lidma (hlavně když si s nim chtěj hrrrrrrrát, jak on říká, to jsou pak hrdinové; já si s ním skoro nehraju :grinning: )
Jo a s tou prací - mě taky řekli, že nazdar, a skoro jsem to obrečela - ve dvou letech dítěte bych taky neváhala...
28. lis 2012 v 15:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@aprint Taky bych do toho šla,když máš tu možnost :slight_smile: Já chodím do práce 2xtýdně na 3-4 hodiny a bodne to mě i malé,většinou je teda s tatínkem,ale možná i proto mají mezi sebou tak krásný vztah........hlídal ji od 5 týdnů,takže zvládá vše nakrmit,vykoupat,uspat... :grinning:
My chodíme cvičitv úterý do sokola a ve čtvrtek na hrátky s batolátky,Juditka je ráda v kolektivu a když ji děti chybí tak chce pustit DVD tancování s Míšou,pořát volá děti,děti....... :sweat_smile: Vystačí si s dětma sama,ale občas koukne,zda tam mamka sedí. :slight_smile:
28. lis 2012 v 15:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
A už mám upečené perníčky,jupííííí.............. :grinning: :grinning: :grinning: a ještě jeden jediný dárek dokoupit a končím.
28. lis 2012 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lusyy smekám. Já ještě nezačla :frowning2:
28. lis 2012 v 18:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy Hlavne cukroví poriadne schovaj. U nás je to už totiž zjedené, respektíve zostalo pár ohryzaných lineckých, ale to spasie cez víkend manželov starší syn. No aspoň som zistila, že to bolo dobré, tak sa do toho možem pustiť znova.
28. lis 2012 ve 23:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ustarana :grinning: :grinning: :grinning: no perníčků už mám taky jen půlku,takže tento víkend nanovo,teprve pak přijdou na řadu linecké,škebličky apod....ty nám snad už vydrží i na Vánoce. :wink: Já to beru tak,že perníčky jsou předpremierové,adventní :sweat_smile: :sweat_smile:
29. lis 2012 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
uff tak mam zatial 6 druhov ale dnes nebudem nic, totalne nevladzem. Doobeda som sa trpala vlakom do porodnice na monitor,vonku sneh a dazd, v jednej ruke kocik, v druhej dazdnik, este to bola cesta hore kopec, dole kopec.... Potom este posta analozit na kocar dva baliky, uff. Maly mi zaspal v kociku az tesne doma pred barakom pred tretou a ked som ho dala do postele sa zobudil, tak zaspal az pred chvilou. Asi miesto siedmeho cukrovi idem spravit zase perniky lebo tie co som zdobila su zdobene na bielo a teraz by som chcela este s Danielkom robit farebne. Zatial mam -perniky, linecke kolieska, vanilkove rozky, orechove tasticky, tatrankove gule, kavove kolieska ale este urcite chcem aj cokoladove suhajdy plnene karamelovym kremom zo Salka, mnam. Tie mi chutia najviac.

No a Daniel ako inak pocas monitoru miesto toho aby sa hral s hrackami tak chcelotvarat sufliky sestricke a podarilo sa mu vypnut jej pocitac...A Nina zase pocas monitoru ako vzdy spala, tak to opat trvalo dlhsie...:frowning2:
29. lis 2012 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
a Daniel zase posledne plodil take vety, ze som si ich musela dat do statusu :grinning:
29. lis 2012 v 15:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee no dnes jsme byli u mamciny sestrenice a ta ma 3 deti ( holky 16,12 a kluk10)a pepa si nejvic rozumnel s jejim manzelem :grinning: protoze mu ukazal traktory :slight_smile: a kdyz jsem odchazeli, tak dal vsem pusu jen tete(mamince te sestrenice) neudelal ani papa, protoze vypada presne jako moje babicka( jsou to sestry) a te se pepa nevim proc boji....
29. lis 2012 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila tatrankové gule jsou tatrankové pracny? Můžeš kdyžtak hodit do IP recept? díky :slight_smile:
30. lis 2012 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy to nie, tie jedine mam zatial nepecene, to su take kulicky a ide tam aj rum. Poslem recept. Teraz robim druhe nepecene, suhajdy /sohajky ci ako to volate/ cokoladove plnene karamelovym kremom zo Salka.
30. lis 2012 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ciernavila : je posly mi taky ten recept peosim :wink:
30. lis 2012 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila posli aj mne. Dik
30. lis 2012 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila : diky vypada to dobre mozna vyzkousim :slight_smile:
30. lis 2012 v 16:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Včera jsme byli na čertovském dovádění a Juditka si klíďo píďo běhala mezi čerty a nebála se. :slight_smile:
2. pro 2012 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
@lusyy no teda tohoto by som sa zlakla aj ja :slight_smile:
2. pro 2012 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek