• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
@ustarana tak to jsem se trochu uklidnila :slight_smile:

teď jsem zrovna koukala na Pološero o domácích porodech a myslela jsem na ni, že už třeba chová svoje miminko, je to krása :slight_smile:
13. pro 2012 ve 23:08  • Odpověz  • To se mi líbí
@ofelieee Čo napadlo Teba, pod výrazom "po zlom"?
13. pro 2012 ve 23:09  • Odpověz  • To se mi líbí
@ustarana děkuju moc! Vypadá to dobře :slight_smile:
14. pro 2012 v 08:20  • Odpověz  • To se mi líbí
@ustarana jejda tak snad "po zlým" už vyleze....hlavně aby byly obě dvě v pořádku.....jestli jsi s ní nějak v kontaktu blíž, tak ji pozdavuj a at se moc drzi :slight_smile:
14. pro 2012 ve 20:19  • Odpověz  • To se mi líbí
změna je život.....:grinning:
14. pro 2012 ve 20:20  • Odpověz  • To se mi líbí (3)
@aprint To bohužiaľ nie som. Ja som to len tak dedukovala z toho, že sa tu celý deň neobjavila. Inak účes je fakt dobrý.
14. pro 2012 ve 21:47  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@aprint : dost dobry učes :grinning: já už jsem měla na hlavě taky všechno možny i modre pruhy a kdyz se zacly vymivat tak to bylo zelene :slight_smile:
no a co se tyce @ciarnevila tak snad uz to ma za sebou a uziva si malickou od vcerejska na ni myslim zda to uz ma za sebou, snad se brzy ozve
14. pro 2012 ve 22:47  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@ustarana nevim, mě vždycky napadají okamžitě děsně katastrofický scénáře, napadlo mě něco jako že zjistili, že už je opravdu high time a že ju musí vyhnat TEĎ hned, zakalená voda, slábnoucí ozvy... brrr, ale já su na tohle fakt expert :slight_smile: a když poberu trochu rozum, uklidním se, že to je blbost...

@aprint tak to je boží. Já ještě v životě nedostala odvahu ani k vlasům na ježka, i když to tak trochu chci už někdy od 15 let :sweat_smile:
16. pro 2012 v 15:29  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Ahojte, tak mame sa nic moc :frowning2: mam to v statuse..... snad sa to zlepsi...
Porod bol rychly, 14.12 rano rozhodli ze ho vyvolaju, praskli mi vodu okolo 10, pol 11, 11.20 prva kontrakcia, dalsia o 20 minut a potom zacali neprvidelne 5-10 minutovky. o 12 na obed dali oxytocin na rozbeh a 14.17 bola mala vonku. Najslnejsie kontrakcie trvali tak menej nez hodinu, bud som sa to naucila zvladat v pohode alebo to bolo fakt menej bolestivejsie... Pri kontrakciach 3-2 minut som sa medzi nimi este s manzelom rehotala, enchapali zo mna. Posledna pol hodina mi do smiechu nebolo a a fakt som sla tlacit asi 2x a bola vonku, doktor ju zadrzal jednou rukou prave ked sa naklanal pre noznice ze ide nastrihnut. Ani to nestihol. Trocha zasil, ale hned vecer som si bez bolesti sadla. Co teda boleli bolo zavinovanie delohy niekolko hodin po porode. Taka som bola stastna az na to co sa zistilo potom...zapal pluc na pravej strane, mala chrcala museli jej podlozit hlavu zrolovanou plienkou vtedy dychala ok -nazvali to stridor,, nechcela nic jest, ani otvorit usta, nieto sa este prisat. Tym padom sa meirne dehydrovala, celu noc mi ju nedali, mala som ju len chvilu, od vcera mi ju odviezla sanitka na Prahu 2 a dnes tam je manzel, ideme tam zas vsetci poobede. Bolo strsane byt este v poronici od vcera do rannej vizity bez nej ked tam boli okolo same placuce mimina kojace sa. Rozbehla som mlieko, budem jej ho dodavat. Snad za par dni antibiotika zaberu aby ju pustili. Pozicala som si z porodnice monitor dychu. Strasne mi chyba ze ju nemozem mat nonstop pri sebe.

/Vela receptov aj nepecenych som cerpala tu: http://www.cukrovi.kvalitne.cz/ukazka_mych_vyrobku2.htm/
17. pro 2012 ve 14:03  • Odpověz  • To se mi líbí
@ciernavila jejda na jednu stranu moc gratuluji k hočičce a na druhou stranu mooooc přeju brzké uzdravení. musí to být hrozné ji nemít při sobě ale věřím že za pár dní bude maličká v pořádku a budeš ji mít doma.držíme pěstičky aby vše bylo dobré a tobě hodně sil.věř že vše bude v pořádku.myslíme na vás holky!
17. pro 2012 v 19:55  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@debule dakujem, bola som u nej vecer aj zajtra jej tiz donesiem mliecko odstriekane, je na tom lepsie.
17. pro 2012 ve 21:10  • Odpověz  • To se mi líbí
@ciernavila beruška malinká moc držíme pěstičky.hlavně ať je ji brzy lépe a je s váma doma. a ty jsi tam nemohla s ní zůstat pořád? nebo to nejde když je na JIP?ach jo takový drobeček to snad ani není možné že takový prcínek může dostat zápal plic:frowning2:
17. pro 2012 ve 21:14  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@debule dik, nejde to este, je tam na takej kozusinke, v teple a vela miminiek porpi sebe v boxoch, tam ani nie je miesto byt pri nej, tam su take uzke medzery ze tam len sesrticka prebehne, maju ich tam veeela malilinkych drobcekov. Nina je tam taka velka slecna medzi nimi. Ale ak sa stabilizuje mohli by ma hospotalizovat s nou.
17. pro 2012 ve 21:31  • Odpověz  • To se mi líbí
@ciernavila tak to jo. tak snad se ji brzy uleví a budete moct být spolu. holky drže se moc na vás myslím kéž by jste byly na vánoce doma!
17. pro 2012 ve 21:55  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, tak Pavlík mal už 20 mesiacov. A ako sme to oslávili? Bol na očkovaní MMR. Bol veľmi statočný a ani si nefňukol. Ale zato celé odpoledne tu skákal ako divý a večer nemohol 2 hodiny zaspať. No neviem, ale on je po očkovaní vždycky tak hrozne rozhodený. Dúfam, že sa to rýchle zrovná. Ako je to u vás?
18. pro 2012 v 00:18  • Odpověz  • To se mi líbí
Čo dostanú vaše ratolesti pod vianočný stromček? Ja som stále vyberala a nakupovala a teraz mám pocit, že som to trošku prepískla. A nemá tam nič výchovného ani nič v štýle montessori. Dostane 5 rozprávkových knížiek, 1 knížku s piánkom, plastové míčky do bazénku, plyšové postavičky Pat a Mat, lodičku do vody, razítka a drevenú stavebnicu Detoa. Od babičky dostane skluzavku, od tety kuličkovú dráhu a od bráchy naťahovacieho delfínka do vody.
18. pro 2012 v 00:24  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@ciernavila ještě jednou veliká gratulace!
@ustarana u nás to bude auto na dálkové ovládání, autobus se zvířátky, lego duplo, hopsací koník, knížky a oblečení
18. pro 2012 v 07:27  • Odpověz  • To se mi líbí
@ustarana Tak u nás pod stromečkem bude od nás-,didaktická látková knížka,knížka truhlička na první slovíčka,balanční kočka,piánko,říkej a předváděj-karty,baby genius-hra a košík na hračky a pak od příbuzných stan s krtkem,hopsací kravičku,FP medvídek,zatloukadlo,baťůžek krtek-to je zatím co vím :slight_smile: pak nás čeká ještě svátek. A to jsem prosím proti hromadě hraček :grinning: :grinning: -kéž by ji to na chvíli zabavilo,nejradši dělá to co já :slight_smile:
18. pro 2012 ve 13:24  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@ciernavila moc velká gratulace... :wink: zápal plic se srovná atb a bude to v pořádku. bych si říkala, že se mohlo stát něco horšího...
kamarádka rodila před 14 dny, oba skončili na jipu, matka byla 2x na revizi kvůli krvácení a malej je tam pořád...koneční rozhodnutí ještě není daný, ale vypadá to na nějaký poškození mozku. :frowning2:
tak jenom pro představu, že u vás to bude v pohodě, ale věřím, že je hrozný jí tam nechat a jít domů sama.
malýmu bylo 7 týdnnů, kdy jsem tohle prožívala a nezažila jsem horší pocit, kdy jsem nesla prázdnou autosedačku z nemocnice a nechávala jsem malýho na jipu.
18. pro 2012 ve 13:28  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@ustarana zo je šilkula..tak ještě aby to přestál za těch 8-10 dní,aby nepřišla teplota a bude to bezva :slight_smile:
to nevadí, že to nebude výchovné, hlavně, že bude mít Pavlík radost :grinning: razítka jsou super...já ted nasla celou krabici jeste z prace(takový ty co byly ješte za nás) a pepa si pořád dělá tetování auto :grinning:
Pepa bude mit dvoje teplaky a triko s bagrem( uz ted se s manzelem tesime, jak bude pod stromkem delat " auurrr" :grinning:) pa dostane ponk s nařadím, knížku s autama, potřeby na malovánía omnalovánky s autamam a pexeso se svoji rodinou, od segry pokladnu, od nasich pata(nebo mata :slight_smile: a traktor s vleckou, od prababicky knížku AUTA, která vydavá zvuky, od kamosky dreveny vlacek a od druhe babicky a od strejdy nevim, co vymysleli-babicka se neptala, co by se nam hodilo, tak nevim......jsme si rikala, ze skoro nic nemame a kdyz to tady tak čtu, tak se asi po Vanocich budeme stehovat na balkon, aby se nam to sem veslo..a to mu chtel manzel koupit velky popelařský auto..to už bycho se sem nevesli vubec, kdyz nam tu uz parkuje tatra a bagr....:grinning:
18. pro 2012 ve 14:31  • Odpověz  • To se mi líbí
@ciernavila Ještě jednou moc gratuluji k holčičce, určitě bude brzy v pořádku a budete všichni spolu a doma :slight_smile:
@ustarana No Daník dostane neskutečně moc věcí :grinning: Nechala jsem se trošku unést. To je tak, když začneš nakupovat už v říjnu :grinning: Takže od manželových rodičů dostane Danda dřevěnou vláčkodráhu, od mých rodičů dostane Lego duplo, FP mluvící pejsek a to dvoukolé odrážedlo jak bylo v akci v Lidlu. Od nás dostane Lego Duplo, hopsacího koníka, plyšového Spongeboba, Zhu Zhu křečka, dětskou vrtačku v kufříku na nářadí, nějaké obrázkové knížky, razítka, foukací fixy a takového toho plyšového zpěváčka, mám ho v albu Vánoce. Teď měl Daník i svátek, tak dostal Veselou farmu a na Mikuláše jsme mu dali naučné kartičky s ovocem, zeleninou a zvířátky :wink:
18. pro 2012 v 15:28  • Odpověz  • To se mi líbí
@ciernavila Ahojky, tak čo Ninka? A ako to zvládaš ty?
18. pro 2012 ve 21:00  • Odpověz  • To se mi líbí
Dakujem vsetkym... Ninka ma sa stale rovnako. Dnes som bola ju pozriet aj vcera s drahym na JIP-ke na Prahe 2. Je tam na takej kozusinke, vyhrieva sa ma tam okolo 33 stupnov. Hned po porode dostala zapal pluc, neviem preco ci tym ze bola nahltana dost plodovej vody, aj ked som prenasala 41, tak zodpovedala 28 plus 2, mala kopec mazku na sebe. A k tomu chrcala cize stridor, ktory moze byt sposobeny aj tym zapalom. Nasadili jej antibiotika, najprv prijimala 10 ml teraz mala dnes uz 15 ml mlieka, nosim jej svoje odstriekane, davala som jej to injekcnou striekackou cez hadicku co ma v nose. Ona este v kuse stale spi. Otvori oci len na par sekund. Bude tam asi tyzden, no snad sa da cim skor do poriadku. Najhorsie to bolo v porodnici ked mi ju nedali do izby a potom ju v nedelu bral sanitka do Prahy a ja som tam musela ostat do pondelkovej rannej vizity. Vsetci s babatkami a ja bez nej. Ale dnes som ju uz drzala v ruke, aj som ju umyvala, natierala kremom, krmila s tym mlieckom. Sice stale spala ale som jej aj rozpravala a spievala. Tak odstriekavam, ani to chudera urcite nestihne teraz spotrebovat, nosim to tam vo flaskach zamrazene. Uz nech je cim skor v poriadku a mame ju uz doma. Aj mam pozicany monitor dychu z porodnice.
Takze tak ... Snad bude cim skor doma s nami, ak to nestihne do Vianoc, tak si ich posunieme na neskor.
18. pro 2012 ve 21:50  • Odpověz  • To se mi líbí
@ciernavila ach... přeju hodně sil a ohromně držím pěsti! Týden uplyne...
18. pro 2012 ve 23:35  • Odpověz  • To se mi líbí
@ofelieee dik, verim ze hej...ja tu teraz studujem odsavanie mlieka, som si to dala aj do statusu nech mi niekto poradi... Strasne dlho to trva kym to clovek odsaje, hlavne v noci mi to pride nekonecne ale zase urobim vsetko pre to aby som o to mlieko neprisla.
18. pro 2012 ve 23:40  • Odpověz  • To se mi líbí
@ciernavila Ahojky, ja som teda odsávala dlho, ale nič na skrátenie doby odsávania ti neporadím. Pokiaľ máš dosť mlieka, tak v noci neodsávaj a odsaj to až ráno, pokiaľ ho veľa nie je, tak ti neostáva nič iné, ako sa trápiť aj v noci. Mne sa lepšie odsávalo, keď som sa osprchovala teplou vodou (aspoň prsia), ale behať v noci do sprchy to tiež nie je to pravé orechové. Mlieko by ti tú cestu do nemocnice malo vydržať aj nezmrazené, zvlášť teraz v zime. Inak ja som mlieko mrazila v dávkach v akých mi to Pavlík vypil, čo bolo 150 ml a dávky som zlievala dohromady. Odsála som, dala do flašky a do chladničky, potom som odsala druhú dávku, dala do chladničky a keď to malo rovnakú teplotu, tak som to zliala do hromady a zamrazila. Mrazila som to vo vyvarených skleničkách od presnídávok (akurát v nich musíš nechať aspoň 1 cm miesta, aby ti po zmrazení nepraskli). Čo sa týka toho, že máš teraz mlieka viac ako Ninka spotrebuje, tak u nás v porodnici dávali prebytky materského mlieka nedonoseniatkam, ktorých mamičky sa ešte nerozkojili. Tak sa spýtaj, či to funguje aj tam. Pokiaľ by ti to vadilo, tak Ninke nos len trošku viac ako potrebuje, keby jej nečakane zvýšili dávku a zvyšné mlieko si nechaj v mrazáku doma na horšie časy (može sa stať, že budeš chorá, alebo sa hneď nerozbehnete ako máte, alebo budeš musieť k doktorovi ....), v mrazáku ti vydrží 3 mesiace. Ono sa potom tie dávky začnú rýchlo zvyšovať, pamatám si, že Pavlíkovi to potom skákalo o 30-40 ml za deň.
19. pro 2012 v 00:42  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@ciernavila já si u sebe ještě vzpomínám, že se mi odsávání zlepšovalo postupně, nevím, jestli cvikem, nebo si ty prsa zvykly na odsávačku, ale první týden jsem neodsála skoro nic a do měsíce to byly stovky ml... ale to bylo tak v Kubovejch 7 měsících... jen mě napadlo jestli by to mohlo pomoct... myslím na vás
19. pro 2012 ve 22:49  • Odpověz  • To se mi líbí
@ciernavila Pri hľadaní si už určite na to narazila, ale aj tak to sem hodím http://kojeni.net/databaze.php?mc=77
A inak ako sa máte?
19. pro 2012 ve 23:06  • Odpověz  • To se mi líbí
@ciernavila tak kde ta naše černá víla je...? myslím na ně...
21. pro 2012 ve 22:21  • Odpověz  • To se mi líbí
@ofelieee Ja taky. Jinak písala do fotoblogu, ale nie sú to veľmi dobré správy.
21. pro 2012 ve 22:22  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek